Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Със сигурност ТеслатА са и я дали да я кара заради богат духовен живот. За книжката не е сигурно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абсолютен педал. За съжаление, малко закъснях с викането на полицията и успя да се изнесе преди да дойдат.

 

 

IMG_20180706_190359.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ти пък - тоя със сигурност е спрял "само за малко"...най-много за няколко часа. :bgrin:

Те всички са за малко. Такива истории мога да ти разправям. Сега започнах да пускам и online сигнали до КАТ. Да видим дали ще има някакъв ефект. Поне по една глоба да им ударят, но ме съмнява без да има служител на място. Ще видим де. Онзи ден трябваше да закарам роднина по спешност до един лекар и пак трябваше да чакам една овца която пак е за малко. Нервите ми на моменти не издържат и ще видим кой ден някой ще си намери колата в средата на кръстовището примерно.

Link to comment
Share on other sites

Те всички са за малко. Такива истории мога да ти разправям. Сега започнах да пускам и online сигнали до КАТ. Да видим дали ще има някакъв ефект. Поне по една глоба да им ударят, но ме съмнява без да има служител на място. Ще видим де. Онзи ден трябваше да закарам роднина по спешност до един лекар и пак трябваше да чакам една овца която пак е за малко. Нервите ми на моменти не издържат и ще видим кой ден някой ще си намери колата в средата на кръстовището примерно.

Това до колкото се ориентирам на снимката е баш на Събота пазара до магазина за здравословните неща, след аптеката :) Лошото е, че там има голям поток от хора и няма много места за спиране та и да вдигнат някого, винаги ще се намери друг "за малко". Пред моя гараж (който е на Тодор Александров), ама не е нали баш на пазара след като вдигнах на някаква патка колата и лелките и бабите от околията видяха, не ми е запушван гаража повече :D Как стават тези онлайн сигнали? Някъде четох, че уж вече имало денонощни паяци, ама не знам можем ли да им звъннем, ако са ни запушили гаража примерно в 11:30-12 вечерта?

Link to comment
Share on other sites

Това до колкото се ориентирам на снимката е баш на Събота пазара до магазина за здравословните неща, след аптеката :) Лошото е, че там има голям поток от хора и няма много места за спиране та и да вдигнат някого, винаги ще се намери друг "за малко". Пред моя гараж (който е на Тодор Александров), ама не е нали баш на пазара след като вдигнах на някаква патка колата и лелките и бабите от околията видяха, не ми е запушван гаража повече :D Как стават тези онлайн сигнали? Някъде четох, че уж вече имало денонощни паяци, ама не знам можем ли да им звъннем, ако са ни запушили гаража примерно в 11:30-12 вечерта?

Точно на Събота пазара е. Всички уж за по малко, а накрая този престоя над 30 минути... Това не е един гараж, 7 гаража са. Уж има денонощен паяк, но не точно. Преди месец и нещо звънях. Беше около 19 часа и ми казаха, че паяците били приключили за деня... На 112 се обаждам аз в такива случаи.

mvr online се казва приложението. Има го за iPhone и андроид. 

Link to comment
Share on other sites

Това "за малко" е някакъв ужас. От няколко години не мога да паркирам пред вкъщи О.К. пибирам си кола в двора. Ами сега и това не мога, всеки ден има спрял някой пред вратата. Аз съм до Военна Болница, ся и с тея казина искат магистрала на улицата, е няма как да стане...

Link to comment
Share on other sites

Това "за малко" е някакъв ужас. От няколко години не мога да паркирам пред вкъщи О.К. пибирам си кола в двора. Ами сега и това не мога, всеки ден има спрял някой пред вратата. Аз съм до Военна Болница, ся и с тея казина искат магистрала на улицата, е няма как да стане...

Ти за ` Бръмбало` не си ли чувал?

Представлява кибритена кутийка със завинтена в нея видия, перпендикулярно на широката част. За по-добър ефект се препоръчва видията да е дърводелска и поне 35х4мм. За постигане на отлични резултати се подлагат по две бръмбала на гума (срещуположно и с опряни между грайферите видии). Тоест на където е да тръгне, все ще боцне поне по веднъж джапанката. А от видия в гумата по-досадно нещо няма! В зависимост от положението на видията спрямо оста на колелото при спряло положение, спадането може да е с много бавно, умерено или бързо. И когато говедото най-сетне отиде при гумаджия и онзи му нашие фитилите и му обясни какви армагани е поел, може и да му падне с`тинката, че е сторил нередни неща.

Link to comment
Share on other sites

Миналия ден направихме солидно стабилен мохабет с мой много близък приятел и той ми каза какво лечение са предприели съвместно с прилежащия към него сервиз. Определено звучи страшно и според мен подминава и лютеницата... Само български болни глави могат да измислят такова нещо... 

 

Та в пластмасова бутилка от бира или нещо друго натъпкват мащабно риба - дребни, тип сардини, каквито има във всеки магазин. Бутилката се допълва с вода и се остава това ужасяващо нещо да втасва... Каза ми, че като изпускат въздуха о време на време, целите халета се овоняват до безумие. С това втасалото ти поливат отпред колата при чистачките, откъдето дърпат вздуховодите и по негови думи после спокойно може да я хвърлиш. Вонята е вечна, нетърпима и невъобразима... 

Link to comment
Share on other sites

Хубаво за конкретния спрял да се излекува, ама за следващите трябва пак и пак и пак, и края не се вижда...

 

Между другото оцета оправя/неутрализира миризмата на риба.

Link to comment
Share on other sites

Не започвай и тук да ръсиш глупости. Аз да ти го лична това във въздухводите, па после ще те видя с оцета. 

Link to comment
Share on other sites

 

Това е гениално, но ще ми трябват по няколко литра на ден. Само днес засякох няколко идиота. Единият даже и бой щеше да яде. Имах случай една овца даже да се опита да ми се кара... Изобщо бая нерви хабя, но съм упорит :). Обмислям и дали не може да се монтира някакво антипаркинг колче с дистанционно.

Link to comment
Share on other sites

Абе няма да е зле да имаш някакви доводи първо и да четеш, пък после да се изказваш, че става малко недомислено иначе.

 

Кой ти говори за "втасалото"? Ако режеш риба, обяснявам ти как да си оправиш ръцете и ножа - ясно :).

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Това е гениално, но ще ми трябват по няколко литра на ден. Само днес засякох няколко идиота. Единият даже и бой щеше да яде. Имах случай една овца даже да се опита да ми се кара... Изобщо бая нерви хабя, но съм упорит :). Обмислям и дали не може да се монтира някакво антипаркинг колче с дистанционно.

 

Не ти трябват големи количества, спокойно. Просто доливаш вода и оставяш да втасва. Но трябва много да внимаваш да не се полееш... От разказите оня ден разбрах, че самите тях ги е страх от тая течност...  :laughing1:  

 

Абе няма да е зле да имаш някакви доводи първо и да четеш, пък после да се изказваш, че става малко недомислено иначе.

 

Кой ти говори за "втасалото"? Ако режеш риба, обяснявам ти как да си оправиш ръцете и ножа - ясно :).

 

Ами опита на потребителите ми е достатъчен довод на мен. Отделно откъде бих могъл да знам, че не говориш за втасалото??? Кой тук е говорил за риба в кухненски условия? 

Link to comment
Share on other sites

Е, какво сега, искаш да ми кажеш всъщност, че няма абсолютно никаква химия, пяна за почистване (на климатици и подобни), и естествени продукти, които ще махнат миризмата от въздухопроводите ли? Може и така да е, ама ако съм на твое място не бих заложил много пари на подобно твърдение. Иначе определено съм сигурен, че има хора, които няма да се сетят какво да направят, и ще си хвърлят колата.

 

Въпросът е дали няма пък да сложат от същото на гаража, пред който са били спрели. Ей това си струва да помислиш, защото в края на краищата идеята е за решение, което няма да създава бъдещи проблеми, а не просто да си мислиш, че правиш нещо.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

И като се замисли човек че някои нации намират тази гняс за деликатес...виж сюрстроминг /или нещо подобно се пише/

Link to comment
Share on other sites

Това е гениално, но ще ми трябват по няколко литра на ден. Само днес засякох няколко идиота. Единият даже и бой щеше да яде. Имах случай една овца даже да се опита да ми се кара... Изобщо бая нерви хабя, но съм упорит :). Обмислям и дали не може да се монтира някакво антипаркинг колче с дистанционно.

можеш, ама не на тротоара, а в имота си. т.е. там пак няма да ти върши работа.

теоретично само общината има право да разполага антипаркинг елементи на общинските територии.

Link to comment
Share on other sites

И като се замисли човек че някои нации намират тази гняс за деликатес...виж сюрстроминг /или нещо подобно се пише/

Това за първи път го чувам.Тея шведи са извратени ТОТАЛНО да консервират таквоз гадно нещо.А тук е нова форма на семейно забавление :lol:

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Започвам да разбирам и вниквам в психиката на берсерките....

Според мен изобщо не са им били нужни отварата от червени мухоморки и пиенето на престоялата дружеска пикня от взвода....

Link to comment
Share on other sites

.... Обмислям и дали не може да се монтира някакво антипаркинг колче с дистанционно.

Има антипаркинг устройства с дистанционно,но само общината може да разреши поставяне.По всяка вероятност ще искат някакви пари на месец.Аз бих сложил една стробоскопна жълта лампа някъде над вратата със сензор сочещ към въпросното място.Има много заплеси дето спират първосигнално където има място без изобщо да се оглеждат...иначе има и просто нагли типове.Предимно със скъпи таратайки.

Link to comment
Share on other sites

A аз бих добавил едно изречение на вратата с надписа "Гараж - Не паркирай", обясняващо накратко, че паякът се вика за всеки спрял без разрешение, щото това, че е гараж обикновено не стряска повечето дето са "за малко". Малко кофти, че е центрирано така и не оставя много място за допълнително писане, но при добро желание има място отстрани или отдолу.

Link to comment
Share on other sites

Ако добре се сещам цената на месец беше къмто 40 лв за паркомясто, но това беше преди време. Ако плащаш може да сложиш спокойно кол, но и това е неудобство. За дистанционни не знам, не съм попадал на информация. Табели бол с какви ли не текстове, както и с откровени глупости от типа "вулканизатора е далече"... Не помагат. 

Link to comment
Share on other sites

Това с дистанционното отдавна е измислено. Тук по Клоаката е масово явление, както от страна на общината, така и от страна на частните собственици. А ма е нужна първоначална инвестиция, не много малка и поне три колчета (гъби, бутони, етц), та да се обезопаси достатъчно място.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...