Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

на мен до сега не ми е забивал айфона , говорете си ги някъде другаде тия глупости как забиват..... 

ХТЦ ОНЕ не бих казал че е бавен но определено има повече замисляне в някои неща от 5-цата ми , не е моят телефон. 

 

Няма как да намери клипче, защото то се знае, че потребителите на Андроид са по-технологично грамотни.

Turn off this option! HTC One X Turn off this option! 4

 

:Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

:Facepalm:  :Facepalm:

Е не се пляскай по челото. И ти знаеш, че е истина.

 

Казвал съм го и преди, ще го кажа пак. При iOS има преходна анимация, която дава илюзията, че всичко се отваря по-бързо. При Android анимацията не е толкова видна и има момент в който седиш и нищо не се случва пред теб. Реално погледнато, хората си правят тестове като пускат едно и също нещо едновременно на двете устройства и на Андроид телефоните от последните 2 години по-бързо се отваря приложението готово за работа.

Link to comment
Share on other sites

щото за разлика от 90% от в пишещите в темата ползвам айфон от 2Г насам и всичките модели са мо минали през ръцете , всички които обясняват как не става са чоплили такъв за 20-30 мин. , айфона е в пъти по стабилен от иос като работа ако не си го поставиш за цел тоя телефон не блокира.

 

пс : андроид е по разпространен единствено заради по евтината цена и разните промоцийки които пускат моб.оператори , повечето тоя андроид не го ползват за нищо освен фейсбук и вайнър та ай стига с тия глупости кои са по грамотни.....

Link to comment
Share on other sites

пс : андроид е по разпространен единствено заради по евтината цена и разните промоцийки които пускат моб.оператори , повечето тоя андроид не го ползват за нищо освен фейсбук и вайнър та ай стига с тия глупости кои са по грамотни.....

iPhone-а за какво го ползват извинявай? Да не говорим, че iPhone е много по-силно субсидиран от операторите, отколкото Андроид телефоните. Не случайно в Глобул iPhone-а е по-евтин отколкото в Техномаркет/Технополис, а другите устройства са на една и съща цена.

 

Познавам потребител на iPhone, която има iPhone, защото:

 

1. Е iPhone.

2. Е бял

 

Дори няма акаунт за iTunes и няма нито едно инсталирано приложение.

 

Едни други пък две имаха iPhone докато беше модерен. Като нашумя Galaxy-то си купиха S3-ки.

 

На въпроса "Защо ти е тоя iPad, купи си таблет с Андроид, по-евтин е.", съм получавал отговор "За статус, как защо."

 

Ти самия си казвал, че Андроид-а има много "занимавки и настройки", а iPhone-а само го "пускаш и върви".

На мен тия "занимавки и настройки" не ми пречат. На голяма част от потребителите - също. Не е тайна, че iPhone-а има най-голям пазарен дял в САЩ. Да ти обясня ли колко технологично напреднал е средностатистическият Американски потребител? Като им се прецака Firefox-а и си купуват нов лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Васко, много си зле брат, ако вярваш в тоя глупости.... Примерно аз ни фейс, ни вайбър ползвам на телефона. А какъв % от потребителите на Айфон правят нещо различно от това + Angry Birds? Хм? Аре стига глупости, бетер тия кретени дето спят пред моловете да чакат сте станали... И Андроид телефоните в класа на Айфон хич не са по-евтини. Спри се вече. 

 

Едит - И мен ме плашеха с "тия занимавки и настройки". Така и не ги видях. 

Link to comment
Share on other sites

айфон се субсидирал повече от операторите от андроид дивайси ?!?! пич осъзнай се , все още няма възможност да си вземеш айфон за 3.99лв/мес. вноска + няква програма..... та от тва по голямо субсудиране здраве му кажи.

 

другото не ме бърка , не доказва нищо ...... вЕрно е че мноо хора ползват айфон щото е модерно но това го има при всяка марка/модел.

а това за технологично грамотният американец нещо няк'си не ми се връзва , значи щом айфона има по голям пазарен дял в америка а американците са тъпи >>>> всички айфон ползватели са по тъпи от андроидаджиите.... :wtf:

 

 

 

 

Васко, много си зле брат, ако вярваш в тоя глупости.... Примерно аз ни фейс, ни вайбър ползвам на телефона. А какъв % от потребителите на Айфон правят нещо различно от това + Angry Birds? Хм? Аре стига глупости, бетер тия кретени дето спят пред моловете да чакат сте станали... И Андроид телефоните в класа на Айфон хич не са по-евтини. Спри се вече. 

 

Едит - и мен ме плашеха с "тия занимавки и настройки". Така и е ги видях. 

 

Що да сме станали бетер тях ? Щото си харесвам марката и не ме кефи да ми обясняват как съм се прецакал ли ? Аре стига пък вие вече сте ни учили кое е по хубаво а ? А тва че андроид телефоните с4 , хтц оне и т.н. струват колкото айфона е най-големият епик фейл шото ай хтц-то става горе долу ма тоя с3/с4 е толкова отвратително скърцащ пластмасарник че шЕ повърна..... 

 

 

 

не говоря кой за какво го ползва а защо андроид е по разпространен , по разпространен е щото има бюджетки по 200лв и с/у няква смешна сума вече имаш телефон с тъч скрийн и някво подобие на операционна система , от там нататък 90% от андроидаджиите изобщо не ги боли с какво са по-свободни да си променят настройките сравнено с иОС.

Link to comment
Share on other sites

Баси не съм фен на андроид но злобил направо ще ме направи. Това със скърцащата пласмаса на с3/4 е най-големия аргумент на голяма маса от притежаващите айфон и ми интересно добре другата година новия галакси С няма да е пласмаса тогава какво ще се оправдаваме? В крайна сметка всички имаме различни виждания за живота и това какво ни харесва и какво не но не е нужно да сме като коне с капаци.

Link to comment
Share on other sites

айфон се субсидирал повече от операторите от андроид дивайси ?!?! пич осъзнай се , все още няма възможност да си вземеш айфон за 3.99лв/мес. вноска + няква програма..... та от тва по голямо субсудиране здраве му кажи.

 

другото не ме бърка , не доказва нищо ...... вЕрно е че мноо хора ползват айфон щото е модерно но това го има при всяка марка/модел.

а това за технологично грамотният американец нещо няк'си не ми се връзва , значи щом айфона има по голям пазарен дял в америка а американците са тъпи >>>> всички айфон ползватели са по тъпи от андроидаджиите....  :wtf:

 

Що да сме станали бетер тях ? Щото си харесвам марката и не ме кефи да ми обясняват как съм се прецакал ли ? Аре стига пък вие вече сте ни учили кое е по хубаво а ? А тва че андроид телефоните с4 , хтц оне и т.н. струват колкото айфона е най-големият епик фейл шото ай хтц-то става горе долу ма тоя с3/с4 е толкова отвратително скърцащ пластмасарник че шЕ повърна..... 

 

 

 

не говоря кой за какво го ползва а защо андроид е по разпространен , по разпространен е щото има бюджетки по 200лв и с/у няква смешна сума вече имаш телефон с тъч скрийн и някво подобие на операционна система , от там нататък 90% от андроидаджиите изобщо не ги боли с какво са по-свободни да си променят настройките сравнено с иОС.

 

Ти не се чуваш какво говориш. Виж свободната цена на iPhone при оператора. После сметни месечните вноски на програмата за 25лв. След това виж свободната цена на Galaxy S4, HTC One и Xperia Z и сметни месечните вноски по същата програма. Дали цената на iPhone-а няма да излезе по-ниска? Тая разлика се плаща от оператора. В САЩ е още по-сериозно положението със субсидиите.

 

Никой не ти казва колко си се прецакал. Ползвай си го със здраве, но това не е причина да отричат очевидни факти.

 

Баси не съм фен на андроид но злобил направо ще ме направи. Това със скърцащата пласмаса на с3/4 е най-големия аргумент на голяма маса от притежаващите айфон и ми интересно добре другата година новия галакси С няма да е пласмаса тогава какво ще се оправдаваме? В крайна сметка всички имаме различни виждания за живота и това какво ни харесва и какво не но не е нужно да сме като коне с капаци.

За пластмасата и аз съм съгласен. Пълна шега е. И С5 пак ще е пластмасов. Сега щели да правят луксозна серия. Galaxy F с кожени гърбове, дървени гърбове и т.н.

 

Искам да видя телефон за 1000 лв да го предлагат някъде за 3.99. Ще си взема няколко.

Аз ще си взема само 1, но ще си го ползвам с кеф.

Link to comment
Share on other sites

Баси не съм фен на андроид но злобил направо ще ме направи. Това със скърцащата пласмаса на с3/4 е най-големия аргумент на голяма маса от притежаващите айфон и ми интересно добре другата година новия галакси С няма да е пласмаса тогава какво ще се оправдаваме? В крайна сметка всички имаме различни виждания за живота и това какво ни харесва и какво не но не е нужно да сме като коне с капаци.

 

там е работата че аз знам какво ми харесва , въпросът е какво правите вие в тая тема ? 

иначе съм сигурен че самсунг пак ще сътворят нещо ужасно , и да къв е проблема да не ме кефи нещо струващо колкото 30% от колите движещи се по улиците на българия направено от най-гадната пластмаса ? 

 

 

Васко - аре да ми земеш едно Галакси Ес4 за 3.99 като си толкова отворен! Спри да говориш глупости!

 

Видене , провери да не ти грее батерията и пластмасовият капак да изпуска някви изпарения......  :grin:

 

http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/globul-touch-se?ref=homep01

 

ето за това говоря , че можеш да си вземеш с/у 4,99лв/месечно андроид , на такава цена няма как да вземете устройство с iOS , никъде не съм споменавал че можеш да си вземеш С4 за 3.99 но има поне 100 модела които са с операционна с-ма андроид на тая цена. 

Link to comment
Share on other sites

ето за това говоря , че можеш да си вземеш с/у 4,99лв/месечно андроид , на такава цена няма как да вземете устройство с iOS , никъде не съм споменавал че можеш да си вземеш С4 за 3.99 но има поне 100 модела които са с операционна с-ма андроид на тая цена.

Защо правиш сравнение между телефони които без субсидия струват 200 и 1000лв?!??! Сравнявай цените със и без субсидии за андроидски телефон с цена равна или около тази на айфон.
Link to comment
Share on other sites

Е и? Аз не виждам какво е лошото в това, че Гугъл са избрали друг подход към операционната система от Епъл. И Епъл на там са се запътили с тия евтини устройства, които са евтини само в САЩ обаче. Дай им време. Те нямат и друг избор. Сегашната им политика им носи единствено спад в %-та устройства с iOS. Ако искат растеж, трябва да сменят политиката. Като не могат да измислят какво да направят, правят като конкуренцията. Не им е за първи път.

Link to comment
Share on other sites

Какъв спад продадени са 9 милиона бройки за 3 дни от 5S ...... за какви спадове говорите всички ? Нормално е да са по-малък % от андроидските дивайси просто защото в момента всеки слага андроид - самсунг , хтц , сони и т.н. 

 

Кога ще осъзнаете че политиката на ейпъл никога не е била и най-вероятно никога няма да бъде да произвеждат компромисни боклуци  , щото вярвам осъзнавате че сигурно не им е невъзможно да пуснат някъв айфон с карантии на 3ГС за 100$ ...... 

 

 

 

 

 

Защо правиш сравнение между телефони които без субсидия струват 200 и 1000лв?!??! Сравнявай цените със и без субсидии за андроидски телефон с цена равна или около тази на айфон.

 

имам чувството че нарочно не искате да прочетете какво съм написал.
ГОВОРИМ ЗА устройство с дадена операционна система не за даден модел - можеш ли да си вземеш андроид за 4.99лв/месец - МОЖЕШ , можеш ли да си вземеш иОС за 4.99лв/мес - НЕ МОЖЕШ , какво има да разсъждавате повече кое било по популярно тогава , нормално е не всеки да може си позволи айфон или С4 за 1 К лв....... ама като отидеш в Глобул и кажеш искам телефон с тъч скриийн да качвам снимки и да се тагвам във фейса получваш андроид от дадена марка за няква смешна сума , айфон просто за тия пари няма ...... как тогава очаквате да е по разпространен ? 

Link to comment
Share on other sites

Какъв спад продадени са 9 милиона бройки за 3 дни от 5S ...... за какви спадове говорите всички ? Нормално е да са по-малък % от андроидските дивайси просто защото в момента всеки слага андроид - самсунг , хтц , сони и т.н. 

 

Кога ще осъзнаете че политиката на ейпъл никога не е била и най-вероятно никога няма да бъде да произвеждат компромисни боклуци  , щото вярвам осъзнавате че сигурно не им е невъзможно да пуснат някъв айфон с карантии на 3ГС за 100$ ...... 

Тия моментни бройки и рекорди не са показателни. %-та устройства с iOS пада с всеки изминал месец докато накрая ще изчезнат тотално. Причината за това не е важна. Важен е факта. И ако Apple искат да продължат да съществуват на пазара на мобилни телефони, ще им се наложи да почнат да правят компромиси и да произвеждат "боклуци". Да ти изброя ли неща, които Apple НИКОГА нямаше да направят. Те самите са го казвали.

 

1. Няма да направят по-голям екран от 3,5"

2. Няма да направят по-малък таблет от iPad-а.

3. Няма да пуснат по-евтино устройство.

 

Най-вероятно има и още "Никога няма да...", но на прима-виста за тия се сещам.

Link to comment
Share on other sites

моменти казваш...... при всеки пуск на нов айдивайс.... ок  :grin:

винаги ме е кефело как с лека ръка обяснявате как една от най-богатите компании оценена на малко над 40млрд , трябва да започне да прави нещо щото щЕла да фалира.... 

Link to comment
Share on other sites

айфон се субсидирал повече от операторите от андроид дивайси ?!?! пич осъзнай се , все още няма възможност да си вземеш айфон за 3.99лв/мес. вноска + няква програма..... та от тва по голямо субсудиране здраве му кажи.

 

имам чувството че нарочно не искате да прочетете какво съм написал.

ГОВОРИМ ЗА устройство с дадена операционна система не за даден модел - можеш ли да си вземеш андроид за 4.99лв/месец - МОЖЕШ , можеш ли да си вземеш иОС за 4.99лв/мес - НЕ МОЖЕШ , какво има да разсъждавате повече кое било по популярно тогава , нормално е не всеки да може си позволи айфон или С4 за 1 К лв....... ама като отидеш в Глобул и кажеш искам телефон с тъч скриийн да качвам снимки и да се тагвам във фейса получваш андроид от дадена марка за няква смешна сума , айфон просто за тия пари няма ...... как тогава очаквате да е по разпространен ?

Така както си написал първото излиза, че операторите взимат един андроидски телефон за 1000 лева и един айфон за 1000 лева, на андроиския му праскат 996лв субсидия и го продават за 4 лв, а на айфона само за 600. Затова и Ангел ти казва, че по-големите отстъпки са за айфон, при еднакви други условия. Телефон за 100 намален до 4 и за 1000 до 600 - къде според теб е по-голямата субсидия? Дали тази за 96 лв или тази за 400?

Това, че даден телефон понеже е по-евтин и след намаляването от оператор излиза супер евтин, не значи, че получава по-голямо субсидиране от айфоните. Това ми е мисълта. Ако изкарат айфон за 100 лв и него ще го има за 4 лв сигурно. Но докато не се прежалят да почнат евтини телефончета, няма как да го проверим на практика.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко направи епохално кухо изказване,с което се представи тотално зле.Но спокойно-срещал съм и други излагания пак на айфон потребители.Преди всичко няма потребител отишъл да пазарува с ЕДИНСТВЕНА цел мобилна ОС.В случая нещата са комплексни и разнопосочни,просто има оформени 2 по-големи групи ползватели на смартфони.

П.С.Относно примера ти с GLOBUL touch SE-доста лош пример бих казал.Та това е апарат с ниски показатели по всички точки и почти на 100 % изработка на някоя китайска фирма.Със сигурност Андроид няма да се чувства добре така облечен.Никой информиран и взискателен клиент няма да си го вземе.

П.С.От друга страна ако намериш някъде си ЕТИКЕТ ,на който е отбелязано АНДРОИД-3.99 лв. мога и да се съглася с теб  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

В момента мненията на хората които не ползват i-устройства са много повече от собствениците на такива. Какви глупости ръсят почти всички не е истина. w00x за пореден път се излага в темата. Много се радвам как повечето никога не са ползвали такова устройство, но колко настървено обясняват колко са зле потребитлите на такива.  

 

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

В момента мненията на хората които не ползват i-устройства са много повече от собствениците на такива. Какви глупости ръсят почти всички не е истина. w00x за пореден път се излага в темата. Много се радвам как повечето никога не са ползвали такова устройство, но колко настървено обясняват колко са зле потребитлите на такива.  

 

:bowdown:

В случая пък спорим по съвсем друга тема, а не кой колко е зле.

Link to comment
Share on other sites

В момента мненията на хората които не ползват i-устройства са много повече от собствениците на такива. Какви глупости ръсят почти всички не е истина. w00x за пореден път се излага в темата. Много се радвам как повечето никога не са ползвали такова устройство, но колко настървено обясняват колко са зле потребитлите на такива.  

 

:bowdown:

А ти за пореден път не се аргументираш. Никой потребител не съм изкарвал зле за нищо. Нито сега, нито никога. Говорим за съвсем различно нещо.

Ползвайте си iPhone-а колкото ви е кеф. Както как си карам Алфа-та, а всички я плюят. Да не тръгна да я продавам, защото на zlobil-а не му харесвала?

Link to comment
Share on other sites

Бях тръгнал да обяснявам в какво един андроидски таблет е зле (в отговор на w00x че iPad за нищо не става и по-добре човек да си вземе андроидски таблет), то пък спря нет-а и ми се затри поста (щото мега-якия ajax на форума е прекалено як и умен).

 

В момента 2те системи са общо взето равностойни и си имат дребни разлики, предимства и недостатъци, но нищо чак толкова съществено. iOS е по-плавна и анимациите при превключване на приложения са по-мазни. Ефект или не - създава приятно чувство. Оттам насетне е въпрос на личен избор. Едната позволява повече настройки и има widgets на десктопа, другата е малко по-плавна при преходите.

 

И гледам и 2те си имат върли фенове, а спора заприличва на windows vs linux

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...