Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

изтрий си кукитата и кеша на браузъра :>

а часът наистина е грешен, щото като го гледам извън акаунта си е 1 час назад.

 

3.0 се оказа голямо лайно

на много места пищят с тия неработещи бутони в едитора

Това с часа винаги е било така поне при мен. Извън акаунта лятото е според GMT+2. Освен ако не се бара настройката в админ панела всеки път като сменят времето.

За кукитата и кеша - как не съм тръгнал всеки път да се занимавам да ги трия, майната им. Ще влизам по-рядко и шсе опрай работата, хем няма да губя излишно време с глупости.

Тия проблеми явно са присъщи предимно на ъпгрейдвани форуми, защото на моите новоинсталирани 3.0.5-ци, никъде ги няма тия проблеми с неработещи бутони и други хави, дори след ползване на търсачка и каквото и да съм правил.

 

Едит: Да, като изтрих кукитата, се оправиха нещата. Очевидно ъпдейтването към нови версии, на IPB им куца. Наскоро се наложи да сложа 3-ката на един 2.3.6 форум, добре че беше нов, имаше 2-ма потребители и 1-2 мнения, та направо шатнах на чисто новата версия, че е*ати глупостите, с които щеше да трябва после да се оправям, и с оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Още нещо, което страшно дразни (по принцип в IPB3).

Търсачката. Защо, по дяволите като търся, ми показва списък с повтарящи се теми?!, Че било намерено еди колко си пъти в темата, закакво е нужно да ми я показва N на брой пъти в N на брой страници, и се изгърбвам да намеря различните теми, ба**и и пе*алите недни.

Като цъкна за търсене само в заглавията е Ок, ама защо да е.

Link to comment
Share on other sites

ако търси в постовете, може да ти показва всеки пост от темата, в който го е намерил и си мислиш, че ти повтаря темите, а то ти показва мненията в тях.

пък ако искаш само да знаеш в кои теми има думата, която търсиш, дай да ти показва резултатите като теми.

Link to comment
Share on other sites

Уф, опцията е Do not show a post preview. Като се цъкне, изчезват повторенията, явно това си е пост превю, ама щото не бяха и отместени, в опциите и за това имаше опция, та тая опция оправи кашата, за съжаление при всяко търсене трябва да се цъка, пак е кофти.

Link to comment
Share on other sites

Ей, съсипахте го тоя форум, ве !

не се отваря, бави по 5 мин, претрупан

 

ако има възможност да се въведе опция за избор на предната версия , нека се направи...

Link to comment
Share on other sites

...

ако има възможност да се въведе опция за избор на предната версия , нека се направи...

Може и да бъркам, ама мисля, че няма връщане към по-стара версия.

И мен адски ме дразни да трия кукита при положение, че напоследък пиша доста рядко и почти винаги ми се налага да трия бисквитките, за да форматирам или редактирам поста си както подобава.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се върне старата версия. Има няколко варианта които са обсъждани. Единият е да се направи копие на базата данни и да се направи нова инсталация. След това да се възстанови от архива. Този вариант е крайна мярка и засега ще почака. Всеки момент трябва да излезе версия 3.1. Първо да видим дали с нея ще се оправят проблемите. Ако не се оправят ще се премине към вариантът с нова инсталация.

Link to comment
Share on other sites

На мен друго ми е чудно - при какво стечение на обстоятелства се проявява проблемът с кукитата? Уж и другите са със същите конфигурации - браузер & ОС, а аз (и не само аз) досега веднъж не ми се е наложило да трия нещо, че да сработи друго. :confused

 

Иначе наистина е много досадно постоянно да триеш, че да ти заработят бутончетата...дано 3.1 да излезе по-бързо и да са оправили този проблем, но и да е стабилна, че знаеш ли какво друго пък там ще прави проблем...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи съм с Линукс с Firefox, в офиса с IE8 под XP. Също така съм имал случай да използвам и под XP - Firefox и Chrome. Дори един път не съм имал проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи съм с Линукс с Firefox, в офиса с IE8 под XP. Също така съм имал случай да използвам и под XP - Firefox и Chrome. Дори един път не съм имал проблеми.

Аз с 3 машини в нас, с 5-6 OS-a, с 20-тина различни браузъра (ест. включвам 4-5, но под различни ос-и), едни и същи проблеми имам с булфорум. В същото време с чисто нови 3.0.5 инсталации нямам абс. никакви проблеми, както бях казал, поне 20-тина инсталации съм направил на 3.0.5, на различни хостове.

Проблемът с кукитата при мен се появява ТОЧНО след ползване на търсачката, ако това помага. Докато не ползвам търсачката, проблеми общо взето нямам, освен този с незапомнянето че съм логнат. Което си е немалък проблем за мен де.

Та си прав, че на нови инсталации проблемите отсъстват, явно ъпдейта, както винаги, им куца на IPS. Затова наскоро като се наложи да ъпдейтвам един 2.3.6, слава богу имаше няколко узера и малко постове, да му теглих чист инстал и се опрай работата :) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...