Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Човека се е объркАл бе, наредил се е по грешка в лентата за направо, и за да не пречи на тези зад него се изнесе пред тебе. :grin:

 

Бих го разбрал ако беше така, но жалко че нямах втора камера снимаща назад, защото аз пък точно в този момент гледах в огледалото и го видях как първоначално се канеше да се нареди като последна кола доста назад в най-лявото платно, но в последния момент кривна в дясното платно (и дори се вмъкна между една джипка и друга кола), защото явно беше видял, че първите от дясното платно вече тръгват напред и реши да използва момента. ;)

Link to comment
Share on other sites

На това кръстовище, подобно "позициониране" се случва всеки ден, на всеки цикъл на светофара.

Ако застанеш с една камера там, за кратко време ще снимаш поне 30-40 такива ситуации. 

Link to comment
Share on other sites

Това упражнение е редовен номер на всички секционни светофари. И докато не се почне да се глобява жестоко - няма да се спре... Не знам колко трябва да бързам, че да направя подобно нещо - вероятно на живот и смърт. И колко требе да си нагъл да го правиш това за спорта... И великите камери дето са за украса и на практика НИЩО не вършат, можеше поне в този аспект да помагат.   

Link to comment
Share on other sites

Малоумна е организацията на този светофар.

Елементарен анализ на трафика ще покаже, че турбинно регулиране на това кръстовище, комбинирано с разрешение за ляв завой от двете ленти (както е на Цар Борис/6-ти септември в посока юг-север) ще увеличи много пропускателната способност.

Link to comment
Share on other sites

Задължително трябва да се направят двете ленти за наляво на това място. И без това опашката се събира чак до подножието на надлеза, където допълнителната лента излиза от основната.

Подобна схема има и на Източен с Богомил, там изчакваш да се освободи лявата лента и се подреждаш да чакаш първи за направо.

Link to comment
Share on other sites

На това кръстовище, подобно "позициониране" се случва всеки ден, на всеки цикъл на светофара.

Ако застанеш с една камера там, за кратко време ще снимаш поне 30-40 такива ситуации. 

 

Потвърждавам...и жалко, че точно тогава карах без регистратор  Вчера пак идвах от надлеза и се наредих за ляв завой - тоя път даже бяха трима едновременно...първият заобиколи опашката и се лепна точно пред пешеходната пътека, вторият - пак така и спря на самата пътека зад първия, а третият просто си спря в дясното платно току до пътеката и пусна ляв мигач, че да може идващите зад него, които ще вървят направо, да го заобикалят отдясно...абе...омешана работа. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колко голям катил си,за да искаш да спреш точно отляво веднага след завоя и то когато има друг обект -макар колоездач точно пред знака СТОП и в добавка да натискаш клаксона?!Беше някаква повлекана на около 50 години.

Link to comment
Share on other sites

Това е положението пред къщата ни в Пловдив. Четирите коли горе са на един човек. Негови са и двата гаража вдясно, които стоят празни. Защо? Защото е хипер-мега-турбо простак.

 

http://imgur.com/9uJSmTd

Link to comment
Share on other sites

ехее, искам ситроена, другите да си ги кара :) 

Те общо взето нямат и работа до тази класика. 

Винаги съм се чудел от какъв зор човек, каращ голф и мускал би си купил Ситроен. 

Трябва някой да го спаси от робството. 

Link to comment
Share on other sites

Това е положението пред къщата ни в Пловдив. Четирите коли горе са на един човек. Негови са и двата гаража вдясно, които стоят празни. Защо? Защото е хипер-мега-турбо простак.

 

http://imgur.com/9uJSmTd

 

Ако аз бях в тази позиция, всяка седмица щеше да има както казва леля Катя " жалби, жаби, жалби" в общината. Понеже съм убеден, че не само ти се чувстваш така, щях да давам и на комшиите да подписват готовата жалба и така докато не дойдат инспекторите. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Plovdivchanin-Samo-kolcheta-shte-sprat-mekotelo-kato-tozi-708340 Колко тъп трябва да си да спреш на тревните площи. Поне като спира да беше спрял до тях, така и така ще качва колата на тротоара ...

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Plovdivchanin-Samo-kolcheta-shte-sprat-mekotelo-kato-tozi-708340 Колко тъп трябва да си да спреш на тревните площи. Поне като спира да беше спрял до тях, така и така ще качва колата на тротоара ...

"Само колчета ще спрат..."

 

BMW-тата колчета не ги спират - знам къде има съборени колчета...бетонни. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Некой пак си изпуснал нервите вероятно след нарушение и провокация на друг участник в движението по пътя

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Тука честно НЕ разбрах схемата с тия фарове!  :laughing:

На този с тойота-та нещо му беше притъмняло та искаше да го светнат с фаровете :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Баси, тази сутрин отивайки на работа и на трите кръстовища със светофарни уредби през които минавам успяха да ми отнемат предимството.Първия, за да не спре и да ме изчака да мина, щеше да се натресе в едно спряло такси, втория изобщо не ни отрази(бяхме няколко пешеходеца) и щеше да ми мине през краката, а пък третата сладурана, само се ухили и прелетя с мръсна газ....Какво им е на тези хора...?!? Май е по-безопасно да пресичам на червено...

Link to comment
Share on other sites

Тука честно НЕ разбрах схемата с тия фарове!  :laughing:

Тоя с камиона засича колата, а тя е със спряни фарове. И й се нерви, че е фантом. Аз така си го обяснявам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...