Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

5 hours ago, Antares said:

Едни умни хора, преди много луни са казали "Разделяй и владей".

  

Никога не съм предполагал, че може да се случи, но - :bowdown::bowdown::bowdown:

ЕДИТ: Ха да видим кой ще се сети защо как този простичък постулат е използван днес и защо, ЗАЩО 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Очаквах я тая реакция.

Така като те гледам как се кланяш, май не осъзнаваш, че написаното от Пешо подкрепя моята теза, а не твоята...?

В момента ти си се поставил в единия от "разделените" лагери на радикални виждания. И "воюваш" ли "воюваш" по форуми и социални мрежи..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Трябва да призная, че не съм запознат с твоята теза (не чета внимателно последните страници), та не мога да кажа дали я подкрепям или не. Истината е, че последните години умишлено се усилва разделението по колкото можеш да се сетиш параметри. Непрестанните словесни престрелки тук са силно показателни. Всеки е влезнал в своя окоп и само и единствено стреля. Не смея да кажа кой е прав и кой е крив, тъй като и аз не съм сигурен. Аз лично вярвам, че истината е някъде по средата.
Просто ми прави впечатление как хора, дето сме изпили бая бира заедно тук са се хванали за гушите...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antares said:

Трябва да призная, че не съм запознат с твоята теза, та не мога да кажа дали я подкрепям или не. Истината е, че последните години умишлено се усилва разделението по колкото можеш да се сетиш параметри. Непрестанните словесни престрелки тук са силно показателни. Всеки е влезнал в своя окоп и само и единствено стреля. Не смея да кажа кой е прав и кой е крив, тъй като и аз не съм сигурен. Аз лично вярвам, че истината е някъде по средата.
Просто ми прави впечатление как хора, дето сме изпили бая бира заедно тук водим безумни спорове.

 

Моята теза е, че не трябва да се обръща внимание на тези пропаганди, за да може да отшумят, защото пропагандата без внимание е просто шум. И именно с необръщането на внимание, не се вкарваш в нито един от двата лагера на защитници или противници. Не си част от разделението, а си в средата.

Но както ти си споменал, дори намирайки се в средата, едната страна от разделението успява да създаде микро-разделение.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Очаквах я тая реакция.

Така като те гледам как се кланяш, май не осъзнаваш, че написаното от Пешо подкрепя моята теза, а не твоята...?

 


Не, не,  не и още малко не. Сам той ти го казва и ти показва, че и той е объркан вече и е доакаран до налудно колебание. 
Твоята теза е кенеф, тотален кенеф. Дали ще дойде момент да го разбереш?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:


Не, не,  не и още малко не. Сам той ти го казва и ти показва, че и той е объркан вече и е доакаран до налудно колебание. 
Твоята теза е кенеф, тотален кенеф. Дали ще дойде момент да го разбереш?

Няма как мисирската теза да е грешна, казал главния мисир! Да оставим настрана факта, че изобщо не разбираш какво означава фразата "разделяй и владей" и за какво се отнася. Обаче Пешо ясно го е написал, че истината винаги е някъде по средата, но ти и това няма как да видиш, щото като един истински Мисир не те интересува за какво аджаба се говори. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Godfather said:

Няма как мисирската теза да е грешна, казал главния мисир! Да оставим настрана факта, че изобщо не разбираш какво означава фразата "разделяй и владей" и за какво се отнася. Обаче Пешо ясно го е написал, че истината винаги е някъде по средата, но ти и това няма как да видиш, щото като един истински Мисир не те интересува за какво аджаба се говори. :lol::rofl:

 

Момчиле, все те мислех за умен човек, за капацитет, но турбо излагането ти е ужасно. Типично за вселенски мисир, но все пак ужасно

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, RaptoR said:

Ето, Себастиян го казва чудесно, но дали има кой да чуе? Предния път не друг, а Крис Рок пуснах да слушате ама пак вятър, та и тук няма да се учудя - затова и скоро може да почна да спра да си губя времето да се опитвам да образовам и ще почна директно наред да псувам за разтоварване. И ако някой ми се оплаче ще го броя за дискриминация срещу мен. 

Е за тфа хората протестират де, на някои места все още им викат спец службите. 

Ако исторически не бяха съдени, кастрирани, хулени, не бяхме "викали службите" за тях .. То днес нямаше да има прайдове и т.н.. 

Ако не се приравняваха гейовете с педофилите, инцеста и т.н. - сигурно щяха да пискат по-малко.  

Или да го свалим едно ниво по-ниско. Ако не бяхме изтъкани от предразсъдъци и страхове, и не се отнасяхме отрицателно към всеки който е по-различен от нас, то живота щеше да е доста по-добър. 

15 hours ago, Antares said:

Едни умни хора, преди много луни са казали "Разделяй и владей".

Кажи на гейовете и либтардите, че консервите ги мразят и те се наежват, готови за бой. Кажи на консервите, че либтардите искат да им поробят децата - и те са готови за бой. Кажи на негрите, че белите ги мразят и са готови за бой. Кажи на белите, че негрите искат да им вземат всичко и те са готови за бой. И се почва едно яко меле, всеки срещу всеки, всеки твърдо убеден в правотата си и никой не отстъпва на стотинка. Та докато всеки е твърде зает да води свещена война срещу вятърни мелници - хората, които подстрекават всичките тия престрелки тъпчат гушите.

Наскоро прочетох една мисъл - "има хора, които спорят за да спечелят. Има и хора, които спорят за да обогатят мирогледа си".

Част от проблема, е че не само им го казват, то се е случило в някакъв момент

Но си абсолютно прав, и продължаваме да се нахъсваме един срещу друг.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ARPAnet said:

Ако не бяхме изтъкани от предразсъдъци и страхове, и не се отнасяхме отрицателно към всеки който е по-различен от нас, то живота щеше да е доста по-добър. 

 

Ама разбира се, мирно съвместно съществуване на ‘Over 100 gender identities’.

За пример в Галактиката :lol:

 

Само ако може без пера или поне да не са чак толкова дълги, че започват да ми навлизат в личното пространство.

... и да не се пипат или нагло да се променят исторически факти.

 

Например, моите уважения към творците, но през 1999-а Лана и Лили не са съществували, че да им се приписва филма на 35-о място в класацията "The 100 greatest films directed by women".  

 

...ако може (съвсем миролюбиво).

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

Ама разбира се, мирно съвместно съществуване на ‘Over 100 gender identities’.

За пример в Галактиката :lol:

Пука ли ти колко са ?
Колкото ми пука колко религии има .. Все същата идиотщина, но щом  за някой е важно - давай. Докато си изпълняваш задълженията като член на обществото - плащаш си данъците, не нарушаваш законите, не убиваш.. вярвай/бъде кфото си искаш. 

В ежедневието много повече ми пречат тези които не си почистват след кучетата, когато се изсерат в градинката ми, или които си пускат котките да обикалят наоколо .. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

Пука ли ти колко са ?

 

Да съм казал, че ми пречи?

 

Съвсем миролюбиво помолих:

26 minutes ago, plameni said:

Само ако може без пера или поне да не са чак толкова дълги, че започват да ми навлизат в личното пространство.

... и да не се пипат или нагло да се променят исторически факти.

 

Link to comment
Share on other sites

Според мен лично главния проблем е, че на хората не се гледа като на... хора. Крайно левите искат на малцинствата (религиозни, сексуални и т.н.) да се гледа като на нещо повече от хора. Крайно консервативните искат да гледат на тях като нещо по-малко от хора. 
В крайна сметка, ако гледаме на хората като на хора, без да ги съдим на базата на цвят, ориентация или стил на обличане, а на базата на това що за хора са - цялата тая престрелка ще е излишна. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ARPAnet said:

Е за тфа хората протестират де, на някои места все още им викат спец службите. 

Ако исторически не бяха съдени, кастрирани, хулени, не бяхме "викали службите" за тях .. То днес нямаше да има прайдове и т.н.. 

Ако не се приравняваха гейовете с педофилите, инцеста и т.н. - сигурно щяха да пискат по-малко.  

Или да го свалим едно ниво по-ниско.


Тц, мили мой! Тук имаме само едно единствено нещо и то е типичен пример за подаден пръст и отхапана ръка! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

В крайна сметка, ако гледаме на хората като на хора, без да ги съдим на базата на цвят, ориентация или стил на обличане, а на базата на това що за хора са - цялата тая престрелка ще е излишна. 


 Е па и аз тва пея, Пеше! Точно така трябва да бъде!!! 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Antares said:

В крайна сметка, ако гледаме на хората като на хора, без да ги съдим на базата на цвят, ориентация или стил на обличане, а на базата на това що за хора са - цялата тая престрелка ще е излишна. 

 

Това се опитвам да кажа и аз от 20 страници ама .... трудно.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RaptoR said:


 Е па и аз тва пея, Пеше! Точно така трябва да бъде!!! 

 

3 minutes ago, w00x said:

 

Това се опитвам да кажа и аз от 20 страници ама .... трудно.


Тоест да разбирам, че и двамата казвате едно и също, но се карате?!

Link to comment
Share on other sites

Защото едно е "ако гледаме на хората като на хора, без да ги съдим на базата на цвят, ориентация или стил на обличане, а на базата на това що за хора са", а съвсем друго реалността, в която се появиха квотни разделения на расов принцип или на самоопределена сексуална идентичност.

Link to comment
Share on other sites

Квотните разделения в реалността се появяват, защото някой е ОБЪРНАЛ ВНИМАНИЕ. :D 

1. Обърнал достатъчно внимание, за да тормози някой различен от него, единствено защото е различен.

2. Обърнал достатъчно внимание, за да налага квотни разделения, не защото някой е дискриминиран реално, а защото се чувства дискриминиран.

И т.н.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Тоест да разбирам, че и двамата казвате едно и също, но се карате?!


Глупостите с вниманието са разликата. Неотчитането на спекулациите и нестихващата кресливост на абсолютни малцинства са разликата. И още една камара работи са разликата. Като реално сентенцията си остава пожелателна. Вече е факт, че тези малцинства в нахалството си стават по-равни от другите. Казах вече за пръста и ръката. Казах каква чутовна тъпотия е това с вниманието. Пламен казва десетки очевадни неща. Реално всичко ни е пред очите. Самозалъгване тук е равно на самоубийство.   

Link to comment
Share on other sites

Може би аз съм пропуснал нещо, ще попитам защото продължавате да твърдите, че правата са равни.

Гей двойките в България имат ли правото да сключват граждански брак ? И имат ли правото заедно да осиновяват деца ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Може би аз съм пропуснал нещо, ще попитам защото продължавате да твърдите, че правата са равни.

 

Може би аз съм пропуснал нещо, но може ли да посочиш къде са тези твърдения?

Точно обратното - твърди се за желание за равенство, но се регламентират нови права на расов принцип или на самоопределена сексуална идентичност.

И когато посочваме този факт, обикновено се отговаря: "Щото преди е било така, а пък сега е ред да е иначе"

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, plameni said:

 

Може би аз съм пропуснал нещо, но може ли да посочиш къде са тези твърдения?

Точно обратното - твърди се за желание за равенство, но се регламентират нови права на расов принцип или на самоопределена сексуална идентичност.

И когато посочваме този факт, обикновено се отговаря: "Щото преди е било така, а пък сега е ред да е иначе"

Заповядай:

6 hours ago, RaptoR said:

Вече е факт, че тези малцинства в нахалството си стават по-равни от другите

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...