Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Истината е, че колко по-малко ни се налага да шофираме, толкова по-добре. Масово вече каран надрусани и пияни и никой и нищо не може да ги спре, просто такава ние държавата...

Всичко друго е бошлаф. Кой от кого по-откачени, пак казвам пияни и/или надрусани... С такива не можеш да се разбереш. Той е в шампоана, не знае какво става и вероятно къде е точно. Вижда някой, решава да направи нещо, мисли се за Фитипалди и толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По-голямата част от съгражданите ни се научиха да спират на зебрите, но все ще се намери някой със "собствено мнение".

Не вярвам, че точно бакшиша си няма "нито напредстава, нито наидея", че на това място има пешеходна пътека и какво може да очаква от автомобилите пред него...

 

:censored2:

 

Zebra_crash_01.jpg

 

Zebra_crash_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин един страшно нагъл шофьор на еко такси буквално ме изблъска от пътя само и само за да ме пререди. Качеството е много зле, но всичко каквото трябва се вижда! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KLVzQX0CJz8

 

На всичкото отгоре имаше и клиент в таксито. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Не знам вие на какво мнение сте, но КАТ не си е на мястото в Пловдив. Днес съм карал из целия град, само където до Изгрев не ходих. Няма да коментирам, че в целия град НЯМАШЕ кьорава патрулка, а по-скоро ми се ще да коментирам как днес градът е пълен с регистрации PA, които правят нарушение след нарушение и пак ново такова. Някакъв кавал с една Астра, беше твърдо решен да ме изпревари от дясно, при това с клаксон, ако може да мръдна, защото не му се чака на светофара, което не му се получи. Точно 2мин. след това на малко разстояние от тая случка, някакъв друг с едно X6, беше решил, че няма да е проблем да влезе в забранена за него улица, от която излизам аз - не му мина номера и на него и не само, че не влезе в улицата, а го изчаках да тръгне, за да влезе в другата пресечка и тогава тръгнах, като беше добре, че зад мен нямаше коли.

Точно 5км. след това в Кючука, един с някакъв Голф 4, искаше явно да прелети над мен, защото очевидно бързаше да завие към Оазис 3... Просто, ако работата ми не зависеше от колата, досега да съм си върнал книжката и да се трепят колкото искат. Отделно от това няма да коментирам колко коли с регистрация РВ правеха всевъзможни нарушения, ама каквото ти дойде на ум. От обратен по средата на 6-ти септември, за да си купи дюнери, ЛЯВ завой от лентата за ДЕСЕН такъв на МакДрайв на ВСИ.

 

От най-лошите, да не кажа най-лошите шофьори са в Пловдив, който иска да се обижда, който иска - не. Градът се е напълнил с идиоти от РА, Х, К, СМ и в добавка към нашите идиоти, защото те са около 60% от шофиращите, става непоносимо.

 

Ходя до Бургас доста често - там няма такива явления, освен ако не са предизвикани от наши шофьори, което е жалко. Там стъпваш на пешеходната пътека и дядо Генчо с Трабанта кове спирачки, стъпваш на другата г-н Кой съм аз a.k.a Голямото добрутру с X5, Q7 или ML - спира моментално. Как не видях един идиот като тукашните, дето да обръща по средата на булеварда, как един не видях да спре, за да си купи дюнер. Сериозно взе да ми писва от шофирането в Пловдив. Смело мога да кажа, че ако заплатата на служителите на Пътна полиция Пловдив зависи от мен, ще получават санитарния минимум, да не кажа и под него, след като намеря за какво да ги глобя аз. Отваряш пловдивски сайт за новини и се почва - тоя с мотора, оня с някъв дарак, третия с бус, петия с не знам си какво. Та в Тракия на блок 1, на чисто червено, ама чисто червено, тоест зелено за другите минаха НАПРАВО 5 коли... какво да говорим. Тея камери там за украса ли са?! Баси майката.

Link to comment
Share on other sites

Аз като има кажа, че карат като селяндури и ми се сърдят, столичанин съм бил станал. 

Ами какво да направя, като положението е коренно различно в София. 

В Пловдив само като дойда и като ми минат почти през краката на първата пешеходна и като се сетя как  майка ми я е страх да пресича от такива лайнари, които впрочем и червено не зачитат и ми иде да късам глави. 

 

Пълно е със селяндури с книжки, взети за по 20-30 лв в Пловдив, който иска, както иска да ме разбира. Ама станаха много и взе да си личи как всеки е вожд, та по пътищата е някакъв ужасен микс от селяния, некомпетентност и самочувствие без покритие...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. В Пловдив са от най-лошите шофьори и положението става по-зле. Като цяло Пловдив отива на зле, колкото и да се опитват да ни убедят, че ставал център на това и онова. Град със затихващи функции и селяндури по улиците.

Link to comment
Share on other sites

Направо да си го наречем едно голямо гето. На това заприличва и усещането се засилва с липсата на каквато и да е полиция.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

.....Тея камери там за украса ли са?! Баси майката.

 

 

 

не, само броят и придават интелект на контролерите на светофарите. от малките камери над всяка лента се гледа само картина на живо(ако не е заспал диспечера), защото броят максимум до 8 или 15 на лента, съответно големите задръствания интелигентната система не ги вижда.

за записи и повторни прегледи - въобще не си го и помисляй. нямат нито капацитет, нито желание. инженерчето дето "менежира" проекта по инсталацията сега е шефче на ОП-то. толкова си може, но пък е послушен.

намалили катастрофите със сащитения ляв завой, ама че увеличиха времето на престой и влошиха качеството на въздуха не коментират......

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив са от най-лошите шофьори и положението става по-зле.

 

Абе надали чак сме 'най', понеже винаги има и 'по' - и говоря обобщено като държави и манталитет. Като пример слагам едно клипче със събрани неща - много има такива, но това е отпреди няколко часа...и мога да твърдя убедени, че повечето от идиотите там са пълни такива...и чисти убийци!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=nItNY4prVbY

Link to comment
Share on other sites

 

От най-лошите, да не кажа най-лошите шофьори са в Пловдив, който иска да се обижда, който иска - не. Градът се е напълнил с идиоти от РА, Х, К, СМ 

 

Тоест с НЕпловдивчани. Уморих се да го повтарям това. Научете се вече, че ЕЖЕДНЕВНО в Пловдив има около ДЕСЕТ ХИЛЯДИ и повече автомобили НЕ от ПЛовдив. 

Link to comment
Share on other sites

То пък 'щото тези с РВ са уникалните шофьори. И примерни, и учтиви, и....не, няма смисъл....

Мда, на едно връщане от Бургас ме засякоха три пъти по магистралата. И трите пъти с регистрация РВ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Може би е крайно време да отворим тема за адвокатски "бисери":

"Той е бизнесмен, постоянно му се налага да пътува и е нормално да има нарушения".

Така адвокатката на Тодор Неделчев - Цветанка Ботева, коментира изнесената по-рано от прокурора информация, че водачът на джипа има близо 30 акта и регистрирани нарушения на Закона за движение по пътищата

А сега и уби човек.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Магазина предизвикващ най-много нарушения.Някой дори си е позволил да свали пътния знак отстрани на буса с отворената врата.Днес дори зад него имаше още един автомобил точно на изтритата пешеходна пътека "зебра" и в добавка едната лента беше преградена за строително-ремонтни дейности отсреща.Та на пешеходеца му се наложи да слиза на пътното платно да заобикаля.Евала,наглостта тук е максимална.А някои тук оплакваше дребния бизнес как бил спъван от ограничения,разрешителни и прочие.9165776i.jpg

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Магазинът си много готин, познавам ги хората - много приятни. По-добре ли ще е буса да е на Богомил, защото и това го има? 

Link to comment
Share on other sites

Кое е готиното като НЕ Е САМО буса ,а и както казах ПОНЕ още един бус/миниван точно на ъгъла като дори задницата излиза на Богомил?!И защо е е почти почти целия ден там белия бус?Може да си извършва товарно-разтоварната дейност ЕДИН път на ден без да се натрапва на околните.Тези,които влизат в улицата нямат видимост,а и липсващия знак изглежда да е бил "забранено паркирането".Вляво пък навътре друг си е паркирал на тротоара.

Link to comment
Share on other sites

... липсващия знак изглежда да е бил "забранено паркирането"...

 

Бил е, но през 2012-а

В момента спирането и паркирането от западната страна на уличката е разрешено.

Може да се провери в Генерален план за организация на движението на Община Пловдив и по-точно Режими на престой и паркиране. Скоростни режими. Забрани за Движение - Район Централен.

 

segment_centralen.png

 

Хубаво е да се проверяват тези работи...

 

Че има начин да не се пречи - има.

В нормално уредените държави си има часове за зареждане и никой не си позволява да ги нарушава, защото знае колко "весело" ще му бъде после. 

Контрол, глоби и събираемост на глобите. 

Но от друга страна в тези държави и инфраструктурата е направена както трябва. На много места бордюрите и тротоарите са направени по такъв начин, че да се вижда докъде е позволено да качиш колата си и да не пречиш нито на движението, нито на пешеходците.

Няма друг начин освен моркова и тоягата

 

Link to comment
Share on other sites

Не съм спорил. Опитах се да разсея заблудата за знака.

Сравнително често ми се налага да паркирам за по 30-40 мин в района и затова знам, че там няма забрана.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...