Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

44 minutes ago, w00x said:

9.5? Това е официално изнесената цифра за смъртността на SARS през 2002 - 2004.

 

Замисли се малко логически - няма начин да пресметнеш смъртността, без да знаеш цифрата на всички срещали се с вируса.

 

Тествали са само такива със симтоми на пневмония. От 100 тествани положителни, да речем, 10 са починали - оттам и 9,5 официално.

 

Безсимптомните носители, които са милиони - никой не ги знае. Следователно смъртността спокойно може да е 0,009.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Статистиката е наука и тя не работи по начинът, по който си обяснил.
По твоята логика, нито една статистическа извадка на тоя свят не е вярна, защото се прави на база 1000/10000 резултата, а не 7 594 000 000.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, w00x said:

Статистиката е наука и тя не работи по начинът, по който си обяснил.
По твоята логика, нито една статистическа извадка на тоя свят не е вярна, защото се прави на база 1000/10000 резултата, а не 7 594 000 000.

 

Статистиката зависи от изходните данни. А те са имали ограничени данни (поради различни причини). Оттам и error margin-а в случая става огромен, както съм и обяснил, но предпочитат да мълчат за тази подробност, и да дават числа от горната граница.

 

Отделно от това - самият метод PCR за засичане е силно противоречив още от ерата на спин-а, както чувам - според думите на самият му създател, както и на редица учени и научни организации по света.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, instinct said:

 

Отделно от това - самият метод PCR за засичане е силно противоречив още от ерата на спин-а, както чувам - според думите на самият му създател, както и на редица учени и научни организации по света.


Напоследък забелязвам все повече писания по темата. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас, но аз не обичам да се разболявам, пък било то и от настинка

А да си тествам късмета, дали ще влезна в болница, дали покрай едното няма да ми намерят и друго, комбинацията от които да ме умори? Мерси съм и за това. 

Пък като си говорим за статистики, погледнете от другата страна. При корона е към 96% шанса за оцеляване, не лош начален старт, ако на някой му се пробва :D  Само внимателно да не влезете в новините като онзи украински блогър :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

При мен се случи роднини да заболеят, една възрастна жена дори почина (разбира се не само от ковида). Предвид, че хората спазват здравословен режим и спортуват се оплакаха, че това е най-гадното нещо, от което са боледували. Жената изкара пневмония и беше на два вида антибиотик. Бабата пък изненадващо го изкара само с бъбречна недостатъчност. Направо съм изненадан, предвид че е на 90. Всички вече са добре. 
Както коментирахме още ранната пролет при всеки си протича различно, а слабите ги удря значително по-силно. Страдат разбира се най-вече най-старите, понеже логично са най-слаби и с букет други диагнози. Добре поне че при децата не е страшно. 
  

Link to comment
Share on other sites

Аз имах 4-5 дена температура вечерно време 37.8. В началото една вечер имах 38.8, която свалих трудно, на другия ден ме изскара стомашен вирус. Беше ми едно леко заспало, главата ме въртеше, когато имах температура, бях като пиян и имах леки спазми в мускулите, напълно нормални, когато си болен и имаш грип. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dunc said:

Аз имах 4-5 дена температура вечерно време 37.8. В началото една вечер имах 38.8, която свалих трудно, на другия ден ме изскара стомашен вирус. Беше ми едно леко заспало, главата ме въртеше, когато имах температура, бях като пиян и имах леки спазми в мускулите, напълно нормални, когато си болен и имаш грип. 


Искаш да кажеш, че си карал грип или корона грип? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

При мен се случи роднини да заболеят, една възрастна жена дори почина (разбира се не само от ковида). Предвид, че хората спазват здравословен режим и спортуват се оплакаха, че това е най-гадното нещо, от което са боледували. Жената изкара пневмония и беше на два вида антибиотик. Бабата пък изненадващо го изкара само с бъбречна недостатъчност. Направо съм изненадан, предвид че е на 90. Всички вече са добре. 
Както коментирахме още ранната пролет при всеки си протича различно, а слабите ги удря значително по-силно. Страдат разбира се най-вече най-старите, понеже логично са най-слаби и с букет други диагнози. Добре поне че при децата не е страшно. 
  

 

И сега като си представиш как поне едно от всичките тия боледувания можеше да се спести ако тъпанарът, който е заразил въпросния човек, беше си носил маската, докато плюе говорейки.

 

-------

 

А от Четвъртък - маски и на открито. Е тва вече е малоумно, но то покрай тия глупаци, на които не можеш "нищо да им кажеш", се очакваше..

Link to comment
Share on other sites

Корона според теста, само че имам чувството, че тия тестове и обикновен грип да си карал, пак ще го отчете корона. С един приятел имахме едни и същи симптоми, по едно и също време, не се бяхме виждали и неговия тест беше отрицателен. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

И сега като си представиш как поне едно от всичките тия боледувания можеше да се спести ако тъпанарът, който е заразил въпросния човек, беше си носил маската, докато плюе говорейки.


Да се спести НЕ - да се отложи. Набийте си го в главите, за 15-ти път го казвам - всички ще го минат. 
 

Just now, Dunc said:

Корона според теста, само че имам чувството, че тия тестове и обикновен грип да си карал, пак ще го отчете корона. С един приятел имахме едни и същи симптоми, по едно и също време, не се бяхме виждали и неговия тест беше отрицателен. 


Ето при теб е минало по-леко. И доста добро чувство имаш... 

Link to comment
Share on other sites

Не е задължително всички да го минават, ти си го набий в главата. Всяка година има различен грип. Ти всяка година ли боледуваш като има нов щам?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, w00x said:

Не е задължително всички да го минават, ти си го набий в главата. Всяка година има различен грип. Ти всяка година ли боледуваш като има нов щам?


Абсолютно неизбежно, не задължително. Явно и до момента не си го осъзнал това. Естествено, че ще боледувам, ако ми го метнат и нямам имунитет! Ти и тука явно си неграмотен, не се излагай повече.  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Не четеш. А дори сам си го написал.

Ще боледуваш АКО ти го метнат.


Добре, ще боледувам КОГАТО ми го метнат! Сега ясно ли ти е вече? Вирусът е навън и обикаля. Въпрос на време е кога ще стигне до теб. Всичо зависи от битието на хората. Тези като мен например, които са далеч от тълпата, ще позакъснеят. Други, които имат постоянно контакт с много хора ще го минат по-рано. Да повторим пак, че някои дори няма да разберат, а други направо ще умрат. 

ЕДИТ: Ясене :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Добре, ще боледувам КОГАТО ми го метнат! Сега ясно ли ти е вече? Вирусът е навън и обикаля. Въпрос на време е кога ще стигне до теб. Всичо зависи от битието на хората. Тези като мен например, които са далеч от тълпата, ще позакъснеят. Други, които имат постоянно контакт с много хора ще го минат по-рано. Да повторим пак, че някои дори няма да разберат, а други направо ще умрат. 

ЕДИТ: Ясене :laughing1:

 

С тая разлика, че докато стигне до мен (например), вече може да е друг вирус. По-отслабнал. Или ти мислиш, че вирусите не мутират? Говорейки за неграмотност..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


"Предишни потенциални пандемии" - ти си бил голЕм специалист бре! :laughing1:
Овладяни навреме? Какво това и кога? Всеки такъв вирус си охожда целия свят. И предишните, и този, и следващият. Все повече обаче превръщат нещата в панаир. С всеки следващ нЕкои хора правят страшно много пари, а както винаги дребните измират - и в преносен и в буквален смисъл. 

Ти седи гледай къв цирк ще има съвсем скоро. Няколко германски адвокатски кантори сътрудничещи си и с кантори от други държави в момента готвят СЗО за съд. На който му се рови, може и сам да провери за какво ще ги съдят. Във всеки случай тази збирщина финансирана предимно с частни средства ще трябва доста да се промени или да се самоизчезне след този процес.

Тия през 90те години сами решиха и промениха дефинициите си, според които да препоръчват локдауни и извънредни положения. Та според новите си дефиниции могат да препоръчат блокиране на целия свят, дори и заради сезонните грипове. Стига естествено някой да реши да ги финансира подобаващо....

Бях чел нещо и за статистиката на смъртността от респираторни заболявания за съответен период миналата година, сравнена със съответния през тази година. Резултатите бяха... интересни. :)

 

П.п. А някой дали се е натъквал на факта, че в Италия, мисля и в Испания, на лекарите им е било позволено от морална гледна точка, да решават дали да имат досег с болни от куш грибито или не? И тъй, като съм достатъчно дрът, че да имам богати спонеми от 80те, ситуацията странно много ми напомня за началото, когато започнаха да се изнасят факти и иформация за AIDS.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Ти седи гледай къв цирк ще има съвсем скоро. Няколко германски адвокатски кантори сътрудничещи си и с кантори от други държави в момента готвят СЗО за съд. На който му се рови, може и сам да провери за какво ще ги съдят. Във всеки случай тази збирщина финансирана предимно с частни средства ще трябва доста да се промени или да се самоизчезне след този процес.

Тия през 90те години сами решиха и промениха дефинициите си, според които да препоръчват локдауни и извънредни положения. Та според новите си дефиниции могат да препоръчат блокиране на целия свят, дори и заради сезонните грипове. Стига естествено някой да реши да ги финансира подобаващо....

Бях чел нещо и за статистиката на смъртността от респираторни заболявания за съответен период миналата година, сравнена със съответния през тази година. Резултатите бяха... интересни. :)

 

П.п. А някой дали се е натъквал на факта, че в Италия, мисля и в Испания, на лекарите им е било позволено от морална гледна точка, да решават дали да имат досег с болни от куш грибито или не? И тъй, като съм достатъчно дрът, че да имам богати спонеми от 80те, ситуацията странно много ми напомня за началото, когато започнаха да се изнасят факти и иформация за AIDS.

 

 


Това ново модерно видео с господина, който чете от листче в продължение на 23 минути, всички са го гледали вече. На всеки 3-4 месеца се появява по едно.

Лятото всички "затворени" люде с "ограничени" права обикаляха курортите, ресторантите и дискотеките, та нямаше кой да разпространява информацията, но сега, когато застуди, а те нямат идея какво да правят сами със себе си, видеата пак започнаха да се появяват.

Link to comment
Share on other sites

Аз видеа не гледам. Четя преса, ама не във  фейса или от на Шиши.  ;)

А ти е добре да се запознаеш с понятието статистика и на каква почва се развива.

 

П.п. И за тия, дето са ме чели, ама не добре (щот, нали... месеци са минали). Да, карах го януари. Карахго и миналата година, но април. Карах го и по-миналата година, но октомври. Дадох една шапка пари за изследвания, само за да разбера, че нищо ми няма, ако и да имам странни симтоми за по двадесетина дена. Колкото до антителата, някой хора ги имат за дълго време, при други изчезват след месец, ФАКТ. Аз явно съм от вторите. И да жив съм, въпреки, че съм и тежък пушач от години.

 

П.п. Аре със здраве. Ще ви четя отворковщините по някое време. Или пък не. Щото имам за трепане психопати, дето се кефят, когато ги палиш или обливаш с киселина.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Аз видеа не гледам. Четя преса, ама не във  фейса или от на Шиши.  ;)

А ти е добре да се запознаеш с понятието статистика и на каква почва се развива.

 

Интересно. Защото във видеото се обсъжда същото, което ти споменаваш, че дори е и поднесено в същата последователност.

Link to comment
Share on other sites

Докато не обявят лелеяната чудодейна ваксина или изведнъж не решат да кажат, че вече знаят как да го лекуват с някое позабравено, но пък изненадващо припомнено лекарство, тая безумна психоза ще продължава. Даже лекари се държат неадекватно. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...