Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

Invision твърдят, че кода е много по-малко от преди, но тъй като е JS/AJAX и явно натоварва повече компютрите... да се надяваме, че в 3.1 ще има подобрения от тази гледна точка.

Дано го пооправят - уж са сериозни.

Форумът е по-функционален. Може би от user гледна точка това не се усеща толкова, но от модераторска и администраторска гледна точка има огромна разлика.

Даде, ама форума нали е за използване от юзерите. То на тях ако им е неудобно и не го използват, файда от функциите за модерирането няма. Като няма какво да се модерира.

Мен ми е чудно как са могли да пуснат нещо с такива проблеми. Да ги е притискала конкуренция, да са бързали да пускат нова версия - знам ли.

Аз лично като цяло проблеми не виждам - освен 2-3 преместени неща в скиновете. Не използвам активно съобщенията и т.н. Та не съм се сблъсквал с особени проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Малко се бъркат нещата. Единственият официален скин е IPB V3 и можем да броим и Lo-Fi. CleanCut-а е от IPS, но без гаранция, че всичко работи. Останалите скинове са ФЕНСКИ и не са правени от Invision Power. Сложих ги, защото много хора ги искат - независимо, че се водят бета и че примерно БЛОГ-а не се поддържа... което надали е единственото. Който има проблем със скиновете нека ползва IPB V3... та който ми говори за бъгове и се оплаква нека да ползва стандартния скин. Ако другите скинове са толкова проблемни ще ги махна и като пуснат финална версия пак ще ги сложа...

 

Сега има оплаквания, но след време ще свикнем и нещата ще изглеждат доста по-различно. Дефакто при всеки major release скинът е различен - досега сме преживявали промените, не виждам защо и сега да не го направим. Аз досега не съм забелязал някакъв бъг при ползване на IPB v3 скина... има бъг в Blog-а при view new content, който не работи - но няма как да отворя Ticket с Invision понеже е RC2 и не се поддържа. Като излезе финален 2.1 блог тогава...

 

Преди да купя IPB3 и да го инсталирам пуснах тема - някой каза ли нещо против? Даже по-скоро никакво внимание не се обърна...

Link to comment
Share on other sites

Това е ясно, връщане няма.

Аз примерно говоря единствено за бавене при зареждане. Цъкам линк към тема или където и да било, и седи на Waiting, по дооста време, в доста случаи. Зареди ли, AJAX или не, няма значение, то трябва да си с 486 за да усетиш аякса нещо да ти тормози. Той тормози само ако има действие някакво, или ефектите като реакция на потербителя.

Link to comment
Share on other sites

Абе я стига - аз съм с "бъгавия" бета "класик блу" и не се оплаквам, дето модерирам десетки постове и теми всеки ден - когато трябва да местя постове от раздел в раздел, поради бъг в този скин се налага да превключвам към някой от първите 3 и след това пак да се връщам към класик блу, с който съм свикнал...не е болка за умиране, а и като толкова искам да си ползвам точно този скин, ще се съобразявам с моментното положение на нещата.

 

Дриймър, виж моля ти се в другата секция съм питал нещо, което не мога да установя как става, а искам да пратя ЛС на Килъра с приложение към ЛС-то. Не, че не мога да го съставя като ново, но въпросът ми е конкретен и засяга отварянето на пълния редактор от тема.

Link to comment
Share on other sites

Това е ясно, връщане няма.

Аз примерно говоря единствено за бавене при зареждане. Цъкам линк към тема или където и да било, и седи на Waiting, по дооста време, в доста случаи. Зареди ли, AJAX или не, няма значение, то трябва да си с 486 за да усетиш аякса нещо да ти тормози. Той тормози само ако има действие някакво, или ефектите като реакция на потербителя.

Да, това е единственото, което е дефакто проблемно за мен. Ще дам един по-... как дажа, един по-показателен пример. Хората, на чийто машини новия форум ЛАГВА нека да пробват да отворят http://www.engadget.com - интересно ми е какви ще са резултатите :)

 

Midex, окси.

Link to comment
Share on other sites

Хората, на чийто машини новия форум ЛАГВА нека да пробват да отворят http://www.engadget.com - интересно ми е какви ще са резултатите :)

 

Хмм, интересно - и там не ми лагва ни най-малко, а компютърът ми е поне 5-годишен с най-обикновена видеокарта.:confused

 

По-скоро имам доста лаг в Тунинг.бг, откак му смениха новата визия.

Link to comment
Share on other sites

Нито в единния, нито в другия от споменатите от вас сайтове, нямам никакъв лаг. Какъв лаг трябва да очаквам, от многото картинки и флашове ли (не видях какво са точно).

В тунинга също всичко се отваря бързо и консистентно без никакви забавяния повече от 1/3 от сек. Там е пхпбб.

Link to comment
Share on other sites

На мен в работата ми Bulforum малко се лагва, но Engadget е почти неотваряем - лага е постоянен и нетърпим. Но всъщност пропуснах да кажа, че аз го тествах с IE7. Предполагам, че с FF или Chrome няма да има проблем - моя грешка, че не се изразих правилно.

Link to comment
Share on other sites

tedy, нямам представа защо тук ти лагва, за разлика от ония двата - да не би да идва от това, че не си с много често срещана ОС, някакви оптимизации да са пропуснали в 3-тата версия, недоглеждания...знам ли...:huh:

Link to comment
Share on other sites

От както е наличен скина classic blue - всичко си дойде на мястото :)

Доста по добре е работата.

Даже много по ми харесва от старата версия.

Само гледам липсва опцията - find my last 10 post .... но ще се преживее :D

Link to comment
Share on other sites

От както е наличен скина classic blue - всичко си дойде на мястото :)

Доста по добре е работата.

Даже много по ми харесва от старата версия.

Само гледам липсва опцията - find my last 10 post .... но ще се преживее :D

И аз съм със същия и нямам някакви проблеми като изключим май един два, където вече се споменаха, но не е болка за умиране. Новият форум ми допада повече, но имам чувството, че тук има хора, които да сменят примерно града където са живели няма да им е толкова терсене колкото новата версия на форума :)

Link to comment
Share on other sites

Midex, едва ли. Както ти казах пролемът явно е другаде, други 3-ки при мен нямат проблем. Но както и да е, много задълбахме. Не е голяма работа, и без това влизам по-рядко вече.

Harlem, така си е.

Примерно новия вид във вид на conversations на ЛС-тата ме дразни неистово когато го ползвам, без избор да ми покаже стария вид с инбокс и аутбокс. Същата работа и в GMail с тия conversations, и групирания, не намерих как се махат, добре че ползвам 99% POP3.

Link to comment
Share on other sites

Може netroot да е пипал по-рано и да го е сменил.

 

http://sizzup.com/blogs/wp-content/uploads/2008/04/040_fp0529i-love-beer-posters.jpg

 

http://www.lesnumeriques.com

 

Сега линк ПРЕЗ пост опциите:

 

Дир.бГ

На какво може да се дължи това? :

в темата http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87258 снимката в първото мнение се отваря в нов прозорец,

а в темата http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87211 се отваря в прозореца на темата.

А и като дадох преглед на мнението, преди да го пост-на линковете ги отваря в същия прозорец. Добре, че има back :)

Дори след пост ги отваря в същия прозорец, а твоите линкове са нов!?!?

На IP.Board v3 скина съм, ако има значение.

Link to comment
Share on other sites

Midex, едва ли. Както ти казах пролемът явно е другаде, други 3-ки при мен нямат проблем. Но както и да е, много задълбахме. Не е голяма работа, и без това влизам по-рядко вече.

Harlem, така си е.

Примерно новия вид във вид на conversations на ЛС-тата ме дразни неистово когато го ползвам, без избор да ми покаже стария вид с инбокс и аутбокс. Същата работа и в GMail с тия conversations, и групирания, не намерих как се махат, добре че ползвам 99% POP3.

 

В Gmail е така само ако е на Reply, а при положение, че е на Reply, не мога да проумея защо би ти било неудобно.

Link to comment
Share on other sites

На IP.Board v3 скина съм, ако има значение.

 

Скинът няма значение - отначало всеки линк се отваряше в същата страница, което е много дразнещо. После netrootbg направи някаква магия и половината линкове започнаха да се отварят в друг прозорец. Сега остава пак той или някой друг да направи още някой фокус, че да се отварят всичките линкове в нови прозорци. xmas.gif

 

Едит: Бах тая иконка с шапката колко я търсих, докато я изровя от края на списъка...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с този по подразбиране IP.Board v3 и не съм се сблъскал с каквито и да било проблеми. Всичко си бачка както преди. Единствената разлика, която забелязах и която много не ми харесва е, че като влизам в дадена тема, ме мята на първата страница, вместо на последната както би трябвало и както беше преди.

 

Забравих да спомена, че добавянето на медии е много хубава екстра.

Link to comment
Share on other sites

...като влизам в дадена тема, ме мята на първата страница, вместо на последната както би трябвало и както беше преди.

Ами що не цъкаш вдясно на линка за последния пост?

Link to comment
Share on other sites

На какво може да се дължи това? :

в темата http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87258 снимката в първото мнение се отваря в нов прозорец,

а в темата http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87211 се отваря в прозореца на темата.

А и като дадох преглед на мнението, преди да го пост-на линковете ги отваря в същия прозорец. Добре, че има back :)

Дори след пост ги отваря в същия прозорец, а твоите линкове са нов!?!?

На IP.Board v3 скина съм, ако има значение.

Предполагам, че разликата е следната - постовете ПРЕДИ да се пусне опцията не се отварят в нов прозорец докато постовете след пускането на опцията се отварят. Решението е rebuild на постовете, което ще направя в някой момент, в който няма много хора (няма да отнеме повече от 20 минути). Всъщност мога и без да спирам форумите да го направя. Ще пиша.

 

Групирането на gmail понякога е ужасно и на мен ми е криво, че не може да се спре. Невероятно трудно е да намериш 1 между 50-100 мейла като не знаеш точната ключова дума и датата.

Link to comment
Share on other sites

Аааа супееер! Вече игнорнатите хора са достатъчно добре скрити! Не се налага да скролвам нормален размер пост. Яко!

Link to comment
Share on other sites

IP.Blog 2.1.0 Released

 

Предполагам утре или в четвъртък ще го инсталирам при нас, ако няма някакви оплаквания във форума на Invision от тази финална версия.

Link to comment
Share on other sites

Нарочно няма връзка между двете - държим форумите да са напълно отделни, заради което и не са forums.wrzru.com (и са на друг хост). Някой ден ако стане нещо форумите ще са си ок...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...