Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 minute ago, plameni said:

ВПН е предимство и автоматично следствие на избрания вид/модел рутер.

А поставянето на междинен рутер решава до голяма степен проблемите със свързаността, пълзене по тавани и приближаване на чужди устройства. :D

да бе, моят си има 2фа даже с отделен token ..

Човек да не разкаже една забавна история от преди 10 години .. :)  Нали ще ме извиняваш, но ап в раницата имах и от преди това, не си открил топлата вода. Но когато сигнал няма, освен ако не си носиш и голяма антена - сигнал просто няма :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, plameni said:

 

С междинно рутерче го осмислям :lol:

 

Ако интернетът е гаден, колкото и рутера да сложиш...
Аз 90% от случаите отсядам в апартамент/къща под наем и нямам проблем с обхвата.

Големи комплекси избягвам.

Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, ARPAnet said:

Нали ще ме извиняваш, но ап в раницата имах и от преди това, не си открил топлата вода.

 

Не съм, разбира се, но за разлика от теб я употребявам:

4 hours ago, ARPAnet said:

едно време и аз слагаш в раницата един Canyon AP, с такава цел, но не мисля, че някога съм го изваждал от нея

 

*

17 minutes ago, ARPAnet said:

Но когато сигнал няма, освен ако не си носиш и голяма антена - сигнал просто няма

Малкият размер и възможността за независимото захранване позволява временното поставяне на места, на които има обхват.

 

*

16 minutes ago, w00x said:

Ако интернетът е гаден, колкото и рутера да сложиш...

По хотелите в повечето случаи интернетът е гаден заради филтриране на услуги, адреси и т.н. Използването на VPN, обикновено драстично подобрява използваемостта.

 

18 minutes ago, w00x said:

Аз 90% от случаите отсядам в апартамент/къща под наем и нямам проблем с обхвата.

Големи комплекси избягвам.

В командировки ходиш ли? 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Antares said:

Щом свързаността с дигиталния свят ви е едва ли не най-важното, та ходите с половината алиекспрес, jebem ви и почивката!

 

1 hour ago, RaptoR said:

направи две деца и може и да разбереш за какво говорим

Искам Елза, искам Рапунцел. Ау.

Целия "алиекспрес" се изявява 1 микротик и като горе в някои случай един firestick.

Ползите от травъл рутер са много. Обърнете внимание на хубавата българска дума травъл. Не е само за почивка.

Има по-мощна антена от повечето устройства и си комуникира по-добре с wi-fi то на мястото където си от седнал. Него може да го завреш в точката с най-добра комуникация с въпросното хотелско wi-fi, а ти да си на удобно за теб място. Това пък ти дава на самия теб достатъчно добър обхват в помещенията и не се мъчиш. Като си го настроиш, автоматично си имаш VPN комуникация на целия трафик, което пък ти елиминира всякакви намеси и слухтене, примерно както Виден има да прави често преводи и т.н борави с по-деликатни информации. VPN също така ти дава достъп до локализирани към жилището услуги както например някои IPTV-зии. Също така имайки достъп до домашната мрежа, няма нужда да нося всичко с мен, а мога да си пускам разни неща от домашния сървър на децата, при нужда. Или през него да получа достъп до разни други VPN мрежи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

По хотелите в повечето случаи интернетът е гаден заради филтриране на услуги, адреси и т.н. Използването на VPN, обикновено драстично подобрява използваемостта.

 

В командировки ходиш ли? 

 

Ходя в малки хотели (3-4-5 стаи), а там надали има каквото и да е филтриране на услугите. Просто са на отдалечени места и е доста сложно с Интернета.

 

Не. Ако ходех, вероятно щях да разсъждавам различно и също щях да си нося малък рутер за услугите + ТВ стик за телевизията. Особено ако се налагаше да ползвам служебен VPN.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

Малкият размер и възможността за независимото захранване позволява временното поставяне на места, на които има обхват.

Когато има обхват за хващане ;)

Заради това, телефона share-ва нет и летим, без лазене по стаята да търсим коя е точката с най-добър обхват. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

 

Искам Елза, искам Рапунцел. Ау.

 

 

Как Елза и Рапунцел са свързани с дискусията? Не можеш ли да ги сложиш на един лаптоп или таблет, и да ги пускаш офлайн?

Ако ти е скапан интернета в хотела, от каква полза ще са усиления сигнал в стаята и VPN-а?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Като си го настроиш, автоматично си имаш VPN комуникация на целия трафик

Ама защо трябва да ползвам рутер за да си достъпя ВПН-а? 

Имам домашен впн от не знам, 15 години .. И винаги съм си го достъпвал през лаптопа директно.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

аради това, телефона share-ва нет и летим, без лазене по стаята да търсим коя е точката с най-добър обхват.

И пак остават останалите неща за решаване - сигурен достъп без намеса до мрежи и услуги в къщи. Дали нета ще мине през хотела, или ще пусна хотспот на телефона, ще вържа рутера към него и всички останали устройства пак ще са към него раликата е кой доставя нета.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Заради това, телефона share-ва нет и летим, без лазене по стаята да търсим коя е точката с най-добър обхват. 

 

Шерни си интернет в роуминг от корейски оператор и после виж сметката.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Ако ти е скапан интернета в хотела, от каква полза ще са усиления сигнал в стаята и VPN-а?

 

Заради подобрения сигнал няма да имаш пропадане.

Ползата от VPN-а е, че трафикът ти няма да се филтрира. цялата връзка минава като една единствена криптирана услуга, напр. към порт 443

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Ама защо трябва да ползвам рутер за да си достъпя ВПН-а? 

Имам домашен впн от не знам, 15 години .. И винаги съм си го достъпвал през лаптопа директно.

Щото не е въпроса само като си сам. Като съм с жеанта и децата и таблети телефони и т.н не ми се занимава да настройвам 10 неща. А само 1.

Мрежата, която пуска рутера е същата като в къщи, та те си се връзват автоматично.

10 minutes ago, w00x said:

Как Елза и Рапунцел са свързани с дискусията? Не можеш ли да ги сложиш на един лаптоп или таблет, и да ги пускаш офлайн?

 

10 minutes ago, w00x said:

Как Елза и Рапунцел са свързани с дискусията? Не можеш ли да ги сложиш на един лаптоп или таблет, и да ги пускаш офлайн?

Свързани са с цитата и децата. Свързани са, че имам много неща на комп в къщи, които се искат. Да не мислиш, че се ограничават до 2 детски. Искаш поименно да ти изброя и 40 те филма в къщи, дето имам ли и се гледат? Да мъкна преносим хард или да си изпукам диска само за филмчета, които не намалявят като бройка а растят. Мен на лаптопа ми има по-важни неща от на децата детските. Така и така вече ги имам на едно място. Защо да ги държа на 2. А като съм по работа, да ходя с детските. И като добавя ново, да го слагам на лаптопа.

както ви написа Виден - ситуацията ви е непонятна.

 

Сега погледнах. В момента имаме 170 гб детски, това при положение, че преди месец два триг доста. Бяха над 200 мисля.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Шерни си интернет в роуминг от корейски оператор и после виж сметката.

Когато е командировка - фирмата си ми ги покрива като служебен разход. 

Ако ще е за лично ползване - купувам локална симка, примерно нещо такова 4G Prepaid SIM Card for South Korea from KT Olleh - Klook  Така или иначе ми трябва. 

5 minutes ago, mIRCata said:

Щото не е въпроса само като си сам. Като съм с жеанта и децата и таблети телефони и т.н не ми се занимава да настройвам 10 неща. А само 1.

Мрежата, която пуска рутера е същата като в къщи, та те си се връзват автоматично.

Дам, малкият все още ползва моите неща които идват настроени когато стигнат ръчичките му :laughing: А жена ми си получава настройките по презумпция, в един момент пътуваше всяка седмица. 

Но да, разбирам те. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

 

Заради подобрения сигнал няма да имаш пропадане.

Ползата от VPN-а е, че трафикът ти няма да се филтрира. цялата връзка минава като една единствена криптирана услуга, напр. към порт 443

 

Знам каква е ползата от VPN по принцип. Въпросът ми беше каква е ползата от VPN при липса на стабилен интернет, който да позволява стрийм на видео.

 

11 minutes ago, mIRCata said:

Щото не е въпроса само като си сам. Като съм с жеанта и децата и таблети телефони и т.н не ми се занимава да настройвам 10 неща. А само 1.

Мрежата, която пуска рутера е същата като в къщи, та те си се връзват автоматично.

 

Свързани са с цитата и децата. Свързани са, че имам много неща на комп в къщи, които се искат. Да не мислиш, че се ограничават до 2 детски. Искаш поименно да ти изброя и 40 те филма в къщи, дето имам ли и се гледат? Да мъкна преносим хард или да си изпукам диска само за филмчета, които не намалявят като бройка а растят. Мен на лаптопа ми има по-важни неща от на децата детските. Така и така вече ги имам на едно място. Защо да ги държа на 2. А като съм по работа, да ходя с детските. И като добавя ново, да го слагам на лаптопа.

както ви написа Виден - ситуацията ви е непонятна.

 

А ако нямаш интернет на въпросното място какво става? Не си ли презастрахован?

Един филм е 600-700MB. Една флашка 32ГБ е 15лв. Слагаш всичките филми за децата на нея и забравяш.

 

Аз не казвам, че решенията ти не работят. Явно работят за теб. Въпросът ми беше породен от друго. Цялата схема разчита на това, че в хотела има качествен интернет, а в моя  опит - на много места няма. До рутерът съм седял и не мога да пусна един YouTube клип, а телефонът едва връзва 3G. Ако ще рутер за 1200лв да сложа в стаята, пак няма да стане нищо. Тогава какво става? Напускаш и се връщаш в Пловдив?

Ситуацията може да ми е "непонятна", но в подобни критични ситуации, аз лично бих заложил на сигурното, отколкото да разчитам, че неизвестното ще е достатъчно добро. Защото стрийма на видео през VPN си е действие с доста неизвестни. А какво става ако спре тока в Пловдив, докато съм на почивка? Хем е голям проблем филмчетата на децата да са там, хем разчитаме, че :
1. Сървърът вкъщи ще работи.

2. В хотелът ще има достатъчно бърз интернет.
3. Няма да стане някоя друга мизерия по настройките, която да изисква рестарт.

 

При варианта с флашката има една единствена променлива и тя е:

1. Флашката да тръгне.

Link to comment
Share on other sites

Цялата дискусия ми е безсмислена. Едни хора с едни нужди и проблеми опитват да убедят друга друга без тези нужди и проблеми кое по-добре за тях.

Аз за мен съм си взел решение, което ми върши работа и съм доволен.

Смятам да не задълбавам повече, какво има да кажа по темата, смятам, че съм го казал. Спирам аз.

Link to comment
Share on other sites

Чета аз днес, че актрисата Елън Пейдж си сменила пола и сега е Елиът Пейдж :D

Спомням си, че същата преди години призна, че е лесбийка. И сега какво - като се води вече "момченце", това прави ли я/го хетеро? 

Бахти побърканите хора.

Link to comment
Share on other sites

Тя винаги си е приличала на пич..


Сега е транс мъж, който харесва жени.
Като българския културист, който си смени пола и стана жена. Приятелката му харесвала транс жени и лесбийки, но не харесвала мъже, освен ако не са културисти. Тя самичка се обърка, докато обясняваше взаимовръзките и предпочитанията си.

Тия всичките хора след 10 години ще харесват други неща, докато колелото не се завърти напълно.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Пичове... както един мой приятел го казва - вий сте притежатели на отклонения!

Щом свързаността с дигиталния свят ви е едва ли не най-важното, та ходите с половината алиекспрес, jebem ви и почивката!

+ незнамсиколкомилионавдигнатипалеца.....

Link to comment
Share on other sites

  

52 minutes ago, ARPAnet said:

Ако ще е за лично ползване - купувам локална симка, примерно нещо такова 4G Prepaid SIM Card for South Korea from KT Olleh - Klook  Така или иначе ми трябва. 

 Преди няколко години нямаше Unlimited и цените не нямаха нищо общо със сегашните.

 

6 hours ago, w00x said:

Знам каква е ползата от VPN по принцип. Въпросът ми беше каква е ползата от VPN при липса на стабилен интернет, който да позволява стрийм на видео.

 

Връщаме се в началото на разговора. Леко ще перифразирам:

ТЕОРЕТИЧНО е по-безопасно да си правиш преводите през устройства свързани чрез криптирана VPN-връзка към сигурен сървър, отколкото през лаптопа, вързан към произволно хотелско WiFi.

Освен това VPN не се използва само за стрийм на видео. Например, много мразя, когато съм извън БГ, сайтовете да ми предлагат базирано на локацията ми съдържание и/или език. "Не съм оттук и съм за малко", та предпочитам да си ползвам услугите както съм им свикнал.

 

6 hours ago, w00x said:

Цялата схема разчита на това, че в хотела има качествен интернет, а в моя  опит - на много места няма. До рутерът съм седял и не мога да пусна един YouTube клип, а телефонът едва връзва 3G.

Нали твоята схема е такава:

6 hours ago, w00x said:

Ходя в малки хотели (3-4-5 стаи), а там надали има каквото и да е филтриране на услугите. Просто са на отдалечени места и е доста сложно с Интернета.

Очевидно не ти се налага и затова при планиране, не се интересуваш от качеството на интернет. 

Работното ми време не е фиксирано на едно място от 8 до 5 или от 9 до 6. На практика за 60%-70% от нещата мога да ги върша дистанционно, но точно това пък поставя съответните изисквания за наличие на добра свързаност. 

 

6 hours ago, w00x said:

3. Няма да стане някоя друга мизерия по настройките, която да изисква рестарт.

Ей тази ситуация за мен е непонятна :lol:

Настройките на кое?

 

6 hours ago, w00x said:

При варианта с флашката има една единствена променлива и тя е:

1. Флашката да тръгне.

Пропуснал си още варианти:

2. "Помниш ли къде сложихме флашката, че не я намирам?"

3. "Тате, защо не си записал ХХХХХХХ на флашката?"

...

Бедна ти е фантазията какво може да се случи "С деца на море" :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mIRCata said:

Има по-мощна антена от повечето устройства и си комуникира по-добре с wi-fi то на мястото където си от седнал.........

С'я - не отричам, свят голям - хора всякакви. Ама за мен лично, ако wifi ти е толкова важно нещо в почивката - jebem ти и почивката. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, plameni said:

Освен това VPN не се използва само за стрийм на видео. Например, много мразя, когато съм извън БГ, сайтовете да ми предлагат базирано на локацията ми съдържание и/или език. "Не съм оттук и съм за малко", та предпочитам да си ползвам услугите както съм им свикнал.

 

Въпросът ми беше към mIRCata, а той споменава като главен аргумент гледането на филми от домашния си сървър.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Въпросът ми беше към mIRCata, а той споменава като главен аргумент гледането на филми от домашния си сървър.

 

Преиначаваш му думите. Спомена го едва накрая и като допълнителен аргумент, но ти се хвана за Рапунцел и Елза.

Прочети пак:

15 hours ago, mIRCata said:

Ползите от травъл рутер са много. Обърнете внимание на хубавата българска дума травъл. Не е само за почивка.

Има по-мощна антена от повечето устройства и си комуникира по-добре с wi-fi то на мястото където си от седнал. Него може да го завреш в точката с най-добра комуникация с въпросното хотелско wi-fi, а ти да си на удобно за теб място. Това пък ти дава на самия теб достатъчно добър обхват в помещенията и не се мъчиш. Като си го настроиш, автоматично си имаш VPN комуникация на целия трафик, което пък ти елиминира всякакви намеси и слухтене, примерно както Виден има да прави често преводи и т.н борави с по-деликатни информации. VPN също така ти дава достъп до локализирани към жилището услуги както например някои IPTV-зии. Също така имайки достъп до домашната мрежа, няма нужда да нося всичко с мен, а мога да си пускам разни неща от домашния сървър на децата, при нужда. Или през него да получа достъп до разни други VPN мрежи и т.н.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antares said:

С'я - не отричам, свят голям - хора всякакви. Ама за мен лично, ако wifi ти е толкова важно нещо в почивката - jebem ти и почивката. 

 

За съжаление, когато си поел ангажимент и отговаряш за услуги, които са 24/7, няма как да кажеш: 'бал съм ви. Опра'яйте се. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, plameni said:

 

За съжаление, когато си поел ангажимент и отговаряш за услуги, които са 24/7, няма как да кажеш: 'бал съм ви. Опра'яйте се. 

Тогава за каква почивка говорим? Това си е някакъв вид командировка, не почивка!

Link to comment
Share on other sites

Почивка си е.

15-20 мин. на ден, за превантивен преглед, не е кой знае колко. Когато са взети мерки, дизастъри се случват много рядко. Но когато възникне проблем, трябва да се реагира. 

За последно, преди шест години се случи да няма възможност за дистанционно решаване на проблема и ми се наложи да си прекратя предсрочно почивката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...