Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

При снимка от камера, няма как да стане.

 

При глоба 50000 лева и мангал без книжка и без да е собственик на колата, какво точно ще се получи, че не разбрах? ПОд същия удар на закона може да попадне примерно баба ми на 83 като легален собственик на кола с легална книжка и ....145 лева пенсия. ЛОГИКА?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

При глоба 50000 лева и мангал без книжка и без да е собственик на колата, какво точно ще се получи, че не разбрах? ПОд същия удар на закона може да попадне примерно баба ми на 83 като легален собственик на кола с легална книжка и ....145 лева пенсия. ЛОГИКА?

 

Като нямаш пари - като в Швейцариа - полежаваш 3 месеца в пандиза, с обществено полезен труд и след това наново.

 

А логиката е, че баба ти 83 години няма да превишава скоростта, за да не се чудиш после, как да й плащаш глобата.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

А добре ли е да сме сред 25-те страни с най-много смъртност в автомобилни катастрофи на глава от населението?

Истината е една - когато сме малоумни шофьори, освен глоби, друго няма да ни оправи.


Screen%20Shot%202014-02-17%20at%204.54.3

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Грешка, миличък - адекватни и НАЛОЖЕНИ наказания ще ни помогнат. Но в тях трябва да има мисъл и смисъл. Лъки не знам колко мастика патка по морето, но огромни безсмислени глоби наистина ще обогатят разни протестиращи днес шебеци, както каза dvdrw. Наказанията трябва да се съобразят с конюнктурата. НЕ само като размер. В цивилизованите страни имат решение. Обществено полезен труд е добро решение за манго джери, голяма глоба е добро решение за човек с три яхти.... Има си начини, няма кой да ги приложи, както и няма кой да затвори безбройните дупки при налагането на наказанията. Най-голямата разбира се е поемащите всеки рушвет пътни чингизи, които не знам защо толкова много ви липсват на пътя...

 

Та провери ли оная LAVA? :grin:  

Link to comment
Share on other sites

да бе, като всеки друг проблем ... то винаги проблема се решава в крайната точка, а не при източника ... ще си цакаме глобички и тва е ... вместо да видим каква е причината мнозинството от шофьори да си карат безразсъдно ... по-добре да лепим глоби... ще ги вдигаме всяка година и всичко ще е 6 ... таман гледам нон-стоп реклами за бързи кредити - то и тегленето на тия кредити сигурно няма нищо общо с нивото на образованост и развитие в бг - ще се затвори кръга

Link to comment
Share on other sites

Е, ако почнем да мъдрим проблема, естествено, че ще стигнем до високите етажи на управлението ни, където всичко е тотално мазало, ама това е друга тема. Идеята ми беше примерна, може и да не са толкова големи глобите, но при всички положения, трябва да са солени, ако са обвързани с доходите, още по-добре, а ако се прилагаха, най-добре...

Лавата не става, мини ще ти подаря нещо, което да я замести, ако си сериозен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама то проблема не у високите етажи ... освен ако не си в 16 етажен ... проблема у всяко домакинство, у всеки срещнат на улицата човек... всеки иска далаверки, всеки иска "големия удар"... скреч карта с 1 милион, къща, кола, жена, куче и т.н. вместо да се зачуди що така сме умрели като народ ... че  всеки само плюе и никой не иска да седне и да направи нещо... може да не е гениално ама вместо да люпи семки, да хвърля фасове ... ми за разнообразие малко да направи нещо ... полезно, за другите, за себе си... като видим вече някой на улицата в нужда всеки го подминава  - не се правя на интересен и аз много рядко ще спра с колата, щото са ми крещяли и викали за кво съм спирал те щели да си се оправят - тва от къде ли идва... дали не е от тва че за последните 70-80г хората си живеят с един тотално фалшив морал ... всеки се прави на праведен и законен ама за 5лв е готов на кви ли не гимнастики ... и си израснахме (моя набор поне 88) в тая помия на плюене , квото и да хванеш да свършиш като хората веднага има цяла купчина от хора да ти кажат кво си тъпо парче ... че си има "номер" "пиниз" ... не се правело както било по правилата ама ти нали си балък ... майната ти ... щото не си играч... всеки си мисли че е играч... от чичото с ванчето на светофара който ме засича за 4 светофара 3 пъти с мръсна газ да влезе пред мен (щото шари по лентите все изостава) , до тия дето карат бентлита и като си влязат във фабриката съчуствено обясянват как "няма как да дигаме заплатите, щото реално нямаме печалба от 5г... аз просто за да ви оставя на работа не затварям завода... нямам избор, ще трябва да режем разходи" и т.н. Давам генерални примери, всеки който живее в Бг го знае тва. И на пътя, и в болницата и в училището ... навсякъде тарикатлъка и простащината се считат за "идела" на модела ни в България. Ако не си по тоя идеал си за никъде. И така възприемат и малдите хора, а старите си цъкат с език и те нищо не правят ами се чудят как да покажат с опита си колко още по-хитро може да се направи някаква мизеря.

Та тия псевдо простотии как с едно вдигане на глоба щяло да се оправи всичко... ми не няма. Щото ВСЕКИ българин денонощно мисли схемички как да не работи.... всичко да не работи... да има все "цака" на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Нещата хич не са толкова прости, но наистина ТОТАЛНАТА дезорганизация е в основата на нещата. Вижда се и се усеща навсякъде. На практика с елементарни хватки и най-вече достатъчно пари почти всичко е възможно - тъкмо като в бананова република. И от "силата" на Закона и наказанията си патят само и единствено тези, които често не ги заслужават, поне не с такава сила... Останалите се подсмихват, плащат и подминават.

 

Няма нужда нищо да ми подаряваш, Калин ми подари старите си SMOK-ове, единият се накисна с течност, ако го оправиш броим фитка.. Така и така ще те навестя скоро за тежки питиета... Ама все не си там :grin:  

 

ЕДИТ: Коста, сипи си и ти едно студено... Рибата се вмирисва откъм главата. И тъй като оставихме толкова години най-вмирисаните глави да ни водят - ЗДП и прилагането му ни е от малките проблеми... 

 

Днес спрях върху надлеза на Поповица. Видях ударена от кола лястовица, прибрах я и стои сега до мен, ще се боря да я спася. Не знам дали ще прекара нощта. Дали трябваше да ми вземат книжката?  

Link to comment
Share on other sites

Не е от главата, от вкъщи е, от началното училище е до основното образование. Там всеки ден трябва да се налагат едни други стандарти, държавно наложени, а родителите да ги дебне нон стоп КАТ, НАП и кви ли не други... да не могат да показват на децата "как се прави както трябва". Щото докато нямаме поне 2-3 поколения с тотално отричане на комунистическия режим в българия, с един адекватен прочит на съвременната история на българия, да видят какви ДОЛНИ хора се опитват да ни накарат да се чустваме като животни един към други и да си мислим, че няма друг начин няма да стане. Децата не знаят нищо за страната си, за културната репресия, политическата репресия. Гледат от невръстни БТВ и ТВ7  и си мислят че тва е България... и у Фейса. Нямат други източници на ифно за нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Сега отнякъде ще дойде Ники и ще ти обясни, че щом искаш държавни регулации си комунист!  :laughing:

 

Това го имаше навремето, горе-доле кога си се родил и някои го помним. И все още имаме респект към някои неща,.. 

Link to comment
Share on other sites

При глоба 50000 лева и мангал без книжка и без да е собственик на колата, какво точно ще се получи, че не разбрах? ПОд същия удар на закона може да попадне примерно баба ми на 83 като легален собственик на кола с легална книжка и ....145 лева пенсия. ЛОГИКА?

 

Първа стъпка общественополезен труд. Втора стъпка, при второ провинение - 1 година в затвора и конфискация на автомобила, в случай, че е на негово име, в полза на държавата. Като няма пари бабата, да не е давала колата. Като ѝ кажат 2000лв. глоба, веднага ще изпее кой е карал колата. Плюс това камерите са достатъчно добри, за да видят, че не кара бабата. Като натиснат със сумата за глоба, ще изпее кой е карал или чия, всъщност, е колата. Начини има, въпросът е да не се търсят оправдания да се започнат нещата.

 

Каква е логиката, да пускат във всички медии информация, къде ще са камерите с радари и колите на КАТ? Какъв е смисъла? Трябва да са изненадващи проверките... Като знаят къде са, лайната внимават, а където ги няма, карат като тях си...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Целта да се обявяват местата на камерите е точно превенцията, те ще се разполагат на невралгични точки и на места с високи нива на ПТП... и целта е именно там, шофьорите и редовните и тия които се изкушават да направят келешлък да премнат с разумна скорост и по смислен начин, просто защото местата са или на опасни завои, или места на включване на път без предимство, големи кръстовища и т.н. 

 

Иначе ... книжки по юридически въпроси, те са 95% писани от заклети комунисти , дълбоко корумпирани старци и крайно изобретателни хора на средна възраст целящи келепир. 

 

Впрочем винаги ми е било интересно защо НЕ се повдига въпроса за техническата пригодност на дадено МПС да се движи по обществен път, когато шофьори катастрофират на прави участъци сами, без други МПС-та да за замесени. Ясно, че хората са говеда... ама и на тва, че масово летят извън пътя автомобили също трябва да се обърне внимание.

 

И още нещо адски просто трябва да има в курса по шофиране.... АВАРИЙНО спиране от 180км/ч... защо мисля от 180... защото почти всяка кола с поне 60-90кс  при права отсечка ще ги вдигне. Да видят МАСОВО хората как НЕ могат да спрат. И после да ги накарат да спрат пак от 55км/ч. 

Гарацния че сумати хора ще останат адски изненадани. И тва не е нещо сложно, няма да ги правим пилоти от Ф1 или някакви реакции да им изграждаме... да няма да оскъпи много курса - 10лв примерно. Ама всеки ще види, че 1-2 тона стомана НЕ спират като в детските "Бързи и яростни". Ама ВСЕКИ да е длъжен да го прави на курса.

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от 180 км/ч - дори и при 130-140 ефектът е показателен, друг е въпросът, че на практика това няма как да се осъществи, защото няма толкова дълги полигони, а на магистрала да правиш такова упражнение с обучаващ се е доста опасно и меко казано несериозно, така че никой няма да го разреши.

Това с обявяването мястото на камерите в най-опасните участъци, има някаква логика, но повече ефект ще има ако ги местят на случаен принцип, стига да не почнат да ги позиционират основно на широки трилентови пътища (примерно) с ограничение от 60 км/ч, защото от такива знаци на такива места пък аз не виждам никакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, прочетете някоя книжка по право, ей така най-основните, базови неща... :grin:  

 

Чел съм доста "книжки", да не кажа всички... Всичко е възможно, стига да се гласуват и приложат промени в ЗДвП и НК. А и още нещо - бързо производство. Не да ми ги влачат с години.

 

Едит: Колегата горе ме изпревари с линковете...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ами недей моля те тогава да предлагаш правни абсурди... Виж там как е Пломарито, аз тук умирам от жега, но поне мия с маркуча, та компенсирам. Представям си сега какво е на полето.... 

 

Хора, КАК ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ БЛЪСКАТ ЧЕЛНО ДВА МОТОРА?!?!?!?!?!? Това го няма и в Матрицата!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Това пък...да се нацелят 2 мотора един в друг... :online2long:

 

А за алкохола в кръвта - моментално отнемане за определен срок на книжката още при първо провинение ; при второ такова - завинаги...няма какво да се церемонят и да го превъзпитават 10 пъти. И да има повече катаджии за проверки на пияни...и всичко да се снима и записва в реално време, аман от тая пиеща и караща българска традиция. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Два мотора се блъскат доста лесно ! Особено когато е надвечер и е сумрачно, пътят е тесен, разстоянието малко и се кара на фарове.

Всеизвестен факт е, че при насрещен фар съвсем подсъзнателно насочваш машината си към него (без значение дали е автомобил или мотор), а при заслепяване този ефект е още по-силен.

Link to comment
Share on other sites

Всеизвестен факт е, че при насрещен фар съвсем подсъзнателно насочваш машината си към него (без значение дали е автомобил или мотор), а при заслепяване този ефект е още по-силен.

 

Аз пък правя обратното, щото явно тоя феномен не ми действа...ако ме заслепяват, пускам едно тъмно поляризирано клипче върху диоптърните ми очила и после пак го вдигам, но независимо дали пускам или не пускам каквото и да е - при разминаване нощем ако оня свети много, освен че намалявам скоростта, винаги гледам да се долепя максимално до осевата линия вдясно.

Link to comment
Share on other sites

Всеизвестен факт е, че при насрещен фар съвсем подсъзнателно насочваш машината си към него (без значение дали е автомобил или мотор), а при заслепяване този ефект е още по-силен.

 

И на мен тоя всеизвестен факт не само ми е неизвестен, ненормален и алогичен, но и никога не бих се насочил към нечий фар/ове. В смисъл ако няма да го взимам на таран, разбира се. Явно това е някакво влияние на фара върху мисири, Пламене....   :grin:

Link to comment
Share on other sites

И на мен тоя всеизвестен факт не само ми е неизвестен, ненормален и алогичен, но и никога не бих се насочил към нечий фар/ове. В смисъл ако няма да го взимам на таран, разбира се. Явно това е някакво влияние на фара върху мисири, Пламене....   :grin:

Ти не..., мозъкът ти го прави инстинктивно. И ако се усетиш, правиш това, което прави и Пламен.

И вместо да продължаваш с усиленото дрискане на простотии, вземи малко да попрочетеш тук-таме как точно и какво ти цъка под капачето. Щото на моменти наистина прекалено много ти проличава какво си зле....

Link to comment
Share on other sites

Няма как да ме съгласиш. Видя ли фарове срещу себе си, основната ми цел е да ги избегна, никога не са ме привличали, съзнателно или не. Както и всеки нормален човек. Все пак не сме нощни пеперуди... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...