Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

Доста време ще мине докато свикна, бях и с друг скин...и общо взето този е доста зле...

Пробвай другият, а надявам се по-късно през деня ще сложа и другите 3... което в момента няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

На мен неочаквано доста ми хареса. Всичко е там където трябва да бъде, екстрите са готини, скина е приятен. Браво за добрата работа :)

 

ПП Намерих първия кусур - емотиконката с бира е изчезнала...

Link to comment
Share on other sites

Определено емотиконките са ми по-удобни така! И без това си бях свикнал повечето да ги пиша. А за линкове/табове - бях си свикнал линковете да ги отварям в нов таб със средния бутон на мишката.

Link to comment
Share on other sites

А за линкове/табове - бях си свикнал линковете да ги отварям в нов таб със средния бутон на мишката.

То преди и да не използваше средния бутон, ами левия - пак ги отваряше в нов таб.

Гледам, че вече в профила всеки може да си пише Member Title, а преди беше забранено. Сега ще е вече пуснато, или просто не са се пренесли някои настройки от стария.

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е сърча и профила да са разположени така? =>

a691e28a931dd2a35ba28eb7f21b6e5c_920x0.jpg

 

Ааа и сега като се опитвах да сложа снимката (прозорчето, което се отвори от "инсърт имидж") не се виждаше нищо.

Link to comment
Share on other sites

И аз сега като го гледам... ммм едно такова хубавичко ми е, някак ми напомня Mac - идея си нямам защо.

 

______________

 

За v.3 (standart) говоря.

Link to comment
Share on other sites

И аз сега като го гледам... ммм едно такова хубавичко ми е, някак ми напомня Mac - идея

 

И аз сега като го гледам... ммм едно такова хубавичко ми е, някак ми напомня Mac - идея си нямам защо.

 

______________

 

За v.3 (standart) говоря.

 

Нищо общо с МАК :)

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е сърча и профила да са разположени така? =>

a691e28a931dd2a35ba28eb7f21b6e5c_920x0.jpg

 

Ааа и сега като се опитвах да сложа снимката (прозорчето, което се отвори от "инсърт имидж") не се виждаше нищо.

 

Hmm, малко странно изглежда скина - струва ми се като да се ползва стар .css. Пробвай ctrl+f5. С какъв браузер си?

 

нещо не мога да разбера как да си видя получените PM

 

На CleanCute горе вляво до signed in as има една стрелкичка - тя е drop down меню. На другия скин е горе дясно.

 

ЕДИТ: Добавих логота. Това с титлите е от преди няколко месеца, но при достатъчно постове :) Просто не съм писал никъде за това.

Link to comment
Share on other sites

честит ъпдейт

блога му беше времето още отдавна да се сложи.., вместо да има 3-4 теми за общи дискусии с хиляди непроследими дискусии в тях

с блога всеки ще може да си щрака простотиите и да си се обсъждат по отделни заглавия на воля

иначе на мен стандартния скин на ипб3 си ми харесва и ползвам него.

 

едит: горе има 2 линка към началната на форума :>

Link to comment
Share on other sites

На мен иконите нещо не ми допадат на дефолтния при тройката - вярно, по-семпъл е... ще видим другите как са като ме направят +active customer (нещо се помотват). Блога засега чета, че 2.1 RC2 не се разбира с PHP 5.3.1 и затова ми се иска да изчакам финалната версия. А и Classic Skins Beta 2 пише, че поддържат само stable версиите... макар да не виждам какъв проблем може да има с тях и с 2.1 RC.

 

EDIT: Знам, ще взема да махна единия :)

 

EDIT2: Oстава едно такова празно като го махна и седи странно.

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е само при мен, но като влезна в някоя тема ме пуска на първата страница, а не на последната.

 

Да де, на заглавието цъкам, но преди ъпгрейда ми отваряше последната страница, а сега не. Нищо де, това да му е кусура :)

Link to comment
Share on other sites

брейй, значи вече официално е лицензиран форума :P

 

Незнам дали е само при мен, но като влезна в някоя тема ме пуска на първата страница, а не на последната.

ако цъкаш на заглавието на темата, така ще е..?

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е само при мен, но като влезна в някоя тема ме пуска на първата страница, а не на последната.

Защото не си си прочел мненията. Сега трябва на ново да си маркираш всички мнения като прочетени и всичко ще е наред. :)

А отностно 2та линка - не може ли едното да не е линк, за да не седи празно? :)

Link to comment
Share on other sites

Исках да изтрещя негативна оценка на pazu на мнението, но ми изписа, че съм си бил достигнал квотата от негативни мнения за деня. Не съм гласувал изобщо. Явно е бъг.

Link to comment
Share on other sites

Ето и моите първоначални впечатления:

 

1. Заглавията на разделите и на темите ми се виждат направо огромни, като за кьорави хора като мен ;) Честно казано, малко е объркващо за мен, особено като се влезне в някой раздел и се гледат заглавията на темите (някои от тях са по 2 реда). Може би ще свикна с времето, сега още съм в шок :)

 

2. При разглеждане на постовете нямаше как да не ми направи впечатление твърде многото оставено място за аватара с разните там допълнения към него. Мисля, че няма да  е зле да се постесни малко там, тъй като така или иначе май заема двойно повече място от нужното. 

 

Иначе се радвам, че е ъпдейтнат форума. CleanCut скина ми харесва определено.

Link to comment
Share on other sites

Исках да изтрещя негативна оценка на pazu на мнението, но ми изписа, че съм си бил достигнал квотата от негативни мнения за деня. Не съм гласувал изобщо. Явно е бъг.

Какво да изтрещяваш, човека си каза мнението :wacko:

Ама сте и вие.

Ми и моето мнение за темата е негативно почти по всеки въпрос.

1. ЛС-тата. Къде по дяволите са ми Inbox, Sent?! Трябва с 10 клика всеки път да отивам най-долу, да цъквам някакъв глупав дропдаун за некви глупави conversations. Дори Гоогле Майл има Инбокс и другите папки, макар че тия май са гледали от тях с тия разговори тъпи.

2. При писане, емотиконите излизат на 1 км от мястото на писане, отдясно на екрана, и при цъкване не изчезват. Опция не видях за това.

3. Линка за да си видя ЛС е скрит в меню, сега и това ТРЯБВА да цъкам по 2-3 пъти за да си видя съпобщенията, нбе дай боже да искам да видя Sent Items, трябва да цъкам като луд 10 пъти. Преди ставаше с 2 пъти. Имам 1500 правзни пиксела място , а линка е в шибано подменю забит.

4. Намалени разни надписи на бутони и т.н., увеличени глупави jquery ефекти за които на никого не му пука само товари интерфейса, увеличени и вкарани разни разделители, пространства, полезното като цяло ми се вижда намалено, за сметка на променен външен вид малко, колкото да се каже, че е променен и да си оправдаят новата майорна версия.

5. В профил, с по-широк аватар, има лошо разместване на страницата, или нещо форума не е успял да го тъмб-не, и се вижда огомрен аватар с разместване извън границите, определени за него.

 

И още много други неща видях, но това си е до тема, стига да има старите теми, да се надяваме че няма да се налага да се свиква с това

 

Определено радва, че за да едитна мнение, се налага да цъкам само по веднъж и директно ми отваря бързия едитор. Ако можеше и да преоразмерявам полето за писане.

Тоя подпис "Мнението е променено от еди кой си еди кога си" сега е грозно голямо, и с тоя сив фон огромно място заема спрямо преди. И по-лесно може да се сбърка като част от мнението. Въпреки фона, който на един лаптоп може ида не се забележи че го има, лаптопите вече са с по-кофти матрици.

Ако не бях запознат с предишни версии и тази беше за първи път сблъсъка ми с IPB, вероятно просто щях да го приема. Но след като явни неща са осрали супер глупаво без видима причина на вкарани други полезни неща на тяхно място,...

 

Това е само мое мнение, защото ползвам ще ползвам 3-ката като форум за мои сайтове, но определено с лошо впечатление съм от дефолтния скин!

 

Иначе не може да не се каже браво на ъпдейта на форума. В крайна сметка винаги е добре да се следят новите версии, критиката ми е разбира се към създателите на този интерфейс.

Същото мнение имам и за Windows 7. Може да е супер като работа, но много неща в интерфейса му ме отблъснаха, Виста/2008 си остават златния компромис за мен, спрямо 2003/ХР за мен има повече полезни неща отколкото са осрани, докато в 7 новите подобрения лично за мен се засенчват от оаканите неща. Ще си седя с 2008 още поне година. И без това супер си ме устройва, и по-стабилно нещо (windows) не съм виждал, вече май 5-ти месец ъптайм без рестарт карам без никакви проблеми, при постоянно пуснати и работещи 120 процеса.

Link to comment
Share on other sites

На първо чете - много зле... Дано с времето да свикна, че сега ми идва прекалено грозно, претрупано и нефункционално.

Link to comment
Share on other sites

На първо чете - много зле... Дано с времето да свикна, че сега ми идва прекалено грозно, претрупано и нефункционално.

+1

не е лошо да се върне стария скин...бих казал даже че е наложително

Link to comment
Share on other sites

Скинът ще се върне в най-скоро време...и аз го чакам като топъл хляб. Предполагам, че впоследствие някои неща ще се доогладят, а с останалите ще свикнем. Засега все още не мога да се ориентирам цялостно в ситуацията, но има много работи, дето ме радват и няколко, дето леко ме дразнят.

 

Исках да изтрещя негативна оценка на pazu на мнението,...
Какво да изтрещяваш, човека си каза мнението :wacko:

Теди, Вокс искаше да каже, че на Пазу когато и да му изтрещиш нещо - негативна оценка, шамар и т.н., все няма да е късно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...