Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

По принцип не пътувам много из Пловдив. Днес ми се наложи да мина от единия край на Пловдив до другия и обратно. Равносметката - 4 избегнати катастрофи, от които едната щеше да е с много тежки последици, защото така щях да нацеля една овца, която мина на червено, че направо щях да я размажа странично в задната врата, където има седнала още една жена с малко дете! В момента е буквално дивия запад!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По принцип не пътувам много из Пловдив. Днес ми се наложи да мина от единия край на Пловдив до другия и обратно. Равносметката - 4 избегнати катастрофи, от които едната щеше да е с много тежки последици, защото така щях да нацеля една овца, която мина на червено, че направо щях да я размажа странично в задната врата, където има седнала още една жена с малко дете! В момента е буквално дивия запад!

 

Много зле шофират в Пловдив. Прави впечатление още при влизане в града. Не знам на какво се дължи това. Какви са ви наблюденията по другите градове. Аз имам за София и Габрово, и на двете е по-добре

Link to comment
Share on other sites

Абе и в Софето нещо толерантността никва я няма. Един не видях с 50 да кара. Натискат....явно доста нови столичани са пристигнали от други места.

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица един големец с нов CLS AMG караше зад мен известно време на 1 кола разстояние. На 3 поредни светофара ми се случи да мина на жълто и го гледах как всеки път продължаваше след мен, минавайки на червено. Накрая на 4-тия светофар вече жълтото ме хвана прекалено далеч и нямаше как да мина, но той и този път мина на червено, задминавайки ме, без никаква свян. И всичките пъти говорим за минаване на червено, вече светещо 3-4 сек. 

Link to comment
Share on other sites

За пореден път призовавам феновете на софийските шофьори да поразгледат клиповете в ТАЗИ фейс група и да млъкнат вече. Аман от глупости.

Link to comment
Share on other sites

Аз като минавам празно кръстовище съм с крак на спирачката. Не знам от къде, кой ще изскочи и ще реши да се прави на велик.

Link to comment
Share on other sites

Аз като минавам празно кръстовище съм с крак на спирачката. Не знам от къде, кой ще изскочи и ще реши да се прави на велик.

 

Винаги! :thumbsup: Ако човек разчита правилникът за движение да го пази - жална му майка...

Май съм го казвал вече, но не пречи да го повторя как веднъж с една от предишните си коли карах с 20 км/ч по уличките зад Военна болница и една лада, карана от една госпожа над 65, идвайки ми отляво и на всичкото отгоре пред нея се мъдреше знак STOP, изобщо не отрази и двете ми предимства и така се натресе без грам спирачен път в задната ми лява врата, че колата ми се завъртя на 360 градуса, удари се в един висок бордюр, качи се на тротоара и спря на сантиметри от една паркирана шкода. След което оная като се окопити, слезна и ми вика "Къде караш бе?". Парадоксът е, че на задната й седалка имаше малко дете (около 6-7 годишно) без колан, което при удара беше изхвърчало чак до предното стъкло (за щастие само с натъртена глава). После като дойде КАТ се оказа, че тя не била се качвала на кола от сумати години и била позабравила правилника. Аз пък от своя страна след това изхвърлих колата, защото задната ос беше тотално изкривена, но пък си беше цял късмет, че жена ми и още едно момиче бяха в колата и никой не беше пострадал.

 

И за финал-продължение на първия ред от поста ми - в тоя живот всеки се спасява поединично, защото никой на никого не е длъжен, понеже ако си умрял...не е много интересно кой е бил прав. :)

Link to comment
Share on other sites

post-12-1236068663.gif

 

Правилникът е ос, с която трябва да се съобразяваме. Нищо повече. В основата стои елементарната логика и разбира се - постоянно внимание във възможно най-широк диапазон. Както винаги съм казвал - пази се от всички и не пречи на другите, като разбира се се стараеш да пазиш и тях. 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се внимава, така е. Но правилника си е правилник и трябва да се спазва стриктно. Ако се спазваше, нямаше да е такова напрежение и непрестанно озъртане шофирането. Ако имаше контрол, какъвто в момента изобщо не съществува, шофирането щеше да е много по-леко и много по-малко нервообразуващо!

Link to comment
Share on other sites

Пътищата също трябва да са изрядни, за да се следва правилника. Аз на определени булеварди имам чувството, че съм на тест за Ръководител Въздушно Движение. Чудя ся дупките по пътя ли да гледам и да избягвам, останалите участници в движението пред, зад и до мен или знаците, светофарите и маркировката... И като добавим и пешеходци, които си мислят, че седалката ми вибрира автоматично като ги наближа и винаги съм наясно с местоположението и намеренията им...

Link to comment
Share on other sites

Пътищата също трябва да са изрядни, за да се следва правилника. Аз на определени булеварди имам чувството, че съм на тест за Ръководител Въздушно Движение. Чудя ся дупките по пътя ли да гледам и да избягвам, останалите участници в движението пред, зад и до мен или знаците, светофарите и маркировката... И като добавим и пешеходци, които си мислят, че седалката ми вибрира автоматично като ги наближа и винаги съм наясно с местоположението и намеренията им...

Трябва да предвидиш и Виден който лети някъде покрай теб с 90км/ч минимум.
Link to comment
Share on other sites

Правилникът е ос, с която трябва да се съобразяваме...

 

Направо ти повярвах. Думите ти са типичен пример за демагогия...

Освен ако наричаш "съобразяване с Правилника":

- изпреварване с превишена скорост, при наличие на знак В24 и непрекъсната осева линия;

- изпреварване в кръстовище и пресичане на маркирани острови и непрекъснати линии;

- движение в населено място с над 70 км/ч, при ограничение 30;

- спиране и престой на пътното платно извън населено място, в участък с действаща забрана за изпреварване...

и т.н, и т.н

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Трябва да предвидиш и Виден който лети някъде покрай теб с 90км/ч минимум.

Мисирите са не летящи emoticon-0133-wait.gif

По-правилно е са каже - Трябва да предвидиш и Виден който се носи в мисирски тръс някъде покрай теб, с 90км/ч минимум....

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се внимава, така е. Но правилника си е правилник и трябва да се спазва стриктно. Ако се спазваше, нямаше да е такова напрежение и непрестанно озъртане шофирането. Ако имаше контрол, какъвто в момента изобщо не съществува, шофирането щеше да е много по-леко и много по-малко нервообразуващо!

 

Невъзможно е да се спазва Правилника стриктно и на 100%. Всички мисири, които се правят на пръднали тука го нарушават поне 50 пъти дневно волно или неволно. Включително разбира се и чоглавия топ мисир. 

 

Направо ти повярвах. Думите ти са типичен пример за демагогия...

Освен ако наричаш "съобразяване с Правилника":

- изпреварване с превишена скорост, при наличие на знак В24 и непрекъсната осева линия;

- изпреварване в кръстовище и пресичане на маркирани острови и непрекъснати линии;

- движение в населено място с над 70 км/ч, при ограничение 30;

- спиране и престой на пътното платно извън населено място, в участък с действаща забрана за изпреварване...

и т.н, и т.н

 

Ти сериозно ли се опитваш да ме убеждаваш, че спазваш всичко точно по Правилника? Не съществува начин да ти повярвам. 

Link to comment
Share on other sites

Значи явно аз никога не участвам, понеже никога не се 'нервя' на каквато и да е ситуация, камо ли да псувам тоя и оня...просто си карам, чакам, където се налага да чакам и така... :)

Link to comment
Share on other sites

Значи явно аз никога не участвам, понеже никога не се 'нервя' на каквато и да е ситуация, камо ли да псувам тоя и оня...просто си карам, чакам, където се налага да чакам и така... :)

Не е възможно!

Влизаш в остро противоречие с казаното от Виден. А дори и малките деца знаят, че щом нещо е казано от него, то то е постулат за цялото мироздание и важи с пълна сила на всяко едно ниво за този континуум (има основателни подозрения, че важи и за още два-три, ама все още няма твърди доказателства за това)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да предвидиш и Виден който лети някъде покрай теб с 90км/ч минимум.

Няма човек, който спазва правилника. От клошар до президента. Тука върви снимка на щатски шериф, който пише смс с две ръце на магистралата в служебната кола. Аз съм спиран с подозрение за каране в нетрезво състояние, а причината беше пътя, който е в пъти по-зле от нашенските. Заобикалях като Томба, а не ми е много позволено. Превишаването на скоростта е редовно за около 90 процента от трафика.
Link to comment
Share on other sites

Не бе, Стефчо, те са всичките светци тука.... Интересно, че си и вярват...

 

Колега plameni, ти ако шофираш из пътищата като учебна кола на изпит, то при мен такова нещо няма. Няма и произшествия, вече къмто 21 години, да чукна на дърво.... 

 

Пламене, в последните години и аз се старая да не се нервя и карам все по-бавно в сравнение с младежките години, но по пътищата има такива кретени, че просто не виждам какви трябва да са ти нервите, че да не ги напсуваш....

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че не шофирам като учебна кола на изпит, но и не правя откровени простотии като теб, достойни за един друг раздел на форума.

Пожелавам ти още няколко пъти по 21 години без произшествия, но с демонстрираното от теб поведение на пътя, чукай много по-силно на дърво...

 

Не знаеш на какъв ще попаднеш отсреща, защото както сам казваш: "по пътищата има такива кретени, че просто не виждам какви трябва да са ти нервите, че да не ги напсуваш...."

 

https://www.youtube.com/watch?v=dbRfS5a4iuc

 

Нищо нередно - да виждаш да преча някому случайно?

Съгласен... Спирам със спама...

Защото на това обикновено се казва: не можеш да обясниш на магарето, че е магаре, защото е магаре...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Нищо нередно - да виждаш да преча някому случайно? Или ти непременно живееш за тебешира на асфалта.... Викам да не спамим тук повече, че все пак темата е за катастрофи. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...