Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

А дали преди да измислят автомобила, баба ти не се е движела с каруца? Дали преди да има компютри, не си играл на фунийки на двора. И не, не може всички държавни служители да са с ЛИНУКС, защото 99% от тях ползват офиса на майкрософт и опен офиса не е алтернатива в повечето случаи. (А аз съм с Уиндоус от 15+ години и друго не ми трябва)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

И незнам защо трябва да се плаща пре-скъп софтуер с нашите данъци, като има работещи алтернативи. За справка, прочетете сайта на област Мюнхен и не само.

Колкото до каруцата на баба ми, тя е купувана с парите и а не с тези на общината и :)

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Опен офиса е в пъти по-добър от майкрософтското отроче и в пъти по лесен за ползване.

Open Office е ужасен. Libre е далече по-добре. Google Docs също е много добър вариант, особенно в частта със споделянето на документ и едновременното му редактиране от много хора (само че вече не е безплатен за фирми и организации)

И незнам защо трябва да се плаща пре-скъп софтуер с нашите данъци, като има работещи алтернативи. За справка, прочетете сайта на област Мюнхен и не само.

Колкото до каруцата на баба ми, тя е купувана с парите и а не с тези на общината и :)

Всички гледат парите, платени за даден софтуер. Никой обаче не отчита, че хората, работещи с него, взимат заплати и за да започнат да работят с друг софтуер трябва да се научат да го използват, а времето, което ще загубят в обучение струва вероятно повече пари от самия софтуер.

 

 

ПС: Извинявам се за offtopic-a ако може модератор да премести дискусията другаде...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

itools и i-funbox

 

някакви странни неща стават с тоя iphone ... първо, нещо не харесва домашната wifi мрежа(това ставаше и преди jailbreak-a). постоянно трябва да изключвам и да включвам wifi-то от опциите, за да може да има нет. пробвах на друга безжична мрежа - там нямаше проблем. и двата рутера са tplink, само че другия е малко по-нов модел.

второ, след като инсталирах appcake и влезнах да тегля приложения, успях да ги дръпна, но след това не ми дава опция за инсталиране ... появи се все пак по едно време, но ми показва, че процеса по инсталиране е провален.

третото е това с копирането на файловете ... въпросния tool(afc2add) не помогна.

 

 

за другото незнам но wi-fi мрежата е просто проблем с някои рутъри.

моята 5-ца не се разбира с един д-линк и прави точно същите проблеми - по някое вреем губи връзката и или трябва да изключа и включа wi-fi-то на телефона или да чакам 10-тина минути да я намери пак , с други рутъри не съм имал проблем

 

пс : същият рутър ми го правеше тоя номер и с 4-ката. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Имам един въпрос обаче няма да се смеете. Купих един Айфон 5 на Спринт. Не е за мен естествено. Ще го пратя за България. Намерих това нещо:

, дали ще свърши работа за БГ оператори или да се търси друг начин за разкодирване. Казаха ми, че с 5 не трябва да имам проблеми, докато с 5S имало ядове.
Link to comment
Share on other sites

Зависи и от версията на софтуера. С всяка нова версия елиминират тези устройства и евентуално трябва да се купи ново. Ако изобщо пуснат ново.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос номер 2. Това с картата ми се струва малко шано. Някаква идея дали свалят кожи за разкодирането на тия телефони в Пловдив. Аз ще питам един, двама поляка-измамници за всеки случай.

 

едит: В интерес на истината повече ми харесва айфона като изработка от моето галакси С2. Нещо ми е труден обаче(айфона).

Link to comment
Share on other sites

едит: В интерес на истината повече ми харесва айфона като изработка от моето галакси С2. Нещо ми е труден обаче(айфона).

Труден? Кое му е трудното, защото аз в начина на използване почти не намирам разлика. 

Link to comment
Share on other sites

Труден? Кое му е трудното, защото аз в начина на използване почти не намирам разлика. 

 

Ко речи?!?!?!

 

На мен лично ми е нелогичен.

 

Не е нелогичен, просто е различен. 

Link to comment
Share on other sites

Не е нелогичен, просто е различен. 

 

Той ясно, че е различен, но аз не намирам логика в начина по които се реализират някои неща и в iOS и в OSX.

Link to comment
Share on other sites

всеки с вкуса си , аз пък не намирам логика да ръчкам ненужни неща в даден андроид.

 

 

чефо тия шано карти трЕбе се пробват щото гледам си го купил от оператор и има мнооо голям шанс да не може да се ползва с друг. 

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да сподели как се инсталира igo,линкче за четене едно друго?Устройството ми е 4s с последната ос 7.0.6,джейлбрейкнато по надлежния начин имам си Сидия и тн.До момента съм ползвал само андроид телефони и тук нещата ми се струват адски спънати и куци

Link to comment
Share on other sites

всеки с вкуса си , аз пък не намирам логика да ръчкам ненужни неща в даден андроид.

 

 

чефо тия шано карти трЕбе се пробват щото гледам си го купил от оператор и има мнооо голям шанс да не може да се ползва с друг. 

Tелефона някога е бил купен от оператор. Аз го взех от човек. 600 и нагоре долара(на свободна продажба, без договор) за телефон не давам ако ще логото на Ферари да има инкрустирано на него :).

 

Понеже никога не съм се интересувал от телефони в последствие разбрах, че с моделите на Верайзън имало проблеми. Както и с 5S-ките. Увериха ме, че обикновена 5ца можела да се ползва в БГ. Приех го на доверие. Сега дори ще ходя да питам на едно две места. Ако обаче в БГ се окаже по-малко пари, няма да бързам.

 

Дядо мразе, ми не знам майна. Не, че Галксито много го разбирам и човъркам. Ако ме питаш от къде да си настроя часа и ще те гледам като теле в зеле. Като сложим и факта, че Галаксито ми е изобщо първия телефон от тоя род и може да ти стане ясно що за потребител съм аз. Ако обаче се решат в новия Айфон да увеличат екрана....бих премислил още един два пъти като дойде време за смяна на старото телефонче. Тоя алумин им е голям коз. Грабва ме така.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Дядо мразе, ми не знам майна. Не, че Галксито много го разбирам и човъркам. Ако ме питаш от къде да си настроя часа и ще те гледам като теле в зеле. Като сложим и факта, че Галаксито ми е изобщо първия телефон от тоя род и може да ти стане ясно що за потребител съм аз.

И 2та телефона имат списък с програми, а програмите са представени във вид на икони с текст отдолу.

 

Основната разлика е, че при iPhone-a гледаш направо всички икони, докато в андроида имаш "desktop". Настройките като датата и часа, се правят от менюто настройки. Което е различно при едните и другите като менюта, но като оставим настрана дизайна приликите са огромни. Борави се с натискане на екрана с пръсти и т.н.

 

Ако не изпадаме в подробности кое точно къде се намира - с телефоните се работи по приблизително еднакъв начин - имаш икони - бодеш ги с пръста и тръгва програмата, оттам насетне си има бутони, суркаш си пръста нагоре-надолу за да скролираш текста и така...

 

 

Ко речи?!?!?!

 

Не е нелогичен, просто е различен.

По-различен... е КОЛКО да е по-различен? Програмите се стартират с подсвиркване? Представени са по някакъв друг начин, а не като икони? Верно нямаш десктоп с разни подскачащи работи на него, но повечето хора и без това ползват десктопа да си налепят една камара икони + огромен часовник отпред. Чак пък толкова различни не са.

 

Различен е примерно Nokia E52 защото е с копчета и операционната система е много по-различна. Различен беше стария windows CE който приличаше на умалена версия на 98 и програмите си имаха Х отгоре в дясно. Донякъде различен е и windows phone, заради активните плочки дето хем са огромни хем шават, но и той не е ЧАК ТОЛКОВА различен. Нищо чак толкова различно няма в начина, по който се борави с тези телефони и техните програми.

Link to comment
Share on other sites

Опен офиса е в пъти по-добър от майкрософтското отроче и в пъти по лесен за ползване.

Ти верно ли го мислиш това ?!!

Сори за оффа, не се сдържах.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Така вече почнах да се притеснявам. На две места ми казват, че НЕ могат да отключат телефона. А намерих няколко сайта като този: http://www.phoneunlockking.com/?source=adw&keyword=unlock%20iphone&campaign=135_unlock&creative=36151353242 , дето казват, че могат да го отключат и то за приличната сума от 15 кинта. Само, че на кой да вярвам. В тая област съм като хванат от гората. Така да НЕ ми е ясно, че не е истина.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да сподели как се инсталира igo,линкче за четене едно друго?Устройството ми е 4s с последната ос 7.0.6,джейлбрейкнато по надлежния начин имам си Сидия и тн.До момента съм ползвал само андроид телефони и тук нещата ми се струват адски спънати и куци

 

И колко е нормално да издържа батерията на въпросния 4S при максимално икономично използване?Намалена подсветка на авто,всички лок.спряни и без wi-fi,не играя игри но с постоянно пуснато 3G :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Питах на 100 места и телефона няма разкодиране. Единствено ако подпиша договор със Спринт и им кажа, че ще прекарам дълъг период в Европа, тогава ще ми го отключат. Остава или това със r sim щуротията, или някой сериозен играч(магьосник) в БГ. Друго не ми идва на ум. Или да го върна

Link to comment
Share on other sites

И колко е нормално да издържа батерията на въпросния 4S при максимално икономично използване?Намалена подсветка на авто,всички лок.спряни и без wi-fi,не играя игри но с постоянно пуснато 3G :unsure:

При максимално икономично използване и пуснат само 3G старата ми 4-ка издържа 4 + дни. С всичко пуснато и много говорене + от време на време проверяване на неща в нета 5-цата ми издържа два дена и остават едни 20%, които обаче до никъде няма да ме изкарат през третия ден, та за това си го зареждам.

При включено всичко и нон стоп игри - жена ми си зарежда и по 2 пъти на ден нейната 4-ка. Ти си затваряш приложенията - нали?

 

Относно другият ти въпрос съм пас, трябва нетруут да ти помогне.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...