Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Мм да еле горе на моста за към кръговото на лифта е ужасно. Тия бетонените блокове са скандални. Едно огледало можеше да сложат. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Българин смая с паркиране във Франция

"Бай Ганьо е жив. Снимката е от днес по обяд 11:45. Френската Ривиера, паркингът на супермаркет в "Болю Сур Мер" ", пише автора на кадъра.

Quote

Водачът на бял CL 500 паркирал на мястото за електромобили и направил така, че друг да не може да влезе до него. И следователно да зареди батериите, каквото е и предназначението на мястото, разположено до зарядна станция за електрички.

 

 

nashenski-shofyor-smaia-parkirane-vav-71

Link to comment
Share on other sites

На тоя бих му направил кор капан. Предния номер му го взимам и му го фърлям нейнде у дивото. И след тoва има много главоболия :lol: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Вчера имах абсурдната ситуация от картинката. Спрял съм си на паркомястото и при празна улица някой ме запушил.

Гледам си часовника, 13:55 (имам 5 минути право на шум), почвам да надувам клаксона. 3-4 минути по-късно се дотътри един ту́мбак и вика:

- Не съм спрял в нарушение, стига свири. На тая улица няма знак за забранено паркиране.

- Как ще не си спрял в нарушение? Блокирал си ми паркомястото барабар с колата върху него.

- Това е тротоар, на него няма как да има паркоместа.

- Моля? Нотариален акт ще искаш да ти покажа явно? Освен това има места със синя зона върху тротоарите.

- Тия паркоместа са незаконни, върху общинска земя (тротоара). Говорил съм го и със строителя това.

- Беж пак с него да го говориш, само преди това си махни колата.

- Няма да я махна.

- Ще ти викна полиция и репатрак и ще я махнеш и глоба ще платиш.

- Викни ги, ще говоря с тях. Аз съм бивш полицай.

- Хахахаа, бившите полицаи са родени невинни ли, хахахаха.

Звъннах им, ту́мбака по средата на разговора със 112 си се качи, премести колата няколко метра към кръстовището и се изнесе в стил defeated male leaves (https://en.meming.world/images/en/f/ff/Defeated_Male_Leaves.jpg).

простак.png

Link to comment
Share on other sites

Абе къде се нароиха толкова кретени бе?!?!?! В тая ситуация изобщо разговор не трябва да се почва! Казва се едно извинявай и беж! Да не говорим каква точно кретения е тоя дебил да спре така! Абе тва да не е бил мобо? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Снощи към 18:30 при почти никакво движение точно на Хепи на магистралата, малко преди отбивката за Пловдив, карам със 120-130 в най-лява лента, в един момент един тъп, шибан, нагъл, неук селяк директно влезе в лентата пред мен, без мигач, без да си погледне огледалата, просто реши, че иска да отиде в нея и ще го направи. Скочих на спирчаките с всичка сила, минах максимално близо до мантинелата и вече виждах как се удряме. Казах си "няма начин за отърваване, поне да е по-леко." В съвсем последния момент тоя кавал малоумен се върна обратно в средната лента и всичко се размина на косъм. Не погледнах скоростомера, но може би спрях до около 60-тина км. Добре, че нямаше никой зад мен, иначе отма ставаше верижна катастрофа. 

Идеше ми да слезна тоя и да го запукам с ритници. Шибана беемвистка отрепка долна !

 

Към 23 ч. карах в обратната посока на магистралата към София. Малко след Пловдив, прясно- прясно, беше станала тежка катастрофа с двама пазарджички дебила. За щастие май имаше само счуепни коли. По-тежко блъснатата кола беше едно пежо 307, обърната в противоположна посока на движение, ударено много здраво отпред и странично, направо беше станало скосено отгоре. 

Link to comment
Share on other sites

Магистрала "Тракия" е ужас. Много се радвам, че вече не ми се налага да пътувам всеки уикенд - всеки път има някакво приключение... Толкова безмозъчен народ има достъп до МПС-та, че не е истина...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тука и вие сте си за бой! Тия жълти номерца на местата и те с бордюрче даже - ами и аз бих го сметнал за тротоар това. На тоя синия пилон закачате една хубава табела ВНИМАНИЕ ПАРКОМЕСТА и тогава вече ако някой пак спира - лабуть. А тоя ако е същия дървар от предишния път много добре знае за кво иде реч и аз на твое място бих му вдигнал чистачките минимум. Да не почвам пак да припомням за запалките и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Същият от миналия път е. Аз затова му пуснах сигнал. Знам, че знае, че са паркоместа. Даже ги оспорваше колко били законни.

Иначе и други го блокират, но на тях няма да им пусна сигнал, докато не сложа табели или ги хвана в крачка на момента.

Link to comment
Share on other sites

Направи си една табела - 15 лева е. Там на синята колона да се вижда ясно. И тогава вече който спре на нож. А кой е правил тия паркоместа така тъпо не знам - на 100% са си тротоар визуално. Не е лошо верно да провериш колко са законни. Да не излезе, че някой си е направил тротоара на "паркоместа" и ви е ограбил. 

Link to comment
Share on other sites

Закоността им е ок, аз реално имам нот. акт за него. Реално съм купил х% ид. части от парцела. Ей тука теглих една линия къде г/д е двор и къде тротоар (това по кадастър):

 

4429.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Да бе, това го разбирам и си го казвал и преди, НО! #КОЙ идиот прави паркоместа по този начин? За чий чеп не са оформени цялостно и има бордюр? Откъде знаеш дали някой не е фалшифицирал нещо да ти вземе парите? аз такива паркоместа не съм виждал. Освен крещяща табела, на твое място бих се организирал с останалите собственици местата да се очертаят както си му е реда! Иначе такива като тоя няма да са един и двама.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, earache said:

 

 Трябва с нещо да ги разграфите тези места. Никога не би ми хрумнало, че някакъв номер на тротоара е паркомясто. По една чарта поне да има кое от къде до къде е.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2022 at 8:46 PM, netrootbg said:

 Трябва с нещо да ги разграфите тези места. Никога не би ми хрумнало, че някакъв номер на тротоара е паркомясто. По една чарта поне да има кое от къде до къде е.

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не точно. Вече им разграфиха лентите на моста на Герджика и на бул. Мария Луиза. Това не помага. На Герджика одеве един беше много изнервен, че си следвам лентата... Беше на едно бипкане, една чудесия... Явно си мисли, че съм го засякъл.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, RaptoR said:

С цялото селяндурско воинство, което залива града, не можем и наполовина да достигнем шопския регион по малоумие. 

 

Доста грешиш да ти кажа. Регистрация PB можеш да познаеш от километри спрямо глупостите които върши, особено по магистралата…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

Доста грешиш да ти кажа. Регистрация PB можеш да познаеш от километри спрямо глупостите които върши, особено по магистралата…


Изобщо не греша да ти кажа, но тоя глупав разговор вече не знам колко пъти сме го водили. Да ти покажа ако искаш зашис от регистратора миналя ден каква точно кола почти ме изхвърли в мантинелите с дебилизма си? Или да почнем пак да разказваме кой какво къде е видял и да правим генерализации на нищо отгоре? 

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа скоро не я бяхме зачеквали тая тема :lol: на кой му е по-голяма шофьорлъшката пишка :D 

 

Аз съм си свикнал вече със Софийския трафик и проблеми нямам никакви. Виж обаче, като се налага да карам в Пловдив, направо полудявам. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...