Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Какво лошо има да "скачаме да се спазват законите" ? Ще си оправдаваме нарушенията с другите ли ?

Купувайте си видеорегистратори още да ви се смеят в тубата :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/edin_zaginal_sled_tezhka_katastrofa_na_patya_krichimplovdiv-287347.html

Голямо мазало беше. Бях там буквално в първата минута след инцидента.

 

П.п. Журналята отново се окендзаха тотално, понеже снимката не е нито от това място, нито от този случай.

Link to comment
Share on other sites

Аз отново апелирам да се прекрати спама в тази тема. Ясно е, че имаме коренно различни виждания за движението по пътищата като цяло. Говрим си вече едни и същи работи, по няколко пъти - излишно е.

Що бе, аз искрено се забавлявам  :popcorn:  Тъкмо спрях да чета "Какво Ви минава през главата" , та щях да отмятам и този раздел.

 

http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/edin_zaginal_sled_tezhka_katastrofa_na_patya_krichimplovdiv-287347.html

Голямо мазало беше. Бях там буквално в първата минута след инцидента.

 

П.п. Журналята отново се окендзаха тотално, понеже снимката не е нито от това място, нито от този случай.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Що бе, аз искрено се забавлявам  :popcorn:  Тъкмо спрях да чета "Какво Ви минава през главата" , та щях да отмятам и този раздел.

 

 

Точно това е! Само че, в клипчето караваната вече явно е изтеглена. Инак тапата беше тотална и се наложи десетина коли да правим обратен на платното.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нека държавата да си прави пас още. Може би като почнат да мрът децата на управляващите в такива катастрофи, които могат да бъдат предотвратени с повече контрол, тогава ще се замислят...

Link to comment
Share on other sites

Какъв вид контрол ще спре някой да мине на червено, Мите?  Жалко за детето, което си отиде... 

 

И между другото оная LAVA дето я оставих преди не знам колко месеца при тебе ще я бъде ли? 

Link to comment
Share on other sites

Това е манталитет, който се формира на базата на беззаконието. Знаеш опита с маймуните и водата, нали? Но докато се стигне до там, трябват глоби, затвори и пак глоби!

Link to comment
Share on other sites

Ми ако беше "инцидентно" минаване ... разсейване ... може би нищо ... ама хората МАСОВО, ВСЕКИ ДЕН, ВИНАГИ си минават така. И тоя така си е минал "както всеки път" и резултата е на лице.

Link to comment
Share on other sites

 

Какъв вид контрол ще спре някой да мине на червено.... 
Финансов.Винаги съм давал за пример Дания,мой добър приятел живее в Копенхаген-два пъти спипват жена му с 10-11 км над ограничението в града.Първи път глоба 250 кинта(в крони) втория 1000 при трето нарушение 3години без книжка.В момента е по-ниска от тревата ако ме разбираш...За минаване на червено не искам да си мисля колко е глобата.Това е начина,разбира се трябва да се вдигне събираемоста на глобите иначе няма смисъл...
Link to comment
Share on other sites

100 пъти е дискутирано това... Проблема не е в размера на глобите или санкциите, просто винаги има начин са не се платят/да се избегнат защо "знаеш ли кой съм аз" /"имам един познат в полицията "/" не можем ли са измислим нещо "/" на село всички полицаи са познати и приятели".

 

И няма да е лошо да разберете, че инструмента "глоба" е просто финансово средство държавата да укорява... Ама като вдигнете финансовия укор само се разделят хората на плащащи и неплащащи - много примери има за това, че който може си плаща и си прави каквото иска, защото това е просто финансов инструмент и като имаш сериозни финанси не е релевантен вече. А хората в тия западни държави имат реален морал, и реална система за наказания, която работи. Глобите там са им според стандарта... Нищо чак толкова интересно не е обема на глобата. Ама като те глобят там знаеш, че после си без книжка ако пак сгафиш и като се качиш без книжка... Отиваш на топло. И тва става в огромния процент с нарушителите, а не като при нас в 10%, освен ако няма камера на "Господари на Ефира" да снима.

 

Проблема ни, не е проблем. Това си е супер истинския, формиран за последните 70 манталитет на "човека който трябва само привидно да е част от обществото, но винаги когато види шанс да наруши правилата на общността в която живее го прави, защото той е" повече" от другите, а и никой няма да направи нищо ". Тва е плода на мега образователната система на комунизма, на мега спортната нация, на супер спокойния живот в който всеки спокойно си крадеше и не бачкаше.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да ги разбера такива кретени на какво точно разчитат ? Нали, едно е да минеш на 1-2 секунди светещо червено, пак можеш да очакваш да изкараш късмет(съвсем отделно, че и това  е напълно недопустимо), съвсем друго е да профучиш на 6-7 секунди, светещо червено, когато останалите вече са потеглили и са влезли в кръстовището. Това за да го направиш трябва или да имаш недоразвит мозък или да си прекалил с видео игрите. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

100 пъти е дискутирано това... Проблема не е в размера на глобите или санкциите, просто винаги има начин са не се платят/да се избегнат защо "знаеш ли кой съм аз" /"имам един познат в полицията "/" не можем ли са измислим нещо "/" на село всички полицаи са познати и приятели". И няма да е лошо да разберете, че инструмента "глоба" е просто финансово средство държавата да укорява... Ама като вдигнете финансовия укор само се разделят хората на плащащи и неплащащи - много примери има за това, че който може си плаща и си прави каквото иска, защото това е просто финансов инструмент и като имаш сериозни финанси не е релевантен вече. А хората в тия западни държави имат реален морал, и реална система за наказания, която работи. Глобите там са им според стандарта... Нищо чак толкова интересно не е обема на глобата. Ама като те глобят там знаеш, че после си без книжка ако пак сгафиш и като се качиш без книжка... Отиваш на топло. И тва става в огромния процент с нарушителите, а не като при нас в 10%, освен ако няма камера на "Господари на Ефира" да снима. Проблема ни, не е проблем. Това си е супер истинския, формиран за последните 70 манталитет на "човека който трябва само привидно да е част от обществото, но винаги когато види шанс да наруши правилата на общността в която живее го прави, защото той е" повече" от другите, а и никой няма да направи нищо ". Тва е плода на мега образователната система на комунизма, на мега спортната нация, на супер спокойния живот в който всеки спокойно си крадеше и не бачкаше.

 

Със всичко съм съгласен, освен с последните няколко изречения. Комунизъм няма от много време. А като гледам по новините кой са участниците (в частност и виновниците) за такива катастрофи са все млади хора. Дето сигурно не са и чували за комунизъм. А що се отнася до контрола, тогава е имало 100 пъти повече контрол от колкото сега!

Edited by Nanko
Link to comment
Share on other sites

Така си е. 

 

А относно минаването на червено - това си е чисто самоубийство. Наскоро ви показах какво за малко щеше да се случи с мен и черното Инфинити до хотел Родопи... Затова 5 пъти се оглеждайте ДОРИ и да сте на зелено. Просто у нас ВСИЧКО е възможно. Трагедията е, че обикновено страдат и загиват невинни хора като това детенце в Сеата...

Link to comment
Share on other sites

За вчерашната катастрофа на кръстовището Източен-бул.Княгиня Мария Луиза май един е казал едно и всички останали почнали да повтарят същото без да са очевидци.Защото има и друго свидетелство:

за вчерашната катастрофа свидетелят, който първи се е притекъл на помощ и е повикал линейка Бърза помощ, твърди точно обратното. Не забравяйте големия размер на кръстовището. Влизаш в него на чист зелен сигнал и излизаш вече на жълто или червено. Това е напълно реална ситуация. В Закона не случайно е записано, че останалите участници в движението са длъжни да оставят последната кола да си завърши маневрата. В случая аз се доверявам на очевидеца, че младежът е влязъл на чист зелен сигнал в кръстовището и когато вече почти го е преминал(вижда се от галерията снимки), тогава е тръгнала жената с Реното, за която вече е светнал зеления сигнал, но не е изчакала Сеата да си завърши маневрата, да напусне кръстовището. Ударила го е в задния калник и при скорост около 60 км/ч е напълно реално така да се завърти колата и да се прасне в стълба. Жената с Реното е нарушила Правилника и ще трябва да си понесе отговорността.

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Ето сега за пореден 3462345625-найсти път се доказва нуждата от РАБОТЕЩИ камери на ВСЯКО голямо кръстовище! Вече всичко щеше да е ясно при налични такива. И не само при този, а при всеки подобен случай. И разбира се записите да бъдат защитени от манипулиране и унищожаване, което никак не е трудно в днешни дни... Толкова е просто и елементарно. Елиминира се човешкия фактор почти изцяло, а подкупена видеокамера не съм видял за момента... Естествено е крайно време видеозаписите да се признават като доказателство в съда.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам да има работещи камери в Пловдив. От където и да съм минавал и да се виждат камери, масово, ежедневно се правят нарушения. Та какво остава за местата без камери.

Link to comment
Share on other sites

Те работявт, просто никой не ги гледа, а в случай на Любо покриха и записи. Това за мен не са работещи камери. Това е безсмислица, която е нефункционална. Не знам колко джебчии са заловили (WTF), но знам, че можеха хиляди нарушители по кръстовищата да накажат....  Затова изрично уголемих думата РАБОТЕЩИ. 

Link to comment
Share on other sites

По-скоро съм склонен да повярвам, че оФцата в Реното е бляла, щото такива виждам ежедневно и по много нали, отколкото че е минал на чисто червено, което пък от друга страна също виждам ежедневно. НО. Има едно НО. Като се има на предвид, че удара е страничен и е завъртял колата, ГАРАНЦИЯ кифлата в Реното е гледала на майка си у левата, вместо да си гледа пътя.

Link to comment
Share on other sites

100 пъти е дискутирано това... Проблема не е в размера на глобите или санкциите, просто винаги има начин са не се платят/да се избегнат защо "знаеш ли кой съм аз" /"имам един познат в полицията "/" не можем ли са измислим нещо "/" на село всички полицаи са познати и приятели". И няма да е лошо да разберете, че инструмента "глоба" е просто финансово средство държавата да укорява... Ама като вдигнете финансовия укор само се разделят хората на плащащи и неплащащи - много примери има за това, че който може си плаща и си прави каквото иска, защото това е просто финансов инструмент и като имаш сериозни финанси не е релевантен вече. А хората в тия западни държави имат реален морал, и реална система за наказания, която работи. Глобите там са им според стандарта... Нищо чак толкова интересно не е обема на глобата. Ама като те глобят там знаеш, че после си без книжка ако пак сгафиш и като се качиш без книжка... Отиваш на топло. И тва става в огромния процент с нарушителите, а не като при нас в 10%, освен ако няма камера на "Господари на Ефира" да снима. Проблема ни, не е проблем. Това си е супер истинския, формиран за последните 70 манталитет на "човека който трябва само привидно да е част от обществото, но винаги когато види шанс да наруши правилата на общността в която живее го прави, защото той е" повече" от другите, а и никой няма да направи нищо ". Тва е плода на мега образователната система на комунизма, на мега спортната нация, на супер спокойния живот в който всеки спокойно си крадеше и не бачкаше.

 

Стига да искат, има начин - прави се промяна в ЗДвП, в която се упоменава, че когато някой е превишил скоростта с 10км/ч над позволеното и нагоре, което е регистрирано с камера и радар, моментално му се отнема СУМПС, както и автомобилът се поставя под запор в НАП, на техния паркинг, докато не се плати глобата и дотам. Пише ли го в закона, пише го. Има ли документирано нарушение, има - намират го къде живее, като ако го няма на адреса го пускат за издирване, където намеря колата я товарят на репатрак до паркинга на НАП и туй то. Какво толкова има. Ако ще си вадим всеки път доводи как нещо не може да стане, щото сме в България, няма да стигнем до никъде! Глоби, глоби, глоби и пак глоби. Друго, което ми идва на ум е командироване на КАТ в други области, примерно нашите от Пловдив, отиват в Русе. Тези от Русе - в Пазарджик, тези от Пазарджик във Варна, а Бургас идват в Пловдив. Това се прави през седмица. Тогава няма да има звънене по телефони, няма да има гявол, като последното е за моментите, в които не е премахнат човешкият фактор, тоест някого го спипват в нарушение на пътя и директно му прибират книжка и ключове на кола.

Link to comment
Share on other sites

Стига да искат, има начин - прави се промяна в ЗДвП, в която се упоменава, че когато някой е превишил скоростта с 10км/ч над позволеното и нагоре, което е регистрирано с камера и радар, моментално му се отнема СУМПС, както и автомобилът се поставя под запор в НАП, на техния паркинг, докато не се плати глобата и дотам. 

 

Ти нещо газ ли си пил? На третия ден няма да има автомобили в движение в страната. И що за глупост някой да запорира автомобили за глоби? Откъде накъде? Я си сипи нещо студенко и наздраве. 

Link to comment
Share on other sites

Нека да няма. Докато не се въведат крути мерки, няма да станат нещата. Дайте други предложения.

Иначе съм си сипал Цантали и мезя с млечна салатка на морето :laughing:

Наздраве :drunk:

Докато не се въведат крути мерки, всеки ден ще четем това, това, това и много други.

Положението е или или. Няма друг начин. Не бръкнеш ли в джоба на Ганьо, нищо няма да стане. Докато не изпита страх, че ще остане без работа, ако му вземат книжката, с която си вади хляба, няма да спре. Докато не разбере, че ако шофира с отнета книжка, ще лежи в панделата, дори само да е преместил колата от тук, там, пак няма да станат нещата. На мен не ми дреме, аз съм почти изряден. Въведат ли се драконовски мерки, ще ги спазвам, ако не ще си понеса наказанието/глобата. Толкова. Ако трябва и с 50 ще карам в града и колан ще си слагам от единия до другия блок. Туй то.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с Lucky Luciano, че това е единствения начин. Може и по-скромно да се почне - първа глоба 500лв, втора глоба 2000лв, трета глоба 5000лв с отнемане на книжката за 1 година и спиране на автомобила от движение също за 1 година. Да видиш още на първия ден, че всякакъв вид ПТП-та ще намалеят с 90%.

Link to comment
Share on other sites

Или рязко ще се увеличат длъжностните лица, притежаващи къща на море, балкан, Женевското езеро и до кея в Монако :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...