Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Я чакай малко, Пламене! А тоя кретен прави ли си сметка, че ослепява мен?!?!?!? И дупки и стълбове и дървета и прочеее..... Дали??? 

правилно! ти си най-важното. всички други да мрът в царевичака.

 

иначе и аз като дядо ви пламен само премигвам, а въпреки ксеноните ми на рефлекторен фар на мен никой не мига (напоследък не съм и с ксенони, ама тва нема ви го казвам, щото ш'загуба точките за хипергъзария).

а не пържа, първо щото на отсрещния на магистрала ще му направя много по-малко впечатление, отколкото като пусна слънцето в задното стъкло на тоя дето кара пред мен в моето платно. а на прост път не пържа, щото хората сме прости животни и имаме една камара атавистични рефлекси, като например да следваме с очи траекторията на най-светлата точка от полето си на видимост, или пък да завиваме в посоката, в която гледаме или сме завъртели торса си.

Link to comment
Share on other sites

правилно! ти си най-важното. всички други да мрът в царевичака.

 

Под МЕН имам предвид всеки един заслепен, разбира се. На троловете трябва да се разяснява... Отново съветвам да намериш ИГНОР функцията по мой адрес, натъртвам го вече, защото е трети и последен път. 

Link to comment
Share on other sites

Оня ден се набих в насрещното поради приблизителна причина - някъде съм друснал и са ми се разместили фаровете. Тоя срещу мен решава, че карам на дълги и ме заслепи. Така че - нож с две остриета. И манталитет, най-вече.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Нали ти каза, че нямало игнор към модератори. :lol:

 

Ти това пробва ли го?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Оня ден се набих в насрещното поради приблизителна причина - някъде съм друснал и са ми се разместили фаровете. Тоя срещу мен решава, че карам на дълги и ме заслепи. Така че - нож с две остриета. И манталитет, най-вече.

 

Да не си друснал в Темната, че да ти се разместят фаровете??? WTF?

Link to comment
Share on other sites

От катастрофата са се разхлабили рефлекторите(по-точно държача на моторчето за регулиране)и при по-силно друсване се изместват леко нагоре или надолу - не много, но достатъчно. Общо взето - регулирам ги на 3-4 дни.

Link to comment
Share on other sites

Преди години пътуваме за Добрич и моя приятел кара и като му свети някой по-силно и той присветва. В един момент гледа срещу нас силни фарове присветва - нищо, присветва втори, трети път - нищо. Почва да се нервира той и присветва нервно 10тина пъти и отсреща (при това не много близко) се оказва камион... който присветна... веднъж... все едно слънцето изгря отпред - на тоя дългите бяха не просто дълги ами и 2 реда фарове - един отгоре над кабината и още един отдолу халогенки. Ямата само изкоментирахме - "ЕБАСИ МАМАТА" и моя човек наби спирачки и спря, пусна аварийните и вика - дано никой не ни удари ама аз нищо не вижда, а ти... аз също само сини петна. След 2-3 минути тръгнахме обаче тоя камион още го помня как "присветна"

Link to comment
Share on other sites

Николай само потвърди това, дето казах и хубаво, че неговият приятел не е решил да наказва камиона с включени за постоянно дълги. Никога не трябва да се гледа директно срещу фаровете - намаляш скоростта, гледаш си напред, фаровете на отсрещния трябва да останат в периферното ти зрение и така дори и да има известно заслепяване, то е за секунда-две и без остатъчни петна после. Понеже аз основно карам нощно (също съм с много добре центровани ксенони, на които досега нито един не ми е присветнал)...си имам едни очила за целта - отдолу са прозрачни, а в горната част тъмни - ако случайно случа на някой като тоя с камиона, просто леко накланям главата и всичко е ОК. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Аз като ми свети някой силно и не ебава да мине на къси, или късите са му кат ослънце, гледам даже леко в дясно по края на пътя, за да не гледам директно в него, че после :wir

Link to comment
Share on other sites

намаляш скоростта, гледаш си напред

Всъщност най-добре е да гледаш маркировката в дясно... ако я има... Или тази в средата на пътя - абе всичко но не и неговите фарове... и гледаш да караш направо, то друго не ти остава де.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

За рацерите с гоуфове, бйе йем вьиета и прочие дараци съм решил някой ден ако се прибера, да си докарам ей тази евтинийка, като смятам да го карам пълен с камъни отзад и два реда халогени отгоре на покрива, плюс разбира се пълен ъпгрейд булбарове. :lol:

 

truck6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мани бе, всички тука само в слепи завои са ги заслепявали.

 

Толкова глупости изсмукани от пръстите скоро не бях срещал.

 

За "разместените" фарове... Шшшш... нз, явно само аз вечер си ги понаглеждам (лупи) и все пак имам едно на ум кътоф-а до къде трябва да е. Даже дългите като дневни на %, които са ми като спра до стена и се усеща ли са правилно насочени.

Link to comment
Share on other sites

Хосте, редовно засичам вечер коли, при които единия фар свети едва едва, а другия ми блести все едно са дълги. Даже колко пъти има онзи като светне с дългите и ми блести по-малко. Обикновенно са някакви дараци като форд ескорт или опел кадет от на баба ми времето, а не бмв-та, но не е като да няма подобни.

Link to comment
Share on other sites

Ще се учудиш колко "кривогледи" брички има по улиците на Шопландия. Явно ви звучи като приказка. Сложи го всеки 3-ти.

Link to comment
Share on other sites

Хост, не знам в кой свят живееш и по какви пътища караш, но така като чета какво пишеш оставам с впечатление, че колата ти (когато все още беше в движение) я караш вечерно само до заведението и обратно. Аз, понеже на заведения не ходя, а пък много обичам да карам нощно, редовно ми се случва по тъмно да пътувам до Кърджали, Смолян и изобщо съм обходил стотици пъти целите Родопи на фарове; макар и по-рядко нощно ми се е случвало да прекосявам Балкана до Плевен и Ловеч, но сигурно има едно 15-тина пъти ; наляво към София и надясно към морето по принцип ходя доста рядко.. Така че пътищата в България не са само магистралите Хемус и Тракия или правия път до Карлово, а най-вече пътищата и пътчетата с множество завои, така че не ми говори точно на мен заслепяванията къде точно стават...

Link to comment
Share on other sites

Кви заведения? Няма такъв филм.

 

Ами и аз нз как все като карам Плд-Първомай, Пловдив-Сф, Плд-Добрустан... Все попадам на екземпляри държани в клетка преди това. Даже само до Тракия да отида вечер и ме ослепяват. Най-пресният случай е едно пежо малко, бяло 305 мисля, че беше... 22:30 и клоните на дърветата бяха светли все едно е ден по Васил Априлов. Карах си пред него с 50, ускорих до 60 и той ускорява. Накрая преди кръговото на поликлиниката (аз карам посока централна гара) отбих на спирката и го пуснах, вярно, караше после с 30 пред мен ама не се издържа това. И даже младежът си караше с вдигната щора на задния прозорец, явно да не му "светкат" и да не го "заслепяват".

Някаква тайна субкултура ли има на тия светещи в небето нз.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ееее....стига де, ако почнем да пълним темата с признания за нарушенията си, нищо няма да остане от нея. На всеки му се е случвало да направи нарушение (волно или неволно), но това не го прави 'простак' на пътя (освен за краткото време на нарушението :evil ). Аз например веднъж минах на червено на пешеходния светофар на моста в посока х-л "Санкт Петербург", нямаше никакви пешеходци, слънцето ми грееше отляво и не обърнах внимание на цвета - просташко изпълнение, но неумишлено....а темата за превишението на скоростта не искам изобщо да я захващам, щото там си го правя напълно умишлено... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Кръсник, при вас гадните педали карат ли на дълги? Мислих, вчера да спра при една кука и да го питам какво не е наред. Съвсем сериозно. Като почнах да карам си казах...това е единичен случай...да ама не. Почнах и аз да се правя на идиот, но ме посъветваха да не го правя, че не се знае на какъв ще попадна. Снимал съм и обратната хава - без фарове през ноща. Също много често срещано явление.

 

А ония ден един колега са го спряли с алкохол в кръвта(малко, но над нормата). Отказал е да духа в участъка(там е и спал). Ако го признаят за виновен - 1 година без книжка и без значение дали ще го оправдаят или не - 10 бона в зелено назад.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...