Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

(в отговор на w00x че iPad за нищо не става и по-добре човек да си вземе андроидски таблет), то пък спря нет-а и ми се затри поста (щото мега-якия ajax на форума е прекалено як и умен).

 

Я ми покажи къде съм го написал това.

 

Аз помня, че написах:

 

На въпроса "Защо ти е тоя iPad, купи си таблет с Андроид, по-евтин е.", съм получавал отговор "За статус, как защо."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Дори без евтините андроиди дивайси - андроид пак щеше да е напред. HTC One, Samsung S4, Samsung Note 3, Sony Z1, Nexus 4 - все топ модели продаващи се добре на цената на айфоуните. И докато епъл потребителите имат един избор, то андроид юзърите се разделят м/у няколко телефона, което обяснява и по-високите продажби от гледна точка на сингъл дивайс, въпреки че самсунгите и те правеха някакви откачени бройки

Тук епъл започват да губят и пазарен дял. Като влезна в магазина имам айфоуна + 5 други топ модела. Шанса да избера айфоуна пред андроид дивайс е само 16,7% - простичка математика. Добавяме и топ модела на нокия - 14%.Това без да съм фенбой или каквото и да е.

Примерно на мен айфоуна ми е прекалено мъничък, изглежда ми като детска играчка. Може да е най-прекрасният телефон на света, но размера му го дисквалифицира автоматично.

Друг не го кефят пластмасите на самсунг - просто няма да си вземе такъв, пък каквото и както ще да рънва.

 

Правилно някой каза, че хората си взимат 4 левов андроид телефон просто заради цената, а не заради андроида като такъв. Но има и много хора които си взимат 1000 левов телефон, просто защото това им се вписва в лайф стайла един вид. В крайна сметка ако мога да си позволя 1000 левовият телефон - защо да не си взема такъв? Но това, че мога да си купя 1000 левов телефон не означава, че си имам и на идея какво е андроид или ios. Имам приятели които ме питат кой телефон е модерен сега. Гаджето ми и приятелките и са всичките до една с айфоуни - не знаят за какво са им, но е модерно и си ги взимат. Като това е валидно и за двата лагера. 

 

И ако трябва да съм честен, нямам никаква причина да гледам странно към хората които си взимат телефон просто защото е модерен. Уж съм от advanced юзърите, и все пак си ползвам телефона за вайбър, онлайн банкирането, мейл, gps, и да браузна нещо докато чакам. От време на време отварям някоя RDP или SSH сесия, но напоследък това е наистина рядко. Ами и 200$ китайски телефон би ми вършил същата работа пък къвто ще OS да рънва, ама е на ходя с една безумно скъпа играчка в джоба и догодина като и изтече гаранцията ще я сменя с друга пак така скъпа дивотия просто за да си чеша крастата - както и повечето от пишещите тук, ... :)

Link to comment
Share on other sites

Тия моментни бройки и рекорди не са показателни. %-та устройства с iOS пада с всеки изминал месец докато накрая ще изчезнат тотално. Причината за това не е важна. Важен е факта. И ако Apple искат да продължат да съществуват на пазара на мобилни телефони, ще им се наложи да почнат да правят компромиси и да произвеждат "боклуци".

Типично хейтърско изказване....

Как по точно ще изчезнат , надали си наясно ?

Боклуците ги произвеждат едни други компании не apple.

Една ос един телефон ,максимално оптимизиран спрямо хардуера.

Една ос , един милион модела телефони ,все нещо куца, все някое приложение не работи на този или онзи телефон, 20 хлапака мислещи се за богове ,добавящи и триещи каквото им падне от "съвършенната" ос и бълващи всеки ден версии на различните ромове всеки от тях по "перфектен"....

Айде мерси

Link to comment
Share on other sites

Типично хейтърско изказване....

Как по точно ще изчезнат , надали си наясно ?

Боклуците ги произвеждат едни други компании не apple.

Една ос един телефон ,максимално оптимизиран спрямо хардуера.

Една ос , един милион модела телефони ,все нещо куца, все някое приложение не работи на този или онзи телефон, 20 хлапака мислещи се за богове ,добавящи и триещи каквото им падне от "съвършенната" ос и бълващи всеки ден версии на различните ромове всеки от тях по "перфектен"....

Айде мерси

Така както се случи с Nokia. Както се получи и с Blackberry. Когато едно нещо не се продава достатъчно, за да покрива себестойността си, то понижава качеството си. Падне ли процентното отношение на телефоните с iOS, падне ли търсенето, ще паднат и продажбите. Паднат ли продажбите, устройствата ще изчезнат. Защото едно е да се поръчат 10 000 000 дисплея от САМСУНГ или LG, а друго е да се поръчат 1 000 000. Цифричките са различни, което пък вдига себестойността на едно устройство. Ако се вдигне себестойността, или трябва да се вдигне цената, или трябва да се намали печалбата. Няма какво да ти обяснявам. Погледни Nokia, погледни и Blackberry. И двете компании седяха на високите си тронове 2006 година. Сега едните ги продадоха, а другите спряха да правят устройства за клиентите и започнаха да правят само бизнес устройства. И двете бяха по-големи от Apple в мобилния пазар, защото са били там много преди Apple, Samsung или HTC. И смартфони са вадели по-отдавна.

 

Ти май не си ползвал телефон с Android от едно доста дълго време и само си слушал какво се разправя. ROM-овете са за ентусиастите. Не знам защо изобщо ги намесваш.

Това за единия телефон и едната максимално оптимизирана ОС при iPhone беше. Вече не е. Най-малкото защото имаш 2 резолюции на екраните и докато при Android всичко се оразмерява, то при iPhone седи с някакви смешни ленти от страни, за да запълни резолюцията. Та разработчиците трябваше да кърпят.

 

А това за неработещите приложения дори няма да го коментирам. Казах ти да дадеш един пример още преди 2 страници, но ти така и нищо не каза. Чудел се дали да зациклел, или да се рестартирал. Глупости.

 

Те хората и от Уиндоус мрънкат. На мен как пък така не ми прави проблеми тоя пуст Уиндоус и си го ползвам?

Link to comment
Share on other sites

блекбери имат общо с идеята на ейпъл точно до толкова до колкото и двете фирми са имена на плодове....

 

и тва с фалирането е абсурдно надявам се осъзнавате че се излагате.

 

galaxi тоя викаш бил бъгав , е има хтц desire за 11.90 там андроида по комфортно ли ще се чувства?

 

 

 

 

бухахаха ся дочетох на wooxa поста как си седяли ленти на айфона отстрани мухахахах по голЕм епик фейл не съм чел в тая тема , я кажи воксе къде са точно тия ленти осен във фантазиите ти?

 

 

спирам да споря нЕма смисъл , андроида е най доброто!

Link to comment
Share on other sites

Отдавна колко да е отдавна преди няколко седмици успях да го разкарам HTC ONE ,приложения :chrome, bulbank mobile,people,Turn off this option! всички тези забиваха а на people се рестартираше

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

блекбери имат общо с идеята на ейпъл точно до толкова до колкото и двете фирми са имена на плодове....

 

и тва с фалирането е абсурдно надявам се осъзнавате че се излагате.

 

galaxi тоя викаш бил бъгав , е има хтц desire за 11.90 там андроида по комфортно ли ще се чувства?

 

 

 

 

бухахаха ся дочетох на wooxa поста как си седяли ленти на айфона отстрани мухахахах по голЕм епик фейл не съм чел в тая тема , я кажи воксе къде са точно тия ленти осен във фантазиите ти?

 

 

спирам да споря нЕма смисъл , андроида е най доброто!

Тя "идеята" на Apple вече не е точно същата като преди 2 години.

 

Аз лентите на старите приложения съм ги виждал с очите си на не едно приложение. djadomraz може да потвърди, ако е разработвал за iphone.

 

Аз не казвам, че ще фалират. Виж от къде започна темата за това.

 

Андроид-а не е най-доброто, но не е толкова черен, колкото се опитвате да го изкарате ти, londongunner и разни други.

 

Сложи си ръката на сърцето и кажи какво му е лошото на това HTC One дето го ползваш в момента, като изключим нещата, които просто са различни от iOS.

 

---------------------------

 

http://www.youtube.com/watch?v=UUb6LngRZ-8

Link to comment
Share on other sites

няма никво намерение да го гледам 4 минути тоя дебел грозен и по всяка вероятност девствен looser....

 

 

иначе не е лошо хтц-то но е далеч от чувството с което си ръчкам айфона.....

Link to comment
Share on other sites

няма никво намерение да го гледам 4 минути тоя дебел грозен и по всяка вероятност девствен looser....

 

 

иначе не е лошо хтц-то но е далеч от чувството с което си ръчкам айфона.....

Ами и аз да взема нещо ново за няколко дни временно, и на мен няма да ми е комфортно да работя с него. Дори и iPhone да е.

Особено като си го ползвал толкова дълго време, свикнал си и знаеш, че няма да ти се налага да свикваш с ново, а е само временно.

Малко като камъче в обувката.

 

Но Андроид устройствата минаха доста дълъг път за изминалите 2 години. И като дизайн на приложенията и като качество на устройствата.

За Самсунг не говоря. За тях просто нямам думи.

 

Преди няколко месеца, в тая тема бях написал едно голямо мнение кое ми харесва и не ми харесва и в двете операционни системи, но никой не го отрази и продължавам да получавам титлата "хейтър".

 

И пак ще го кажа за неразбралите. Ако Apple се поотпуснат малко и си отворят системата, може и да си взема iPhone. Ще ме е срам да го вадя пред познати 3-4 месеца след всичките негативи, които съм нахвърлил, но ще го преживея ако си заслужава. Шанса това да стане обаче е по-малък от това Nokia да започне да прави телефони с Андроид, а ако това стане, живота на Apple ще се стъжни много.

Не знам дали сте забелязали, но Nokia извади 2 телефона с 41mpix камера, качеството на която е почти идентично с това на dSLR от ниския/средния клас. Другите си играят с 8mpix играчки все още. За изработката на последните 3 Lumia телефона изобщо няма какво да говорим. Като тухли са. А управлението на екрана с ръкавици и нокти го представиха още преди повече от годинa и половина. Не помня дали iPhone 5S го има, но ако го няма - iPhone 6 ще го има и ще е супер голямо "нововъведение". Гаранция.

 

---------

 

Ето ти ги лентите за които говорех. Това, че ти не си ги видял, не означава, че ги е нямало. Цяла статия дори са написали хората.

 

http://www.theverge.com/2012/9/13/3327352/iphone-5-app-developers-letterboxing-mixed-blessing

Отдавна колко да е отдавна преди няколко седмици успях да го разкарам HTC ONE ,приложения :chrome, bulbank mobile,people,Turn off this option! всички тези забиваха а на people се рестартираше Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Проблема си е бил в твоя телевизор. Аз такива проблеми нямам, никога не съм и имал. Еле пък с Chrome и People.

Link to comment
Share on other sites

w00x, има няколко грозни неща в андроидски таблет

 

1. не можеш да боокмарк-неш url като applicaiton на десктопа, който после при отваряне да няма бутон "back" нито адресна лента отгоре

2. избираемите полета (dropdown list, combo box, <select> - сещаш се) - не се отличават от другите полета

3. същите - при натискане се отваря списъка подобно на клавиатурата но много много грозно. При ios e подобно на компютъра и се показва списъка на страницата.

 

 

zlobil, в случая обаче е прав w00x: blackberry и nokia владееха пазара, имаха първите смартфони... и лежаха на стари лаври. Blackberry даже си беше много добра ОС и имам приятел много ги харесваше. Голяма грешка беше да тръгнат да правят с touch - тотална излагация беше това. После iPhone ги закопа направо. Изкараха на стари лаври още 4-5 години и вече никой никъде не иска да ги купува.

 

Apple спрат ли да правят нови и качествени неща ги отпиши. За мен пускането на 5с беше ОГРОМНА грешка. До момента apple правят много добра техника - вземеш ли нещо тяхно можеш да разчиташ че е качествено. Не е евтино, но е много качествено. Но разчитат на 1 телефон, 2 таблета, 2-3 модела лаптопи, 2 модела компютри и разни дреболии покрай тях и това е. Пуснат ли 1 калпав телефон много трудно после ще изтрият черното петно, което ще остане. Те още ги бъзикат за обхвата на онзи телефон, който като го хванеш нам си как и се губеше. Ако догодина пуснат не 1 ами 5 различни модела iPhone-и ги пиши убегали. Ще видим как ще се развият нещата, но разхвърлят ли се да правят устройства "за всички" подобно на самсунг - до там бяха.

Проблема си е бил в твоя телевизор. Аз такива проблеми нямам, никога не съм и имал. Еле пък с Chrome и People.

И ни най-малко не грее? Айде моля моля. One X ако го разглобиш ще припаднеш как е закрепена антената и по какъв начин дава контакт. Греенето му е другия проблем. Всъщност то не е греене ами е парене. След 5 минути игра на angry birds вече едвам се държи. След един самсунг (преди 10 години, не-смартфон), samsung galaxy s1 този е телефона, който съм разкарал бързо. Първия самсунг не издръжах и 2 седмици - по-некадърен софтуер трудно можеше да се намери, s1-то ме изнерви също софтуера, че забиваше за по 10 сек на телефонния указател, а htc-то основно заради паренето. Откак съм с Note2 съм доволен

Link to comment
Share on other sites

Това dropdown-а ти обясних, че при мен не е така. Аз като цъкна на dropdown списък ми изскача голямо и нагледно меню от което да си избера. Пробвай с cars.bg.

Не говорим за греенето. Говорим за това как като отворел указателя, телефона му се рестартирал, което е просто нелепо. Не казвам, че не му се е случвало, а че или е било от криво приложение, или от дефектно устройство. Проблема не е нито в Google, нито в HTC.

Греенето при One X е от начина, по който е направен Tegra 3 чипа. Проблема идва от nVIDIA, а не от HTC. HTC-тата със Snapdragon защо не греят? Защото чипа им е различен и има по-добро разпределение на топлината по цялата повърхност на задния панел, а не е концентрирано само в една точка. Откакто го руутнах и му смених kernel-а (за да използва по-малко батерия и да не натоварва процесора ненужно) не грее толкова. Грее, но какво да направя? Все едно iPhone-а не грее. Айде моля ти се. С един приятел като пътувахме към морето тая година, iPhone 4-ката постоянно му беше пред въздуховода на климатика, за да го охлаждал, че загрявал. Без да играе игрички на него.

Link to comment
Share on other sites

Проблема идва от nVIDIA, а не от HTC.

Все ми е едно от кой идва. Моето HTC One X грееше да не се траеше. HTC са си виновни, че са сложили това недоразумение в телефон, в който няма адекватно охлаждане. Като не може да се охлажда да не го слагат.

 

За греенето на други устройства - те пак си греят ама печка като One X трудно се намира. И самсунга ми се стопля но е просто топъл и може да се държи, не като htc-то да пари и да не може нормален човек да го държи без да се изгори.

 

---

 

За списъците - утре ще им изискам screenshot да видим последно какви са на техните самсунги, да не би случайно да е оправено и да е така само на телефоните.

Link to comment
Share on other sites

Ами то при мен никога не е било така, както го описваш, та надали са го "оправили". Иди на cars.bg, цъкни на падащите менюта за търсенето и виж за какво ти говоря. Така са падащите менюта по сайтовете от версия на Андроид 1.5 насам.

Link to comment
Share on other sites

Ами то при мен никога не е било така, както го описваш, та надали са го "оправили". Иди на cars.bg, цъкни на падащите менюта за търсенето и виж за какво ти говоря. Така са падащите менюта по сайтовете от версия на Андроид 1.5 насам.

А именно. Ужасно. Пробвах с телефона. Таблет с андроид нямам, последния път като го гледах при колегата е същото като на телефона. Отдолу. Нищо общо с "падащо меню", което при ipad е така:

 

Слагам я в спойлер че е голяма картинката

 

 

ipad-10.jpg

 

 

 

Докато при андроид е ето това недоразумение:

 

https://www.dropbox.com/s/97fxaabbikn3svd/2013-09-27%2002.49.52.png

 

(за съжаление dropbox линка трябва да се цъкне)

 

 

 

 

Ей това също липсва в андроида:

 

tmp_37e690d848a02ec9c733302c3ad49a95_UKr

 

Има "add shortcut to home screen", което обаче просто го отваря в браузъра и не скрива адреси и тн.

Link to comment
Share on other sites

Това dropdown-а ти обясних, че при мен не е така. Аз като цъкна на dropdown списък ми изскача голямо и нагледно меню от което да си избера. Пробвай с cars.bg.

 

Не говорим за греенето. Говорим за това как като отворел указателя, телефона му се рестартирал, което е просто нелепо. Не казвам, че не му се е случвало, а че или е било от криво приложение, или от дефектно устройство. Проблема не е нито в Google, нито в HTC.

 

Греенето при One X е от начина, по който е направен Tegra 3 чипа. Проблема идва от nVIDIA, а не от HTC. HTC-тата със Snapdragon защо не греят? Защото чипа им е различен и има по-добро разпределение на топлината по цялата повърхност на задния панел, а не е концентрирано само в една точка. Откакто го руутнах и му смених kernel-а (за да използва по-малко батерия и да не натоварва процесора ненужно) не грее толкова. Грее, но какво да направя? Все едно iPhone-а не грее. Айде моля ти се. С един приятел като пътувахме към морето тая година, iPhone 4-ката постоянно му беше пред въздуховода на климатика, за да го охлаждал, че загрявал. Без да играе игрички на него.

 

стига си говорил глупости бе майна , загрявал му ..... как все на твоите приятели им се падат бъгави айфони ...... играл съм на 4-ката ФИФА2013 по 3-4 часа и телефона загрява ама чак пък да го охлаждаш е абсолютно невярно...... докато ХТЦ-то по-точно първите ХТЦ оне четох как загряват и се изключват...... 

Link to comment
Share on other sites

И аз като играя Infinity Blade 2 и ми топли, но чак пък да се нуждае от климатици и специално охлаждане - не ми се е случвало. Кики играе по цял ден на нейната 4-ка и това устройство не се нуждае от специални грижи. Но определено и аз съм стигнал до извода, че на w00x познатите са изкупили всичките дефектни iустройства.

 

Адмирации zlobil-е, за това че стоически издържаш и отговаряш на някой, дори нелепи мнения на колегите, които искат да си направят и тази тема - такава за обсъждане на android устройства.  :beer:  :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Може и да се престарава с охлаждането. Аз просто казвам. Докато карам не ми е навик да меря температурата на iPhone-и.

 

londongunner и той е купил най-дефектния ONE. Отваря указателя и телефона му се рестартира.

 

Zlobil: One X загрява - да. Обясних защо. Чипа е много мощен и nVIDIA изобщо не са го предвидили. Моя не се е изключвал заради прегряване. Все тая. Пак се отклонихме от дискусията и изпаднахме в чоплене.

Link to comment
Share on other sites

Да бе ма нали се сещаш кво ме боли кво са му сложили вътре..... загрява ли повече - заграва. Не виждам какво има да се дискутира повече. А тва с айфона и климатика е нелепо.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за греенето на айфона, но миналата зима на Уислър докато аз си правех панорамни снимки от върха, двамата ми колеги с айфони (петици) псуваха, защото нещо студа не му понасяше на хайванина и се рестартираше като луд. Не се бъзикам, дори единия колега отиде в епълстора да го рекламира и са му сменили телефона (в това отношение Епъл нямат грешка, може да отидеш да ти сменят устройството с ново дори при най-идиотските причини за някакви нередности), но доколкото разбрах операцията е нямала ефект. Явно студа му действа сериозно, предвид топлопроводимостта на алуминиевия корпус и батерията най-вероятно бързо влиза в кофти режим и почва да сдава багажа, ако не се държи на топло.

Link to comment
Share on other sites

А именно. Ужасно. Пробвах с телефона. Таблет с андроид нямам, последния път като го гледах при колегата е същото като на телефона. Отдолу. Нищо общо с "падащо меню", което при ipad е така:

 

Слагам я в спойлер че е голяма картинката

 

 

ipad-10.jpg

 

 

 

Докато при андроид е ето това недоразумение:

 

https://www.dropbox.com/s/97fxaabbikn3svd/2013-09-27%2002.49.52.png

 

(за съжаление dropbox линка трябва да се цъкне)

 

 

 

 

Ей това също липсва в андроида:

 

tmp_37e690d848a02ec9c733302c3ad49a95_UKr

 

Има "add shortcut to home screen", което обаче просто го отваря в браузъра и не скрива адреси и тн.

Ники,за това ли говориш ?

Link to comment
Share on other sites

Ники,за това ли говориш ?

Не. Това не е същото. При iOS имаш възможност да го направиш на "application" и няма бутоните от браузъра нито имаш адрес отгоре. По нищо не можеш да го различиш от обикновенна програма ако е направено кадърно

 

(Говорим за таблет, който се дава на търговски представител да вкарва някаква информация с него)

Link to comment
Share on other sites

 

Apple’s iPhone 5 touchscreen is 2.5 times faster than Android devices

 

 

 

Smartphone Touchscreen Latencies

 

 

"Regardless of the reasons, the conclusion is clear: the best written apps on iPhones will simply feel more responsive than similar apps on the current gen of Android devices," the company concludes. "(We speculate this might be a major reason why the iPhone keyboard generally feels better than the Android keyboard to many people.)"

 

 

 

http://www.gizmag.com/smartphone-screen-latency/29144/

 

http://appglimpse.com/blog/touchmarks-i-smart-phone-touch-screen-latencies/

 

agawi-touchscreen-latency-times-0.png

 

 

:drunk:  :drunk:  :drunk:  :drunk:

Link to comment
Share on other sites

Може би не е редно да ги сравнявам но наистина на айфона ми 3г клавиатурата ми е по-удобна и ми се струва по-добре работеща от тази на галакси с-ката ми.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...