Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://www.cbsnews.com/news/massachussetts-shooting-dave-green-ramona-cooper-black/

 

Ето още един пример до какво води “обръщането на внимание”.

 

Този нацист е обърнал внимание на двама души, които дори не е познавал, не по друга причина, а защото не е харесал расата им. И на него някой в някой форум може да му е обяснявал как “трябва да се направи нещо, защото не коже да продължава така”. И той е направил. Без изобщо да му е работа. Животът му по никакъв начин нямаше да е различен ако не беше убил тези двама души.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

:lol:

И как "по-равни" е равносилно на "правата са равни"???

За да го докараме до там, че тези които се борят за правата си да са "по-равни", трябва да сме минали и през равенство, след което и да са ни подминали... 

Та заради това и въпроса ми. Дали в България имат равни права, като за начало?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

За да го докараме до там, че тези които се борят за правата си да са "по-равни", трябва да сме минали и през равенство, че и да са ни подминали...

 

Това би било вярно само в случай, че има едно единствено право, за което се гледа равенството.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Това би било вярно само в случай, че има едно единствено право, за което се гледа равенството.

Съмнявам се, че някой от пишещите тук е направил такъв пълен анализ

Но избягваш да отговориш на въпроса ми. Ако не можеш или не желаеш - няма нужда да спамим, не е насочен конкретно към теб. 

Link to comment
Share on other sites

Никой не е твърдял, че по отношение на брака има такова равенство в България.

Да припомня, че това е залегнало в Конституцията:

Quote

Чл. 46. (1) Бракът е доброволен съюз между мъж и жена. Законен е само гражданският брак.

Отговорих ли?

 

Това, което коментираме през цялото време е, че борбата за равенство не е основание за създаване на привилегии.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Това, което коментираме през цялото време е, че борбата за равенство не е основание за създаване на привилегии.

1. Това е удобно извъртане, но -

2. В темата може да се коментират различни теми ;)

3. Да не би в България да имат привилегии, въпреки ограничените си права? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

3. Да не би в България да имат привилегии, въпреки ограничените си права? 

 

Наш'то село, та пак наш'то село...

  

On 6/1/2021 at 12:44 PM, plameni said:

Кое точно не разбра от това:

On 6/1/2021 at 9:55 AM, plameni said:

Българското законодателство отдавна не е независимо и само за себе си. Част сме от съюз, в който освен незадължителни препоръки и директиви, има задължителни регламенти и решения. При заливащата ни вълна войнстващ джендъризъм, при наличието на "светъл пример" зад океана, където "прозорецът на Овертон" вече е доста изместен, защо да не се притеснявам, че може един ден да се стигне до налагане отвън на подобни привилегироващи закони и тук?

Тази година отново се пробваха да прекарат през Конституционния съд тълкуване на понятието "пол". Очевидно атаките към законодателството ни не спират. 

Отказът е от преди месец, но пречи ли нещо на съюзно ниво да се приеме някакъв регламент, а те по право са задължителни за страните членки.

 

  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Наш'то село, та пак наш'то село...

Аз от одеве говоря за България, поне нещата могат да бъдат конкретни, за разлика от случая в който коментираме изобщо света. 

Хубаво се цитираш, но единствено потвърди факта, че в България днес те нямат привилегии. Но липсват права. Поне да имаме някакви факти, а не общи приказки за "по-равни" и прозореца на Овертон :)
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Да не съм пропуснал, когато са обявили, че ще излизаме от ЕС и ще имаме 100% независимо законодателство?

Днес имаме закон който им дава привилегии ?

Защото това горе е теоретизиране.  

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ARPAnet said:

Днес имаме закон който им дава привилегии ?

 Благодарение на Конституционния съд - НЕ.

 

36 minutes ago, ARPAnet said:

Защото това горе е теоретизиране.

Какво теоретизиране, след като опитите за промяна на законодателството В БЪЛГАРИЯ са си реални.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, plameni said:

Какво теоретизиране, след като опитите за промяна на законодателството В БЪЛГАРИЯ са си реални.

Едно са опити, друго е да се случи. 

11 minutes ago, plameni said:

 Благодарение на Конституционния съд - НЕ.

Да питам ли каква привилегия са щели да получат, която е била спряна от Конституционният съд, или да не дълбая и в този факт ? :)

Значи липсват права, и също така липсват привилегии.

Което според форумната мъдрост ги превръща в по-равни от нас. Чудесно :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Този пост може да стане дълъг. Надявам се да имаш търпението да го изчетеш до края, както и да отговориш на въпроси, които упорито избягваш.

 

6 hours ago, ARPAnet said:

Да питам ли каква привилегия са щели да получат, която е била спряна от Конституционният съд, или да не дълбая и в този факт ?

Да теоретизираме малко...

Отхвърлянето на биологичната база на пола и подмяната и със социална такава, както и с правото на самоопределяне на социалния пол, автоматично създава хаос по отношение на законодателството, което прави разлика между мъже и жени. Ще са необходими задължителни промени, които да разграничат кога се има предвид социален и кога биологичен пол. 

Най-елементарният пример, без никаква промяна в сегашните закони, е че ако няма такова разграничаване, всеки който се самоопредели като жена (щото има такова право), може да поиска по-ранно пенсиониране или допълнителен отпуск.

От 2037-а пенсионната възраст ще е еднаква за всички. Да питам ли дотогава на колко години ще се пенсионират трансджендърите и останалите стотина пола?

С конституционното приемане на понятието социален пол, ще се стигне до лавинообразни промени във всички сфери на живота ни. 

Ти всъщност чел ли си Решение №13 на КС от 27 юли 2018 г.?

 

Аз съм прост/o/ инженер и както неведнъж съм казвал - понякога изключително прост. И понеже думите, според мен, носят някакъв смисъл, опитай пак да ми обясниш, как от изречението:

13 hours ago, RaptoR said:

Вече е факт, че тези малцинства в нахалството си стават по-равни от другите.

ти стигаш до умозаключението, че това е равносилно на "продължавате да твърдите, че правата са равни"... в България.

Само защото имаш съмнения за нечии анализи, не успява да ми покаже някаква логична последователност. 

 

7 hours ago, ARPAnet said:

Едно са опити, друго е да се случи. 

...

Значи липсват права, и също така липсват привилегии.

Което според форумната мъдрост ги превръща в по-равни от нас. Чудесно

С удоволствие бих обяснил на шестгодишния ми племенник: защо слагаме солидни ключалки на входните си врати, защо някъде има видеонаблюдение, какъв е смисълът на застраховането, дори какво представляват защитните стени и IDS, но не смятах, че ще трябва да го обяснявам на IT-специалист, който си вади хляба с последното.

Точно следвайки твоята логика, мога да попитам: "Що плашите хората, за да им продавате продуктите си?" Това, че някъде са "пробили" нечии системи, означава ли, че всички са застрашени? У наше село още никой не са хакнАле... 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, plameni said:

Да теоретизираме малко...

Отхвърлянето на биологичната база на пола и подмяната и със социална такава, както и с правото на самоопределяне на социалния пол, автоматично създава хаос по отношение на законодателството, което прави разлика между мъже и жени. Ще са необходими задължителни промени, които да разграничат кога се има предвид социален и кога биологичен пол. 

Най-елементарният пример, без никаква промяна в сегашните закони, е че ако няма такова разграничаване, всеки който се самоопредели като жена (щото има такова право), може да поиска по-ранно пенсиониране или допълнителен отпуск.

От 2037-а пенсионната възраст ще е еднаква за всички. Да питам ли дотогава на колко години ще се пенсионират трансджендърите и останалите стотина пола?

С конституционното приемане на понятието социален пол, ще се стигне до лавинообразни промени във всички сфери на живота ни. 

Ти всъщност чел ли си Решение №13 на КС от 27 юли 2018 г.?

Проблема с теоретизирането е, че на база него не можеш да кажеш - Те имат привилегии днес. И аз единствено попитах за фактите, какво съществува днес в Българското законодателство и какво не съществува. А какво можело да бъде, и какво можело да се случи ако нещо други се случило преди това.. Стават прекалено относително за моят вкус, оставям го на журналистите. 

Всъщност го прочетох 2018-та година.

58 minutes ago, plameni said:

Аз съм прост/o/ инженер и както неведнъж съм казвал - понякога изключително прост. И понеже думите, според мен, носят някакъв смисъл, опитай пак да ми обясниш, как от изречението:

16 hours ago, RaptoR said:

Вече е факт, че тези малцинства в нахалството си стават по-равни от другите.

ти стигаш до умозаключението, че това е равносилно на "продължавате да твърдите, че правата са равни"... в България.

Само защото имаш съмнения за нечии анализи, не успява да ми покаже някаква логична последователност. 

 

10 hours ago, ARPAnet said:

За да го докараме до там, че тези които се борят за правата си да са "по-равни", трябва да сме минали и през равенство, след което и да са ни подминали... 

А не забелязвам законово да имат превъзходство, както ти потвърди. Всъщност ти потвърди, че им липсват права.  Съответно не разбирам на какво основание можем да твърдим, че те са "по-равни".

Да добавим ли малко оттенъци, защото цитата горе не е изникнал от нищото? Момента с квотните разделения, като част от контекста?

На това му се вика плашене. Смесваме факти от различни места и ги поставяме в същият разговор. Гейовете, педофили, инцест, квотни разделения. Смесваме малцинствата за да не се стига до конкретика, въпреки че имат различни проблеми, гейове, черни, азиатци. И създаваме впечатлението, че гейовете вече имат всички възможни права. Защо протестират, нали всичко им е разрешено?

Но се оказва, че не им е разрешено всичко. Фактите са важни. 

 

1 hour ago, plameni said:

С удоволствие бих обяснил на шестгодишния ми племенник: защо слагаме солидни ключалки на входните си врати, защо някъде има видеонаблюдение, какъв е смисълът на застраховането, дори какво представляват защитните стени и IDS, но не смятах, че ще трябва да го обяснявам на IT-специалист, който си вади хляба с последното.

Точно следвайки твоята логика, мога да попитам: "Що плашите хората, за да им продавате продуктите си?" Това, че някъде са "пробили" нечии системи, означава ли, че всички са застрашени? У наше село още никой не са хакнАле...

Хем инженер, хем те влече повече към журналистическото теоретизиране пред използването на факти. 

Нека спазя тона, уверен съм че шестгодишният ти племенник ще ме разбере-> През девет планини в десета хакнали нечии Wordpress, и въпреки, че нямаш Wordpess и дори интернет, твърдиш, че и ти си хакнат по същият начин и очакваш съчувствие. 

И тук има два момента - дали да се притесняваш за бъдещето си, защото планираш евентуално да си инсталираш Wordpress и може би някой ден да си пуснеш интернет?

А заслужаваш ли съчувствие в момента?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

И аз единствено попитах за фактите, какво съществува днес в Българското законодателство и какво не съществува.

Съзнателно ли пропускаш официалните опити СЕГА и ТУК, за прокарване на това, което все още не съществува?

 

9 hours ago, ARPAnet said:

Едно са опити, друго е да се случи.

Не съм като Настрадин Ходжа, да бия децата преди да счупят стомната, но ако продължаваш да не проумяваш смисъла на "Обърне ли се колата, пътища много", всичко казано дотук е безсмислено пилеене на енергия.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Съзнателно ли пропускаш официалните опити СЕГА и ТУК, за прокарване на това, което все още не съществува?

 

Не съм като Настрадин Ходжа, да бия децата преди да счупят стомната, но ако продължаваш да не проумяваш смисъла на "Обърне ли се колата, пътища много", всичко казано дотук е безсмислено пилеене на енергия.

 

Кой се опитва да го прокара тоя малоумен закон?

Link to comment
Share on other sites

Кой от всичките ти постове да прочета? Никъде не виждам да се споменава конкретно лице, организация или да има линк към новина, че някой се опитва да го прекара.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, plameni said:

Съзнателно ли пропускаш официалните опити СЕГА и ТУК, за прокарване на това, което все още не съществува?

 

Не съм като Настрадин Ходжа, да бия децата преди да счупят стомната, но ако продължаваш да не проумяваш смисъла на "Обърне ли се колата, пътища много", всичко казано дотук е безсмислено пилеене на енергия.

Не го пропускам, не го и отричам в постовете си. Просто не тръгвам да гадая какво би станало. Никой не е казал, че не можем да сме като Унгария или Полша примерно, те също са в ЕС.

Но нещото което исках да уточня е какво е налично днес. И дали картинката не е по-близко до "видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак"

В същото време се ограничавам в пространството на ясно дефинираните закони. Дори не се приближавам до теми като дискриминацията. Но там едва ли мнението на двама хетеро бели мъже би било меродавно. 

 

Link to comment
Share on other sites

  

  

23 minutes ago, w00x said:

Кой от всичките ти постове да прочета? Никъде не виждам да се споменава конкретно лице, организация или да има линк към новина, че някой се опитва да го прекара.

 

  •  
  • On 6/1/2021 at 9:55 AM, plameni said:

    Още помним огромния натиск за приемане на Истанбулската конвенция, чрез която се отварят задни вратички за законодателно приемане на половете като социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, а не като биологична даденост и всички последствия от това.

  •  
On 6/1/2021 at 12:44 PM, plameni said:

Тази година отново се пробваха да прекарат през Конституционния съд тълкуване на понятието "пол". Очевидно атаките към законодателството ни не спират. 

Отказът е от преди месец

 

т.е., преди два месеца.

В последните постове вторият беше цитиран два пъти. Има си линк и всичко, за което питаш.

И за да не стават недоразумения и погрешни предположения, съм добавил "с кой пост се вързва".

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ясно.

Отказани.

И тъй като всичко това е една прищявка на хора, които търсят внимание и/или популярност, след още няколко отказа (необръщане на внимание) от страна на съдилища, ще им писне и ще спрат да се опитват. Няколко месеца по-късно, дори ще забравят, че са искали да се самоопределят като 96-тия от другите 105 пола, защото това по никакъв начин не влияе на живота им.

Link to comment
Share on other sites

Не ми стана ясно, съгласен ли си със "законодателно приемане на половете като социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, а не като биологична даденост"?

Link to comment
Share on other sites

Не, разбира се. Това е малоумно. Скоро ще искат да ни определят по цвета на връхна дреха за този конкретен ден.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ARPAnet said:

не тръгвам да гадая какво би станало

...

исках да уточня е какво е налично днес

...

В същото време се ограничавам в пространството на ясно дефинираните закони.

 

Да разбирам ли, че за теб обсъждането на проекти на решения (закони, наредби и т.н.) е излишно? Както и т.нар. "Оценка на въздействието"?

Това е все едно да те интересува единствено какво сервират в момента за обяд, без мисъл за вечерното меню, камо ли за утрешния ден.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...