Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

мен това сериозно почва да ме дразни ... не че имам iphone, ама все пак сме 2014-а. може и да сме малък/незначителен пазарен дял, но официално apple продават на територията на република България продукта си, нали? част сме от ЕС, нали? толкова ли е трудно да бъдат притиснат - внасяш законопроект в НС, гласуваш го, приемаш закона. повдигаш въпроса в ЕП и започваш да бучиш ... как румънско меню ще има, а българско няма да има? ние няк'во по-долно ниво хора ли сме, кво сме :censored2:

значи Microsoft можаха да вкарат българско меню в последните си версии на Windows Mobile, а Apple не могат .. ай сектир.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Официално Епъл не продават в България, отделно както казваш сме много малък пазар ,сравняваш ни с румънците но те са 20милиона а ние нямаме и 6.

Досега Мтел им бяха нещо като представител но вече прекратиха договора.

Креатив център в София също са риселър но нищо повече.

Няма закон с който да ги задължат да имат Бг меню, без значение в евро или какъвто и да е съюз.

 

Turn off this option! iPad Turn off this option! HD

Link to comment
Share on other sites

Официално Епъл не продават в България, отделно както казваш сме много малък пазар ,сравняваш ни с румънците но те са 20милиона а ние нямаме и 6. Досега Мтел им бяха нещо като представител но вече прекратиха договора. Креатив център в София също са риселър но нищо повече. Няма закон с който да ги задължат да имат Бг меню, без значение в евро или какъвто и да е съюз. Turn off this option! iPad Turn off this option! HD

 

не са решили, не са създали закон.

 

между другото на този 5s, който е при мен не мога да се логна със съществуваща акаунт в itunes. през компютъра става, но през телефона не ще ... някакви идеи.

Link to comment
Share on other sites

Официално Епъл не продават в България, отделно както казваш сме много малък пазар ,сравняваш ни с румънците но те са 20милиона а ние нямаме и 6. Досега Мтел им бяха нещо като представител но вече прекратиха договора. Креатив център в София също са риселър но нищо повече. Няма закон с който да ги задължат да имат Бг меню, без значение в евро или какъвто и да е съюз. Turn off this option! iPad Turn off this option! HD

Няма значение колко малък пазар сме. Доста други и не по малки фирми поддържат кирилица. Ето една от причините които ме отказаха да си купя айфон.

Link to comment
Share on other sites

Добре не ми се карай,претенциите към епъл не към мен.

Има достатъчно богат избор на телефони и операционни с-ми за всеки.

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Добре не ми се карай

Не ти се карам и още по малко имам претенции към теб. Просто споделих мнение.

Ти имаш проблем с взаимоотношението си с хората ли, че приемаш думите ми за каране. Или се изживяваш като някой корифей?

Link to comment
Share on other sites

5s със 7-ца ли са? щото един приятел ми се обади и иска да му го jailbreak-на, ама му казах, че не знам дали още е възможно ... преди беше

5S идва със 7-ца. Първо му направи ъпдейт до 7.0.4. От менюто на телефона се прави. След това посети този сайт и следвай инструкциите стриктно. Отнема няколко минути цялата процедура. От твоя страна ще се изисква супер малко действия.

http://evasi0n.com/

 

 

 

между другото на този 5s, който е при мен не мога да се логна със съществуваща акаунт в itunes. през компютъра става, но през телефона не ще ... някакви идеи.

Пробвай с нов акаунт. Да не би телефона да е обявен за откраднат? 

 

Няма значение колко малък пазар сме. Доста други и не по малки фирми поддържат кирилица. Ето една от причините които ме отказаха да си купя айфон.

Те кирилица си поддържат. Няма проблеми да се чете или да се пише на нея. Има си и вградена такава клавиатура. Единствено менюто с настройките го няма на български. Приложенията са дело на производителя им.
Link to comment
Share on other sites

Ако ъпдейтне през телефона и след това направи джейл ще бере ядове. Най-добре чист рестор до 7.0.4 и тогава да джейлва

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Ако ъпдейтне през телефона и след това направи джейл ще бере ядове. Най-добре чист рестор до 7.0.4 и тогава да джейлва Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Как ти хрумна това? Телефона е нов и вече е със 7-ца. Никакъв проблем няма с ъпдейт през телефона. Ако е вече джейлнат тогава си прав за рестора. Случаят не е такъв.
Link to comment
Share on other sites

Хрумна ми след безумно много рестори и сервизиране на iPhone ,занимавам се с това от доста дълга време не за да ми е хрумнало ей така. Отделно е неписано правило преди джейл да се направи чист рестор. Нямаш си на идея ОТА ъпдейта какви мизерии прави.

 

 

Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

longrunner e прав , принципно може и да няма проблеми след като се ъпдейтне през ОТА , но е по-добре през itunes и след това джейл.

Джейла иначе минава мноо безпроблемно. 

 

 

а за кирилицата ако на някой с айфон му е нужна кирилица и без нея не може да си ползва телефона айфон не е за него.... както и всеки смартфон.

приятелите ми които си накупиха айфони само шото са модерни го доказват с пълна сила , никой не му се занимава да го разучи и всичките при най-малкият и в повечето случаи елементарен проблем почват да ме тровят да им оправям айфоните а реално не съм технически гуру , просто съм си направил труда да прочета тук там. 

макар че с първият ми айфон 2Г имах известно проблеми и тровех netroobg за помощ  :shy:

Link to comment
Share on other sites

а за кирилицата ако на някой с айфон му е нужна кирилица и без нея не може да си ползва телефона айфон не е за него.... както и всеки смартфон.

С кирилицата проблеми няма. Просто менютата не са на български... то пък на телефоните, където те са преведени, пък са толкова смешни половината менюта, че нямам думи. Но всеки да си избира каквото му харесва

Link to comment
Share on other sites

Зле е. Предпочитам Sygic. Картите им са същите и прави същите грешки, но интерфейса на iGo-то е много по-безумен, освен това е и по-тромаво някак.

Link to comment
Share on other sites

Да но и неговите карти са криви. Пробвай от тук до Габрово да видиш откъде ще те прекара. После пробвай през google maps да разбереш кой е правилния маршрут.

Link to comment
Share on other sites

а бе, igo няма грешка за мен. вие си ползвайте к'вото си искате :)

ся стана друга засечка .. инсталирах го(iGO), обаче не мога да копирам файлове в поддиректориите му. все едно нямам права за запис в тях, а преди това упражнение съм го правил на iphone 4 и нямаше такива щуротии. копирваха се без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирай си от cydia пакета afc2add и ще можеш да си копираш файловете от компютъра във файловата система Turn off this option! iPhone 5 Turn off this option!

 ... не става :(

Link to comment
Share on other sites

itools и i-funbox

 

някакви странни неща стават с тоя iphone ... първо, нещо не харесва домашната wifi мрежа(това ставаше и преди jailbreak-a). постоянно трябва да изключвам и да включвам wifi-то от опциите, за да може да има нет. пробвах на друга безжична мрежа - там нямаше проблем. и двата рутера са tplink, само че другия е малко по-нов модел.

второ, след като инсталирах appcake и влезнах да тегля приложения, успях да ги дръпна, но след това не ми дава опция за инсталиране ... появи се все пак по едно време, но ми показва, че процеса по инсталиране е провален.

третото е това с копирането на файловете ... въпросния tool(afc2add) не помогна.

Link to comment
Share on other sites

мен това сериозно почва да ме дразни ... не че имам iphone, ама все пак сме 2014-а. може и да сме малък/незначителен пазарен дял, но официално apple продават на територията на република България продукта си, нали? част сме от ЕС, нали? толкова ли е трудно да бъдат притиснат - внасяш законопроект в НС, гласуваш го, приемаш закона. повдигаш въпроса в ЕП и започваш да бучиш ... как румънско меню ще има, а българско няма да има? ние няк'во по-долно ниво хора ли сме, кво сме :censored2:

значи Microsoft можаха да вкарат българско меню в последните си версии на Windows Mobile, а Apple не могат .. ай сектир.

 

Ай стига глупости!

Преди да има държавна поръчка и да се налеят едни милиони в тъпа ОС дали имаше превод ? А дали първите версии на превода не идваха с отделен фаил само и само да спазят срока ? За мен правилното решение е Линукс за държавните служители. ( А аз съм с Мак от 7 години и друго не ми и трябва)

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...