Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Между другото, сеченето на Виден през кръговото по тоя начин е било винаги едно от нещата, което най-много ме е вбесявало. От дясна лета, директно в лява на кръговото... Ей, Видене...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ставаш жалък в отричането на очевидното. Специално за теб - кадър по кадър. На оригиналното видео би трябвало да се вижда още по-добре.

 

Явно си нямаш хал хабер от уред видеоргистратор, затова престани да се обаждаш. Тоя стоп кадър дето го даде е от СТОПА на жената. Регистраторът всички подобни отражения ги дава мигащи (flickering). Освен това кьорав да си ще видиш, че мигачът е долу вляво, а не горе. Това, което си сякъл не е включен мигач. Освен това сигурно 15 пъти поясних, че видяното през уреда от неговата позиция на средата на стъклото, с тази панорама и изкривяване, няма нищо общо с реалната визия на човека на шофьорската седалка!!! Набий си го това в главата! Аз тоя мигач изобщо не го виждам долу вдясно от моята позиция! Тя ми е до калника вече, а аз нямам рентгеново зрение да виждам през колата си.  

 

В интерес на истината жената не го пусна чак толкова късно този мигач, но след като го пусна изчака да види дали ще я пуснеш. Мисля че това е нормална реакция от нейна страна и още по-толерантна и нормална от твоя че я пусна.

 

Баш пред носа ми го пусна, но се усещаше, че ще скача вляво, та си спрях аз, естствено че ще я пусна. Ако на мое място имаше някоя неориентирана и стресната като нея, сигурно щеше да стане нещо като пред Културния дом миналата седмица... 

 

Между другото, сеченето на Виден през кръговото по тоя начин е било винаги едно от нещата, което най-много ме е вбесявало. От дясна лета, директно в лява на кръговото... Ей, Видене...

 

Мите, а къде да ида според тебе, като отдясно ми е задръстено и отляво никой не идва? 

 

=====================

 

Лъки, има тема за регистраторите, а най-запознат с тях е Midex.

Link to comment
Share on other sites

На Виден предлагам да му забраним да пуска клипчета, че накрая ще излезе той най-големия нарушител :P

 

Аз не че съм цвете ама си трая :)

Link to comment
Share on other sites

Излагаш се. Обясненията ти са като на руски полицай:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=91_QJdsnYp4 68ec6a.jpg

 

...

При прегледа на видеозаписа, се установи, че използваният видеорегистратор притежава т.нар. "ефект на 30-ия кадър", по време на който се нарушава цветопредаването. Недостатъчната производителност на процесора на видеорегистратора дава отклонения в изобразяването на червения, зеления и други цветове. Във връзка с това, приложеният видеозапис не може обективно да отрази описаните във Вашето заявление събития.

Нарушения на служебната дисциплина и законността в действията на инспектора от пътна полиция не са установени.

 

 

Какви калници, какви панорами и изкривявания, ти си поне на 6-7 метра от нея при първото светване на мигача.

И сега ли не виждаш, че това не flickering? 

 

2_arrow_0000.png2_arrow_0001.png2_arrow_0002.png2_arrow_0003.png2_arrow_0004.png

 

ww13KW0g.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости. Подобни безсмислени вадения на зуумнати в сегмент кадри от позиция на машината нямат нищо общо с реалната ситуация, която ясно се вижда на клипа. Ангел още в началото го каза точно в едно изречение. Налице си е чиста проба засичане и ако бях решил да минавам (в този момент човек ускорява, за да излезе от кръговото) над 90% сигурно ми беше праскане отдясно. Юнашко сечене бих казал. На практика има точно две секунди между мигача и вече успоредна позиция на колите, на третата щеше да се чуе удара. За сравнение може да се погледнат "засичанията" дето ги пуска Момчил....

И кьорав може да види на КЛИПА, че е засичане, та няма какво повече да обяснявам, още повече че аз съм бил там и аз съм бил спирачките. Всъщност на тебе изощо повече няма нищо да обяснявам, защото само си губя времето. Дерзай там, вади си фреймове, зуумвай си ги, нагаждай си ги и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

На Виден предлагам да му забраним да пуска клипчета, че накрая ще излезе той най-големия нарушител :P

 

Аз не че съм цвете ама си трая :)

И аз съм за, много са шумни за мен, а зная, че има опция да са без звук - ЗАЩОТО МОИТЕ ВСИЧКИТЕ СА БЕЗ ЗВУК. Досадно е нон стоп да гледаме нарушенията му и да слушаме музика за момченца, които пият фреш от круша (май беше) ;)

 

Спри клипчетата Видене, стига вече!!!! :)

 

Аз имах в събота едно гадно засичане, ако Миро още го пази клипа и има желание - може да го качи.

Link to comment
Share on other sites

И кьорав може да види на КЛИПА, че е засичане...

И кьорав може да види, че когато жената подава мигач за престрояване, ти все още си доста навътре в кръговото, а тя е на излизане от него.

И е с предимство, което ти нахално се опитваш да отнемеш.

 

Добре, че нищо не е станало. Вече стана ясно, че

.. имаш нЕкви си твои разбирания за това, каква трябва да бъде пътната обстановка, когато ти си на пътя.

Щеше да тръгнеш да размахваш видеозаписа и сам щеше да си го натресеш, защото нарушението щеше да е твое.
Link to comment
Share on other sites

Ако някой ме засече докато излизам от кръстовището/кръговото и ме накара да спра и да остана вътре, за да предотвратя ПТП, не мисля, че вината е моя... В крайна сметка мигач не се подава 1 секунда првди маневрата. Тая годпожица не е единственият участник в движението и погледа на водача зад нея нв трябва да е постоянно в нейния ляв мигач.

 

Глупости говорите от одеве и точно в тая ситуация се заяждате излишно. Като има тапа в едната лента, къде да отиде Виден? Да спре в кръговото вътре? Ако е и бил дал мигач, че ще излиза от кръстовището, тая си е в тотално нарушение.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ако спра в кръговото вътре, познай оня горе колко фрейма ще извади.... Тя била с предимство... Нарушението било мое  :Facepalm:

Любо, като не ти се слуша, има мют опция, знаеш. Я кажи как така твоя клип е у Миро?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко ми звъни приятелче с молба да видя дали мога да извлека информация за рег. номер на кола от охранителна камера. Преди дни го били задрали при изпреварване, също така има и счупено огледало. Пускам 10 секундно видео както и някой кадри, някой ако може да помогне..

Тоз юнак с джипа първо бяга след инцидента, след това предлага на моя човек 100 лева и да забравят, което не покрива 2 детайла и огледалото...и накрая отрича въобще да е той с тази кола...голяма разправия....

Качвам малко архивче с видеото и кадрите.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Руми, много лош кадър, брат.... И номера му е в сянка на този... Не знам как ще го изкараш и по-важно - как ще убедиш полицаите после. Иначе ако го покаже клипа, ще го вземат под внимание, нищо че не се приема като доказателство. Наскоро аз носих клипове в районното от моите камери и материала го приеха и прибраха. Твоето приятелче да си подсигури поне един свидетел, че е бил с него в колата да потвърди случката. Остава обаче проблема с идентификацията....

Link to comment
Share on other sites

:) Ами все пак Миро има връзки с Мосад - та за него е нещо елементарно да извземе на хората записите. А колкото до mute - то, хубаво го има, но аз ако го включа и после ще забравя и ще се омажат нещата. Ще има чудене и вайкане, че нямам звук - старост - нерадост!

Link to comment
Share on other sites

Преди малко ми звъни приятелче с молба да видя дали мога да извлека информация за рег. номер на кола от охранителна камера. Преди дни го били задрали при изпреварване, също така има и счупено огледало. Пускам 10 секундно видео както и някой кадри, някой ако може да помогне..

Тоз юнак с джипа първо бяга след инцидента, след това предлага на моя човек 100 лева и да забравят, което не покрива 2 детайла и огледалото...и накрая отрича въобще да е той с тази кола...голяма разправия....

Качвам малко архивче с видеото и кадрите.

 

attachicon.gifvideo.rar

Или е трябвало да извика полиция, или да вземе поне 100те лева. Номера няма да го видиш. Камерата е с ниска резолюция, номерът е в сянка и най-вероятно седи зацапан точно за такива случаи.

Link to comment
Share on other sites

 ЗАЩО паркират пред паркинга на гранда, а не вътре.

 

Даже се надпреварват как да спрат, че да попречат колкото се може повече...

 

IMG_20150604_152442_small.jpg

Link to comment
Share on other sites

На това място ако постоиш един ден да вадиш фреймове, може и 50 коли да заснемеш. Какво са го харесали не знам, но постоянно се ползва за спиране... 

Link to comment
Share on other sites

Мол Пловдив, точно в лентата за движение. Разбира се паркинга изобилстваше от свободни места, включително в непосредствена близост на това място.

IMG_20150603_184237.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тука на богатите и с власт им е разрешено да нарушават правила и закони.Където и да е,когато и да е.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Повечето "богати" са си купили автомобилите на кредит и живеят под наем. Точно тия са и въпросните комплексари, които имат жизненоважната нужда да се показват, какви автомобили шофират...

Link to comment
Share on other sites

Народът го е казал отдавна - Пази, Боже, сляпо да прогляда.... Има и едно, още по-добро - Въшката като се ояде и излиза отпред на челото, та по-се вижда....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...