Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

не случайно написах ЛИЧНАТА...щото не ми пука, а освен това няма да я одраскам щото няма да ги удрям с 300км в час ;). Ся ще ми кажеш, че на наклон не си си подпирал колата на човек, който е паркирал адски близо до теб? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм подпирал човек спрял пред мен на кръстовището.. няколко пъти.. и не се гордея с тази си постъпка :)

 

Верно просто леко съм го подпирал щото съм се заблял а той е спрял с половин метър по-рано от очакваното, но в 2 от случаите имаше леко издраскано. Хубаво че имах каско и не беше единственото такова на бронята.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Чукча — не читатель, Чукча — писатель!

 

Абе не е съвсем така в случая, ама карай. Няма нужда да се стига до крути мерки в тоя случай

 

Има и оригинални "решения" за борба с олигофрените:

 

Тука си много прав :)

Един идиот спираше всяка вечер пред на едни приятели входа, точно под балконите и надува яко музиката и седи с кифлата вътре в колата.. 1, 2, 3 пъти забележка... не разбира от дума, келеша с келеш. Накрая му сипаха едно бурканче домашна лютеница на капака... Ефектът беше мигновенен.. А лекето от истинската лютеница е един път :)

Link to comment
Share on other sites

Абе не е съвсем така в случая, ама карай. Няма нужда да се стига до крути мерки в тоя случай

 

Ами аз същото съм казал! laughing1.gif

 

Тука си много прав :)

А лекето от истинската лютеница е един път :)

 

Какво леке по-точно? Защото принципно се измива веднага с вода. Каква ще да е таз лютеница или респективно боя? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

домашна лютеница - от мазнината и киселината от доматите става леке, което не се измива лесно с вода. Не знам защо така се получи.

Link to comment
Share on other sites

домашна лютеница - от мазнината и киселината от доматите става леке, което не се измива лесно с вода. Не знам защо така се получи.

 

Защото вероятно му е бил прегорял лака на талигата и "цветовете" са попили в него... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако виждам нещо в тая тъмница, та на....неправилно ли е спрял?

От това което се вижда предполагам е блокирал целият тротоар и пешеходец не може да мине.

Link to comment
Share on other sites

Така по-добре ли се вижда?

 

2012_12_15_03.jpg

 

Зад него има още 3-4 автомобила паркирани по същия начин, но този е блокирал и тротоара, и пешеходната пътека.

Link to comment
Share on other sites

Води се уж с по - слаби параметри. Ще ги сравним когато дойдат.

 

Камерата ми дойде и ще й направя кратък обзор. Външно изглежда добре сглобена, с доста добър 2.5" дисплей, въртящ се на 360 градуса. От менюто, освен функциите за фотоапарат, диктофон или видеоплеър, за заснемането на самото видео мога да избирам 4 резолюции (640х480 / 848х480 / 1280х720 / 1920х1080) с разочароващата подробност, че когато избера последната - въпреки, че на екрана се изписва FullHD, то не се активира, а видеото излиза пак на предпоследната резолюция. Разбира се не съм го и очаквал да го има, особено на смешно ниската цена на тази камера. Има motion detector, което мисля, че е добре за някои ситуации ; има също така инфрачервен прожектор за заснемане при пълна тъмнина - пробвах го, снима ограничена област в черно-бяло, все едно я осветявам с прожектор. Има опция за Loop Recording, но защо по дяволите са оставили тия 3 идиотски възможности - 2, 5 и 10 минути, след като можеха или да добавят още времена, или поне да ги направят напр. 5, 20 и 60 минути, което е доста по-логично? Карай, в момента имам подръка само 8 гигабайтова карта и за кратки излизания няма да ползвам Loop, а при по-дългите ще включвам на 10 минути, поне докато му сложа по-голяма карта. Друг е въпросът дали ще остана с този регистратор, защото клиповете, с които го пробвах преди малко, нещо не ми допаднаха - вярно, че на изкуственото осветление в стаята не е същото както навън, но нали възнамерявам да го ползвам и при нощно каране...Имам предвид, че записът е един такъв зърнест и с шум в картината...предполагам, че на дневна светлина това няма да го има ; не съм опитал как ще се вижда директно на телевизор през AV-out буксата, ще го пробвам по-нататък. Другото, което подозирам е, че има вероятност да ползват единствено интерполация върху първата резолюция (ще го разбера скоро, когато ми остане време за някои проби), но иначе и на трите резолюции фреймовете в секунда са твърдо 30. Освен това май и звукът няма да ми хареса - като видях в инфото на клипа 16 бита/11 Khz ми се стъжни - щеше ми се да е по-качествен, дори и за видеорегистратор. Толкова засега - ако видя, че ми върши работа за това, дето съм го взел, ще карам засега с него ; ако качеството ме нерви - ще потърся по-добър...ама и аз какво чак толкова искам се чудя - по време на намаленията с черния петък го взех на промоция за $20, то уеб-камери има по-скъпи, а на всичкото отгоре дори си има функция за уеб-камера. :bgrin:

 

Едит: Сега прочетох в мануала за Loop Recording-а, малко по-добре е положението - аз мислех, че цикли единствено върху файл с избраната дължина, но всъщност се оказа, че когато избереш да 'цикли', регистраторът записва откъси с тази дължина и ги реди един след друг до запълване на картата, след което започва да презаписва новите откъси върху най-старите...само трябва да видя с какъв лаг минава от откъс на откъс...

 

П.П. Пустите му китайци - навсякъде в мануала написали с големи букви вместо MENU - MANU. :laughing1:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Не е точно простащина, но вече ми се случва няколко пъти и ми прави неприятно впечатление.

 

Наближавам кръстовище. Виждам как светва червено и отпускам газта, за да не се налага да натискам много спирачка, когато дойде време за спиране. Мисля, че това е изцяло в рамките на разумното и допустимо поведение на пътя. Колата зад мен с форсиране ме изпреварва, застава пред мен и набива спирачки, за да спре на светофара. Защо?!?

Link to comment
Share on other sites

Как защо - манталитет. То е същото, както когато си чакаш на някое гише на опашка, а някой нахал идва и истимаро те предварва, само защото си мисли, че е направил далаверата да е на опашката с един човек по-малко....някои дори заеб*ват цялата опашка и направо отиват на самото гише - в случая по пътищата...направо от съседната лента предварва всички и се шмугва като първа кола след пешеходната пътека. Аз затова когато ме хваща светофар, често умишлено минавам пешеходната пътека (за да минават свободно по нея хората, дето им е зелено) и чакам моето зелено зад нея - така ако някой нахалник иска да изпревари от дясна лента всички в лявата, единственото място, където може да се позиционира е в самото кръстовище. ;)

Link to comment
Share on other sites

направо от съседната лента предварва всички и се шмугва като първа кола след пешеходната пътека

 

Аз това мога да го преглътна. Това от което избезнявам обаче е когато при 2 ленти и голяма опашка за направо, някой се забие в малката опашка за наляво и после даде десен мигач. Ей такива "тарикати" като видя не знам какво ми става. И най-много ме е яд ако колата пред мен вземе че ги пусне. Направо ми иде да изям волана от яд

Link to comment
Share on other sites

Като функции е еднаква с моята. Аз обаче в "мануто" нямам опция за 1920х1080. Трябва когато съм в Бг да се видим да ги сравним една до друга как се представят.

Link to comment
Share on other sites

Как защо - манталитет. То е същото, както когато си чакаш на някое гише на опашка, а някой нахал идва и истимаро те предварва, само защото си мисли, че е направил далаверата да е на опашката с един човек по-малко....някои дори заеб*ват цялата опашка и направо отиват на самото гише - в случая по пътищата...направо от съседната лента предварва всички и се шмугва като първа кола след пешеходната пътека. Аз затова когато ме хваща светофар, често умишлено минавам пешеходната пътека (за да минават свободно по нея хората, дето им е зелено) и чакам моето зелено зад нея - така ако някой нахалник иска да изпревари от дясна лента всички в лявата, единственото място, където може да се позиционира е в самото кръстовище. ;)

 

На курсовете още инструктора ми каза, ако има място след пешеходната пътека спираш и чакаш там да ти светне зеленото, може да си спестиш много главоболия.

Link to comment
Share on other sites

На курсовете още инструктора ми каза, ако има място след пешеходната пътека спираш и чакаш там да ти светне зеленото, може да си спестиш много главоболия.

 

Няма обаче да си спестиш една камара псувни....

 

==============

 

Пламене, прати ми линк да поръчам една камера или я поръчай ти вместо мене tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Нищо не поръчвам, докато не направя клипче в реални условия...даже две - дневно и нощно, понеже приятелските отношения са ми по-важни от българо-китайските такива...като одобриш клипчетата - тогава. :))

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме единствено като на зелено почнат да влизат в кръстовище, без да мислят дали ще има време да се изнесат от него преди да ги хване червеното. Или пък в задръстване да се движиш по пътя с предимство, но заради многото коли, да се пльоснеш да чакаш в кръстовището, блокирайки тези по пътя без предимство.

Link to comment
Share on other sites

Ми то тогава почти никой завиващ на ляво не трябва да влиза в кръстовището и да си виси нон стоп на светофара. Че тук в 95% завиващите на ляво успяват да минат когато вече свети зелено за другите. Защото винаги има такива които жълтото го виждат като зелено и трябва и тях да пуснеш.

Link to comment
Share on other sites

...Защото винаги има такива които жълтото го виждат като зелено и трябва и тях да пуснеш.

 

+1 :punk

 

Ако не си изнесен в самото кръстовище, никога няма да минеш заради нахалниците отсреща, които минават направо дори и когато вече е червено. Реално за теб остава единствено възможността също да минеш на червено, просто защото си изчакал до последно всички с предимство да се изнесат. Проблемът автоматически отпада ако всички светофари имат отделна секция за завиващите наляво.

Link to comment
Share on other sites

С всеки изминал ден да шофираш в града става мисия Ужасна и невъзможна.

- онзи ден се прибирам. На Бриколажа на светофара (посока Комина) оставаха 2-3 секунди, намалих и спрях. Отзад приближи някакъв, светна ми 5-6 пъти с дългите, заобиколи ме и мина на червено...

- днес, на Еко-то срещу моста на Адата, един симпатяга с червен Кайен направи обратен завой (и тръгна в посока панаира) директно през градинката, разделяща платната...

 

Потресници и идиоти отвсякъде. Midex, да кажеш по-скоро дали си доволен от камерата... може да се възползвам и аз, ако може, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...