Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

А защо като се каже евтино си мислиш за тези евтини китайски телефони, като те имат предвид просто телефони в средния ценови клас никой не очаква от тях да пуснат телефон за 100$. И да Стив е човек който казваше на хората какво да харесват а не обратното но него вече го няма и някак липса човека който да създаде интерес към предстоящите продукти, както той го правеше.

Privileg като компания не вярвам да са значително има далеч по-големи китайски фирми които бележят огромен растеж в продажбите като Xiaomi които взеха Hugo Barra от google.

Link to comment
Share on other sites

Privileg като компания не вярвам да са значително има далеч по-големи китайски фирми които бележят огромен растеж в продажбите като Xiaomi които взеха Hugo Barra от google.

За тях се сетих. Другите 2 изобщо не съм ги и чувал. Ставаше дума, че като се чуе евтин или бюджетен телефон хората очакват нещо с цена до 300лв максимум а не от 500 нагоре. 

 

Стив имаше идеи и визия, затова има и много фенове (както и хейтъри). Ще видим как ще продължат без него и дали няма да изпаднат в копиране. 

 

За момента имат преднина и все още всичко работи мазно и плавно (поне от 4 нагоре). Не съм особенно сигурен че слайдването ми харесва (сравнено с плъзгача преди), но определено работи по-мазно отколкото андроидския аналог. Както и другите неща - но все пак кода е "native" а не java. 

Link to comment
Share on other sites

След няколко месеца ще си проличи колко 5C-та ще се продадът но за момента положението уш било такова.

Looking at the numbers outside of the US, Localytics noted that the iPhone 5s is on average 3.7x more popular than the 5c, whereas that ratio in Japan, for example, jumped up to five times. As already pointed out, the launch weekend won't be a good indicator how well the colorful plastic iPhone will sell in the long run, when the first adopters have all gotten their fix, and given the record margin that Apple likely commands on the 5c, whatever it sells will pad Cupertino's coffers nicely.

 

Link to comment
Share on other sites

Може би вече не се гледа реално предлагания продукт, а се взима само заради името iPhone. Голяма част от купувачите сигурно не са запознати с характеристиките, а и предполагам, че не ги интересува. Да, пазарите и мисленето по света са различни, но май е водещ принципът, че щом е ново трябва да се купи. :)

Link to comment
Share on other sites

За 3 дни са продали 9 милиона бройки , количествата са изчерпани...... дали изпадат в копиране..... ?

По типично хейтърски начин всичките андроидаджии оплюха 5S и 5Ц без дори да са ги виждали а реално и 2та телефона ще са доста добри. Да принципно няма мноо смисъл да се метнеш от обикновена 5-ца на 5S , щото S версиите винаги са били излишни според мен но това не променя факта че телефона е първият с 64битов процесор. 

Link to comment
Share on other sites

Не може просто да изтряскаш един 64 битов процесор без абсолютно нищо друго и да очакваш той да свърши нещо.
Както не можеш да сложиш 64 битов процесор на 32 битов уиндоус и да очакваш разлика.

Според мен е поредния маркетингов трик. Поне на тоя етап. Процесорите на другите производители се развиват с много по-големи темпове, заради по-голямото количество устройства. Ако имаше смисъл от 64 битов процесор, до сега щяха да са го направили поне 3 пъти. Apple не измислят 64 битовият процесор все пак. Не е като да е нещо напълно неизвестно.

Link to comment
Share on other sites

Нямам представа какъв трик е , нямам представа как ще се представя , аз съм обикновен юзър и хардуера изобщо не ме бърка щом работи бързо и безпроблемно.

Ще видим до няколко дни би трябвало да ми го връчат и ще пиша как е сравнен с 5-цата. 

Link to comment
Share on other sites

 

По типично хейтърски начин всичките андроидаджии оплюха 5S и 5Ц без дори да са ги виждали 

 

Учудва ли те нещо , това е нормално за тях....

Важното е да сменяш ромове всеки ден и да се чудиш това защо не работи онова защо не работи, тоя ром оня ром N на брой никому ненужни ядра на процесора и т.н. Хемороидите са друга класа хора с тях никой не може да се мери.

:laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

По типично хейтърски начин всичките андроидаджии оплюха 5S и 5Ц без дори да са ги виждали 

 

 

 

Учудва ли те нещо , това е нормално за тях....

Важното е да сменяш ромове всеки ден и да се чудиш това защо не работи онова защо не работи, тоя ром оня ром N на брой никому ненужни ядра на процесора и т.н. Хемороидите са друга класа хора с тях никой не може да се мери.

:laughing:  :laughing:  :laughing:

От доста време не съм се чудил защо нещо не работи... Така като се замисля, никога не съм се чудил. Винаги всичко си е работило като хорат. А ти ако не искаш да дадеш някой конкретен пример, може да си запазиш мнението за площада.

Link to comment
Share on other sites

Давам ти конкретен пример :

Купих HTC ONE преди 3 месеца с надеждата ,че купувам супер дупер телефон ,е толкова циклене и чудене да забие или да се рестартира не съм виждал досега , има още многооо хляб да изядат от хемороид докато стигнат евентуално някога стабилността на iOS

А за площада можеш да се изяваваш ти ,не си човека който ще ми дава наклон !

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Аз ти дадох предложение. Ти ако искаш го следвай. Как пък не съм си отделил от времето, за да ти давам какъвто и да било вид наклон.

Аз проблем със забиване, циклене и рестартиране съм нямал. От 3 различни устройства през изминалите 4 години, ми е забило единствено едно, един път и проблема дори не беше в телефона.

Беше свързано към безжична мрежа и го ползвах за дистанционно на YouTube приложение на смарт телевизор. Точно, когато задавах команда към телевизора, мрежата падна и телефона и телевизора забиха в тандем.

Не е като iOS никога да не забива. Тия приказки на някой друг можеш да ги разказваш. Аз с очите си съм го видял.

Твоя проблем може да е в дефектно устройство, дефектно приложение или при потребителя. Така или иначе "толкова циклене и чудене да забие или да се рестартира" не ми говори особено много за същността на проблема.

zlobil също ползва HTC One в момента. Може да каже дали цикли и се чуди дали да забие или да се рестартира.

Link to comment
Share on other sites

Момци, що се дърпате толкова детски.

 

iOS е "native code", затова е и по-плавна, и някак по-бързо реагира OS-a когато натиснеш "home" бутона.

 

Андроида е java, затова някой път за момент насича, пък и не са им е приоритет плавността на визуалните преходи.

 

От гледна точка на разработчик - за андроид е по-лесно да се разработва. На apple историите със сертификатите са абсурдно сложни, за сметка на това при андроид са пък смехотворни и са такава пунта мара, че не ми се коментира.

 

Apple проверяват приложенията и осигуряват едно минимално ниво на качество, което е хубаво, от друга страна това бави публикуването на нови приложения и версии със седмици.

 

Стандартното Objective-C на apple пък така грозно изглежда кода и има толкова общо със C колкото и java.

 

Android-a позволява да се набъркаш на повече места и да замениш функционалност на самата OS, което е и плюс и минус.

 

И от гледна точка на разработчик мнението ми е, че на моменти искам да ги онодят всичките анадолски манафи и едните и другите. Колко съм ги псувал и едните и другите бедна ви е фантазията.

 

Все още си карам със самсунга ама мисля скоро да забърша някой iPhone и да ви споделя списъка с кусури, които ме дразнят, а вЕрвайте ми, все още няма техника, на която да не съм намерил поне 2 педи. Може би единствено към macbook pro-то почти не съм имал забележки

Link to comment
Share on other sites

има още многооо хляб да изядат от хемороид докато стигнат евентуално някога стабилността на iOS

Нещо изнервен ми се виждаш и това явно ти докарва някакви халюцинации за "стабилността на iOS". Преди да се нахвърлиш срещу мен, да ти отговоря, че разполагам с всякакви последни версии и на едните, и на другите и съм се нагледал достатъчно на ситуацията забиващ или рестартиращ се iPhone. Никой не отрича по-мазната работа на iOS и дедото вече обясни защо това е така, обаче тия фантазии за перфектния и незабиващ ОС си ги разправяйте на сектантските сбирки по надлъгване.

 

 

Може би единствено към macbook pro-то почти не съм имал забележки

Дедо, не го знам Macbook Pro-то ти, но GUI-то на Mac OS-а така зверски ми забива понякога, че единствения начин да го оправя е като се логна с remote SSH и го рестартирам принудително. Добре, че UNIX-кия кърнъл продължава да си работи, ама то оставаше и това да забива.

Link to comment
Share on other sites

...обаче тия фантазии за перфектния и незабиващ ОС си ги разправяйте на сектантските сбирки по надлъгване....

..... 

но GUI-то на Mac OS-а така зверски ми забива понякога....Добре, че UNIX-кия кърнъл продължава да си работи, ама то оставаше и това да забива.

Aaa всичко успявам да crash-на или да забия, не е имало ОС/машина, която да ми се опре :lol: МАС-а още на 2рата седмица успях да го утрепа та рестартирах през копчето. И iPad-a съм успявал да го размажа дотам, че не искаше и да запали та натисках не помня какви комбинации за да тръгне. Ама то аз не успея ли да го постигна това какъв програмист съм егати :)

 

Иначе MacOS-a без моя помощ не е забивал така. В смисъл ако аз го ръчкам да напускам разни мои бози, емулатори и т.н. тогава си лагва, нищо че ми е с 16гб RAM машината. А VMWare-a пък как му стопява лагерите - ей така само като го пусна и почва да грее. Иначе не отричам, като за това, което върши е много добре. Че и на батерия над 3часа издържа с VM.

 

ПС: Майтапа настрана windows-ката ми машина не съм я рестартирал с месеци... само че е със server 2012...

Link to comment
Share on other sites

има още многооо хляб да изядат от хемороид докато стигнат евентуално някога стабилността на iOS

 

Нещо изнервен ми се виждаш и това явно ти докарва някакви халюцинации за "стабилността на iOS". Преди да се нахвърлиш срещу мен, да ти отговоря, че разполагам с всякакви последни версии и на едните, и на другите и съм се нагледал достатъчно на ситуацията забиващ или рестартиращ се iPhone. Никой не отрича по-мазната работа на iOS и дедото вече обясни защо това е така, обаче тия фантазии за перфектния и незабиващ ОС си ги разправяйте на сектантските сбирки по надлъгване.

 

Няма какво да ти се нахвърлям нито съм изнервен това е присъщо за андроид потребителите които постоянно плюят по iOS.

Ползвам Apple във всичките им разновидности вече 7г и досега нямам забила машина било тя iPhone macbook iPad.

На сектантски сбирки не ходя защото нямам андроид телефон ;-)

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

На сектантски сбирки не ходя защото нямам андроид телефон ;-) Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Намери клипче за Андроид телефон(който и да е), за който чакат по 15 дни на опашка и спят по тротоарите, пък тогава кажи кои са сектантите :) :)
Link to comment
Share on other sites

Няма как да намери клипче, защото то се знае, че потребителите на Андроид са по-технологично грамотни.

 

Turn off this option! HTC One X Turn off this option! 4

Link to comment
Share on other sites

Тези на опашките са андроид фенове които нямат търпение да направят някой краш тест и да видят с какво отново apple ще размаже конкуренцията ;-) хахаха

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...