Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Не знам кога точно ще стане факт, но отдавна е предвидено по план и тази уличка да стане еднопосочна, което естествено би трябвало да елиминира задръстванията, които се получават сега (това само при допълнителното условие, че няма нагли индивиди в стил ул. "Радецки")

 

posochnost.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Некой твърде нагъл простак беше паркирал тир с плочки след сфетофара на Гранд посока св.Петка и разтоварваха на ръка. Това в петък в 17.00! Няма оправия тази държава...няма.

Link to comment
Share on other sites

Некой твърде нагъл простак беше паркирал тир с плочки след сфетофара на Гранд посока св.Петка и разтоварваха на ръка. Това в петък в 17.00! Няма оправия тази държава...няма.

Когато се налагат товаро-разтоварни дейности и няма друга възможност може да затворят от районното с временни знаци цялата улица.Мислиш ли че е по-добре?
Link to comment
Share on other sites

В центъра не всичко е възможно да стане по начина, по който на всички да им е удобно. Там, за където разправя поне е по-широко, ама да не ви разправям какви случки съм виждал в суперцентъра, където уличките са много тесни, почти всички са паркинг и синя зона, а живеещите точно на тези места все пак имат нужда от време на време да си разтоварят я плочки, я ремонт някакъв да си направят...а да не говорим пък преди да затворят улиците в Капана там пък на какво съм бил свидетел...Така че когато някъде няма друга възможност (примерно с хеликоптер както казва Виден), просто се прави компромис и заобикаляш неправилно спрелия, докато си разтовари каквото има да разтоварва.

Link to comment
Share on other sites

В събота вечерта минавах пеш точно по този тротоар и мярнах залепено на една от оградите разрешение от Общината за извършване на товаро-разтоварни дейности. Предполагам, че заради строеж или ремонт.

 

Може пък да не е било съвсем неправилно спирането.

Както бях казал:

Хубаво е да се проверяват тези работи...

Link to comment
Share on other sites

Камиона беше точно на стеснението. А като има разрешително да бяха пратили някой да регулира движението а не да си късаме нервите

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Простаците виреят там, дето никой не им пречи. Преди малко се прибирах от Кючука към надлеза и точно на Билата отляво имаше спряна полицейска кола, а двамата глупаци до колата си правеха лаф-мохабет с трети. И понеже на светофара точно пред надлеза се бяхме подредили няколко коли и чакахме зеленото, мяркам в огледалото как някакъв, идвайки с висока скорост се кани да изпревари колоната отляво и в последния момент оня забеляза полицейската кола и наби спирачки, но установи, че ония нямат никакво намерение да си прекъснат моабета, даде мръсна газ щото и червеното вече се сменяше, навлезе в насрещното платно, изпревари с форсаж всички дето чакахме, засече първия, който вече тръгваше и отпраши първи по надлеза. Минавайки покрай полицейската кола спуснах прозореца да ги питам къде блеят, но ония толкова бяха заети в забавния си разговор, че даже не ме и отразиха. Та ей затова ще има такива, за каквито е темата - след като са установили, че им се разминава даже когато вършат нарушения на метри от полицейска кола...що да спазват правилата...и са прави.

Link to comment
Share on other sites

Простаците виреят там, дето никой не им пречи. Преди малко се прибирах от Кючука към надлеза и точно на Билата отляво имаше спряна полицейска кола, а двамата глупаци до колата си правеха лаф-мохабет с трети. И понеже на светофара точно пред надлеза се бяхме подредили няколко коли и чакахме зеленото, мяркам в огледалото как някакъв, идвайки с висока скорост се кани да изпревари колоната отляво и в последния момент оня забеляза полицейската кола и наби спирачки, но установи, че ония нямат никакво намерение да си прекъснат моабета, даде мръсна газ щото и червеното вече се сменяше, навлезе в насрещното платно, изпревари с форсаж всички дето чакахме, засече първия, който вече тръгваше и отпраши първи по надлеза. Минавайки покрай полицейската кола спуснах прозореца да ги питам къде блеят, но ония толкова бяха заети в забавния си разговор, че даже не ме и отразиха. Та ей затова ще има такива, за каквито е темата - след като са установили, че им се разминава даже когато вършат нарушения на метри от полицейска кола...що да спазват правилата...и са прави.

 

Дет се вика: велсоте ин българия :lol:

Link to comment
Share on other sites

Простаците виреят там, дето никой не им пречи. Преди малко се прибирах от Кючука към надлеза и точно на Билата отляво имаше спряна полицейска кола, а двамата глупаци до колата си правеха лаф-мохабет с трети. И понеже на светофара точно пред надлеза се бяхме подредили няколко коли и чакахме зеленото, мяркам в огледалото как някакъв, идвайки с висока скорост се кани да изпревари колоната отляво и в последния момент оня забеляза полицейската кола и наби спирачки, но установи, че ония нямат никакво намерение да си прекъснат моабета, даде мръсна газ щото и червеното вече се сменяше, навлезе в насрещното платно, изпревари с форсаж всички дето чакахме, засече първия, който вече тръгваше и отпраши първи по надлеза. Минавайки покрай полицейската кола спуснах прозореца да ги питам къде блеят, но ония толкова бяха заети в забавния си разговор, че даже не ме и отразиха. Та ей затова ще има такива, за каквито е темата - след като са установили, че им се разминава даже когато вършат нарушения на метри от полицейска кола...що да спазват правилата...и са прави.

В момента съм в Испания на почивка,почти същата ситуация,някъв талибан-минаване на червено изпреварване на автобуса ни от дясно...и финиширане по корем на земята два светофара по-надолу по пътя с ръце на гръбчето и лъскви гривнички на ръчичките...Изваден не особено любезно от лъскавата си таратайка от двама яки момци с зелено-бяла джипка с надписи "Guardia civil" Дойде и полиция натовариха го и заминаха...Колата Мерцедес кабрио я отнесе tow truck за минути.Прави ми впечатление непоносимоста на местните към подобни прояви-шофьора на автобуса се ядоса не на шега че го изпреварват отдясно,колите се разсвириха някой сто на сто се е обадил на полицията не мога да си обясня как реагират толкова бързо...С автобуса не успяхме да влезем в хотела заради неправилно паркирал в завоя,дойде полиция (в 2 през ноща) намериха го човека за отрицателно време премести колата,май му се размина глобата,защото не се направи на отворен ами се счупи да се извинява,че спрял за малко да си свали куфарите в хотела...На всякъде пълен респект към властите,ама и те работят яко.Става ми тъпо като се сетя за родната "полиция"..

Link to comment
Share on other sites

90% от нашите работници /администрацията/ са за уволнение. Всичко толкова е прогнило че няма накъде. От полицията до лекарите. И светлинка вече не се вижда...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А днес пътувайки за Созопол как щях да сгазя една старозагорска овца, возеща се в чисто новичка ТеслА посред Бургас... Патката доста се постара да ми се навре напреко пред пред предницата. Ама с пищене на гуми успях да спра и юрдекът се размина само с гръмогласни, цветисти псувни. Нещото в колата беше захапало волана със зъби и дори и не благоволи да направи и знак, че осъзнава калибъра на простащината, дето стори. Съжалявам наистина, че нямам регистратор, та да покажа самата ситуация, започваща с опит и зъвършваща с абсолютно нагло и селяшко отнемане на предимство.

 

П.п. Имам тежкото усещане, че тази агнешка майка е спечелила книжката си от пакетче Зрънчо.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Имам тежкото усещане, че тази агнешка майка е спечелила книжката си от пакетче Зрънчо.

Може и по духовен начин... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...