Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

някой сменял ли е тъчскрийн/дийсплей на iphone 4s? защото сега ме питаха, по принцип като гледам не е кой знае какво и мога да го сменя ... говоря за стъклото с дисплея, а не digitizer-a, щото там си това UV лепило си е хамалогия(вече съм чупил един екран нa samsung galaxy 4 mini, като се опитах да го отделя от тъч скрийна) ... мисълта ми е по-скоро за качеството на тея части, дето ги предлагат в ebay/aliexpress и подобните сайтове. в ebay вървят около 10 паунда, а в aliexpress от 16$ до 28$ ... и се чудя дали ако избера най-високата цена, това ще гарантира някакво качество? малко се съмнявам в това ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
някой сменял ли е тъчскрийн/дийсплей на iphone 4s? защото сега ме питаха, по принцип като гледам не е кой знае какво и мога да го сменя ... говоря за стъклото с дисплея, а не digitizer-a, щото там си това UV лепило си е хамалогия(вече съм чупил един екран нa samsung galaxy 4 mini, като се опитах да го отделя от тъч скрийна) ... мисълта ми е по-скоро за качеството на тея части, дето ги предлагат в ebay/aliexpress и подобните сайтове. в ebay вървят около 10 паунда, а в aliexpress от 16$ до 28$ ... и се чудя дали ако избера най-високата цена, това ще гарантира някакво качество? малко се съмнявам в това ...

Аз смених на моя,тогава ми струваше към 90 кинта с "монтажа".Оригиналния нещо се прецака и почна да прескача при набиране,все едно си допрял телефон до црт монитор.После му смених и батерията,вече сам се справих.Обаче имаше разлика в дисплеите-фабричния е с хубаво бяло а тоя дето ми го монтираха след това е едно такова с мноого лек нюанс към жълтеене имам много набито око и лекичко се дразних.Ако не си виждал преди това другия не прави впечатление.Принципно ако внимаваш не е проблем да го смениш и сам,има едни комплектчета за разглобяване с всичко необходимо в тях.Кофти само че батерията е залепена с някаква доста яка лепка видях зор до като я махна....Моя съвет е да си намериш втора ръка оригинален екран от някой заключен или повреден.

 

Link to comment
Share on other sites

някой сменял ли е тъчскрийн/дийсплей на iphone 4s? защото сега ме питаха, по принцип като гледам не е кой знае какво и мога да го сменя ... говоря за стъклото с дисплея, а не digitizer-a, щото там си това UV лепило си е хамалогия(вече съм чупил един екран нa samsung galaxy 4 mini, като се опитах да го отделя от тъч скрийна) ... мисълта ми е по-скоро за качеството на тея части, дето ги предлагат в ebay/aliexpress и подобните сайтове. в ebay вървят около 10 паунда, а в aliexpress от 16$ до 28$ ... и се чудя дали ако избера най-високата цена, това ще гарантира някакво качество? малко се съмнявам в това ...

 

На 4/S се сменя дооста по-трудно от 5-цата, общо взето се разглобява целият телефон, на 5-цата само отвиваш болтчетата, махаш буксите и закачаш новият. И на 2-та съм сменял дисплей но на 4-ка не бих се хванал да го правя отново, дай го на някой да го смени за 70-80лв. 

 

пс : На спирката с/у ПУ като идваш от Сточна гара към Тримонциум точно зад спирката има едно малко магазинче ча ГСМ-и, шанаджията ги сменя бързо и не взима много пари, пък и е по-добре да ти сложи оригинален дисплей втора ръка отколкото китайско менте, на мен последният път за 5S-a ми взе 100лв за смяна + дисплей от него. 

Link to comment
Share on other sites

Я пак, аз ли съм обидил, или те мен? Кой нариа тъпир и у лево? А? Я малко по-безпристрастно!

Какви са ти доводите, защото ще докладвам коментара ти към другите модератори. Нямаш право да ЛЪЖЕШ, че аз съм обиждал! Защо не предупреди и другия потребител, от който започна цялата работа и между впрочем той обиждаше, а не аз!

Темата е поразчистих вече и благодаря на мненията на хората, които не използват Apple продукти, но определено се включват в споровете тук.

Поне хиляда пъти съм го писал, че не е желателно - ако не си Apple user да дойдеш в темата и да почнеш да описваш "компетентното" си мнение и да плюеш останалите хора, че са се спряли на даден продукт и са го предпочели пред твоята ЛЮБИМА марка. Това си е тяхно право и желание. Не сте вие хората, които им го купувате и подарявате, че после да им казвате какво да правят и какво не и колко са се "набутали" и колко са зле. 

Та, за да не остана неразбран - Вайпър, ако още веднъж обиди някой тук - ще излезне в почивка (имам прекалено много поводи, за да го направя това). Злобиле - успокой се и преглътни още веднъж този горчив хап. 

 

Хубав ден


 

А защо мен? Сега ще ти отговоря в стила на zlobil, та да видим дали ще ти хареса.

 

_I_ Тъпир, аре у леВо.....

 

На това, как ще реагираш. Ако поне малко не си комплексар, искам отговор от теб!

 

Любо, аз вчера щях да го изпращам viper в почивка, но ми се наложи по спешност да излезна от вкъщи. Добре, че поне ти четеш темата и си се намесил.

Васко, не им се вързвай на разни които ти обясняват колко си зле да ползваш Apple продукти. Мен ме забавляват. Не си струва да си хабиш нервите.

Link to comment
Share on other sites

малко офтопик от мен

Винаги съм ти се чудил когато цитираш някой. Обикновенно хората цитират някой и от долу отогварят, спрямо цитата, при теб е нещо на обратен ред и не мога ти хвана сега кое към кой цитат е. Винаги е така.

Аз може съм андроид потребител, ама верно ти почна с определенията с Iовцете от въздуха...

Link to comment
Share on other sites

.... по-добре да ти сложи оригинален дисплей втора ръка отколкото китайско менте, на мен последният път за 5S-a ми взе 100лв за смяна + дисплей от него. 

 

ква гаранция има, че втора ръка, ама свален от повреден iphone ще е по-добре? по твоите думи да разбирам, че всичко, дето се продава в нета са китайски ментета ...

Link to comment
Share on other sites

 

.... по-добре да ти сложи оригинален дисплей втора ръка отколкото китайско менте, на мен последният път за 5S-a ми взе 100лв за смяна + дисплей от него.

 

 

 

ква гаранция има, че втора ръка, ама свален от повреден iphone ще е по-добре? по твоите думи да разбирам, че всичко, дето се продава в нета са китайски ментета ...

Не са ментета,просто са с по ниско качество от оем-ските.По сервизите има доста заключени,дето стават само за части,отключването им е почти невъзможно(освен от епъл).От такъв свален дисплей е по-добре от ибей-ски;)

Ако човека на Злобил не се справи пиши лс да ти дам координати на човека дето смени моя.

Link to comment
Share on other sites

ква гаранция има, че втора ръка, ама свален от повреден iphone ще е по-добре? по твоите думи да разбирам, че всичко, дето се продава в нета са китайски ментета ...

 

Гаранцията е, че оригиналното си е оригинално и толкова.

Link to comment
Share on other sites

ква гаранция има, че втора ръка, ама свален от повреден iphone ще е по-добре? по твоите думи да разбирам, че всичко, дето се продава в нета са китайски ментета ...

 

говоря за icloud телефон, 5-цата я чупих 3-4 пъти и 1 път 5S-a, всеки път ми слага такива дисплеи и проблеми няма

при всички положения ОЕМ-ски от icloud-ски телефон е по-добре от китайско менте. 

 

Иначе - да, всичко което се продава по нет-а е китайско менте, apple не продават резервни части на дребно.

Link to comment
Share on other sites

мен това последното ме интересуваше и най-вече, че частите които се продават в мрежата са с по-ниско качество от оригиналните ... иначе за смяната - не мисля, че ще имам проблем да го сменя. сменял съм на доста android-ски(телефони и таблети), от iphonе-ите съм разглобявал 5-цата и общо взето малко повече кабелчета и винтчета има, но общо взето не е нищо особено отвътре(спор няма, че е много добре окомплектован и "подреден" хардуера).

 

п.п. като цяло се чудя дали си заслужава да се занимавам или да му кажа да ходи да си търси сервиз(познат е, не ми е близък), щото общо взето очаква ако аз му го оправя, да мине тънко, тъй като му казах, че една смяна на тъч/дисплей на 4s върви около 80-90 лв., а аз преди време бях му сменил един тъч на андроидски телефон за 20 лв., та предполагам толкова очаква да му кажа и сега(това само за работа, без цената на стъклото/дисплея)

Link to comment
Share on other sites

На това, как ще реагираш. Ако поне малко не си комплексар, искам отговор от теб!

7 дена тотална почивка, 14 дена без право да пишеш мнения и няколко месеца да не можеш да пускаш мнение без да минат одобрение на модератор. Харесва ли ти този отговор. След 15 дена ще можеш да си кажеш.

Link to comment
Share on other sites

 

 п.п. като цяло се чудя дали си заслужава да се занимавам..
Ако не е твой не се занимавай...Ако решиш все пак внимавай с дисплея отвътре,има нещо като бял филм,ако го натиснеш с нещо остава по-светъл участък като "запали".Иначе айфон-а е много добре замислен хардуерно,ремонтопригоден е много ;)
Link to comment
Share on other sites

Ако не е твой не се занимавай...Ако решиш все пак внимавай с дисплея отвътре,има нещо като бял филм,ако го натиснеш с нещо остава по-светъл участък като "запали".Иначе айфон-а е много добре замислен хардуерно,ремонтопригоден е много ;)

 

+1 

 

на сестра ми 4-ката я прецаках така (в последствие се самопоправи). не се подлъгвай по 5-цата 4-ката е направена доста по-сложна за разглобяване. на 5-цата си смених панела, като я разглобявах до дупка 2 пъти (скъсах лентовият кабел на пауър бутона) и е в пъти по-лесно, всичко е много по-подредено от 4-ка. 

 

аз не бих се занимавал на чужд телефон да го правя.

Link to comment
Share on other sites

Запалихте ме да си сменям дисплея на 5-цта сега. Само да намеря някой айкалуд по-на сметка.

Проблема на моя дисплей е, че има една розова сянка (тинт) в центъра, което го сменят гаранционно, но като не е в гаранция...

Не е болка за умиране и човек не би го забелязал освен на чисто бял екран, но като го зная ме дразни чат пат.

 

Е като в тая обява изглежда дисплея:   http://olx.bg/photos/ad/72655006/3/

Link to comment
Share on other sites

Между другото в Айфон форума бях намерил едно момче дето продава чаркове-купих си нова батерията за 4s-ката и се оказа много читава...разгледайте там какво се случва.Заключени с акаунт телефони в голямата си част са Крадени така че имайте едно на ум :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На 6 и 6+ са имат опция като тапнеш 2 пъти по хоум бутона /без да клика/ и екрана се скролва надоло и така достигате до горните икони без проблем с една ръка.

 

Екран на стария си 4 съм сменял и е голяма врътня. Иска си и да имаш инструменти, че е кофти да закъсаш по средата заради липса на финна отвертка .

Също се слага едно разделителче на сензора който изключва дисплея като сложите телефона до ухото, че ако не се сложи и не работи / това е за китайските екрани/.

Аз първия път не го сложих и се прецаках да го разглобявам целия два пъти :)

 

Сега съм с 5-ца, но не съм я човъркал още / дано не се и налага/

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Между другото в Айфон форума бях намерил едно момче дето продава чаркове-купих си нова батерията за 4s-ката и се оказа много читава...разгледайте там какво се случва.Заключени с акаунт телефони в голямата си част са Крадени така че имайте едно на ум :rolleyes:

 

Кой е този форум?

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Запалихте ме да си сменям дисплея на 5-цта сега. Само да намеря някой айкалуд по-на сметка.

Проблема на моя дисплей е, че има една розова сянка (тинт) в центъра, което го сменят гаранционно, но като не е в гаранция...

Не е болка за умиране и човек не би го забелязал освен на чисто бял екран, но като го зная ме дразни чат пат.

 

Е като в тая обява изглежда дисплея:   http://olx.bg/photos/ad/72655006/3/

 

на 5-цата се сменя елементарно за има няма 15мин. развиваш 2-те болтчета от долу, откачаш 3-те букси и всичко обратно. 

принципно дисплеите за 5-ца ги шиткат по 80-90лв. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...