Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Това не е баш така ;) В Планината като нямаш нет какво правиш ? На предишните телефони от 2010 да кажем ставаше доста бавно.Тествам съм го ;) Сега за 2 секунди ми хваща сателити.Подобрена е технологията :D

Е аз какво казах?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Честно казано не разбирам какво им харесвате на тея Айфони. Подарили са на жената на майка ѝ и на баща ѝ 5S. Три-четири пъти ги разглеждам - ми пълни пръчки... Дисплеите реагират като на Nokia 5530 - тоест почти не реагират, отделно цветоподаването им е някак странно... Зареждането всеки ден е без коментар. Камерата е читава и дотам, според мен...

Link to comment
Share on other sites

Дисплеите реагират като на Nokia 5530 - тоест почти не реагират

Ъъъъ моля? Я пак? Точно пък това работи перфектно, за разлика от половината андроиди където ти правиш нещо, то го прави с 200мсек закъснение (не е много но се усеща)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ги харесвам Айфоните, защото е направено точно като за индианци.

Слушалка нарисувана - обаждаш се.

Телевизор - ю туб.

И т.н. и т.н.

 

Не иска тормоз, лесно е.

За мен е предимство, имам си достатъчно тормозещи ангажименти през деня, та и телефона да ме мъчи.

 

Както в университета, добрият преподавател е просто преподаващият, да може всички да го разберат.

 

Имал съм и с други ОС и пак бих си взел, не е да съм сектант.

 

Лично за мен е недостатък, че са толкова популярни, защото ме дразни някой да ме пита за телефона - устройство, като устройство, какво толкова, удобно е, има софтуер за каквото се сетиш, върши работа и дотам.

Link to comment
Share on other sites

аз преминах към iphone защото стария ми телефон(htc desire s) започна доста да цикли/да бави, да забива и "фабричното" зануляване ми се видя безсмислено след втория път. да, вярно че телефончето беше от старите модели и със слаби параметри в сравнение със сегашните, но аз съм от хората, които ползват един телефон докато се счупи или образно казано "докато откаже напълно да функционира" ... в същото време мобилния телефон го разбирам като компактно устройство, затова всяка "модерна слушалка" над 4" ми идва малко голяма за носене по джобовете - нови модели с android вече гравитират около 5", а при тези с по-малки размери има компромис в качеството и параметрите ... в същото време при 4s получавам това, което съм имал до момента - компактна слушалка, която в същото време не цикли и не забива. т'ва е. иначе изобщо не съм фен на ейпълските щуротии.

 

между другото iphone 4/4s ползват 512MB RAM, докато телефони с по 1GB RAM на android след време започват да работят доста тегаво ... значи при ейъпъл оптимизирането на хардуерните ресурси е някак си по-сполучливо отколкото при зеленто роботче, при което надцакването с повече оперативна памет(вече май има и с по 3GB) и повече ядра ми се вижда някак си като помпане на мускули(доколкото знам много малък процент от приложенията за андроид ползват 4-те ядра на един изчислителен процесор, та явно в голямата си част всичко опира до маркетингови трикове)

Link to comment
Share on other sites

Навигация Co Pilot дава една безплатна карта за регион по избор. Nokia Maps също е offline, но несъм я пробвал.

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Има ли как на 5S да се настрои скролването в страница да е по-бързо, в момента с заводски настройки ми прехвърля с едно движение по 1 ред? И може ли да се махне pass key и да се ползва само touch print за отключване на телефона?

Link to comment
Share on other sites

Има ли как на 5S да се настрои скролването в страница да е по-бързо, в момента с заводски настройки ми прехвърля с едно движение по 1 ред?

Скролирането трябва да ти следи пръста. Аз също не стоплям за какво говориш

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ моля? Я пак? Точно пък това работи перфектно, за разлика от половината андроиди където ти правиш нещо, то го прави с 200мсек закъснение (не е много но се усеща)

 

Може да го прави със закъснение, но поне го прави, а не като iPhone изобщо да не отбелязва, че си го накарал да направи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Може да го прави със закъснение, но поне го прави, а не като iPhone изобщо да не отбелязва, че си го накарал да направи нещо.

Това за първи път го чувам. При мен наблюденията са точно обратните. При iOS анимациите на прехода са адекватни и дават усещане, че всичко работи по-плавно и бързо, въпреки, че ако засичаш в крайна сметка е същото, докато андроида като скролираш то те "гони" някак и усещането е, че изостава. Същото е и с прехода при отваряне и смяна на приложение.

Link to comment
Share on other sites

Това за първи път го чувам. При мен наблюденията са точно обратните. При iOS анимациите на прехода са адекватни и дават усещане, че всичко работи по-плавно и бързо, въпреки, че ако засичаш в крайна сметка е същото, докато андроида като скролираш то те "гони" някак и усещането е, че изостава. Същото е и с прехода при отваряне и смяна на приложение.

С ART архитектурата го няма това "гонене" вече. И аз го виждах преди.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не разбирам какво им харесвате на тея Айфони. Подарили са на жената на майка ѝ и на баща ѝ 5S. Три-четири пъти ги разглеждам - ми пълни пръчки... Дисплеите реагират като на Nokia 5530 - тоест почти не реагират, отделно цветоподаването им е някак странно... Зареждането всеки ден е без коментар. Камерата е читава и дотам, според мен...

 

още един напълно неадекватен коментар.....бате сигурен ли си че жена ти на маика и на баща и са му подарили iphone а не китайско копие щото тия неща които ги разправяш освен че не са вЕрни са повече от абсурдни, точно iphon-ините имат най-адекватният тъч скрийн който андроид постигнаха в последните 1-2 години..... 

ей заради ей такива приказки тръгват легендите как apple били пръчки  :thumbsdown:

 

 

между другото iphone 4/4s ползват 512MB RAM, докато телефони с по 1GB RAM на android след време започват да работят доста тегаво ... значи при ейъпъл оптимизирането на хардуерните ресурси е някак си по-сполучливо отколкото при зеленто роботче, при което надцакването с повече оперативна памет(вече май има и с по 3GB) и повече ядра ми се вижда някак си като помпане на мускули(доколкото знам много малък процент от приложенията за андроид ползват 4-те ядра на един изчислителен процесор, та явно в голямата си част всичко опира до маркетингови трикове)

 

именно, точно и поради тая причина iphone 6 е с параметри 2 пъти по-слаби от повечето андроиди от тия години но работи по-добре, не всичко е куад и трипъл к0р процесори и маса рам......

 

 

 

 

@XMD за да ползваш touchID трябва да е пуснат и passcode-a, ако нещо не иска да ти разпознае пръстовият отпечатък се ползва passcode-a, както и при рестартиране на телефона също изисква първият път да се въведе паролата. 

 

 

 

пс : Нокия са пуснали навигацията си HERE за iphone, поддържа и offline карти, безплатна е и работи сравнително добре. 

https://www.here.com/app/en/?L=32

Link to comment
Share on other sites

Повече от сигурен - гаранционни карти от Теленор. Виж, ако Теленор продават ментета - не знам...

Пак ще го взема да си поиграя и пак ще пиша, но на първо и второ четене е това. Дори аз останах учуден, предвид колко се ползват, но отдавна това, че нещо се ползва много, не означава, че е добро.

Ще го взема пак и ще си поиграя, като след това пак ще пиша впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Недей.....няма смисъл..... току що оплю един от най-добрите тъч скрийни създавани някога че лагвал и т.н. общо взето пълен смях.....само за справка ти с какъв точно андроид си ?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Недей.....няма смисъл..... току що оплю един от най-добрите тъч скрийни създавани някога че лагвал и т.н. общо взето пълен смях.....само за справка ти с какъв точно андроид си ?  :lol:

 

Note 4, но не виждам какво общо има това. Преди това бях с Grand и там беше почти същото - тоест по-добре от iPhone5S, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Ако ша са биете, викнете ме да гледам кой кого :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

+1.

Голям панаир става.. в много голям % от мненията по принцип (не само в този форум), НЕ ползващите и НЕ ползвалите продуктите на Епъл, винаги са много 'компетентни' относно продуктите и това, какви хора са ползващите ги.. За сметка на това, в андроид форумите не съм видял много Епъл юзъри, които да плюят по зеленото човече.. Като не ви кефят, не ги ползвайте и подминавайте темите, свързани с тях.. Личните препирни и последващите глупости са излишни..,

Link to comment
Share on other sites

Темата е поразчистих вече и благодаря на мненията на хората, които не използват Apple продукти, но определено се включват в споровете тук.

Поне хиляда пъти съм го писал, че не е желателно - ако не си Apple user да дойдеш в темата и да почнеш да описваш "компетентното" си мнение и да плюеш останалите хора, че са се спряли на даден продукт и са го предпочели пред твоята ЛЮБИМА марка. Това си е тяхно право и желание. Не сте вие хората, които им го купувате и подарявате, че после да им казвате какво да правят и какво не и колко са се "набутали" и колко са зле. 

Та, за да не остана неразбран - Вайпър, ако още веднъж обиди някой тук - ще излезне в почивка (имам прекалено много поводи, за да го направя това). Злобиле - успокой се и преглътни още веднъж този горчив хап. 

 

Хубав ден

Link to comment
Share on other sites

Нямам проблеми аз, просто ми дойде леко в повече поредният андроийд хейтър......можеш да ми сложиш уарн и без това ми липсват квадратчетата като си погледна профила :) 

 

 

пс : Някой дали е чел наскоро какво се очаква тая година заедно с 6S, говореше че ще пускат 6C с големината на 5-ца ? Че тая пуста 6-ца ми идва прекалено голяма.  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел, но определено това е мода, която се наложи от другите телефони - големият екран. Аз за това си и останах на 5-цата, защото 6 ми е малко по-голяма. Не че ми са къси пръстите, но аз бях свикнал от първият ми iPhone (края на 2007 година) с размера, после взех 4-ка, която беше същата. Криво ми беше да мина от 4 на 5, ама свикнах, защото беше само издължен.

Не че няма да се свикне и на този размер, ама не го намирам за удобен, което си е лично мнение. Жена ми пък има Мото Е от скоро и 4-ка от няколко години - тя си мисли да взима 6-ца, за да си смени iPhone-а и габаритите на 6-цата и харесват много. Ама както писах - нещата са си до човека.

Link to comment
Share on other sites

От 5" и нагоре вече трябват 2 ръце да го ползваш. Трябва да си 2+ метра, че да имаш ръце,да може да работиш свободно с такъв голям дисплей. За мен иделания размер е 4.7. Ама сега е модерно да се правят фаянсови плочки.

Link to comment
Share on other sites

Да, много точно си го описал Миро. Притеснявам се аз за тези хора - няма ли да се облъчат много с тези неща близко до мозъците?! :)

Като видя такъм фаблет и дърпам малкия настрани, за да не се освети. :grin:  :notify:

Link to comment
Share on other sites

Любо, аз вчера щях да го изпращам viper в почивка, но ми се наложи по спешност да излезна от вкъщи. Добре, че поне ти четеш темата и си се намесил.

 

Васко, не им се вързвай на разни които ти обясняват колко си зле да ползваш Apple продукти. Мен ме забавляват. Не си струва да си хабиш нервите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...