Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, plameni said:

 

За съжаление, когато си поел ангажимент и отговаряш за услуги, които са 24/7, няма как да кажеш: 'бал съм ви. Опра'яйте се. 

Аз за т'ва се разведох със сисадминството. Щото си искам свободното време да ми е наистина свободно и не да се чудя на връх Безбог как да оправям паднала клиентска платформа...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То зат'ва си трябват поне двама сисадмини. Какво става ако се разболееш, си в болница или нещо, което може да се случи всеки момент да те възпрепятства да си на разположение 24/7/365 до секунда.

Говорим за по-критични неща. Разбира се, че е масово един човек да се грижи за тия неща, и аз имам някои неща, за които само аз се грижа. Но не са фатални ако не отговоря или не оправя на минутата.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tedy said:

То зат'ва си трябват поне двама сисадмини. Какво става ако се разболееш, си в болница или нещо, което може да се случи всеки момент да те възпрепятства да си на разположение 24/7/365 до секунда.

Говорим за по-критични неща. Разбира се, че е масово един човек да се грижи за тия неща, и аз имам някои неща, за които само аз се грижа. Но не са фатални ако не отговоря или не оправя на минутата.

В Opencode имах двама заместници на почти всеки проект. Ама проблема е, че колкото по-senior ставаш, толкова по-трудно е някой да те замести адекватно. И рано или късно пак се стига до това как да дигнеш паднала платформа от майната си райна. Не че съм ходил много по майните и райните скоро, ама свободата, че мога да отида и света няма да свърши, ако нямам обхват си е съвсем друго чувство и аз на това викам "почивка". 
Отделно съвсем съзнателно на телефона нямам фирмената поща, нямам апове за чат клиентите, които ползваме именно, за да имам ясно разграничаване между работа и личен живот. Щото аз личния живот не си го нося на работа, та очаквам и работата да не ми влиза в личния живот.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antares said:

И рано или късно пак се стига до това как да дигнеш паднала платформа от майната си райна.

 

Viber/WhatsApp, гласови команди и посредник, който да не е с two left hands.

Последния път така се оправих :lol:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, plameni said:

 

Viber/WhatsApp, гласови команди и посредник, който да не е с two left hands.

Последния път така се оправих :lol:

Мен веднъж ме глобиха за това, че съм бил на място без обхват. Да не говорим, че мен крайно важно е именно да знам, че там където отивам няма да ме настигне нещото, от което си почивам. С'я има хора всякакви - знам, че на някои хора не им пречи. На мен ми.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Antares said:

С'я - не отричам, свят голям - хора всякакви. Ама за мен лично, ако wifi ти е толкова важно нещо в почивката - jebem ти и почивката. 


И пак да повторим - хората, които нямате деца и не гледате други ЖИВИ ХОРА и/или животни си пикаете на шумка да ви тропа. По никакъв начин няма как да разберете нас. 24/7 по всяко време може да се наложи някой да звънне, нещо да се направи, нещо да се плати. Когато имаш обекти всичко може да стане по всяко време. И сметки валят без на някой да му пука на почивка ли си. Почивката си е за жените и децата.  
 

2 hours ago, jozo said:

Тогава за каква почивка говорим? Това си е някакъв вид командировка, не почивка!


Целият живот, мойто момче, е командировка. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

Преди няколко години нямаше Unlimited и цените не нямаха нищо общо със сегашните.

Да, знам. А днес има. 

51 minutes ago, Antares said:

В Opencode имах двама заместници на почти всеки проект. Ама проблема е, че колкото по-senior ставаш, толкова по-трудно е някой да те замести адекватно. И рано или късно пак се стига до това как да дигнеш паднала платформа от майната си райна.

Това е проблем на фирмата и мениджмънта, и обикновено е свидетелство за проблем с второто. И при нас има VP–та участващи в change–ове, след което им се налага да носят на много майтап. 

4 minutes ago, Antares said:

Мен веднъж ме глобиха за това, че съм бил на място без обхват.

Да не си бил on-call в този момент ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

Не, разбира се :D Бях в отпуск.

Предполагам, че са направили опит да те глобят, но не е минало? Такива дивотии няма как да минават като цяло в ЕС.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Предполагам, че са направили опит да те глобят, но не е минало? Такива дивотии няма как да минават като цяло в ЕС.

Ситуацията е от 2011-та, първата ми работа като сисадмин. Заплатата ми беше твърда (на която съм осигурен), плюс ежемесечен бонус за "постижения", от който бях лишен въпросния месец.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Преиначаваш му думите. Спомена го едва накрая и като допълнителен аргумент, но ти се хвана за Рапунцел и Елза.

Прочети пак:

 

 

Не мисля, че преиначавам каквото и да било. Аз знам какво написа и коментирах едно единствено нещо от изброените, а именно стриймването на филми.
Не разбирам защо ти е толкова трудно да го разбереш...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, w00x said:

Не мисля, че преиначавам каквото и да било. Аз знам какво написа и коментирах едно единствено нещо от изброените, а именно стриймването на филми.
Не разбирам защо ти е толкова трудно да го разбереш...

 

Защото пишеш:

12 hours ago, w00x said:

той споменава като главен аргумент гледането на филми от домашния си сървър.

А аз показах, че го казва в края на поста, като допълнителен аргумент.

 

Сега дали ме разбра?

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, plameni said:

 

Защото пишеш:

А аз показах, че го казва в края на поста, като допълнителен аргумент.

 

Сега дали ме разбра?

 

Ами аз не виждам степенуване на приоритетите в написаното от него, но при положение, че децата са единственото, което ни различава и бяха това, което започна дискусията, а ще предположа, че децата не се интересуват от достъпване на домашната мрежа през VPN, то задоволяването на техните интереси звучи като приоритет.

 

А ако все пак следваме твоята логика и чоплим думите и изреченията:

 

20 hours ago, mIRCata said:

 

Искам Елза, искам Рапунцел. Ау.

Целия "алиекспрес" се изявява 1 микротик и като горе в някои случай един firestick.

Ползите от травъл рутер са много. Обърнете внимание на хубавата българска дума травъл. Не е само за почивка.

Има по-мощна антена от повечето устройства и си комуникира по-добре с wi-fi то на мястото където си от седнал. Него може да го завреш в точката с най-добра комуникация с въпросното хотелско wi-fi, а ти да си на удобно за теб място. Това пък ти дава на самия теб достатъчно добър обхват в помещенията и не се мъчиш. Като си го настроиш, автоматично си имаш VPN комуникация на целия трафик, което пък ти елиминира всякакви намеси и слухтене, примерно както Виден има да прави често преводи и т.н борави с по-деликатни информации. VPN също така ти дава достъп до локализирани към жилището услуги както например някои IPTV-зии. Също така имайки достъп до домашната мрежа, няма нужда да нося всичко с мен, а мога да си пускам разни неща от домашния сървър на децата, при нужда. Или през него да получа достъп до разни други VPN мрежи и т.н.

 

 

Аз бих казал, че това, което е написано на първо място е с приоритет. Фактът, че е повторено в края, само затвърждава важността му.

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да направиш последното, без да си изградил първите неща. Последното се появява като възможност за употреба.

Очевидно първо се цели по-добър обхват и връзка.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

при положение, че децата са единственото, което ни различава

 

Не ти се получава с употребата на думичката "единствено".

  

20 hours ago, plameni said:

В командировки ходиш ли? 

 

20 hours ago, w00x said:

Не. Ако ходех, вероятно щях да разсъждавам различно и също щях да си нося малък рутер за услугите + ТВ стик за телевизията. Особено ако се налагаше да ползвам служебен VPN.

 

Сега ми обясни пак какво единствено си казал и имал предвид...

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Не ти се получава с употребата на думичката "единствено".

  

 

 

Сега ми обясни пак какво единствено си казал и имал предвид...

 

Къде mIRCata е споменал командировки?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mIRCata said:

Или през него да получа достъп до разни други VPN мрежи

За колко домашни VPN мрежи става въпрос?

 

20 hours ago, mIRCata said:

Мен на лаптопа ми има по-важни неща от на децата детските. Така и така вече ги имам на едно място. Защо да ги държа на 2. А като съм по работа, да ходя с детските.

Link to comment
Share on other sites

От цитираното от теб е очевидно, че достъп до детските не му трябват по време на работа. А и се споменава "по работа", но това не е обвързано задължително с пътуване. Може просто да си ползва лаптопа по работа в града и да не иска да си мъкне анимационните филмчета, което е разбираемо.

 

И как стриймването на детски е обвързано с достъпа до разни други VPN мрежи, че го вадиш като аргумент?

Ти знаеш ли изобщо какво дискутирахме АЗ и mIRCata преди да се намесиш?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Ситуацията е от 2011-та, първата ми работа като сисадмин. Заплатата ми беше твърда (на която съм осигурен), плюс ежемесечен бонус за "постижения", от който бях лишен въпросния месец.

Грозно...

 

Мирката вероятно е здраво наспамен с нотификации :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да му е за урок! :D Следващия път да споменава всичките детайли, за да може да му се чоплят изказванията както си му е реда. Ще намали цитатите поне наполовина. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...