Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

наистина имаш лош навик...и гледам си забравил поговорката, че всеки батко си има БАТКО ;).

А всеки батко има и татко ;) Чефо, не съм видял още някой толкова голям тарикат, че да ми налети на публично място, пред камери и десетки свидетели. Особено докато съм с палка в ръка. lol.gif Нали се сещаш, че ще трябва да ми извади пистолет или нож - и в двата случая гори. Ако е с пистолет и има нещастието да е газов - ще му го пъхна в дупенцето(питай някой отде идва приказката за изпилената мушка). Ако е с нож - директно ще му счупя ръката и ще го съдя за въоръжено нападение. Още повече, че може и до палка да не стигнем - тогава си гори по всички параграфи.

 

Чефо, не ти пожелавам да спираш на сикеме на някой като Атанас :) Явно не си го виждал скоро на какво е заприличал :lol:

 

Тихо бе. Само 100 кила съм сега, качих малко край свинете...Между другото, изчистих си всички мазнини по тялото, само шкембето ми стои cry.gif

 

Ред. По темата може да се пише много, но на простотията лечението е само грубиянско. Нека си плати за едно стъкло, или огледало, нека плати едни хубави пари за наказателен паркинг, нека го набият, пък да видим, дали ще спира дето не му е мястото.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Проблема не е глобата, проблема е че НИКЪДЕ не вдигат. Вдигат на идиотски места колкото да събират пари - примерно на Иван Вазов където има колкото си искаш място и дори да паркираш пред пощата на митницата на никого няма да попречиш, но пък има знак и им е удобно. Докато от паркинг на магазин не съм сигурен имат ли право да ти вдигнат колата нито как стои положението с охраната, нито имат ли право да те тормозят ако си спрял на местата за инвалиди, но е факт че досега ЕДИН случай не съм видял от паркинг на магазин да вдигнат автомобил.

 

На всички големи паркинги трябва да важи законът за движение по пътищата. Имат си знаци, маркировка. Имаше дори табела на един, че на територията на паркинга важи същият закон, но не съм сигурен дали беше в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

На всички големи паркинги трябва да важи законът за движение по пътищата. Имат си знаци, маркировка. Имаше дори табела на един, че на територията на паркинга важи същият закон, но не съм сигурен дали беше в Пловдив.

 

Важат. Просто никъде не е указано. Такива табели съм виждал само на две места - едната във Варна, а другата в Габрово... Но правилата си важат.

Link to comment
Share on other sites

наистина имаш лош навик...и гледам си забравил поговорката, че всеки батко си има БАТКО ;).

Навремето когато децата ми бяха малки и се движехме с бебешки колички, знаеш ли на колко народ съм разбива с камък прозорците, за дето са се паркирали на тротоарите и няма от къде да се мине. Два-три пъти са опитвали да се бият с мен и бързо са се отказвали, защото когато става въпрос за безопасността на децата и жена ми, ще ги пречукам като кучета. Извинявам се за грубия пост, ама само си представете как жена бутайки тежка бебешка количка, трябва да слезе на пътното платно, с риск да я блъснат, заради някакъв олигофрен, решил да паркира където му е кеф.

Link to comment
Share on other sites

Някой като забележи паяк да вдига неправилно паркирал автомобил (или пък такъв спрял на място за инвалиди) от паркинг на магазин да го снима. Моля.

 

Паяка не вдига от улиците въпреки че има знак забранено паркирането, защото отдолу нямало 2рия знак че се охранява зоната от паяк, вие за магазини ми говорите...

Link to comment
Share on other sites

А всеки батко има и татко ;) Чефо, не съм видял още някой толкова голям тарикат, че да ми налети на публично място, пред камери и десетки свидетели. Особено докато съм с палка в ръка. lol.gif Нали се сещаш, че ще трябва да ми извади пистолет или нож - и в двата случая гори. Ако е с пистолет и има нещастието да е газов - ще му го пъхна в дупенцето(питай някой отде идва приказката за изпилената мушка). Ако е с нож - директно ще му счупя ръката и ще го съдя за въоръжено нападение. Още повече, че може и до палка да не стигнем - тогава си гори по всички параграфи.

 

 

 

Тихо бе. Само 100 кила съм сега, качих малко край свинете...Между другото, изчистих си всички мазнини по тялото, само шкембето ми стои cry.gif

 

Ред. По темата може да се пише много, но на простотията лечението е само грубиянско. Нека си плати за едно стъкло, или огледало, нека плати едни хубави пари за наказателен паркинг, нека го набият, пък да видим, дали ще спира дето не му е мястото.

 

 

Аз си помислих, че съм го "родил" тоя лаф(съвсем сериозно). :D :D

 

Гримьоре, евала. Само така.

Чефо, такива дебили как се превъзпитават? Или и ти си от тия рацери, които закона не ги лови?

 

Аз съм от тия рацери, които за 8 години имат един фиш за забравен син талон и един за неправилно паркиране(не видях изобщо знака, а улицата беше пълна с коли и така). Нямах време обаче да гледам дали куките слагаха честитки и на другите коли, ама все тая. И съм спиран я има 5 пъти, я няма. Ама да не дърпам дявола за опашката.

 

А вие като толкова много владеете изкуството наречено бой...що не викнете "кукерите" и на неправилно паркиралия да му пишат 20-так, а вие чиЙ ще го дръвчите до счупения джам на ЧУЖДА собственост?

 

За протокола...не знам какво правите, че да изпадате в ситуация да се биете, но аз от ДЕТЕ не съм го правил. Може пък повече пъти да са ми чели приказката за двете козленца на моста или да поназнайвам това и онова за набит не когото трябва братовчед/приятел/брат...на не когото трябва ;).

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

29122012116.JPG

 

Беше спрял на аварийки, разносвач на пица. Въпреки това му вдигнах чистачката. Жената се размрънка, че не съм бил прав - човека бил спрял за малко, на аварийки, нам си кво си... Аз лично смятам, че съм прав да му вдигна чистачките. Вие какво мислите(при положение, че веднага зад ъгъла има колко искаш място, самата пицария е на 50м по-надолу, и околните тротоари са празни). Останалите дебили не ми се коментират. Още повече, че зад нас е баир(пътя към зала Фестивална), а ние бяхме с детската количка.

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с казаното по-назад, днес пред JUMBO Пловдив - на батко "хубавците":

 

20121229150723.jpg

 

 

ПАРКИНГЪТ Е ПЪЛЕН С ПРАЗНИ МЕСТА НА ПЪРВА ЛИНИЯ!!!

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, нямам излизане тия дни, но утре заради идеята ще си направя труда да направя едно кръгче из града, докато няма коли, а ако вечерта не ми е много студено да ходя пак до колата, мога да направя и едно нощно клипче. ;)

 

Само имай предвид, че сега цената надали ще е $20, колкото беше когато камерата беше в промоция, но надали и ще е повече от $25-28, щото тя толкова си струва. Кофти е само, че като цената мине $20, има известна вероятност да я задържат на "Ив.Вазов" за плащане на ДДС.

 

Малко бавно действам, ама все по някое време се усещам...:blush:

Бях обещал впечатления от работата в реални условия и клипчета за преценка на картината ; около Коледа бях на покупки в Техномаркета (тоя до Метро) и пътьом залепих камерата на стъклото. Вакуумната стойка излезе добра - не спазих указанието на Раптора да намокря предварително и я лепнах едно към гьотере - не падна никъде, а доста карах тоя и следващия ден, вкл. по дупки и паважи. Не ми се слагаше кабела в запалката (понеже моето гнездо е доста далеч) и снимах само на батерия...и батерията излезе добра - не падна дори и с една чертичка. :punk

Дотук бяха хубавите впечатления...След като на другия ден разгледах клипчетата у нас, не бях очарован от разделителната способност на матрицата. От далече номерата на колите не се четат изобщо, трябва да си на няколко метра от кола, че да излезе номера й. И това - през деня, на тъмно става още по-зле - нямам представа дали защото бях забравил да пусна нощния режим, но не ми се вярва да даде някакво генерално подобрение, освен в осветяването. Звукът е сравнително добре, но страда от това, дето го чувам в клипчетата на 80% от камерите, дето съм изгледал досега - елементите на стойката не са шумоизолирани така, че да поглъщат вибрациите и съответно предават на микрофона едно постоянно "жужене", което се засилва при неравности по пътя. Иначе когато е в Loop режим и реди клипчетата едно до друго, явно ползва буфер, защото почти няма никаква загуба на кадри между всеки две клипчета.

Въпреки това, определено няма да остана с този регистратор и ще си търся по-скъп. ;)

 

Пламене, прати ми линк да поръчам една камера или я поръчай ти вместо мене

 

Рапторе, ако те урежда качеството на картината, давам ти регистратора за 30 лв. ($20), колкото съм го взел, ама искам добре да си помислиш, че да не пъхаме после пак по разни места химикалки и др. работи...:laughing1:

 

Отделих 3 клипчета - първите 2 са по 2-3 минути, а третото е съвсем кратко:

- Първото клипче е по пътя към Техномаркета...не ми се карайте за превишението на скоростта, нарочно исках да видя FPS дали не лагва с бързи преминавания на предмети.

- Второто клипче е на паркинга на Техномаркета с 5 км/ч и коли + хора от близко разстояние.

- Третото е на тъмно, когато се прибирах към нас - както казах, бях забравил да превключа на нощното и вероятно е по-лошо, отколкото ако не бях забравил ; свири и малко музика за преценка на звука.

 

Клипче 1 / Клипче 2 / Клипче 3

Link to comment
Share on other sites

А ти защо на Макдоналдс, от лявата лента продължаваш направо и създаваш некомфорт на белия гоУф...ам?

 

Ако забелязваш, точно в тази лента има дебело начертана черта и за направо (в самото начало на клипчето), а и светофарът там светва само с една секция и за завиващите наляво/обратно, и за тези продължаващи направо. Освен това таксито не беше включил какъвто и да е мигач, за да подскаже, че ще прави обратен, но иначе и аз мисля, че е добре да изтрият от асфалта правата черта и да нарисуват само лява. :))

Всъщност това е едно от най-идиотските кръстовища в Пловдив, особено ако правиш ляв завой и идваш откъм надлеза в час пик - заради последноминаващите на червено, може да си стоиш с часове. Просто си трябват специализирани секции само за завиващите наляво - малко повече ще чакат всички, но пък няма да има инфарктни ситуации и тарикати, използващи до последно.

Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип е така, ама и така не е. Защото аз живея наблизо и минавам от там почти ежедневно и доста се дразня, защото доста ми ограничава видимостта. А за да имаш хубава видимост, трябва да навлезеш с колата навътре и тези от лявата лента като тръгнат направо си е крива работа.

Link to comment
Share on other sites

...не ми се карайте за превишението на скоростта, нарочно исках да видя FPS дали не лагва с бързи преминавания на предмети.

 

Това ли щеше да обясниш на старшина Иванов, ако те беше гепил с радара?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

А, нямаше да има обяснения...само някои неща, дето купих тогава от Техномаркета нямаше да ги купя. :P

 

Иначе пропуснах да кажа, че като рязах клипчетата, програмата нямаше опцията да ми ги направи пак в AVI в същата резолюция и се наложи да ги преконвертирам в MPG и чак сега обърнах внимание, че програмата е намалила и FPS-а от 30 на 25...май нещо не съм догледал...;)

Link to comment
Share on other sites

Хич няма да свалям, явно ще търсим друго решение. Добре де, на Иван същия ли е в крайна сметка, защото неговият прилично снима - поне от това, което съм виждал...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За камера хвърлил съм око на тази: цък Тамън да мога да снимма боклуци като днешния шофьор на 9-ка. Тръгвам аз на залено и тоя герой, изведнъж влиза на бургия в кръстовището на червено и прави ляв завой.

Link to comment
Share on other sites

Това е много добро! Но малко скъпичко идва...biggrin1.gif

Еми трудно се намира много добро и евтинко. Пак не е от тези за по 300-400$+ Напълно ядваща се е тази.

Link to comment
Share on other sites

Определено много качествено снима при различни условия. Тъй като онова китайче явно отпадна, някой има ли отзиви за други камери на някакви прилични цени?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...