Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

Тъй като вече версия 3 на форума излезе отдавна мисля, че е време за upgrade. Версията предлага много новости, някои от тях полезни докато други не толкова. Новият дефолтен скин за мен е ужасен, но за сметка на това има текущия както и предния т.е. синия, което мен лично ме радва много.

 

IP Board 3 има Blog плъгин, който се интегрира напълно към форума и дефакто той става част от него. Можете да видите как изглежда тук. Въпросът ми е дали да сложим и Blog плъгина? Според мен би било хубаво и няколко човека от администрацията сме ЗА тъй като наистина ако не друго то надали ще пречи особено - единствено ще понатоварва допълнително сървъра, но мисля че засега нямаме проблем от тази гледна точка.

 

Та очаквам мнения :)

 

ЕДИТ: Доуточнения

 

Блог контрола се намира в профила на всеки потребител и всеки сам ще реши дали иска да ползва блог функционалност или не. Това горе е главната, централна страница на блога, но в профила на всеки потребител ще му се показва блога.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Аз мисля, че щом не е проблем да се сложи, на никой няма да пречи. Който не иска, няма да го използва. А това, което ще пишат в него използващите го, може да е интересно на останалите.

 

Аз искам да попитам, този скин CleanCut с форума ли си върви или е отделно? Ние ще го имаме ли?

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че щом не е проблем да се сложи, на никой няма да пречи. Който не иска, няма да го използва. А това, което ще пишат в него използващите го, може да е интересно на останалите.

 

Аз искам да попитам, този скин CleanCut с форума ли си върви или е отделно? Ние ще го имаме ли?

Ами не е проблем принципно, ама питам щото ако повечето хора са против да не хвърляме пари на вятъра ;)

Така като гледам този скин CleanCut би трябвало да си е към форума, ако ли не ще го сложа тъй като е много приятен. В новите скинове/ипб3 ме дразнят редовете под username, че са центрирани, но това ще го оправя ръчно.

Link to comment
Share on other sites

Само един въпрос - на тоя стария син скин всичко му си както си беше преди нали? Примерно няма нещо което е било примерно отляво да дойде отдясно и обратното. Или пък някакви бутони които ги е имало преди да изчезнат, защото съм го виждал в други форуми и е много терсене като примерно са сменени местата на някой бутони.

Link to comment
Share on other sites

Само един въпрос - на тоя стария син скин всичко му си както си беше преди нали? Примерно няма нещо което е било примерно отляво да дойде отдясно и обратното. Или пък някакви бутони които ги е имало преди да изчезнат, защото съм го виждал в други форуми и е много терсене като примерно са сменени местата на някой бутони.

Спокойно, нашият не е от онези. :rolleyes:

А иначе и на мен ми е терсенè, когато в други форуми аватарите и никовете са ми вдясно...чувствам се, все едно съм в Англия. :P

Link to comment
Share on other sites

Ами не е проблем принципно, ама питам щото ако повечето хора са против да не хвърляме пари на вятъра ;)

Така като гледам този скин CleanCut би трябвало да си е към форума, ако ли не ще го сложа тъй като е много приятен. В новите скинове/ипб3 ме дразнят редовете под username, че са центрирани, но това ще го оправя ръчно.

 

Ааааа. Ама те и пари били намесени. Е тогава можеби няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

За блог-а не мисля, че има нужда. От толкова време има free места даващи блогове и хората, които искат да пишат в такъв, не мисля, че досега са чакали форума да им пусне това като функция. Който е имал желание за блог, вече ще си е направил.

Да ги накараш да изоставят старото и разработено и тепърва да идват тук да създават нов - не мисля, че ще стане. Сигурно от другите потребители в началото ще го използват, за да видят що за животно е и почти ще залезе след първоначалния интерес. Да останат единици, които ще го използват и ще пишат редовно.

Link to comment
Share on other sites

Ааааа. Ама те и пари били намесени. Е тогава можеби няма смисъл.

Да, но от друга страна това е един начин да поразширим форума щото то по друг няма да стане по ред причини. Та по тая причина си мисля, че ще е добра идея.

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля, че ще се загубят доста дискусий с внедряването на блоговете, смисъл такъв, че потребителя ще пуска блогове вместо теми за дискусия, и по този начин ще намалее цялостната активност на форума. Може да се ъпгрейдне и с някой друг мод, като персонална галерия, по голяма статистика и прочие.

Link to comment
Share on other sites

Галерия не искам, излишно е за мен и в нея ще има само простотии. Единствено съм съгласен ако имаме фото-общност, но това не е така. За блог-овете аз не смятам, че някой ще го приема кой знае колко насериозно. А и блог-а не може да замени една дискусия, там е малко като да си мислиш на глас :)

Link to comment
Share on other sites

w00x, сега видях в client areа-та, че CleanCut-а е официален, но допълнителен скин - макар да се води бета за 3.0.4. Тъй че ще го имаме :)

Link to comment
Share on other sites

w00x, сега видях в client areа-та, че CleanCut-а е официален, но допълнителен скин - макар да се води бета за 3.0.4. Тъй че ще го имаме :)

 

Супер. А няма ли възможност да се качат повечко такива официални скинове, за да може хората да имат избор?

 

И кога може да очакваме тая нова версия? Някъде дали ще има написани всичките подобрения/разлики в сравнение със сегашната?

Link to comment
Share on other sites

Че то може, ама на всеки трябва да правим по нещо, а и аз лично предпочитам да има само 2-3, айде при официални идващи с форума може и до 5. Ще видим колко са по дефолт (уж 3-5) и ще видим тогава какви още официални скинове има въобще тъй като в client area-та има само clean cut-а.

 

Мисля тази вечер да направя upgrade-а или ако не - утре вечер. През нощтта ще е най-безболезнено тъй като няма много хора онлайн тогава. Само, че май няма да стане веднага тъй като трябва разни ъпдейти по сървъра да направим първо. Тъй че явно няма да е днес.

 

В момента не мога да намеря лист на промените.

Link to comment
Share on other sites

Така... ъпгрейда се проточи цяла нощ, за съжаление... Скина в момента е малко шарен, но можете да си го смените и със новия 3.0 дефолтен. По-късно днес или утре ще кача и скинът, който ползвахме до вчера така че на който му харесва ще може да си го ползва отново. Ще имаме още 2-3 скина.

 

Засега това, което виждам, че не е както трябва са ПМ-тата, цитатите в тях не се показват както трябва :/ Дано да е само това (всъщност може и да се оправи след ребилдване на постовете).

 

Блог функционалността за момента е забранена, но ще си играя с нея по-късно днес. Най-вероятно ще трябва да изчакам следващата версия тъй като тази уж не се разбира с нашата версия на PHP, но ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен е доста приятен новия форум. А и има рейтинг на постовете, което е доста полезно. Самоче има ли го някъде обяснен този рейтинг как действа?

Link to comment
Share on other sites

Ами приятен е, но може би изглежда с тоя скин (или е от форума) малко наблъскано, но като сложа стария скин ще се види (чакам IPS да ми дадат аксес към client downloads). Засега мен ме дразни, че userinfo-то при postview е центрирано, но ще гледам да го оправя.

 

Евентуално някои аватари и сигнатури може да не са в час - най-добре да се сложат наново.

 

Има опция facebook connect. T.e. forum-а да синква информация от facebook... което смятам да не ползваме тъй като става прекалено. Да не говорим че вероятно е сървър интензив, а и трафик ще се хаби...

Link to comment
Share on other sites

Добре, някакво раздвижване е. Между другото вчера тамън пишех, че според мен няма нужда от смяната, но поради липа на доводи се спрях :)

 

Ще трябва време да свикваме ;]

 

Ред: Да ни е честит :)

Link to comment
Share on other sites

Бях заредил от снощи форума и както си седеше, давам рефреш и мммммм "вкусно.

Помислих ,че съм на грешния таб, приятно изненадан I Like It :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Така, цитатите в PM-тата вече са окей, а сега ребилдвам signaturе-ти и каквото там още е хубаво да се ребилдне. Възможно е, на теория, 200 от всичките 117 хиляди пм-та да не са в час поради евентуален проблем с convert-ването. Мда... 117 хиляди PM-та!

Link to comment
Share on other sites

Нещо хубаво, което е изчезнало в новата версия - преди линковете в темите ги отваряше в нов таб/прозорец, а сега в прозореца на форума.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...