Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

8 hours ago, gado said:

Впрочем то май и обикновената запалка за цигари може да се окичи с подобен епитет, ама това ще го схванат само тия, дето не са спали в часовете по физика :))

 

Голям мисир си. Това, че физиката била същата какво общо има в случая? Никой не коментира физиката. Говорим за специфично изпълнение, което първо не е толкова лесно да се направи (пробвай с твоята запалка или дори оксижен да постигнеш подобен ефект) и второ, което е по-важно, просто постига уникален реализъм. А, пък и не само ти си учил физика. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чакай, тя бомбата тепърва ще избухва.....Но ще е така вече...Карантина, хоум офис, хоум скуул, ограничения...Поне докато не се намери адекватно лечение и/или ваксина.

 

 

@plameni, тази година хубав домат не съм ял. Ял съм добър, но не и хубав. Всъщност, може би едни черита бяха близо до хубави...Купувал съм от сто места, включително и от приятели, които произвеждат, като те също се оплакват че домата е кофти. Годината е скапана, и не само за доматите.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

  

27 minutes ago, Mobi said:

Ама изглежда добре ....:lol:

 

И затова се подлъгах, а тя ракията не иска външно красив домат :unhappy:

 

Минава ми през главата, че хората си заслужаваме всичко, което ни се случва. Като гледам домата, що да не повярвам и за вируса :censored2:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, HEMO said:

Минава ми през главата,че ще се повторят събитията от март месец...Две болни деца в на щерката класа,всички под карантина за 10 дни...

 

Един колега се разболя и всички се върнахме хоум офис за 2 седмици. Възможно е да си останем така до края на Ноември.

Ако РЗИ бяха минали (ни вест, ни кост от тях), щяха да ни сложат задължителна 14 дневна карантина и половината отдел затваря врати.

 

А колегата изкара вирусът тежко.

1 седмица се влачил с температура преди да се влоши и да си направи тест.
След това спял седнал, защото като легнел, не може да диша.
Не се движел изобщо, защото нямал въздух.

Не можел да си издуха носа, защото нямал достатъчно въздух.

Човек на 37 години. Непушач.

 

Излекува се в крайна сметка след 2 седмици и половина мъки, но каза, че е далеч от това, което е бил здравословно преди да се разболее. Ще му трябва още доста време за пълно възстановяване.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

 

Един колега се разболя и всички се върнахме хоум офис за 2 седмици. Възможно е да си останем....

 

В нашата фирма всички,които могат са хоум офис от март месец.И като гледам ще си останат за постоянно така.

А колко шушумиги не вярват,че има вирус и че е обикновен "грип" не ми се говори изобщо.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Godfather said:

Голям мисир си. Това, че физиката била същата какво общо има в случая? Никой не коментира физиката. Говорим за специфично изпълнение, което първо не е толкова лесно да се направи (пробвай с твоята запалка или дори оксижен да постигнеш подобен ефект) и второ, което е по-важно, просто постига уникален реализъм. А, пък и не само ти си учил физика. :lol:

E как!? Нали и запалката може да генерира, ъъъ.... Ретрактабъл плазма? Останалото е въпрос на количество гориво.

Колкото до реализъма... Аре молим! Тоя ако не беше думкал тъпана толкова (с единствената цел да създаде атмосвера, но вероятно съзнавайки, че плещи глупости), ти самият щеше да забележиш, че с помощта на изключително скъпа техника. пича създаде просто пърлачка за чушки.

Колкото до онзи ми оксижен, вярвай, че се справя далеч по-добре. При това съвсем не с изолационни плоскости на Р3 или пластмасови пушки.

Комбинирай ръкохватка с предна смесителна камера и ламинарна дюза и ще ахнеш колко по-добър.... светлинен меч (така, де...)ще получиш.

 

П.п. Ама разбирам те, де.... То мисир на шаренкото ако не се израдва.... А Савидж е прекалено на ясно с оксижените и възможностите да се оцветява пламък с помоща на химически еленети и съединения, че да си прави евтин джумбиш. :)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, plameni said:

'б@л съм ви ГМО-тата и химико-аграрните простотии.

На такова извращение не бях попадал:

 


Това е чисто и просто зелен домат. Бран е зелен. Стои в тъмни и студени складове, като се чака да се вдигне цената. Като дойде време да се продава се пръска с една весела химия и за няма и 10 дни става отвън такъв един хубав и червен. После го режеш и... Виждаш.  

 

7 hours ago, Mockingbird said:

 

 тази година хубав домат не съм ял. Ял съм добър, но не и хубав. Всъщност, може би едни черита бяха близо до хубави...Купувал съм от сто места, включително и от приятели, които произвеждат, като те също се оплакват че домата е кофти. Годината е скапана, и не само за доматите.


Аз съм ял. Ама си ги отгледахме сами и чисто. За моя изненада и на пазарите имаше отлични домати. Естествено човек трябва да ги познава.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, да не съм джамбазин от Горубляне....Виж, при дините съм 100 от 100, ама от 1/3 България по пазарите как не уцелих читав домат?! 

Щом са ти се получили, чудесно... И приятел ги гледа чисто и натурално, ама таз година е пълна греда. Имаше едни от дървото (да, доматено дърво) дето бяха читави ама другото...брррр. Гледаш го едър, хубав цвят, ухае на домат, пък на вкус трески... Миналата година му бяха страхотни.. Според мен годината е скапана. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mockingbird said:

Да бе, да не съм джамбазин от Горубляне....Виж, при дините съм 100 от 100, ама от 1/3 България по пазарите как не уцелих читав домат?! 

Щом са ти се получили, чудесно... И приятел ги гледа чисто и натурално, ама таз година е пълна греда. Имаше едни от дървото (да, доматено дърво) дето бяха читави ама другото...брррр. Гледаш го едър, хубав цвят, ухае на домат, пък на вкус трески... Миналата година му бяха страхотни.. Според мен годината е скапана. 


На мен миналата ми беше такава. нищо й няма на годината, беше си супер. И грозде стана и какво ли не. За сефте никой не ми се е оплакал, нито в групите съм видял рев. И градушки нямаше, а миналата година ги попиля... Това пък с доматеното дърво е такова яко дрЪво, че не знам вече колко балъци ги боли врата от удара отзад. Тежък скам. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mockingbird said:

Разбира се! Т'ва защото така го реши или здравословно? 


Както каза брат ми - редно е след като си изпил пиенето за цял живот на 20 човека да спреш. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mockingbird said:

Що бре? И сянка пази....:lol:

Иначе за гроздето е перфектна година, съгласен съм. 


Мани! Масово се продават по 15 лева и накрая изниква обикновен домат. Иначе наистина има такова дърво, но вирее в Китай, тук още не съм видял някой да покаже изгледано. Скамът обаче върви с пълна сила. Също като номера с папагалите. 

Link to comment
Share on other sites

Че, то това има ли мярка? На кой колкото му е сладко.... И колкото може.... Но пък е хубаво, така или иначе алкохола е вреден в големи количества... Добре си го решил. 

Link to comment
Share on other sites

С едно приятелче спорим на тема пране на интериор на колата (текстилен салон + малко кожа). Според него това се прави само и единствено през лятото, докато аз не съм съгласен с него. Вие на какво мнение сте и можете ли да препоръчате фирма, от която сте доволни?

Link to comment
Share on other sites

Аз бих се съгласил с него, защото по-бързо ще изсъхне. Иначе може да ти мирише на влага доста време. Но пък все още напича през деня, така че може да не си изпуснал момента.

За фирма, мога да ти препоръчам автомивката, в която аз ходя, но с уточнението, че моят салон е кожен и не съм си прал салона при тях.

 

https://www.google.com/maps/@42.1251148,24.7716591,3a,63.8y,58.82h,89.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-5HDzgjjB-kwla3NXmb6vg!2e0!7i16384!8i8192

Неделя не работят.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

Аз бих се съгласил с него, защото по-бързо ще изсъхне. Иначе може да ти мирише на влага доста време. Но пък все още напича през деня, така че може да не си изпуснал момента.

За фирма, мога да ти препоръчам автомивката, в която аз ходя, но с уточнението, че моят салон е кожен и не съм си прал салона при тях.

 

https://www.google.com/maps/@42.1251148,24.7716591,3a,63.8y,58.82h,89.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-5HDzgjjB-kwla3NXmb6vg!2e0!7i16384!8i8192

Неделя не работят.

Ти и друг път си ги припоръчвал тези и един път ходих при тях. Сравнително доволен останах.

Link to comment
Share on other sites

А каква беше тази тъпотия със самолетите над центъра на града? Какво правим ако стане нещо на калъч, предвид техниката, с която разполагаме?

Не мога да не призная, че ми се разтрепераха карачките от кеф, когато 29тката започна да върти пред прозореца ми и дочух толкова познатия рев. Ама пък тъпотията беше велика!

Котката ми още отказва да излезе от пералната....

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Quote

През тази година кулминацията в отбелязването на 108-ата годишнина от първия боен полет ще бъде на 19 октомври в Пловдив, когато в рамките на информационната кампания „Бъди войник“ военнослужещите от ВВС ще изпълнят полети с вертолети Бел-206, Ми-24 и „Кугър“ самолети J-27 „Спартан“, МиГ-29 и Ан-2.

 

https://i.id24.bg/vi/vids/51277.mp4

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...