Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

5 hours ago, RaptoR said:

image.png

Ей така, да станеш в тъмно да посрещнеш бетонЯ, па да се получи раЛтата, па и софра на майсторите да направиш после.... Еееееехххх.... 

На майстори софри НЕ правя! Плащам им. Освен ако не са приятели или близки познати, които са майстори в нещо, което не мога да правя.... Но щом ти е кеф, наслаждавай се.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 11/25/2021 at 1:14 PM, w00x said:

И този е единственият чуждестранен шофьор, който е минавал там? Откъде знаем, че за първи път е по маршрута?

 

Катастрофиралият автобус на „Беса транс“ преминал македонските граници 135 пъти

Броят на преминаванията е по-голям, тъй като това са данните само за две години
...без лиценз за превози в чужбина

Link to comment
Share on other sites

Типично за българи, па макар и отричащи да са такива, автобусът само по документи бил 3 годишен, иначе реално е някакъв стар модел, който няма задължителните за модел от преди 3 години автоматично отваряне на врати при пожар. Митничарите на тяхната граница се оправдават, че не са го проверили, щото била бавна системата. Сещаме се и как са минавани техническите прегледи и т.н. същите батали като нас.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Жорка, то е ясно в хубавата част на деня, че ще нямаш подобни занимания. Явно си спиш през нощта, та не ти е нужен лаптоп. При мен е друго, раздигат ме по никое време, банкови преводи от телефона не мога и не искам да правя например. Говоря за сериозни преводи, не за лиготииите по лев-два-десет. 

 

ТЕОРИТИЧНО е по-безопасно да си правиш преводите през телефона, докато си вързан към мрежата на оператора, отколкото през лаптопа, вързан към произволно хотелско WiFi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

ТЕОРИТИЧНО е по-безопасно да си правиш преводите през телефона, докато си вързан към мрежата на оператора, отколкото през лаптопа, вързан към произволно хотелско WiFi.

Лаптопа през телефона през оператора, добре че вече има неограничени планове. :))))

Толкова да са ми писнали хотелски WiFi-та.

Сега се сетих как преди години лазех по тавана да търся АП-то в един хотел на морето, което се оказа умряло, показах им... Дойдоха им техниците, подмениха го и преместиха за да не съм знаел къде е. Та след това лазех за да си го преместя по-близо до стаята та да хвана нещо ... :D

Но пък станахме приятели с управителя 

Link to comment
Share on other sites

 

On 7/24/2019 at 12:44 PM, plameni said:

За такива случаи в чантата на лаптопа имам един MikroTik hAP mini (RB931-2nD).

Може да се конфигурира като каквото си поискаш - router, AP, repeater, extender, VPN-client и т.н.

Захранва се с microUSB, т.е. може да използваш зарядно на телефон или директно от USB порт.

 

Напоследък го захранвам с power bank и го слагам на място, където сигналът на хотелската мрежа е най-силен.

Свърже ли се към интернет, веднага прави VPN връзка към мой сървър и край на всякакви филтрирания и т.н.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Това също е вариант за избягване на WiFi-то, но пък на телефона е по-малка вероятността някой "да гледа", докато си банкираш.

Да, за мен банкирания и т.н. са основно през телефона вече. Така или иначе ми трябва заради 2FA–а.

Лаптоп все по-рядко отварям, освен ако не трябва да свърша някаква работа. Даже по летищата предпочитах да ползвам таблета си, който бе приватизиран от синът ми .. Трябва ми нов таблет, един ден като почнем да пътуваме пак :laughing:

3 hours ago, plameni said:

Напоследък го захранвам с power bank и го слагам на място, където сигналът на хотелската мрежа е най-силен.

Свърже ли се към интернет, веднага прави VPN връзка към мой сървър и край на всякакви филтрирания и т.н.

Дам, едно време и аз слагаш в раницата един Canyon AP, с такава цел, но не мисля, че някога съм го изваждал от нея :)

Даже сега си мислех, че мога да си мъкна Cradlepoint–а, който е с 2 сим карти и си има собствено ви-фи, ама .. едва ли ще го направя 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Дам, едно време и аз слагаш в раницата един Canyon AP, с такава цел, но не мисля, че някога съм го изваждал от нея :)

Даже сега си мислех, че мога да си мъкна Cradlepoint–а, който е с 2 сим карти и си има собствено ви-фи, ама .. едва ли ще го направя

 

g8e3w18epf1.jpg

Не бих казал, че "мъкна" е най-подходящата дума за това мъниче, а удобствата на напълно функционален рутер с Mikrotik OS, при това с приличен обхват, са несравними.

СИМ-картите ще ми свършат работа ако съм в БГ или с ЕС-роумниг. И пак ще минавам през мрежата на оператор, а аз за сериозната работа предпочитам да пусна VPN.

А пък за моята си телевизия VPN-а става задължителен.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя дали да не помъкна по-големия брат на това - hap ac2, а вкъщи да остана с 3-ката. Заради хадруерното ускорение на ip/Sec че съм си пуснал такъв vpn към вкъщи.

 

Link to comment
Share on other sites

Мислил съм го и този вариант, когато се появи ac2, ама не видях особен смисъл.

В повечето случаи попадам на мрежи, които пускат едва 10-15 mb/s

Такива скорости не са проблем за ip/Sec и без хардуерно ускорение. За TV/Video пускам през PPTP и натоварването на процесора на рутерчето е значително по-малко.

 

Тестове преди 2 години:

Spoiler

Тест при запис на HD-канал с MAG256, т.е. удвоен трафик:
21.6 Mbps - 46.0%
29.7 Mbps - 59.5%
35.1 Mbps - 63.0%

PPTP-CPU-01.png
---
PPTP-CPU-02.png
---
PPTP-CPU-03.png

  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, plameni said:

Не бих казал, че "мъкна" е най-подходящата дума за това мъниче, а удобствата на напълно функционален рутер с Mikrotik OS, при това с приличен обхват, са несравними.

СИМ-картите ще ми свършат работа ако съм в БГ или с ЕС-роумниг. И пак ще минавам през мрежата на оператор, а аз за сериозната работа предпочитам да пусна VPN.

А пък за моята си телевизия VPN-а става задължителен.

Ако крайният резултат е, че само ми се мандахерца в раницата си е мъкнене, а това е моята реалност

Иначе 2FA ВПН-а си ми е на лаптопа/телефона, нямам зависимости към външни устройства

To и Cradlepoint-а си е full blown рутерче

Link to comment
Share on other sites

На какви почивки ходите вие бе, хора? :D 

Помъкнали си рутерите и телевизията чак... На мен не ми остава време почти за нищо, когато съм на почивка. Дори да ми остане, телевизията в стаята ми е достатъчна.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

На какви почивки ходите вие бе, хора? :D 

Помъкнали си рутерите и телевизията чак... На мен не ми остава време почти за нищо, когато съм на почивка. Дори да ми остане, телевизията в стаята ми е достатъчна.


Ами вземи си жена, направи две деца и може и да разбереш за какво говорим. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Ами вземи си жена, направи две деца и може и да разбереш за какво говорим. 

 

Ти да не мислиш, че сам ходя по почивките/екскурзиите? :D

Ако съм на екскурзия в чужбина, излизам сутринта и се прибирам късно вечерта.

Ако съм на екскурзия тук съм отишъл с определена цел наоколо.  Ако остане време след като се прибера, пускам/връзвам лаптопа и пускам филм.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

На какви почивки ходите вие бе, хора? :D 

Помъкнали си рутерите и телевизията чак... На мен не ми остава време почти за нищо, когато съм на почивка. Дори да ми остане, телевизията в стаята ми е достатъчна.

А виж, телевизия не нося :laughing1: При мен е - дай да го взема, може да потрябва. Поради същата причина дори в отпуска си нося служебният лаптоп. Поне той наистина е вършел работа :D 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ARPAnet said:

нямам зависимости към външни устройства

v.s.

15 hours ago, ARPAnet said:

Сега се сетих как преди години лазех по тавана да търся АП-то в един хотел на морето, което се оказа умряло, показах им...

...

Та след това лазех за да си го преместя по-близо до стаята та да хвана нещо ...

 

v.s.

6 hours ago, plameni said:

захранвам с power bank и го слагам на място, където сигналът на хотелската мрежа е най-силен.

---

57 minutes ago, w00x said:

Помъкнали си рутерите и телевизията чак...

 

Рутер: g8e3w18epf1.jpg

 

Телевизия: 140966-tv-feature-amazon-fire-tv-tips-an

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Да, за ВПН-а за който очевидно говоря в изречението което си отразял за цитата си :laughing:

 

А върху какво ще го пуснеш тоя VPN? И колко ще е стабилен при кофти връзка? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

"Помъкнали" аз лично го разбрах не в буквалния смисъл като обемиста техника (надали си мъкнеш телевизора), а в преносния смисъл ;) .

 

А всъщност са неща, които се побират в джобчето на чантата на лаптопа.

 

1 hour ago, RaptoR said:

Ами вземи си жена, направи две деца и може и да разбереш за какво говорим. 

1 hour ago, w00x said:

Ти да не мислиш, че сам ходя по почивките/екскурзиите?

 

Не сме разбрали кога си станал татко  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пичове... както един мой приятел го казва - вий сте притежатели на отклонения!

Щом свързаността с дигиталния свят ви е едва ли не най-важното, та ходите с половината алиекспрес, jebem ви и почивката!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tedy said:

"Помъкнали" аз лично го разбрах не в буквалния смисъл като обемиста техника (надали си мъкнеш телевизора), а в преносния смисъл ;) .

 

Аз в такъв смисъл го написах, но plameni не обича да тълкува в преносен смисъл по принцип. :D 

 

8 minutes ago, plameni said:

 

Телевизия: 140966-tv-feature-amazon-fire-tv-tips-an

 

 

 

 

 

За файърстика може да се намерят приложения при пътуване, наистина. За момента обаче не съм ги намерил. :)
Като добавим смотаното WiFi на повечето места обаче (и интернет като цяло), малко се обезсмисля.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

А върху какво ще го пуснеш тоя VPN? И колко ще е стабилен при кофти връзка? 

Написано е в първата част от отрязаното изречение. 

1 hour ago, ARPAnet said:

Иначе 2FA ВПН-а си ми е на лаптопа/телефона,

Или с други думи, лаптопа/телефона ми нямат нужда от джобен рутер(външното устройство предоставящо ВПН свързаност, до колкото те разбрах) за да се свържат към VPN-а. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Или с други думи, лаптопа/телефона ми нямат нужда от джобен рутер(външното устройство предоставящо ВПН свързаност, до колкото те разбрах) за да се свържат към VPN-а. 

 

ВПН е предимство и автоматично следствие на избрания вид/модел рутер.

А поставянето на междинен рутер решава до голяма степен проблемите със свързаността, пълзене по тавани и приближаване на чужди устройства. :D

 

7 minutes ago, w00x said:

За файърстика може да се намерят приложения при пътуване, наистина. За момента обаче не съм ги намерил. :)
Като добавим смотаното WiFi на повечето места обаче (и интернет като цяло), малко се обезсмисля.

С междинно рутерче го осмислям :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...