Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ок, по марка или по шофьор?

 

___________________________

Aз лично подкрепям да се следва личен принцип. Правиш ПТП, имаш регулярно нарушения ...  влизаш в рисков списък, налагат ти се по-сериозни наказания и т.н. Ама генерално от сорта "шофьори на БМВ/АУДИ/градински косачки" и "млади шофьори" и "опитни шофьори" в никакъв случай няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно комбинацията млади "шофьори" на БМВ е УБИЙСТВЕНА във всеки един смисъл.

Каквито и застраховки да направят, все тая. Ще е на един на името, друг ще я кара и т.н.

Решението е просто, но на никой не му се занимава. Нито трябва голяма инвестиция, нито нищо. Само желание да имаш.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да сложат GPS във всяка кола и като превишиш с 20км скоростта в града да се подава автоматично сигнал и директно да ти се изпраща виш. Също съм за да се увеличи и максималната скорост на дадени булеварди.

Link to comment
Share on other sites

Ник'ъв GPS. Шибват по 1-2 камери на възлови булеварди, където редовно се правят гонки и да видиш как се избиват за 1 месец. Съответно да има кой да прави и мониторинга. А не тия смешници да разправят, че гледали камерите само при сигнал от граждани за нарушение! Бръкни му в джоба, да видиш др път дали ще кара така.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Днес на бул.Санкт Петербург, жена със син Фиат Пунто блъсна човек на пешеходната пътека при зелен за него светофар на кръстовището с Лев Толстой. 

Все ми се иска да вярвам, че не беше дете, но така ми се стори. Аз бях в средна лента, чаках на червен светофар за направо по Санкт Петербург посока Тракия и не можах да преценя от разстоянието. 

Искрено се надявам да не е нещо сериозно и човека да е наред. 

Ужасна история. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Няма да се научат някои хора как се преминава през кръгово! Одеве в Тракия, на кръговото до Хлебозавода се бяха натресли.. Едната кола, мисля, беше Алфа, беше много пострадала отпред. Доколкото видях, вероятно се беше ударила и в стълб, който е отстрани на кръговото. На вторият автомобил пораженията изглеждаха по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Кво разправяш...вчера, на Водната палата, пак един щеше да ме отнесе, щото не се сеща, че АЗ съм в колелото, а той е без предимство. Добре, че не ме изхака, че в 5:30 вечерта щяхме да блокираме целия град... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко излизам от цар Асен по Цанко Дюстабанов към патологична и един идиот идва от долу с поне 100км с един раздрънкан сеат ибиза с благоевградска регистрация едвам спрях, но копелето не иначе щях да го навра в ауспуха. Баси идиотите никой се съобразява, че може да убие човек.

 

Turn off this option! SM-N9005 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

По магистралата между Нова Загора и Стара Загора отбиваха движението, че се бяха помляли. На едно от възвишенията беше събрал цялата мантинела и в дирето. Нямаше как да снимам.

Link to comment
Share on other sites

.............

 

Това май е пак на "цар Симеон"...много му върви на катастрофи на това шосе - хем е отдалечено, хем е право и предразполага бързо каране. Даже и аз преди доста време ходих там вечерта като се приберат колите, да си тествам спирачките от 100 до 0 (после мерих в метри), че имах едни съмнения я в спирачките, я в гумите...

 

А тоя като го гледам май друг го е ударил странично...

Link to comment
Share on other sites

Това май е пак на "цар Симеон"...много му върви на катастрофи на това шосе - хем е отдалечено, хем е право и предразполага бързо каране. Даже и аз преди доста време ходих там вечерта като се приберат колите, да си тествам спирачките от 100 до 0 (после мерих в метри), че имах едни съмнения я в спирачките, я в гумите...

 

А тоя като го гледам май друг го е ударил странично...

 

Човека с тая сапунерка работи на 50 метра от кръстовището и го минава поне 20-а пъти дневно...Днес не е успял да избяга. Има  такива заплеси,двама се удариха леко пред мен зяпайки катастрофата :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И ако ги е видял... и ако и ТИ ги видиш с 140км и те се движат към тебе с 60км.... и някой направи маневра? Дали можеш да предприемеш нещо адекватно? А животното което кара срещу теб в насрещното, реално какво прави? Защо го прави, как го прави? Пиян ли е? Книжка има ли? И на мене ми е чудно.

Link to comment
Share on other sites

Тия фарове се виждат поне от 500 метра, ако не и повече. Крайно дясно/ляво и спирачките. Няма какво друго да се направи.
Това дали е пиян или има/няма книжка няма никакво значение. Ако ще и шофьора да липсва.

Странна ситуация. Моето предположение е, че тия глупаци са правили маневра, заемайки и трите платна, за да обърнат авариралата кола от аварийната лента отново в аварийната лента на същото платно, но в другата посока. Така е нямало видима светлина, която да сигнализира на водача на БМВ-то че нещо реално се случва и ги е нацелил странично докато са "маневрирали".

Аз не си го обяснявам иначе това. Времето снощи беше ясно. Аз също пътувах по същото време, но Пловдив - София. Фаровете на колите в насрещното се виждаха от повече от километър разстояние.

Link to comment
Share on other sites

;) спри на магистралата щом си чок гъзар ве ;) господ да ти е на помощ... ама в аварийката идва Мерца ... не забравяй!

 

Само в БГ сигурно човек се пита що не бил реагирал водача който НЕ е виновен ... вместо да се чудим как може да има такива изроди да карат СРЕЩУ движението.

 

Няма смисъл да обсъжаме (за мен).

Link to comment
Share on other sites

Гъзар или не, спирал съм на магистралата. И? Голямо чудо! Дори няколко пъти. Налага се - спирам.

 

Ти не знаеш къде идва Мерцедеса. Аз също.

Питам се, защо да не се питам? Това, че не е виновен, го изключва от ситуацията ли? Или това, че се зачудвам за нещо, моментално сочи пръст към някой? Може да не са карали срещу движението. Може да са маневрирали, както написах. Може да са нямали включени фарове и човека с БМВ-то изобщо да не ги е видял. Може с БМВ-то да е надминавал през аварийната лента някой автобус и без никаква видимост да се е нацелил в тях без дори секунда време за реакция. При това положение, дори и да не караха в насрещното, пак щеше да има сериозна катастрофа.

 

Дори не пише кой е дал показанията за случилото се.

Нямах намерение да обвинявам когото и да било в ситуацията. Затова и не съм написал и една обвинителна дума.

Написах единствено, че ситуацията е странна, защото при нормални обстоятелства, ако 2 коли карат по права линия (защото магистралата там е права) една срещу друга в една и съща лента, дори и единия да нарушава брутално правилника за движение и да застрашава живота на всички участници в движението, те ще са наясно, че срещу тях идва друг автомобил от поне 2км разстояние. Не можеш да не се съгласиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...