Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Тц, няма да е вътре, ако бута коолото. Ама ако не го - и той в кюпа. Лошото е, че е трудно за доказване дали го е бутал. Ако няма свидетели де...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Снощи докато се прибирах по малките часове една мадама с бяло голфче 2-ка, караща без фарове направи най-уникалния завой, който съм виждал. От крайна лява лента пресече пътя на други 2 коли, за да завие надясно... Ей тва е! 

Link to comment
Share on other sites

А аз за пореден път избеснях снощи...На два различни булеварда, две различни патрулки нарушиха ПДП, изпреварвайки с непозволена скорост, без да са в режим на специално придвижване, като едната беше и технически неизправна(не работеха задните габарити)....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък пропуснах да ви кажа, че миналата седмица доживях поредното невиждано от мен чудо. На светофара на Коматевски възел, идвайки изморен от вилата откъм Коматево, седя кротко и чакам на червено. Спира до мен едно БМВ. Дремейки и блеейки забелязвам, че някаква руса девойка със секси очилца ме съзерцава влажно откъм тая кола. Нито бях в настроение за закачки, нито пък съм предполагал какво ще се случи. Тръгвам си на зелено, съвсем нормално и забелязвам, че това девойче до мене ми се пъне нещо. В средна лента съм и срещу мене виждам пъпли рейс. БМВ-то упорито ми седи отляво, ни изостава, ни ме минава. Добре ама завоя дето ТЕД прескочи мантинелите "без да е виновен" наближава. Реших да натисна и да мина рейса, тъй като нямах намерение да спирам в него. Културно, с мигач и т.н. Тая фурия изглежда се обиди и започна да ми рацерства! Веднага виждам номер с Х !!! Нещата започнаха да се изясняват. Тази мома започва да ми прави рали в трафик! И слалом се опитва да прави! Силна грешка. Направо както бях изморен се ококорих и разбудих от изненада. Сипах й да яде с големия черпак и продължих нататък, като цялата вечер след това размишлявах какви аджеба животни има по пътя. От некадърници и пикльовци не се изненадвам вече, но мадама да ми направи такава стойка - не съм го очаквал... Представям си това ако е редовна практика докъде ще стигне това БМВ. Дано не пострадат невинни хора...

Link to comment
Share on other sites

Видене има още докато се чупе тъпометъра: Жена пада от джип, догонва го и пак сяда зад волана

Само скивай колата каква маневра прави, че да не удари сперлите коли, чудо! :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sbDErocOdNM

 

Link to comment
Share on other sites

post-12-1236941130.gif

 

Тая подмина дори баба ми, която за малко да бъде прегазена от собствената й Лада, но това е история, която ще ти разказвам на маса. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Реално погледнато е точно така, но при това спиране на ЕС-ката, другият както и да спре - все една кола влиза. Тук местата са общо 3 между колоните. И все пак на излизане ЕС-ката я нямаше и другият държеше 2 места блокирани. Не забравяй, че всичко става в крачка, нямам време да им правя фотосесии... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За съжаление нямам снимков материал, но днес попаднах в голям филм. Карам си по бул. Руски в лява лента, пред мен в дясна лента имаше някакъв путьо, които изведнъж ме засече, заради спряла кола в неговата лента. Намалих максимално и отидох възможно най- в ляво за да не се блъснем, даже леко застъргах гумата в бордюра. На светофара спираме един до друг, като изобщо не му обръщам внимание(не съм конфликтен човек), но возещата се до оня шматка се провеси през прозореца и започна да ми крещи и да ме обижда. Опитах се да бъда любезен и и казах и на няколко пъти да млъкне и да не се обажда, защото явно не знае ЗДП, но тя не спря, при което нервите ми не издържаха и хванах бутилка със сода Михалково(полу пълна) и я хвърлих по нея. За съжаление уцелих не нея, а момчето което караше. Направо не се побирам в кожата си от яд, че има такива хора, не стига че виновни ами и нагли до безкрайност.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление нямам снимков материал, но днес попаднах в голям филм. Карам си по бул. Руски в лява лента, пред мен в дясна лента имаше някакъв путьо, които изведнъж ме засече, заради спряла кола в неговата лента. Намалих максимално и отидох възможно най- в ляво за да не се блъснем, даже леко застъргах гумата в бордюра. На светофара спираме един до друг, като изобщо не му обръщам внимание(не съм конфликтен човек), но возещата се до оня шматка се провеси през прозореца и започна да ми крещи и да ме обижда. Опитах се да бъда любезен и и казах и на няколко пъти да млъкне и да не се обажда, защото явно не знае ЗДП, но тя не спря, при което нервите ми не издържаха и хванах бутилка със сода Михалково(полу пълна) и я хвърлих по нея. За съжаление уцелих не нея, а момчето което караше. Направо не се побирам в кожата си от яд, че има такива хора, не стига че виновни ами и нагли до безкрайност.

 

 

Един път като карах по Шести Септември" от кино Фламинго посока Центъра. След светофара на кръстовището с "Руски", продължавам направо и в следващата част на булеварда след кръстовището, тъкмо вече сме тръгнали и колоната спира. Аз бях в лявата лента, 3 метра след това виждам, че някаква кола беше спряла в дясната лента и блокира движението, а втора кола зад нея чака да се престрои в лявата лента и да продължи, но се изнесъл леко очаквайки благодарение на наглостта му някой да го пусне. Видях го аз че чака, но първо аз съм с предимство, второ тъкмо бях потеглил отново и реших да не го пусна, в момента в който се разминавахме тоя ахмак нещо ми се развика през отворените прозорци. И аз също бях свалил стъклата и го чух, при което се издразних, че ми "умува" и му теглих една. Продължавам и по-надолу на отбивката надясно за тунела, го виждам, че той ме е настигнал и кара леко зад мен в дясната лента. Пускам аз мигач да се престроя в лентата и да хвана отбивката, като имаше достатъчно място аз да мина пред него без да го засичам. В този момент тоя смотаняк нарочно увеличи, за да ми попречи да мина и минавайки покрай мен ,за да вземе първи десния завой ми се разсвири със всичка сила демонстративно.  

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Имаше някакъв за обратен завой.Тоя след него стоеше и даже не искаше да го заобиколи.И в средата на кръстовището имаше точно една кола за наляво.

Link to comment
Share on other sites

Имаше някакъв за обратен завой.Тоя след него стоеше и даже не искаше да го заобиколи.И в средата на кръстовището имаше точно една кола за наляво.

 

Е и?

 

 

 

Закон за движението по пътищата

 

Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и

да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да

влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност

за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг

път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да

създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него

или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното

положение, посока и скорост на движение.

(2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или

частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни

средства, които се движат по нея. Когато такава маневра трябва едновременно да

извършат две пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, с предимство е

водачът на пътното превозно средство, което се намира в дясната пътна лента.

Чл. 26. Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с

отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за

възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното

средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са

повредени - с ръка. Сигналът, подаван със светлинните пътепоказатели, трябва да е

включен през цялото време на извършване на маневрата и се прекратява веднага след

приключване на маневрата. Сигналът, подаван с ръка, може да бъде прекратен

непосредствено преди започване на маневрата.

 

 

Правилник за прилагането на Закона за движение по пътищата

 

Раздел I.

Надлъжна пътна маркировка

Чл. 63. (1) Надлъжната пътна маркировка се използва за очертаване на пътните ленти,

на които е разделено платното за движение, и за очертаване на неговата граница.

(2) Надлъжната пътна маркировка има следните изображения, наименования и

значения:

2. "Двойна непрекъсната линия" - М2. На пътните превозни средства е забранено да я

застъпват и пресичат;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Поредния... §€%%§*)(()*§€ - как може да си толкова тъп не мога да разбера!? Малко преди светофара, има малък паркинг за 7-8 коли, в ляво има паркинг на Пени маркет, освен това можеше да спре и преди самата спирка, завивайки на дясно.. Но по-яко е да спреш отгоре на тротоара..

 

cfb9c06a8ea44734.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няколко нови топ келеша:

 

mh85.jpg

 

nmp6.jpg

 

zri3.jpg

 

Тоя последният изби всичката риба на паркинга... Никаква, никаква причина нямаше да остави половината кола на пътя извън паркомястото....  

Link to comment
Share on other sites

Няколко нови топ келеша:

Aaa ей тоя спрял на място за 4 коли е велик просто. Стърчащия въпреки, че е олигофрен ме дразни по-малко от другия.
Link to comment
Share on other sites

Знам, че темата е за авторски неща, но се изкушавам да сложа едно клипче на безочливост - паркиране като първа кола на светофар! Обикновено такива простотии ги правят жени, но се вижда, че има и изключения.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...