Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Щот не са КАТ и не било тяхна работа. 100% това им е оправданието. Но пък Жандармерията не знам да има въобще права в населените места. Ако е било в такова де.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пълни простотии, 20 над ограничението 1 път и кво... ?! Като ся, на мутрата детото ще я пуснем, на кмета жената ще я покрием... ако можеш да "почерпиш" достатъчно може и да измислим нещо... как не разбирате, че дори сегашните мерки могат да работят, НИКОЙ не иска да ги прилага.

 

Смятах, че се подразбира, че трябва и да се прилагат. Снимане в реално време, монтиране на хиляди камери с радари, чиито снимки и скорост не могат да бъдат оспорени в съда. Намаляне до минимум КАТ на пътя и т.н. Само електронен контрол - камери, електронни фишове и проверки на тези, които ги прилагат. Когато има КАТ на пътя - камери и микрофони не да записват, а в реално време да се гледа проверката от отдел видеонаблюдение.

Link to comment
Share on other sites

Смятах, че се подразбира, че трябва и да се прилагат. Снимане в реално време, монтиране на хиляди камери с радари, чиито снимки и скорост не могат да бъдат оспорени в съда. Намаляне до минимум КАТ на пътя и т.н. Само електронен контрол - камери, електронни фишове и проверки на тези, които ги прилагат. Когато има КАТ на пътя - камери и микрофони не да записват, а в реално време да се гледа проверката от отдел видеонаблюдение.

Глупости. Военно положение да се въведе не искате ли?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ей това става, когато 2 жени не могат да се разберат коя да мине първа. :laughing: (случката е пред Синдикалния дом)

 

Виновникът на ПТП-то е водачката за черния автомобил „Тойота Ярис”, който отнема предимството при ляв завой към „Аксентий Велешки” от „Цар Иван Александър” удря „Форд Фиеста”, управляван също от жена.

 

 

2jd2cch.jpg

 

nveh41.jpg

 

2wp1baw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нямаме армия иначе не е лоша идея :o

 

Не военно положение, а линч на публично място. Докато няма крути мерки, нищо няма да се оправи. Арести, конфискации, глоби в размер на няколко хиляди лева. Няма да им мине през ум да се правят на шофери и ще карат с 51, докато им треперят гащите, да не вдигнат до 55. Това е. Докато няма сериозни мерки, всеки ден ще четем за пияни, дрогирани, празноглави и всякакви други мекотели с автомобили. Ето днес, пореден случай - пиян помита такси и жена на спирката на Панаира? Това не е ли за военно положение? Откъде накъде, нечия майка, жена, баба, приятелка, трябва да страда, защото някакъв полуидиот, е решил, че е недосегаем и безсмъртен? Директно в ареста, конфискация на колата, бързо производство и затвор 2 години. Глоба 10000лв. и толкова. След това не алкохол, а боза няма да пие, преди да седне зад волана и това след петата година без книжка.

Link to comment
Share on other sites

 

...Докато няма крути мерки, нищо няма да се оправи.
Съгласен съм изцяло.Обаче не виждам как ще стане...за целия град има 2(две!) коли на кат.В общи линии само ходят да регистрират птп-та.Министъра бил забранил редови полицаи от районните да спират коли за проверка...инфо от човек от системата...
Link to comment
Share on other sites

Той от министерството отдавна ПУБЛИЧНО обявиха, че няма да се спират коли по пътищата. Отделно далеч не мога да се съглася, че има две коли, много повече са. 

Link to comment
Share on other sites

Той от министерството отдавна ПУБЛИЧНО обявиха, че няма да се спират коли по пътищата. Отделно далеч не мога да се съглася, че има две коли, много повече са. 

Говорим за годни за извършване на тая дейност коли на Кат...не на районните...Инфото ми е от човек в системата,колко е вярно не знам.Само дето аз Орган на улицата в Пловдив не съм видЕл от сумати време...Най-много да киснат на някоя сянка с цивилните коли с камерките дето им ги "върнаха"на скоро.Резултата е виден около нас...

Link to comment
Share on other sites

Аа... има ги органите, бе.  Редовно висят на Асеновградско, на входа за Тракия от към СПС и чат-пат на Брезовско, ама там май само моторизирани органи висят.

Link to comment
Share on other sites

Още по-добре. Масово да въведат камери, видеоконтролът да е денонощен, като тези, които ще отговарят за него, да са на заплата 2000лв., та да имат стимул. Следят камерите, видят ли нещо съмнително, веднага пращат КАТ, спират съмнителния автомобил и го проверяват. Ако не - само следят камери за скорост и на ден по 100-200 фиша. Като цяло е добре, човешкият фактор да се сведе до минимум. Явно си трябва Биг Брадър и така ще е по-добре. А от наблюдението, да се страхуват гамените и тези, които имат нещо за криене.

 

А и отделно не знам колко е забранено да се спират коли, защото след изхода на Пазарджик, посока Пловдив имаше КАТ и бяха спрели 3 или 4 коли. Явно бяха в акция, защото имаше конуси.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно преди година, в 3 през нощта имаше до нашия блок едни типчета с 2 момичета и едно БМВ 6-та серия. Форсираха двигателя, дънеха музика, гонеха ги тия момичета наляво и надясно. Видимо нетрезви. Това в продължение на 30-40 минути.

Обадих се на 112, за да им кажа, че кола с видимо нетрезви шофьори ще тръгне в посока "еди къде си" до 10-15 минути. Да пратят някой да ги пресрещне или да ги спре като тръгват направо. Приеха ми сигнала, след 15 минути тези се качиха на колата пияни, тръгнаха с несъобразена скорост в посоката, която бях споменал и след 2 минути ги чух как пристигат пред Плазма, явно необезпокоени по маршрута си.

 

Та такава ни е системата.

Link to comment
Share on other sites

Преди време едни вдигаха патардия пред блока така... траех ги около 30тина минути, пък напълних една торба от била с вода, завързах я с тиксо и я метнах в непосредствена близост до тях. Виковете им си струваха!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...