Jump to content

Photo

iPhone

• Please log in to reply
1305 replies to this topic

#1 AssassiN

AssassiN

Kalam Mekhar

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4673 posts

Posted 20 May 2011 - 06:59

Предлагам тук да споделим опит с iPhone. Какви приложения ползвате, с какви проблеми се сблъсквате и т.н.
Аз например бих бил благодарен да ми се препоръча софтуер. Не е зле да споделим и източници за IPA файлове.

SBSettings например така и не успявам да го подкарам, а и не ми е докрай ясно за какво служи.
"The soul knows no greater anguish than to take a breath that begins with love and ends with grief. But there are other anguishes, many others. They unfold as they will, and to dwell within them is to understand nothing.
"Except, perhaps, this. In love, grief is a promise. As sure as Hood's nod. There will be many gardens, but this last one to visit is so very still Not meant for lovers. Not meant for dreamers. Meant only for a single figure, there in the dark, standing alone.
"Taking a single breath."

#2 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 20 May 2011 - 08:36

Аз моя не съм го JB-нал и си карам с приложения, които са си в ΑppStore. Това, което имам качено е - Viber - за разговори и SMS-и с други потребители, ползващи тази програмка, чрез WiFi, Tango - видео разговори на същата опция като viber, MSN, iBlacklist - за съжаление блокирва само номерата, които са му заложени в база данни, не е като програмката със същото име, но която може да си я купиш от Cydia, Battery Doctor - програмка за батерията, включвам я, когато си зареждам телефона.

Имам и 2 - 3 игри, колкото да се занимавам с нещо, ако трябва да чакам някой в колата си или някъде другаде.

Всичко, което ти трябва е описано много добре и подробно в iphone-bulgaria.com, но аз не вярвам, че ти не си се запознал с този форум. Благодарение на описаното в сайта си JB iPhone 2-ката преди 3 години и нещо, има и crack-ове на програмки и много други неща, но няма какво да обяснявам - ти сам ще погледнеш, ако до сега не си - разбира се.

Колкото до проблеми - аз не мога да си се оплача от телефона. 2-ката я имах повече от 2 години, никакви забележки. 4-ката е същото нещо - ама то и какво му трябва на телефона - едно силиконово протекторче на iSkin или More, защото работата ми е такава, че понякога трябва да говоря по телефона - а съм с омазани или мръсни ръце. Едно матирано фолио на екрана и double click на Home бутона, за да можеш да затвориш приложенията, които са в background-а ;)

Аз определено съм доволен от моето ip4, дори и да не е JB-нат все още :laughing: Чакам началото на Юни, за да видим какво ново ще дойде с iOS 5.

А ти какво си насложил, че не си споделил.

"Maybe our books will have a chapter shared…"
I can't sleep without your breathing and I can't breathe each time you're leaving.

#3 AssassiN

AssassiN

Kalam Mekhar

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4673 posts

Posted 20 May 2011 - 14:58

Ами предимно игрички от hackulous, ТомТом Европа, DocsToGo, Skype, Facebook...
Има ли как да си сменя телефонния бележник, че не ми е много удобен.
И как мога да изтрия САМО 1 СМС от историята или ЕДНО обаждане?!
"The soul knows no greater anguish than to take a breath that begins with love and ends with grief. But there are other anguishes, many others. They unfold as they will, and to dwell within them is to understand nothing.
"Except, perhaps, this. In love, grief is a promise. As sure as Hood's nod. There will be many gardens, but this last one to visit is so very still Not meant for lovers. Not meant for dreamers. Meant only for a single figure, there in the dark, standing alone.

#4 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 20 May 2011 - 15:05

За SMS-а, отиваш на даденото history с човека, с който си пишеш - в горния десен ъгъл имаш EDIT бутонче, натисни го и от страната на всяко съобщение ти се появява едно кръгче - натискаш върху него - и след това избираш - DELETE. Можеш да избереш няколко, можеш и да използваш Forward функцията.

За бележника мисля, че имаше алтернативи, но в момента не мога да ти дам линкове. За едно обаждане - не можеш, триеш всички с clear бутона.

I can't sleep without your breathing and I can't breathe each time you're leaving.

#5 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 02 July 2011 - 11:04

можеш да триеш разговори,само че за целта трябва да ти е джейлнат телефона ,сваляш от сидията callclear трябва, да въведеш сорс xsellize и си готов!

#6 Krassy

Krassy

Член

• Members
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 02 July 2011 - 15:17

Джейла не е табу.
Айфона е като всяко едно устройство с операционна система и неограничени /съгласно софтуера/ възможности.
Сериозното му предимство е, че е направен дяволски добре.
Пипнат е като дизайн, пипнат е като материали, нищо, че частите са самсунг, просто контрола и изработката са на ниво.
И най-голямото предимство е, че софтуерът е писан за точно този хардуер.
Стабилна работа, яка батерия, изискан вид... До тук край с рекламата хе хе хе

Не случайно е направен така.
Проектиран е за тъпи, но уважаващи себе си американци, които си ценят времето и нервите.
Те взимат айфона за това, за което е направен и просто го ползват.
Начина на мислене им е такъв и много малко хора се тормозят защо не модел това или онова.
Напротив. Може го, Но не е предоставено като възможност.
За да не понижи риска до минимум от грешки или други нежелани случки.

Ако нещо ви трябва, достатъчно е да напишете в гугъл: How to make iPhone 4 ... Алабала там каквото се сетите. Има ВСИЧКО!

#7 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 03 July 2011 - 11:11

съгласен съм че джейла не табу, а е голямо предимство.
първо ти пести пари, второ разширява възможностите на iphona и трето ти помага на практика да разбереш принципа на работа на телефона.
първото ми apple устройство беше ipod touch първа генерация,вършише ми работа и бях против да го джейлна, докато не взех iphone 3g вече джейлнат . много ми хареса, направих му рестор и го джейлнах , още повече ми хареса.
Какво се отнася за американците, напълно подкрепям колегата!
и още нещо, 40-50% от притежателите на iphone го притежават като аксесоар и ползват функциите , които притежава и една нокиа 1200 и чат- пат някой друга снимчица да направят, като ги питаш, имат ли itunes на компа, повечето питат какво е тва???

#8 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 04 July 2011 - 09:08

Аз мога да говоря, защото съм пробвал и двете баници. Първия ми iPhone беше докаран от щатите в далечната 2007 година. Ползвах го повече от 2 години и го продадох. Той беше джейлнат - нямаше друг начин. Имам и iPod Touch 1st generation от началото на 2008, той в момента е JB-нат, но за сметка на скороста, с която работи.

Не че съм против джейла или пък го възхвалявам, но след като си взех 4-ката и реших да не я джейлвам - единствено iBlacklist ми липсва. Но дайте да не се заблуждаваме, хайде да си кажем Motorhead кои са ни недостатъците на джейла, че ти го описа тук като..... най-прекрасното нещо в света.

- падането на батерията в следствие на JB - личен опит

- възможността да си омажеш телефона с всякакъв софтуер

- муден, по-бавен iphone, по-нестабилен, по-несигурен

От друга страна пък при JB телефон имаш възможността да ползваш тонове софт, който по една или друга причина Apple не е одобрил. Всичко е въпрос на вкус аз бих казал. Нещата в AppStore не са чак толкова скъпи, за да не си ги купиш - поне аз така разсъждавам на този етап. Нищо не се знае, може утре да ми щъкне нещо и да си джейлна и моя телефон, но дори и тогава - отново ще имам резерви.

#9 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 04 July 2011 - 10:45

не карам никой насила да си го джейлва!
в апстор нещата не са скъпи?? да, някой игричка, или шублер- да , по 1-2$ , обаче една за навигация да платиш 50-60$ ми се струва много, освен това да си свалиш един хубав речник , пак 25-30$
за джейла, не хаби много батерията, ако не сваляш някой програмки, които са само за гъзария от рода на multiflow и barrel , случва се разбира се при unlock да пада по бързо батерията , но и за това са измислили fix . за скороста, с която работи телефона- никаква забележима разлика няма ,разбирасе след ipod touch първа генерация джейлнат да минеш на iphone 4 , ще усетиш разлика ! единствен начин да разбереш е да го джейлнеш
Аз много ползвам safari download , ifile, които apple не ги одобряват по една проста причина-всичко да минава през itunes , за всичко да се плаща
ползвам също unlimtones всеки момент мога да си изтегля рингтон, който ми хрумне
и накрая за омазване на iphone : напълно съм съгласен с колегата TAZ , че рискът при джейлнат е много по голям, само че винаги може да се направи рестор и да се качи всичко на ново

#10 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 04 July 2011 - 11:02

Яявно не съм се изразил правилно - джейлнат ipod touch и неджейлнат същия такъв - има си разлика в скоростта на работа, браузването и т.н. Не съм писал също така, че насила караш хората да джейлват, но идеята на един форум е да обсъждаме и да си помагаме. Та моята идея на писаниците от сутринта бяха, че не може само да се възхвалява джейла - трябва да му се споменават и негативите. А за AppStore - спечелих бас, защото се хванах с един колега, че аргумента на всеки е "изтегли си една навигация да видиш дали не е скъпо", та мерси за това уточнение. Май всички само този пример давате, ти си сложил малко колорит с речника, аз може да добавя и някой и друга игра, ама както и да е. Всеки си има мнение и вкус, има всякакви алтернативи на програми и приложения, стига да ти се търси.

И пак ще напомня - джейла си има своите плюсове и своите недостатъци - всичко зависи от това - какво ти трябва на теб самия.

#11 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 04 July 2011 - 11:59

и аз се придържам това мнение, че всичко зависи от това, какво искаш и какво ти трябва от един iphone!
а сега малко за игрички и софт!
попаднах на една много готина игра fight night champion by ea sports™ , сваля се от инсталос или от апстор срещо 0.99$ много яка графика, възможност да се играе в мрежа, пробвайте, ще ви хареса

за джейлнати има много готина програма unlimtones,сваля се от cydia от репо bigboss
програмата е за рингтони, събрани от цял свят на едно място, има възможност и да се направи рингтон(само с 4.x.x)

#12 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 31258 posts

Posted 05 July 2011 - 08:39

Някой би ли пояснил как сe изпълнява jailbreak-ването, че НИЩО не знам по въпроса? Posted Image
B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#13 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 05 July 2011 - 09:45

Какъв ти е айфона? и скоя версия софт е? гледаш в settings~general~about~version

#14 AssassiN

AssassiN

Kalam Mekhar

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4673 posts

Posted 05 July 2011 - 11:16

Първо се замисли, дали ти ТРЯБВА JB, тогава го прави!

#15 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 31258 posts

Posted 05 July 2011 - 11:44

Засега не трябва. Май единствената причина би била слагане на навигация.
B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#16 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 05 July 2011 - 12:46

да поясня , на някой ако не му хареса джейла, всеки момент може да направи рестор и да има чисто нов , оригинален софт за iphone(без следа от джейл)

#17 AssassiN

AssassiN

Kalam Mekhar

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4673 posts

Posted 05 July 2011 - 13:16

Засега не трябва. Май единствената причина би била слагане на навигация.

И аз до този извод стигнах, и затова сега не ми е jailbrake-нат...

#18 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21632 posts

Posted 05 July 2011 - 13:20

"изтегли си една навигация да видиш дали не е скъпо"

Аз на това отговарям обикновено с "да ти пикам и на баровеца - купил си телефон за 1500лв и после се циганиш за 200 за навигация". Не казвам че са малко но на фона на останалите... И в този ред на мисли защо всеки си мисли че му ТРЯБВА навигация. Тези които имат колко са я ползвали и по колко пъти. Аз на андроида я ползвах веднъж и то по-скоро за карта отколкото за навигация за да знам как по-лесно да стигна от несебър до слънчев бряг без да минавам малоумно покрай вятърната мелница защото с малките улички отзад без навигация можеше и да се загубя (или щеше да се наложи да питам някой)

ПС: Горния ми коментар не е относно jailbreak-ването а относно коментара че навигацията е скъпа.

Edited by djadomraz, 05 July 2011 - 13:20.

* Изказаните мнения са на пишещия и не следва да се приемат за общовалидни и меродавни. Нека се подразбира "според мен" за да не се налага писането му отново и отново.
* Programmer: A person who fixed a problem, that you didn't know you have, in a way you don't understand.
* prepBut nI vrbLike adjHungarian! qWhat's artThe adjBig nProblem?
* Методът проба-грешка е чудесен, ако искаш да откриеш нещо ново, непознато на човечеството до този момент... например топлата вода или електричеството.

#19 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3749 posts

Posted 05 July 2011 - 14:21

Даже не е и двеста лева Дядо и съм напълно съгласен с теб. Не може да си дал или да даваш толкова пари за телефон и да се циганиш. Да не говорим, че има много оффлайн навигации, които са с висок рейтинг и можеш да си ги изтеглиш за по 10 - 15 евро или дори free. Но хора всякакви!

Видене щом си решил да тръгваш по този път, почети малко тук. Това е форума, където можеш да намериш много информация, напътствия и ... абе всичко за Apple продуктите.
И както спомена не веднъж и Motorhead - омажеш ли нещо - рестор и си нов, като бебе.

#20 Motorhead

Motorhead

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 05 July 2011 - 14:48

ако си купуваш чисто нов мрцедес, не му се слага газова уредба , обаче повечето хора купуват втора ръка коли, или на изплащане, има и такива, които си дават последни 1500лв за iphone
относно джейла, прочетох в един форум и много ми хареса( все едно че имаш ферари и да го караш само градско с 40км/ч)с ограниченията на apple става същото

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users