Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Опитвам се да си отговоря на един въпрос. Купих карта от амазон.де за ~1000 лева. Продавачът имаше 90% позитивен рейтинг, като единственото, което ме замисли е, че последно му бяха оставали коментари 2016-та. Карта не получих, отговор от продавача защо не я е изпратил - също. От амазон ми върнаха парите и гледам, че същия продавач вече има над 20 негативни feedback-а за последните 2-3 дни.

Питам се аз - къде му е кяра? Да не би той да си е прибвал парите, от амазон да си ми върнали от "техния джоб" и после да си ги търсят от продавача? 

Link to comment
Share on other sites

Щом коментарите са толкова стари, очевидно става въпрос за "откраднат" акаунт.

И в ebay съм попадал на такива. Продава се на много ниска цена и след това нищо.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че има уникални образи, които са готови да се вдигнат на революция, само защото не са успели, в конкуренция с една камара други подобни идиоти и скалпиращи ботове, да се докопат до заветната 3080 карта на Емвдивия по време на вчерашния старт на продажбите. Същите тия са готови да се изръсят двойно точно на въпросните скалпъри, за чието съществуване самите те са отговорни. :Facepalm::lol:

 

ПП. Сега се сетих да направя поредния бенчмарк с Shadow of the Tomb Raider след като Емвдивия пуснаха новите драйвери. FPS-а скача с цели 14%. Значи на 4К с ултра детайли и прочие мижавата ми карта RTX 2070 Super върти играта с почти 70 кадъра в секунда средно и това без да ставам в 3 през нощта и да се редя с часове на опашка пред магазина или да натискам като луд релоад бутона на браузъра, пак по същото време. Сигурно и аз ще ъпгрейдвам скоро картата (вероятно и монитора), но това няма да е точно в първия ден на продажбите. :)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Playstation 5 също е изчерпан почти, 2 месеца преди да го пуснат на пазара.

Сони имаха достатъчно инвентар за приордърите на PS5 и въпреки ботовете, доста нормални хора успяха да си заявят бройки. Вече дори сериозни източници почват да споделят идеята, че просто Емвдивия този път са се напънали с чист маркетингов тарикатлък, защото явно са усетили жегата зад ъгала и са решили някак си да изпреварят АМД. Обаче буквално се насраха (без извинение) с този старт на официалните продажби. Дори огромни компании като Microcenter не са получили и една бройка от предварително обещаните, което е уникална излагация. На този етап аз смятам да стоя настрана и да гледам сеира. Нищо чудно АМД да извадят нещо по-сериозно или поне като производителност/цена. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като споменахте PS5 да споделя и аз дилемата си. Чудя се какво да правя с моята 4-ка. Смятам да я сменя с 5-ца. Въпросът е кога да я продавам? Изобщо дали няма да се втурнат всички да ги продават и цените да паднат много. Друият ми момент е, че не знам кога ще я има в магазина от който пазарувам.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, netrootbg said:

Като споменахте PS5 да споделя и аз дилемата си. Чудя се какво да правя с моята 4-ка. Смятам да я сменя с 5-ца. Въпросът е кога да я продавам? Изобщо дали няма да се втурнат всички да ги продават и цените да паднат много. Друият ми момент е, че не знам кога ще я има в магазина от който пазарувам.

 

От този момент нататък цените на старото поколение конзоли (PS4/Xbox One) ще вървят плавно и само надолу, така че ако искаш да вземеш някакви смислени пари, вече си закъснял с продажбата. Според мен по-добре изчакай, защото в момента всичко живо се е юрнало да продава старите си конзоли и интернета е наводнен от обяви, т.е. ако искаш да продадеш бързо, трябва или да сложиш смешна цена, или да с надяваш на някакъв луд късмет. Ако не са ти спешни парите, по-добре изчакай с продажбата да се успокоят нещата.

 

Аз, между другото, съм в същата дилема в момента, само че за Xbox. Бях се засилил да си продавам S-ката, но като гледам пазара, трябва да я пусна на 150-200лв, ако искам да я продам. Затова се отказах и реших да направя друго: понеже не съм с 4К  HDR телевизор, а и нямам намерение в близко бъдеще  да инвестирам 1500лв в такъв, затова ще изчакам още малко и ще си взема втора ръка Xbox One X. Като паднат на по 300лв след излизането на новото поколение  ще взема един втора ръка и ще карам с него още 1-2 години докато се меракландисам да сменя телевизора с такъв, на който ще има смисъл да си взема Series X. 

Link to comment
Share on other sites

Аз няма да помисля за продаване на моята, докато някой не ми каже със сигурност как стои въпросът с игрите за ПС4. До сега - никаква конкретна информация.

 

Иначе сега ще се наводни с обяви. Най-късно до 2 седмици. В момента е последен шанс да се продават старите конзоли. Като се напълни с обяви ще е късно за един определен период от време.

 

Аз не я искам тая бяла конзола. Ще чакам някой пакет с игра и къстъм дизайн или направо ревизията след няколко години. Няма какво да играя на новата конзола така или иначе. А и телевизорът ми е Full HD.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deus_pld said:

 

4K телевизорите са вече много под тази цена. Миналата година взимах едно LG 49" 4K и беше към 800 лева мисля. Трябва да проверя с точност.

 

 

54 minutes ago, w00x said:

Аз няма да помисля за продаване на моята, докато някой не ми каже със сигурност как стои въпросът с игрите за ПС4. До сега - никаква конкретна информация.

Твърдението е, че 99% от игрите за PS4 ще вървят и на 5-цата. Аз затова мисля за продажба.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

4K телевизорите са вече много под тази цена. Миналата година взимах едно LG 49" 4K и беше към 800 лева мисля. Трябва да проверя с точност.

 

 

Твърдението е, че 99% от игрите за PS4 ще вървят и на 5-цата. Аз затова мисля за продажба.

 

Твърдението съм го чел, но няма специфики.

 

Само дигитални ли ще вървят или ще могат да се играят от дисковете?

Игрите за PS4 добавени към PS Plus, ще вървят ли на PS5?

 

Никой нищо не казва, а това са 2 много важни въпроса.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Аз няма да помисля за продаване на моята, докато някой не ми каже със сигурност как стои въпросът с игрите за ПС4. До сега - никаква конкретна информация.

 

Иначе сега ще се наводни с обяви. Най-късно до 2 седмици. В момента е последен шанс да се продават старите конзоли. Като се напълни с обяви ще е късно за един определен период от време.

Вече е наводнено, затова му казах на колегата, че е закъснял. 

Между другото, най-добрия момент за продаване беше април-май по време на карантината. Тогава, като затвориха всички лапетии по къщите и от нямане какво да правят всичко живо купуваше конзоли. В ексбокс-групата във фейса имаше буквално всеки ден по 2-3 поста от типа "Търся да купя...", от олх-а също изчезнаха всички обяви. Сега всичко пак е пълно и цените падат.

Естествено, моите наблюдения са за ексбокс,  при сони вероятно тенденцията е същата, но в по-голям мащаб, с оглед факта че плейстейшън-общността в България е поне 5 пъти по-голяма. 

 

По отношение на игрите, вчера мернах някъде статия, за някоя от новите игри за ПС, която предстои да излезе, че щяла да излиза едновременно във версия за ПС4 и ПС5 , но не четох внимателно, защото не ме интересува. Ще е доста жалко, ако няма съвместимост.

Това поне е неоспоримо предимство за майкрософт, развиват и постоянно допълват обратната съвместимост. Реално, на новото поколение ще можем да играем (почти) всичко от предходните 3. 

 

1 hour ago, netrootbg said:

4K телевизорите са вече много под тази цена. Миналата година взимах едно LG 49" 4K и беше към 800 лева мисля. Трябва да проверя с точност.

 

Да, и за по-малко от 800 има вече, но понеже вкъщи телевизия и филми не се гледат почти, телевизора в 90% от случаите се пуска заради конзолата. Затова ако реша да сменям телевизора, освен 4К-то ще гледам и другите важни за гейминг параметри: HDR, минимален лаг, опресняване на картината и тн. Затова казвам 1500лв ориентировъчно, защото около тази цена последно съм гледал варианти. 

 

п.п.: абе тоя целия моабет не е ли за конзолната тема? :) 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, netrootbg said:

4K телевизорите са вече много под тази цена. Миналата година взимах едно LG 49" 4K и беше към 800 лева мисля. Трябва да проверя с точност.

Ванка, относно 4К телевизорите, ситуацията е леко неадекватна. Много малко модели 4К телевизори в момента поддържат новата генерация конзолен стандарт. Става въпрос за стандарта, който вади 4K@120Hz по HDM 2.1. Уникалният майтап в случая е, че дори Сони, които вадят PS5 на пазара имат само един 4К модел 4K@120Hz и VRR (Variable Refresh Rate) - X900H. От останалите модели на Сони, само тези с 8К поддържат напълно стандарта. Най-добър избор имат LG - цялата гама OLED телевизори поддържа стандарта, включително и важни неща за PC гейминг като G-sync. Самсунг 4K моделите поддържащи стандарта са Q70T, Q80T, Q90T, Q95T и всички 8К модели. И май горе-долу това е избора в момента (без разни там измислени китайски марки). Не, че няма да можеш да вържеш и който и да е 4К телевизор към новите конзоли, но ще можеш да играеш само на 60Hz рефреш рейт, което меко казано май няма да си струва ъпгрейда на конзолата, щото това можеш да го правиш и в момента с PS4 Pro. Аз съм се насочил къл LG CX модела и май направо ще отивам да взимам един, че нищо чудно и да им скочат цените, когато пуснат масово новите конзоли, пък и също заради новите Емвдивия карти, които поддържат HDMI 2.1 стандарта. Та както казах, малко шантаво е положението с 4К@120Hz/HDMI 2.1 телевизорите в момента.

Link to comment
Share on other sites

При нас поне пре-ордъра за Ноември свърши, но поне не толкова бързо като 3080-ките :D

А сега имаме пре-ордър за Февруари. Тамън до тогава може и да пуснат и игри за 5-цата

Хората си поръчват де

image.png.245235d0e4d017c76b917dcc59b2f3e9.png

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена в The Verge пишат отношно pre-order-ите на ps5. Яко са омазали нещата. Amazon са продали бройки, за които дори Sony не могат да гарантират, че ще произвдат. И най-лошото е, че освен Amazon, има още много ретейлъри, които също имат доста бройки pre-order. 

Аз съм съм се насочил към новия Xbox, но е много вероятно покрай черния петък да взема стария.

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2020 at 12:48 AM, netrootbg said:

Тия неща да имаш всичко в първият ден още,  са ми били винаги много странни. Реденето по цяла нощ на опашки и не знам си какво...


Накратко - дебили, сър
 

On 9/19/2020 at 8:32 AM, netrootbg said:

Като споменахте PS5 да споделя и аз дилемата си. Чудя се какво да правя с моята 4-ка. Смятам да я сменя с 5-ца. 


Винаги може да ми я подариш! :laughing1:
 

On 9/19/2020 at 12:03 PM, netrootbg said:

4K телевизорите са вече много под тази цена. Миналата година взимах едно LG 49" 4K и беше към 800 лева мисля. Трябва да проверя с точност.

 


Ти остави, ами вчера видях 8К телевизор на LG... ПаднА ми шапката. 

Link to comment
Share on other sites

Моите 5 стинки по темата. Хората тази година купуват яко, защото повечето не са ходили никъде, не са правили нищо,  заделили са някой лев и сега - юруш на бананите. 

 

Относно тези, които се блъскат по опашки, за да имат пластмаса Х в ден едно, както Виден каза - дебили! :moon:

 

От PS5, поне на този етап, не виждам смисъл и лично аз смятам да купя конзола поне след една година, когато вече има повече пуснати игри. 

 

А за всички, които ще взимат нова видео карта - изчакайте до края на октомври, когато АМД ще обявят и техните карти - тогава ще стане интересно.:effemine2:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Godfather said:

...И май горе-долу това е избора в момента (без разни там измислени китайски марки)...

 

Две от тях (Hisense и TCL) делят 4-то 5-то място по пазарен дял, веднага след трите кита. И двете обявиха тази година модели с VRR и 120 Hz.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Две от тях (Hisense и TCL) делят 4-то 5-то място по пазарен дял, веднага след трите кита. И двете обявиха тази година модели с VRR и 120 Hz.

Те обявиха ама изпълнението е ... типично, по китайски. Например 6 серията на TCL уж 120Hz панел, HDMI 2.1 порт, но не може да го докара на HDR@120Hz, а го вдига само до 1440p или по-скоро когато включиш режима, сваля на тази резолюция от 4К, демек PS5 ще върви на 1440p, вместо на 4К. Но пък на някой може да не му пука от това, заради ниската цена, та вероятно и тия телевизори ще вървят. :)

Link to comment
Share on other sites

TCL е по-кутайска марка от HiSense. HiSense изглежда като да правят хубави телевизори. Ако се съди по ревютата, разбира се. Не съм виждал телевизорите им на живо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...