Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Този е мега нагъл. Май има и трето нарушение, ако това червеното е пожарен хидрант. :)

Вече не е в нарушение.

Преди време в Наредба за реда за спиране, престой и паркиране на пътни превозни средства на територията на град Пловдив, мисля че имаше изискване за минимум 10 м отстояние.

Сега йезуитски е написано:

Чл. 4. (1) Престоят и паркирането са забранени във всички случаи на чл.98 от ЗДвП.

(2) Престоят и паркирането са забранени и:

1. На таксиметровите местостоянки, определени с решение на Общинския съвет, с изключение на регистрираните таксиметрови автомобили.

2. На служебни паркинги, разположени на общинска територия, освен в случаите на писмено съгласие на ползвателя.

(3) Освен в случаите на ал.2 паркирането е забранено и:

1. В паркове, градини и зелени площи, освен в случите, когато на територията им има специално обособени и обозначени за това места.

2. Пред стълбища и проходи, входове и изходи, около туристически и исторически места, спортни съоръжения и др., които са пешеходни зони, когато се затруднява движението на пешеходците.

3. Около съдовете за смет по начин, възпрепятстващ сметосъбирането.

4. Около противопожарните кранове по начин, възпрепятстващ използването им.

Ако си нямаш работа, върви доказвай, че в момента баровеца възпрепятства използването...
Link to comment
Share on other sites

...върви доказвай, че в момента баровеца възпрепятства използването...

 

Преди време гледах едно "ненашенско" клипче - един беше спрял точно пред пожарен кран, а на отсрещния тротоар къщата гореше ; пристигна пожарната кола, ония спряха на улицата успоредно до него, счупиха му двете странични стъкла, прекараха маркуча през купето му до пожарния кран и след като го свързаха, започнаха да си гасят пожара. :))

Link to comment
Share on other sites

Преди време гледах едно "ненашенско" клипче - един беше спрял точно пред пожарен кран, а на отсрещния тротоар къщата гореше ; пристигна пожарната кола, ония спряха на улицата успоредно до него, счупиха му двете странични стъкла, прекараха маркуча през купето му до пожарния кран и след като го свързаха, започнаха да си гасят пожара. :))

A колата заприлича на аквариум защото изпускаше от снадката :)

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че не се разчита на метърче и хронометърче, а пак на нечия преценка, особено когато няма ясно дефинирани и публично обявени критерии и предписания.

И сега фишовете падат като гнили круши в съда, та какво остава за евентуален фиш по тази точка.

 

EDIT:

В наредбите на някои градове има вписано фиксирано разстояние и то варира от 2 до 10 метра. Не ми е много ясна идеята, всяка община да решава как да формулира забраната.

Като знам какво гласи Пловдивската наредба, трябва ли предварително да се запозная с Шуменската или Варненската, за да не остана изненадан, ако ще ходя в тези градове.

Може би е време да влезне в Закона...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Добре,а забелязвате ли как някакъв друг на първата снимка си е оставил колата на тротоара точно до Елеа-та?!?!?!Тротоара просто става неизползваем     :blowup:

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Ъхъ... Особено кога отпред са подредени ония мити бентлита, брабуси, поршета и прочее лъскави тараляски :)

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо, унижението е по-голямо. Днес един Лексус оцветих. Ше ги еба и тъпите кранти, тва че са отишли на козметик, не значи, че могат да запушат 4(!) коли.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Цял ден ме мъчи екзестенциалният въпрос - простак ли съм, след като не пуснах един черен джиБ да мине, след като бях в най-лява лента, карах с максималното разрешено ограничение(80км) и щях да завивам наляво? Не че това спря гъза да ме заобиколи от дясно и да мине пред мен, карайки с около 120....

Link to comment
Share on other sites

Цял ден ме мъчи екзестенциалният въпрос - простак ли съм, след като не пуснах един черен джиБ да мине, след като бях в най-лява лента, карах с максималното разрешено ограничение(80км) и щях да завивам наляво?

Не си.
Link to comment
Share on other sites

Ми... то и аз съм гъз щото оставих една Хонда в средната лента, след като нарочно ускорих по бул. Санкт Петербург в най-дяснта, защото той искаше да ми пресече пътя "рацерски" преди светофара на Лаута... и кво ... да го зарежда ей така ... ми нье ...  включително и един съсед до офиса с черно бНв дизел с 3 тона смола и сполери ... който брутално ме засече в тунела отивайки по посока Тримона ... ми ... надух му клаксона изперварих си го (в лентата в която си бях след като се дръпна, щото искаше явно да се дърпа с няква а8-ца ама не си погледна огледалата и щеше да ме отнесе - и да имам включени дневни светлини) и след това го затворих в лентата като стигна до спрял в най-дясна лента бус ... щото пак се опита без мигач да се изнесе пред мен... просто не мога да ги трая тия. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Точно това не е на ким, а на собственика на стопа отстрани, той има същото, някакъв арабин с гола глава беше

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...