Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Подробен? Това е ненормална работа и едва ли има някой, който да го прави в движение. Но както казах назад, много е лесно да гледаш нещата на клип. Аз нямам никакви претенции относно стриктно спазване на правилника в безумно дословие, но спазвам елементарната човешка логика вече доста години и предвид историята, явно не съм сгрешил. Твърде много пъти съм споделил основните 3 правила, които лично аз спазвам на пътя. За над 20 години се е доказало, че работят отлично, както и че всяко отклонение води до проблем.

 

На теб сериозно ли ти липсват дебнещите из храстите полицаи? Макар че те и до днес често се правят на шумкари де. Каква е ползата от тях? Че ги подхранват водачите редовно? Не бих казал, че са нужни изобщо. Едни камери, но РАБОТЕЩИ камери, не празни кутии, са много по-ефективни. Да си вървят глобите по пощата, особено както сега няма бягане от тях - чудесно ще потръгнат нещата. И е сигурно, че в зоните с камери нещата ще се подобрят в пъти.    

 

И още нещо - НИКЪДЕ в света няма 100% спазване на правилниците - невъзможно е. Има обаче голяма разлика между допустими отклонения и откровени извращения. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има обаче голяма разлика между допустими отклонения и откровени извращения. 

 

Може ли да си уточним критериите?

Движение по път с едно платно и две ленти, в населено място, с повече от 40 км/ч над разрешената скорост, извращение ли е или допустимо отклонение?

Link to comment
Share on other sites

Все едно чета как ми обяснявахте на мен, че са си напълно в законово и морално право, само на мен да ми сложат стикер за паркиране върху неизползваем тротоар пред вкъщи.

 

Освен това, миналата седмица препрочетох правилника за паркирането в населени места и нищо не пише за паркиране на тротоар, освен че трябва да има 2 метра и половина от сградата. В случая до сградата имаше към 15 метра...

Link to comment
Share on other sites

Все едно чета как ми обяснявахте на мен, че са си напълно в законово и морално право, само на мен да ми сложат стикер за паркиране върху неизползваем тротоар пред вкъщи.

 

Освен това, миналата седмица препрочетох правилника за паркирането в населени места и нищо не пише за паркиране на тротоар, освен че трябва да има 2 метра и половина от сградата. В случая до сградата имаше към 15 метра...

 

При теб ясно имаше някакво субективно отношение извън всякакви видове правила....

 

Двулентов път, едно платно, двупосочно движение

 

Това е много относително определение. Аз бих казал следното - на булеварди като България и Кукленско шосе е напълно нормално да достигнеш 80-90, но на Христо Ботев и Цар Борис III хич не е добра идея. Въпреки че са доста по-широки от Околовръстното например, което е с допустима скорост 80, а е логично човек да вдигне и 100. Та нещата са силно субективни според мястото и обстановката.    

Link to comment
Share on other sites

Бях доста конкретен и нямам предвид булеварди с еднопосочно движение в две платна и по две-три ленти във всяко платно.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Околовръстното е точно такова, но не е в населено място.

 

Южен, т.е. бул. Александър Стамболийски е такова.

и напр. движение след знака с още 41-45 км/ч отгоре, че ЗДП отчита разликата, а не абсолютната стойност.

 

RJNWXmqd.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Видене, виновен си. Стига си се оправдавал... По темата - вчера от простотия фраснах колата. Давах на задна, хлъзна ми се крака на спирачката и понеже бързах да заема паркомястото(да не го вземе тоя зад мен) се набих в стълба... Идеи къде се продават гумички за педали(не капути, обаче).

Link to comment
Share on other sites

Ето малко от клуба на канадския простак (е, в някои случаи и заплес). Одеве на връщане от работа ми се случиха доста случки една след друга. Верно е, че може би не са толкова фрапиращи като по някои други географски ширини, но все пак са за темата. :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=j0AfhqzwxYY

Link to comment
Share on other sites

Баси, това засичане ли е...Едно време, какви засичания имаше... Не знам дали направи впечатление, но всички автомобили се движиха с почти еднаква скорост. Имаше дистанция между всяка една кола. Това ако беше в България, си представям какво щеше да е. Сега някой гоУфър, ако гледа клипа, си представя как всичките ги изпреварва и с мръсна газ заминава за Перник да се поФали...

Link to comment
Share on other sites

Видене, виновен си. Стига си се оправдавал... По темата - вчера от простотия фраснах колата. Давах на задна, хлъзна ми се крака на спирачката и понеже бързах да заема паркомястото(да не го вземе тоя зад мен) се набих в стълба... Идеи къде се продават гумички за педали(не капути, обаче).

 

Наско - за последен път ще кажа, че не се оправдавам и нямам намерение. Не знам какво имаш предвид под "гумички", но има разни комплекти за трите педала по места тип Руския пазар.

 

Ето малко от клуба на канадския простак (е, в някои случаи и заплес). Одеве на връщане от работа ми се случиха доста случки една след друга. Верно е, че може би не са толкова фрапиращи като по някои други географски ширини, но все пак са за темата. :lol:

 

Момчиле, с какво правиш клиповете така с текст и т.н.? 

 

И верно - това ако са засичания, то мен ме засичат по 40 пъти на ден. Аз не те видях да скачаш рязко на спирачките. И хората и мигачи си пускат и всичко. Иначе верно като има някой без стопове е веселба да го дебнеш кога спира... А този авариралият, дето спокойно може да се премести напред и вдясно, че да не прави тапа, той ли маа със знака да предупреждава? Защото това тук няма да го видиш... 

Link to comment
Share on other sites

Засичания? Къде? Кога? Кой? :)

 

Момчиле, все пак хора карат, а не роботи, за да бъдат винаги на сантиметър в лентата си и на секундата при престрояването, особено пък при многолентово движение. Съвсем културно си караха хората там...

Link to comment
Share on other sites

А този авариралият, дето спокойно може да се премести напред и вдясно, че да не прави тапа, той ли маа със знака да предупреждава?

Този дето ма'а със знака (всъщност са двама) са едни специални шемети дето регулират движението около ремонти и строежи по пътищата, но в случая просто са ги дислоцирали там заради закъсалия китук. Иначе субтитри и изобщо цялостната постпродукция правя със CyberLink PowerDirector 13.

 

Абе нали ви казах, че ситуациите не са чак толкова фрапиращи, но има и един друг момент - заради очевидното и доста забележимо изкривяване на оптиката, колите всъщност във видеото изглеждат по-далече отколкото са в действителност. ;)

Link to comment
Share on other sites

Има го този момент. Нещата, показани от регистратора далеч не изглеждат така през човешките очи. И все пак представи си го тоя с таксито на няма 10-на метра пред тебе да ти се вреже рязко без мигач.....  :grin:

Link to comment
Share on other sites

на няма 10-на метра пред тебе да ти се вреже рязко без мигач.....  :grin:

 

Ежедневие му се вика на това...

Link to comment
Share on other sites

....заради очевидното и доста забележимо изкривяване на оптиката, колите всъщност във видеото изглеждат по-далече отколкото са в действителност. ;)

 

И аз го забелязах това - нали имам 2 с различни ъгли, когато гледам един и същ епизод сниман и с двата, даже и скоростта на този с по-малкия ъгъл като че ли изглежда по-висока от оня, дето хваща повече информация, в което има логика, защото когато караш нощем и се прояви 'тунелния' ефект, на място, където през деня караш с 90 км/ч и ти се струва нормално, на същото това място нощем, "нормално" ти изглежда 70-80. ;)

Link to comment
Share on other sites

Егати простотията! Веднъж ще забравя регистратора и изпуснах матРЯл за 3 страници коментари... Момчиле, ей сега преди минутки едно такси сътвори класическо изпълнение в Капана - рязко спирачки с цел завиране между коли вдясно на 3 метра пред мен - няма мигач, няма дявол... Набиване и пълен десен - спасявай се на 3 метра ширина... 

Link to comment
Share on other sites

Не се ли пуска автоматично от вибрациЙ(за Пешо)те на колата или като дадеш контакт?

Link to comment
Share on other sites

Аз ако имах регистратор, щях да ви покажа една втрещяваща ситуация от вчера

Нещо бях разсеян. Недоспал или заради времето не знам, но не бях особено съсредоточен.

На светофара на БИЛЛА в Кичука, един (Рено Сценик като на Галя и Жоро новото) ми отне предимството като завивах надясно към Бетонния мост. Той завиваше от БИЛЛА наляво и трябваше да намаля в десен завой в средата на кръстовището, за да не го блъсна.

После този същия беше по моя маршрут. На кръстовището на Сточна Гара и двамата завихме на ляво от лява лента, към центъра. В дясно от мен, от средна лента, пак на ляво към центъра, зави един дядо с една Лада, но караше доста агресивно. Докато завиваше беше стрешно близо до мен и се дръпнах на ляво, за да не ме удари.

Веднага след завоя, някъде ето тук. Аз и Рено-то карахме най в лява лента с нормална скорост. Сигурно под 50, защото беше скоро след кръстовището. Дистанцията между нас беше към 1 кола. В дясно, дядото с Лада-та явно много бързаше за някъде, но пред него имаше един рейс и нямаше къде да отиде. В момента, в който рейса дръпна малко напред и пред Рено-то се освободи (недостатъчно) място, Лада-та просто изви волана на ляво, даде газ и се нанавря да надминава рейса. Този с Рено-то явно видя предницата на Лада-та и изви волана на ляво към разделителната ограда и аз дори реших, че е ударил банкета. Добре, че видях, че този с Лада-та ще прави глупости и крака ми беше в готовност над спирачката, иначе можеше и да не успея да реагирам на време, въпреки ниската скорост. Та онзи успя да намали, почти до спиране. Аз след него. Зад мен нямаше никой, а онзи с Лада-та просто си продължи да си шпори напред.

Ако този с Рено-то не беше видял предницата и не беше ударил спирачка, щяха да се ударят. С какъв акъл онзи тръгна да минава през 2 метра процеп не можах да разбера...

 

Един от малкото пъти, когато ме е било яд, че нямам видеорегистратор.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Да го откраднат от гаража?

 

Нали трябва да го разтоваря бре, Слакър! Тая карта да не е бездънна?! На тая разделителна способност се пълни за отрицателно време. Сега пък го забравих в колата....  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Навъдили са се едни дедки, които без грам мигач и поглед назад опитват лекинко да се престрояват в лявата лента.

И не реагират бързо на клаксона, имайте го предвид, само се смеят отвътре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...