Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Нищо нередно - да виждаш да преча някому случайно?

Наскоро бях написал, че си много по - зле отколкото си мислех, но съм бил в грешка. Безброй нарушения за 20 секунден клип и ти не виждаш нищо нередно. Тези нарушения са достатъчни за да останеш без книжка. Просто нямам думи....
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видене, кое е парчето, което свири на клипа, на който надминаваш автомобили в кръстовище и през непрекъсната лента?

Link to comment
Share on other sites

Наскоро бях написал, че си много по - зле отколкото си мислех, но съм бил в грешка. Безброй нарушения за 20 секунден клип и ти не виждаш нищо нередно. Тези нарушения са достатъчни за да останеш без книжка. Просто нямам думи....

 

Не само, че няма да остана без книжка, но като имам време ще си взема и почетната, че от 5 години ми се полага вече... 

 

Видене, кое е парчето, което свири на клипа, на който надминаваш автомобили в кръстовище и през непрекъсната лента?

 

Парче от миксовете на GT & PROJECT C, които винаги звучат в колата... Ако държиш, мога да проверя кой точно микс е, но всичките ги има в съответната тема в музикалния раздел. 

 

И между другото изпреварвам автомобили на път с предимство ПРЕДИ и СЛЕД кръстовище, както се вижда. 

 

plameni, сега ти виждам едита - магаре може да викаш на някой друг, не настъпвай бялата линия и нека запазим добрия тон, ако ще да си говорим, ОК? 

Link to comment
Share on other sites

Видене, тва ти ли си бе? :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Шофирането ти в този клип ме навежда към точно една случка от преди два дни, когато станах свидетел как един тарикат грозно засече автобус и шофьора на автобуса му се развика през прозореца: "Ако бях катаджия, не само книжката щях да ти скъсам, но и кръщелното свидетелство..." :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм, да. Както виждаш никого не засичам.  :grin:

 

Между другото скоро ще покажа днес на прибиране как именно автобус и то пълен с хора се опита да ме вземе челно.... 

Link to comment
Share on other sites

Виден да се радвам, че в БГ такива клипове не могат да служат като доказателство, че не само че няма да вземе златен талон, ми поне година и книжката няма да може да си вземе. :D

Когато казах стриктно, съм бил напълно наясно, че не може да се спазва всичко дословно - но откровени малоумия като ускорение преди кръстовище, за да се хване зеленото, шофиране с много над разрешеното, малоумни изпреварвания, шофиране на зиг-заг, засичания, не спазване на предимства, преминаване на червено, са все неща, които не трябва да ги има, а за съжаление, основните причини за катастрофите са именно те!

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

 

Когато умреш, ти не чувстваш нищо. Не си тъжен, не си угрижен, нямаш скрупули. Тъжно им е само на хората, които те погребват. Същото е и когато си тъп!

 

В очите на разни голфъри може да си голямата работа. За мен си поредният селяндур и простак по пътищата!

Link to comment
Share on other sites

Ако игнорираме закона : първото изпреварване все пак е кофти защото този отпред може да реши да завива на ляво и точно в момента на изпреварването да се насочи към лентата за завоя. Но второто при такава видимост е ОК от към факта, че не се пречи на никого, а има и видимост.

Честно казано, предпочитам такива които изпреварват на непрекъсната лента и се изнасят бързо без реално да пречат на никого, пред тези изпреварващи на прекъсната точно под носа ми пренуждавайки ме да набивам спирачките за да не се блъснем. Да не говорим за малоумията които се срещат по пътищата, прав път - непрекъсната, точно преди завоя или пика на нанагорнището - прекъсната...

Link to comment
Share on other sites

Ако игнорираме закона:

 

Давай всички закони да игнорираме... С какво ЗДП е по-различен от останалите?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Когато умреш, ти не чувстваш нищо. Не си тъжен, не си угрижен, нямаш скрупули. Тъжно им е само на хората, които те погребват. Същото е и когато си тъп!

 

В очите на разни голфъри може да си голямата работа. За мен си поредният селяндур и простак по пътищата!

 

Не разбирам това нещо пожелателно ли трябва да бъде или какво.... Тия приказки може да ги разправяш на твоя приятел Тед или дори на чичо ти Пламен, който понякога кара 20 годишната с кола с 220+ км/ч, не на мен. Не се впечатлявам.

 

Ако игнорираме закона : първото изпреварване все пак е кофти защото този отпред може да реши да завива на ляво и точно в момента на изпреварването да се насочи към лентата за завоя. Но второто при такава видимост е ОК от към факта, че не се пречи на никого, а има и видимост.

Честно казано, предпочитам такива които изпреварват на непрекъсната лента и се изнасят бързо без реално да пречат на никого, пред тези изпреварващи на прекъсната точно под носа ми пренуждавайки ме да набивам спирачките за да не се блъснем. Да не говорим за малоумията които се срещат по пътищата, прав път - непрекъсната, точно преди завоя или пика на нанагорнището - прекъсната...

 

На практика според Правилника и двете изпреварвания тук са в нарушение - никой не отрича. Специално на този тестовия клип наистина бързам, имаше причина, а и исках да видя поведението на камерата в по-динамични условия. И въпреки това на никого не преча, никого не засичам или въобще дори притеснявам и нищо не застрашавам. Освен ако разбира се някой не пресече околовръстното самоубийствено. В случая нямаше кандидати.  

Link to comment
Share on other sites

А ако в този момент се беше появил желаещ за ляв завой (в посока Пловдив) от околовръстното, как щеше да направиш второто изпреварване?

 

"Щото мно'о бързах" и "Ама аз само за малко" са най-честите оправдания, за случките в темите "Катастрофи" и "Клуб Простак".

 

ПП

Целият тестов клип е само нарушение, след нарушение...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Никак, естествено. Това може да се направи, когато НЯМА НИКОЙ, както в случая. Ако там има чакащи или наближаващи за завой, трябва да не си с всичкия си да им се врежеш челно. Що за въпрос изобщо? И за пореден път ще отбележа, че такова нещо като "оправдавам се" няма. 

Link to comment
Share on other sites

Давай всички закони да игнорираме... С какво ЗДП е по-различен от останалите?

АФ! Коментирам ситуацията просто като таква, дали реално пречи или рискува нещо, без да взимам под внимание закона!

Нещо не ясно ? Или да обясня по-бавно ?

Link to comment
Share on other sites

Нищо нередно - да виждаш да преча някому случайно? Или ти непременно живееш за тебешира на асфалта.... Викам да не спамим тук повече, че все пак темата е за катастрофи. 

 

Ако това си ти на тоя клип същия дето броеше неправилно паркиралите тук https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=116269&page=35&do=findComment&comment=1495674473,

ти предлагам да си скъсаш и изгориш и талона и книжката от СРАМ.

Разбира се че никой не спазва правилника буква по буква, но този с Витарата на клипа спокойно можеше да реши да завива... цинично е.

 

Нито си най-бързащия нито най-бързия на пътя, ако някой по-бърз ти беше направил двойно изпреварване в този момент щеше да кажеш 'бати простака' нали :))

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg +1

 

 Няма смисъл да спорите. Човека ви казва, че нито на него му пречи, нито пречело на друг, закона бил само за сверка и т.н. ПРОБЛЕМ НЯМАЛО. Дано и инциденти да няма.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

АФ! Коментирам ситуацията просто като таква, дали реално пречи или рискува нещо, без да взимам под внимание закона!

Нещо не ясно ? Или да обясня по-бавно ?

Обясни ми по-бавно (че не мога да чета бързо), поради какви причини не трябва да се взима под внимание закона?

Да не би някъде да се обсъжда предстояща радикална промяна или пълната му отмяна?

Link to comment
Share on other sites

Обясни ми по-бавно (че не мога да чета бързо), поради какви причини не трябва да се взима под внимание закона?

Да не би някъде да се обсъжда предстояща радикална промяна или пълната му отмяна?

Да пробваме пак

Задължително ли е да коментирам видеото единствено през призмата на закона ? Трябва да се повтори още 10 пъти, че според закона това е грешно ли ? Това е очевадно, със същият ефект може да си повтаряме, че небето е синьо :)

И за да е по-ясно съм отбелязал факта.  

Защото ако ще си пишем само според закона , то и това звучи смешно " Разбира се, че не шофирам като учебна кола на изпит, но и не правя откровени простотии като теб, "

В закона няма разделение м/у "малки простотии" и "откровени простотии" :) Та каква точно позиция заемаш? Не спазваш закона, но се изявяваш като месия тук ? 

Link to comment
Share on other sites

В закона няма разделение м/у "малки простотии" и "откровени простотии" :) Та каква точно позиция заемаш? Не спазваш закона, но се изявяваш като месия тук ? 

 

В огромна заблуда си.

Всъщност, Законът прави разлика м/у "малки простотии" и "откровени простотии". Точно затова има различна степен на наказанията.

За превишена скорост например - от 20 лв. до над 300-500, плюс лишаване от право на управление на МПС.

 

Като си започнал да ме цитираш, защо да не довършим:

За разлика от теб, не правя описаните по-горе неща.

Което беше по повод на:

Направо ти повярвах. Думите ти са типичен пример за демагогия...

Освен ако наричаш "съобразяване с Правилника":

- изпреварване с превишена скорост, при наличие на знак В24 и непрекъсната осева линия;

- изпреварване в кръстовище и пресичане на маркирани острови и непрекъснати линии;

- движение в населено място с над 70 км/ч, при ограничение 30;

- спиране и престой на пътното платно извън населено място, в участък с действаща забрана за изпреварване...

и т.н, и т.н

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Все са наказуеми, забранени, правенето им е откровено игнориране на закона. Или може да  го игнорираме но по малко ? Някаква свободна избираемост ? Не си спомням за такава опция :)

Ти написа и следното все пак :
"Да не би някъде да се обсъжда предстояща радикална промяна или пълната му отмяна?"

"Давай всички закони да игнорираме... С какво ЗДП е по-различен от останалите?"

Изглежда за теб е много голям проблем ако някой напише "ако игнорираме закона" и коментира ситуацията, но не е проблем когато ти самият го игнорираш :) 

Link to comment
Share on other sites

Никой не оспорва, че правенето на всички забранени неща е нарушение

Ти си този, който предлага хипотезата да се игнорира Закона, което автоматично означава, че няма да има нарушения.

Link to comment
Share on other sites

Да, в своя коментар игнорирам закона и оценявам ситуацията, като такава. Има разлика м/у изпревари на забранено място, превиши скоростта, но не попречи на никого и   - направи същото но след теб трима набиха спирачките и едва не скочиха в канавката. Нали ? Карах с 200 на магистралата, сам, на светло при перфектна видимост. Окей, най-много да си разбия собствената глава. Караше с 200 на магистралата м/у коли, бипкайки, светкайки, създавайки напрежение  - това вече е съвсем друго. Все е нарушение на закона, не се оспорва това, нали ? За съжаление чичко полицай отново е лъскал скрит зад някой храст и нарушителя не е санкциониран. 

За законодателя важното е нарушителя да бъде санкциониран, законите да се налагат и т.н.. Аз не съм законодател, за мен важното е да не ме набутат в канавката, а ако това се случи ми е през едното място дали са го направили карайки с 50 или с 90 :)

Link to comment
Share on other sites

Баси, звучите се едно "да заколя ли този, никой не гледа или да не го заколя има полиция отсреща". Законите са такива да се спазват без значение от ситуацията, празно платно или какво ли не...

Link to comment
Share on other sites

Аз отново апелирам да се прекрати спама в тази тема. Ясно е, че имаме коренно различни виждания за движението по пътищата като цяло. Говрим си вече едни и същи работи, по няколко пъти - излишно е.

 

Днес има една хубава НОВИНА по темата. Детето е прескочило трапа, дано се възстанови напълно. 

Link to comment
Share on other sites

Ми айде тогава, като така скачате да се спазват законите - колко от Вас карат точно с 50 в града. Ама честно. И ако има такива, които карат с над 50, директно да отидат в КАТ да си предадат книжките, защото в закона пише максимална скорост 50км/ч.

 

Едит: Така си и мислех...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...