Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Форд НЕ СА сред тях! Никой не твърди, че няма. 

Са, пич, са.... И ти НЯМАШ като моето Мондео, та спри да сравняваш синия чайник с розовия леген. Ся стопли ли за какво ти приказвам (ще се учудя искрено ако си)? А колкото до вървенето с ниска скорост на висока предавка..., заповядай, винаги когато кажеш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не виждам какво се опитвате да си докажете... Намерих един Хармън-Кардън... чичо Видене. Отбий се некой следобед, заделил съм ти го.

 

Тва кой с колко кара на 5та... препете ме... и кво като мога да карам с 40 на пета? Смисъл има ли? И на празен ход мога да карам на 5та и кво. Леко за "пред блока" са ви сравненията. Да поливахме някой R-Class поне ... да им за кво да се плюнчим. А пак за бюджетни коли си говорим.

Link to comment
Share on other sites

И на празен ход мога да карам на 5та и кво.

 

Е да, ама ти специално не можеш да караш на празен ход на 6-та. :lol:

Абе не разбираш ли, че последните постове са колкото лаф да става... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Оставям plameni, понеже явно му е хоби, да разясни на всички нам издънените кои точки и алинеи от ЗДП са нарушили 38-те горе. И се надявам да се сети какво се опитвах да кажа като апелирах да се спре алогичното буквоядство. Повече време по тоя казус няма да губя.

plameni ще се занимае с 39-ия, който не спря на два стопа и една зебра.

И докато на първия стоп (00:53) поне намали до 10 км/ч, втория го подмина (01:43) с 20 км/ч.

А ако беше намалил за стоп-а, щеше да спреш и на зебрата, за да пропуснеш пешеходеца (колкото и да е малоумно, аз така правя).

 

pESop70s.png

 

12. Секция 1.50 - 2.15 - ВСИЧКИ вдясно са нарушители. Простаци!

Върховна глупост... В жестока грешка си. От 01:58 нататък, вдясно няма нарушители.

Далеч съм от мисълта, че не познаваш пътните знаци, но може би скоростта или концентрацията в търсенето на грешки у другите, са ти попречили да видиш, че под знак В27 има вертикална указателна табела Т5, както и да осъзнаеш смисъла ѝ. Припомням, че тя означава: "Край на зоната на действие на пътни знаци В27 и В28", т.е. след знака, престоят и паркирането не са забранени.

С риск, отново да затвърдиш убеждението си, че не съм "у ред", ще спомена, че съм паркирал правилно в тази колона от коли...

 

AEOCGPz6.png

 

Равносметката - продължаваш традицията, за която вече писах:

 

На почти всеки клип, който публикуваш, за да порицаеш другите, си в издънка.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Там покрай училището колите защо са в нарушение? Знак забранено не видях, не са на тротоар, не са пред гаражите, а срещу, не са в насрещното на еднопосочна улица.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какво се опитвате да си докажете... Намерих един Хармън-Кардън... чичо Видене. Отбий се некой следобед, заделил съм ти го.

 

Тва кой с колко кара на 5та... препете ме... и кво като мога да карам с 40 на пета? Смисъл има ли? И на празен ход мога да карам на 5та и кво. Леко за "пред блока" са ви сравненията. Да поливахме някой R-Class поне ... да им за кво да се плюнчим. А пак за бюджетни коли си говорим.

 

Запази ми колонките, ще ти го донеса като имам време. А с 40 на 5-та е важно да се кара и умно, щото пълни на чичо ти мисир шЪпата, р'ийш ли... ОстАи го да си троли, аз скоро ще купя комплект летни гуми, който е по-скъп от колата му.... 

 

А за другото не бой се, ще дойде време и нещо като R-класа да полеем.

 

Е да, ама ти специално не можеш да караш на празен ход на 6-та. :lol:

Абе не разбираш ли, че последните постове са колкото лаф да става... :popcorn:

 

Оляхме се тотално и е време да спрем вече...

 

plameni ще се занимае с 39-ия, който не спря на два стопа и една зебра.

И докато на първия стоп (00:53) поне намали до 10 км/ч, втория го подмина (01:43) с 20 км/ч.

А ако беше намалил за стоп-а, щеше да спреш и на зебрата, за да пропуснеш пешеходеца (колкото и да е малоумно, аз така правя).

 

Върховна глупост... В жестока грешка си. От 01:58 нататък, вдясно няма нарушители.

Далеч съм от мисълта, че не познаваш пътните знаци, но може би скоростта или концентрацията в търсенето на грешки у другите, са ти попречили да видиш, че под знак В27 има вертикална указателна табела Т5, както и да осъзнаеш смисъла ѝ. Припомням, че тя означава: "Край на зоната на действие на пътни знаци В27 и В28", т.е. след знака, престоят и паркирането не са забранени.

С риск, отново да затвърдиш убеждението си, че не съм "у ред", ще спомена, че съм паркирал правилно в тази колона от коли...

 

Колега - не си в ред вече се убедих. И повече не мисля да комуникираме на тази тема. На какви два стопа не съм спрял и каква зебра и какъв тигър те гони??? На първия стоп спирам за момент (научете се, че тия уреди имат лаг), макар да не беше нужно, на втория ясно съм видял, че отляво няма никой по булеварда и естествено си продължавам, тъй като и светофара е зелен за мен на пешеходната пътека и съответно червен за пешеходците! Какви глупости си говорим?!? Какъв пешеходец ще ми пуснеш като светофара му е червен? Ако говориш за човека на малката пътека, който спря, там хептен си не в ред, ама ХЕПТЕН. А надолу след голямата пътека има още един знак спирането забранено, точно на съответно отстояние след първия предполагам, та ВСИЧКИ спрели са в нарушение, съответно и ти, щом си спрял там. Та да си говорим за върховна глупост! Навремето през далечната 1994-та имахме един в курса, дето на всеки стоп като спреше и дърпаше и ръчна. Напомняш ми за него. Първият скъсан от мъжете на изпита....  

 

Оттук насетне не желая повече да коментираш клиповете ми. Не искам да влизам в подробности, защото не сме се събрали тук да се обиждаме. Считай си, че имаш ореол и си св.св. Великоспазител на ЗДП. Аз обаче не го вярвам. 

 

За мен подобно ровене във всяка стъпка на другите е меко казано ненормално и не желая повече да се разправям, както и да коментирам откровени глупости. Това е личното ми мнение.  

Там покрай училището колите защо са в нарушение? Знак забранено не видях, не са на тротоар, не са пред гаражите, а срещу, не са в насрещното на еднопосочна улица.

 

Защото, Слакър, правят двупосочната улица еднопосочна и бордюрите от лявата ми страна са изрисувани от кори и картери на хора, да не говоря, че и до физически саморазправи се стига там. Да не почвам да коментирам какво става по тая отсечка и на Родопи като вземат да си прибират децата от училището. Абсолютен ад заради мързела на келеши да минат 5-10 метра. 

Link to comment
Share on other sites

Къв лаг, никой не гледа километрите - видимо се вижда, че се движиш :)  :) Втория - какво значение има дали има или няма движещи се коли? Знака е СПРИ. Светофара е зелен за колите на булеварда, ти си на Родопи :) Когато вече се включиш на Мария Луиза от Родопи, тогава светофара става нещо за теб :)

На първия стоп спирам за момент, макар да не беше нужно

 

:laughing: :laughing: :laughing:

Виж, всички ги правим тия номера, аз също, ама поне недей говори така, че все едно не е проблем и нарушение. Питай Стефчо кво се случва при него на такъв rolling stop като твоя или правото неспиране на втория. :)

Аз си признавам, че лично за онази улица до училището нарушение не виждам. Поне не се сещам къде в закона са го описали като ситуация. Това, че го прави неудобно не значи забранено. В смисъл, че аз за ситуации знам описаните от мен горе - знак, пред гараж, в еднопосочна, пред вход на сграда, запушване на тротоар, 5 м от кръстовище..

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Имаш проблем както със зрението (пешеходна пътека и пътен знак Б2),

 

1OC5SFTZ.jpg

 

така и с разбирането на значението на пътните знаци.

Продължава да не ти е ясен смисъла на допълнителни табели Т3 и Т5

 

Това е началото G9p37HzZ.png, а това Iq8Zp3Jj.png е краят на зоната, в която са забранени престоят и паркирането.

 

Следващият забранен участък е от 5 м преди пешеходната пътека, до комбинацията В27-Т5 след хидрофорния кран, макар че смисълът на знака малко се губи.

 

Не позна, че съм в нарушение...

В нарушение са само двата автомобила след спирката и белия бус преди пешеходната пътека.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ти пък се уля-

 

Къв лаг, никой не гледа километрите - видимо се вижда, че се движиш :)  :) Втория - какво значение има дали има или няма движещи се коли? Знака е СПРИ. Светофара е зелен за колите на булеварда, ти си на Родопи :) Когато вече се включиш на Мария Луиза от Родопи, тогава светофара става нещо за теб :)

:laughing: :laughing: :laughing:

Виж, всички ги правим тия номера, аз също, ама поне недей говори така, че все едно не е проблем и нарушение. Питай Стефчо кво се случва при него на такъв rolling stop като твоя или правото неспиране на втория. :)

Аз си признавам, че лично за онази улица до училището нарушение не виждам. Поне не се сещам къде в закона са го описали като ситуация. Това, че го прави неудобно не значи забранено. В смисъл, че аз за ситуации знам описаните от мен горе - знак, пред гараж, в еднопосочна, пред вход на сграда, запушване на тротоар, 5 м от кръстовище..

Там на тротоара отстрани на училището почти винаги са се накачили множество автомобили,което принуждава пешеходците просто да вървят по автомобилния път.

А от другата страна на същото школо ,тоест на ул.Родопи като спрат в редица също множество автомобили чак до Богомил пътя става почти непроходим-тоест нещо като еднопосочен.Или най-точно казано ХАОС предизвикващ нерви и напрежение за всички .И не само от тази страна е така ама не ми се пише повече.С толкова много ИЗЛИШНИ автомобили трафика е безумен.И като казвам излишни имам пред вид,че българина го удари на тежкарлък и и си купува каква да е кола без да има има целенасочена и безалтернативна нужда от нея,а някои се считат за богопомазани и и притежават повече от ЕДИН ЛЕК автомобил.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Преди 1ч щяха да ме сгазят на червено на светофар за автомобилите + зебра... И дивеча ми крещеше и свиреше докато не спря и не видя червеното (аз си бях 2/3 от платното вече минал)... Освен това по обяд на паркинг в Кючука видях как на един човечец негов съсед му сгъна вратата карайки назад без да гледа.... Откача народа.

Link to comment
Share on other sites

Не откача народа. Нали знаете, за приказката, че като дойде германеца в БГ и става българин, а ние като отидем в Германия, ставаме германци. Няма абсолютно никакъв, ама буквално никакъв контрол и хората са го ударили през просото...

Link to comment
Share on other sites

ГЛУПОСТИ И ПАК ГЛУПОСТИ....

ГолЕм си Мисир, честно!

Link to comment
Share on other sites

Къв лаг, никой не гледа километрите - видимо се вижда, че се движиш :)  :) Втория - какво значение има дали има или няма движещи се коли? Знака е СПРИ.

 

Виж, всички ги правим тия номера, аз също, ама поне недей говори така, че все едно не е проблем и нарушение. 

 

И какво като е СПРИ? Ако в средата на пустинята има знак СТОП и няма никой пак ли ще спреш? Абе хора, вие нЕкои не сте у ред, честно - жена ми кара по-добре от вас. Не ме занимавайте с глупости! Тоя "номер" не е НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ 100000000000000000000000%! И не е номер - няма нищо специално и сложно в нормалното движение.

 

Имаш проблем както със зрението (пешеходна пътека и пътен знак Б2),

 

Продължава да не ти е ясен смисъла на допълнителни табели Т3 и Т5

 

Това е началото , а това е краят на зоната, в която са забранени престоят и паркирането.

 

Следващият забранен участък е от 5 м преди пешеходната пътека, до комбинацията В27-Т5 след хидрофорния кран, макар че смисълът на знака малко се губи.

 

Не позна, че съм в нарушение...

В нарушение са само двата автомобила след спирката и белия бус преди пешеходната пътека.

 

И като имам какво - няма никой на нея! Нито близо до нея, че да го изчаквам. Коли на булеварда отляво няма. Какво правим? Спираме и чакаме да дойдат и минат непременно поне 5 пешеходеца - иначе никакво тръгване! и след това още 5 коли през булеварда....  :Facepalm:

Тези стрелки не съм ги видял, ноа ко блея толкова по такива глупости има шанс да се блъсна или да ме блъснат. Разбира се ти като светец не си бил в нарушение - как можах да се усъмня  - вероятно преди спирането си проверил знаците с Гугъл мапс... Е аз не го правя. Да махнем тогава няколко нарушителя, но пак са над 30 за 2 минути. Ако пообиколим по-дълго ще се види, че по твоите критерии и на Слакъра (явно и в кола слаква), едно 80-90% от участниците в движението са нарушители. Вероятно и повече. Е няма проблеми, само не ме занимавайте повече с глупости.  

 

Ти пък се уля-

 

Там на тротоара отстрани на училището почти винаги са се накачили множество автомобили,което принуждава пешеходците просто да вървят по автомобилния път.

А от другата страна на същото школо ,тоест на ул.Родопи като спрат в редица също множество автомобили чак до Богомил пътя става почти непроходим-тоест нещо като еднопосочен.Или най-точно казано ХАОС предизвикващ нерви и напрежение за всички .И не само от тази страна е така ама не ми се пише повече.С толкова много ИЗЛИШНИ автомобили трафика е безумен.И като казвам излишни имам пред вид,че българина го удари на тежкарлък и и си купува каква да е кола без да има има целенасочена и безалтернативна нужда от нея,а някои се считат за богопомазани и и притежават повече от ЕДИН ЛЕК автомобил.

 

Брат, заеби - тия хора не са нормални. Дано ги не срещаме по улиците.

 

ГолЕм си Мисир, честно!

 

Няма проблем, търкаляй талигата и се гордей с нея.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Там на тротоара отстрани на училището почти винаги са се накачили множество автомобили,което принуждава пешеходците просто да вървят по автомобилния път.

А от другата страна на същото школо ,тоест на ул.Родопи като спрат в редица също множество автомобили чак до Богомил пътя става почти непроходим-тоест нещо като еднопосочен.Или най-точно казано ХАОС предизвикващ нерви и напрежение за всички .И не само от тази страна е така ама не ми се пише повече.С толкова много ИЗЛИШНИ автомобили трафика е безумен.И като казвам излишни имам пред вид,че българина го удари на тежкарлък и и си купува каква да е кола без да има има целенасочена и безалтернативна нужда от нея,а някои се считат за богопомазани и и притежават повече от ЕДИН ЛЕК автомобил.

От клипа на Виден е видно, че колите са паркирани на платното - целия тротоар е свободен от станата на училището - доволно големи колчета са сложени. По Родопи вярно спират, но няма знак, който да го забранява. Вярно е, става гадно преминаването, трудно е, но не е забранено и колкото и да се оплакваме( и аз съм страдал там) няма нарушение. Поне от снимките в гугъл мапс, не виждам знак и в на Виден клипа, до кръстовището с Родопи не видях да има знак. Че има недомислици - има, че нещата трябва да се коригират спрямо трафика сега - трябва. Че има нужда от контрол има належаща, ама какво да правим. Те на доста места реораганизраха движението по разни улици - около центъра на много места направиха местата еднопосочни. Има обаче какво да се желае.

И какво като е СПРИ? Ако в средата на пустинята има знак СТОП и няма никой пак ли ще спреш? Абе хора, вие нЕкои не сте у ред, честно - жена ми кара по-добре от вас. Не ме занимавайте с глупости! Тоя "номер" не е НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ 100000000000000000000000%! И не е номер - няма нищо специално и сложно в нормалното движение.

Виж, всички ги правим тия номера, аз също, ама поне недей говори така, че все едно не е проблем и нарушение.

Вдени малко какво ти пиша? А?

ПП. Дори на празен булевард/пустиня като сменям платната давам мигач. ;)

Link to comment
Share on other sites

Че има недомислици - има, че нещата трябва да се коригират спрямо трафика сега - трябва. Че има нужда от контрол има належаща, ама какво да правим. Те на доста места реораганизраха движението по разни улици - около центъра на много места направиха местата еднопосочни. Има обаче какво да се желае.

 

Ах, как ми се иска да влезеш там откъм Родопи като е збоджата и да се вклещите трима срещу трима. Ама така да съм с бира на покрива да ви гледам сеира. Недомислица реално бяха скапаните колчета, защото преди тях оставаше място да се разминат колите на улицата, тъй като идиотите ползваха тротоара. В момента е невъзможно. А път към Родопи назад в тоя момент няма. Както каза Галакси, там става тапа до Богомил и с отсрещните до кап. Райчо. Цялата улица е мармалад! И като се забият 2-3 коли насреща откъм моята посока срещу вече заврялите се откъм Родопи е наистина весело. Аз съм се зарекъл, че някой ден ако пак ми се наложи да се "поздравяваме" с насрещните с "любезни" думи, ще строша огледалата на цялата колона до училището. До едно. 

 

Да не почвам да разказвам какво става пред детската градина Каменица като дойдат да си прибират децата....  

Link to comment
Share on other sites

Да махнем тогава няколко нарушителя...

 

Като сме тръгнали да махаме, да махнем и това:

 

11. Секция 1.36 - 1.37 - пешеходец нарушава правилата. Анатема!

Не знам от далечната 1994-а кога за последен път си опреснявал познанията си, но очевидно ти се губят доста неща от ЗДП и затова не преценяваш правилно пътната обстановка.

 

Чувал ли си, че според § 6. (54) от Допълнителните разпоредби, "Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.

 

Xk37LzeX.png

 

Пешеходецът пресича правилно. И понеже вече е стъпил на пешеходната пътека (макар и немаркирана) е с предимство.

Link to comment
Share on other sites

Ще те заболи челото...

 

Дано никога не ти се случва юридически да разбереш  каква е разликата да блъснеш неправилно пресичащ пешеходец и такъв на немаркирана пешеходна пътека.

Link to comment
Share on other sites

Безполезно е...

Ти си един от най-типичните екземпляри, заради които се създават подобни на текущата тема.

Link to comment
Share on other sites

На мен просто ми е интересно, какво значение има виждат ли се или не автомобили преди знак СТОП! Стоп ли е, спира се и точка. И преди някой да е попитал - да спирам на всеки стоп и не се чувствам глупаво за това. 

Link to comment
Share on other sites

Безполезно е...

 

Полезно или не - тази жена пресича неправилно по всички възможни параграфи. Освен ако разбира се цялата улица не е пешеходна пътека.... 

На мен просто ми е интересно, какво значение има виждат ли се или не автомобили преди знак СТОП! Стоп ли е, спира се и точка. И преди някой да е попитал - да спирам на всеки стоп и не се чувствам глупаво за това. 

 

Чудесно. Не забравяй да дръпнеш и ръчната. 

Link to comment
Share on other sites

 

....За мен подобно ровене във всяка стъпка на другите е меко казано ненормално....
Нима цялата тая тема е за нещо друго???Публикуваш клипове от камера в ТВОЯТА кола и назидателно сочиш грешките на другите а в същото време не спазваш правилника по най различни предтекст-и?Моите уважения,човек ама не си прав.Пламени може и да е доста "подробен"в разбора но за много неща е прав....На всички ни е ясно,че в града повечето караме като теб.Леко неглижиране тук,не спиране на пешеходна пътека там,стопче на околовръстното нощем и тн.В комбинация с липсващата на практика полиция дереджето по пътищата е такова.Сами си го правим.Само дето не се снимаме и после в темата "простак" ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...