Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

OK, давам си линк към блог-а. Няма ли вариант да коментирам обаче в блог-а си и тук през една блог регистрация и да препраща към другия вместо да правя две. Според мен е по-функционално.

 

______________

 

И във v3 няма "up" бутон долу в ляво до всеки пост - неудобно е :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

И във v3 няма "up" бутон долу в ляво до всеки пост - неудобно е :)

 

За какво ти е този up бутон??? Не четеш ли отгоре надолу и да маркираш това на което искаш да отговориш?

 

И между другото нямаш ли си на клавиатурата копче "Home"? :)

 

_______________________

 

А защо не мога да отговарям на лични съобщения? Само мога да ги трия и да пиша ново но "reply" ми е сиво

 

____________________

 

Като цяло форума е по-добър обаче. По някаква причина като почна да пиша в полетата и не се вижда курсора но на един от сайтовете които правя дизайна има същия странен ефект в Chrome, като това е само при мен а при колегите е ок. Нещо общо с windows classic стила който съм избрал има подозирам...

Link to comment
Share on other sites

Ами свикнал съм да си го ползвам, както си скролваш с мишката да търсиш някой пост... намираш го и после направо ъп-а горе. Полезен е. "Home"-а от клавиетурата никога не съм го ползвал, точно както и "page up" & "down" :)

Link to comment
Share on other sites

май ми е 65к... можеш ли още малко да вдигнеш летвата?

иначе за пикселите, не знам колко на колко е.

ей това е флашчето...

> 66 вече.

 

OK, давам си линк към блог-а. Няма ли вариант да коментирам обаче в блог-а си и тук през една блог регистрация и да препраща към другия вместо да правя две. Според мен е по-функционално.

 

______________

 

И във v3 няма "up" бутон долу в ляво до всеки пост - неудобно е :)

 

Има facebook connect (който не желая да пускам), а за другите трябва да погледа - може би има допълнения. Но така става трафик, натоварване и т.н.

Link to comment
Share on other sites

По-свеж изглежда форума след промяната. В първия момент ми идва малко много, но се надявам да свикна скоро :) Засега си нагласих IP.Board Pro скина.

 

Search функцията нещо се е объркала, не връща резултати по части от думата. Например за тази тема, ако се търси само в заглавията по ключова дума upgrad нищо не изкарва, докато преди ставаше. Сега трябва да се напише цялата дума upgrade, за да излезне тази тема в търсенето.

Link to comment
Share on other sites

По-свеж изглежда форума след промяната. В първия момент ми идва малко много, но се надявам да свикна скоро :) Засега си нагласих IP.Board Pro скина.

 

Search функцията нещо се е объркала, не връща резултати по части от думата. Например за тази тема, ако се търси само в заглавията по ключова дума upgrad нищо не изкарва, докато преди ставаше. Сега трябва да се напише цялата дума uupgrade, за да излезне тази тема в търсенето.

Ама и всяка промяна води един куп консерватизъм в доста от мненията :) . Особено когато очевидно удобни неща са променени към по-зле. Видът нека го променят, но да не правят мазало след себе си.

Колкото до търсенето, да не би преди да са ползвали по-бавното LIKE, а сега с по-ефективното MATCH AGAINST, което не може да търси по част от дума.. или поне по част, която не е от началото :) .

IPB ... Pro скина уж е като стария изглед, ама не съвсем, и честно казано ме дразни, и засега съм с .... cleancut-a.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесва, най-после мога и да си сменям какво ми пише под аватара без да карам администратор да го прави.

И като цяло имам усещането, че по-бързо работи форума.

Link to comment
Share on other sites

и на мен ми харесва с CleanCut skin съм и блога си работи и доста добре изглежда новия форум

е малко ми е странно но скоро ще свикна :)

 

има ли някаква възможност горе до форумс блог и т.н. да се сложи бутонче за тракера :)

Link to comment
Share on other sites

има ли някаква възможност горе до форумс блог и т.н. да се сложи бутонче за тракера :)

Сигурно има...не, че във 'фейвъритс' тракерът не ми е точно до булфорума, ама така ще има още една връзка. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

така като е горе мисля че ще е по удобно

 

между другото не съм гледал календара преди но сега като погледнах този доста ми хареса

Link to comment
Share on other sites

Интересно. Просто за информация : от новите скинове използвам CleanCut , до преди това бях със старият скин : ClasicBlue .... И може да си се върна на него. За момента ми прави впечатление , че когато има линк към качена картинка някъде , не се отваря в нов таб на браузъра ( или да отвори нова сесия ) , а ИЕ просто следва линка и се отваря на мястото на форума и трябва да се връщам назад ако искам да допрочета темата ..... неудобна работа. Иначе ..... останалото дето е добавено като нова функционалност ми харесва .

Link to comment
Share on other sites

Да, да... стига да ми попадне в ръчичките. За линковете - така са решили Invision явно, ако има опция да се промени ще го променя.

 

Малко се учудвам на коментарите за огромните шрифтове, аз не виждам нещо, което да ми се струва много по-голямо от преди - с Chrome 4 съм.

 

За тежеста и многото код - много яко се използва AJAX вече и може би от там идва натоварването. При ползване на дефотлния скин има ли разлика ?

Link to comment
Share on other sites

Не знам от скина ли е, от к'во е, но вече не се виждат игнорираните мнения.. Изобщо. Това е гениално! Вече изобщо не ми съществува потребител lil'stenly например. :D

Link to comment
Share on other sites

Нещо се обърках и направих два блога без да искам, има ли опция да се изтрие единия?

Предполагам, че вече си го направил тъй като имаш такива права.

 

Интересно. Просто за информация : от новите скинове използвам CleanCut , до преди това бях със старият скин : ClasicBlue .... И може да си се върна на него. За момента ми прави впечатление , че когато има линк към качена картинка някъде , не се отваря в нов таб на браузъра ( или да отвори нова сесия ) , а ИЕ просто следва линка и се отваря на мястото на форума и трябва да се връщам назад ако искам да допрочета темата ..... неудобна работа. Иначе ..... останалото дето е добавено като нова функционалност ми харесва .

 

Open posted links in a new window?

Forces links to open in a new window, if javascript is available.

 

^^ беше YES.

 

http://www.dpreview.com => отваря го в нов екран. За картинка може нещата да са по-различни !?

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесва, най-после мога и да си сменям какво ми пише под аватара без да карам администратор да го прави.

И като цяло имам усещането, че по-бързо работи форума.

 

Това и преди го имаше. :)

Link to comment
Share on other sites

Може netroot да е пипал по-рано и да го е сменил.

 

http://sizzup.com/blogs/wp-content/uploads/2008/04/040_fp0529i-love-beer-posters.jpg

 

http://www.lesnumeriques.com

 

Сега линк ПРЕЗ пост опциите:

 

Дир.бГ

 

Всичко ми се отваря в нов прозорец :)..спи града!

 

Относно header'а на класическия скин, ще е удообно ли да се върне логото от предишната версия, че виждам логото на Invision..и ми е все едно съм в някой друг форум :D

Link to comment
Share on other sites

Ако в бъдеще така стане с всеки линк ще е супер.

Като цяло тествах вече почти всяка функция с 'класик блу' (без insert media и Twitter) - няма бъгове и новите опции много ме радват. Единствено май все още не работи блога, но не ме бърка, щото не се интересувам, а и ако някой ден полюбопитствам да прочета блога на Наско например - ще си сложа друг скин. :laughing:

Абе къде изчезна спойлера, че исках да го ползвам за долното изречение, а не го виждам... :confused

 

Това касае само мен, затова е с малък шрифт - Approve/Unapprove бутона също ме улеснява, тъй като не трябва да влизам в меню. Засега малко ми е криво, че мулти-модерирането е огледално вдясно, но това е само докато свикна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...