Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

Много е яко, че "mark this forum as read", отново е достъпно без да има нужда да щракаш на дропдаун, като на по-прединшната версия.

 

@Tedy, като пускаш мнение горе в дясно има increase/decrease editor size.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

JDFU, при пускане да, но говорех при редактиране в бърз режим. В предния имаше бутончета да се преоразмери надолу.

 

А някой забелязал ли е големината на кода?

IE ми заби за 1 минута докато отвори кода на тази страница. 10-тина хиляди реда хтмл + основно ЦСС! Ужас.

Link to comment
Share on other sites

IE ми заби за 1 минута докато отвори кода на тази страница. 10-тина хиляди реда хтмл + основно ЦСС! Ужас.

Да, знае се за този проблем с IE, засега за късмет - само с него. Освен това, относно бутончето за затваряне на иконките - има си. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вокс и Мидекс да вземат да си изтрещят по една злобарка и те, че да не ги подпукам с голфа по пешеходните ... :D

 

Edit by Midex: Абе аз ти го върнах в аванс още снощи, ама още не си забелязал как. :devil

Link to comment
Share on other sites

За сега минах в Lo-fi ;)

Огромно в всичко :)

Дано като се зареди стария скин да се поуправи работата.

А в момента съм на изключително слаба връзка и има осезаема разлика като бързина. Много е по бавно всичко... явно иска повече трафик.

Link to comment
Share on other sites

Да, знае се за този проблем с IE, засега за късмет - само с него.

Да, с FF веднага, явно ИЕ не се справя с оцветяването бързо.

Остава въпроса защо кода е толкова огромен в лизо 5-цифрен брой редове . И повечето цсс. Не съм се ровил в карантиите на ИПБ много, но ми се струва адски много събрано във всеки рекуест.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс , стига си ми барал постовете , че ми затри готиния послепис :laughing:

 

Та по-горе казах че в университета от няколко дена слушам един лаф "Бай злобиле" и аз се оглеждам за Васко, да ама ква била работата ... В Бургас "Злобил" означавало "Чекиджия" :laughing: . Дали Васко го е имал предвид като си е правил регистрацията :lol:

Link to comment
Share on other sites

Obache spriah da poluchavam emails za tova koj kakvo e pisal v raznite temi...

 

PS: Izviniavam se za shljokavicata - kirilicata mi raboti pri vseki cheten reboot ... :)

 

PS2: I kak se naglasia tova "recently added topics" da pokazva primerno 20 a ne samo 5?

Link to comment
Share on other sites

Нещо лагаво ми се струва. Не знам дали е от връзката, от форума, от браузъра или от компютъра, но лагва. Одеве си остана да зарежда един Reply, а в съседен таб заредих форума и темата с реплая в нея.

 

Браузъра е Safari.

 

Колкото до по-големите заглавия на темите, на мен ми е много по-удобно така. Предните ги губех. Сливаха се с описанието и разни други текстове.

Link to comment
Share on other sites

Нещо лагаво ми се струва. Не знам дали е от връзката, от форума, от браузъра или от компютъра, но лагва. Одеве си остана да зарежда един Reply, а в съседен таб заредих форума и темата с реплая в нея.

 

Браузъра е Safari.

 

Колкото до по-големите заглавия на темите, на мен ми е много по-удобно така. Предните ги губех. Сливаха се с описанието и разни други текстове.

Лага при мен си го имаше и преди, чат пат се замисля, вероятно е нещо от сървъра или конфигурацията. Повечето пъти е бързо, но има моменти, в които доста се замисля, не е от връзката ми защото в същото време всичко друго лети.

Настрана колко огромен код генерира форума при всеки request, нищо чудно че нещо някъде позацикля. 300 КБ от тази страница. Башка аватарите и разни други.

Никога не съм харесвал IPB откъм производителност и "тежина". За съжаление не може хем онва там, хем другото там. Той си е най-известния и sophisticated.

 

Статистиката най-долу и тя е покафеняла на цвят. Активните юзъри са в стеснен участък вляво. Статистиката колко общо мнения има и там другите 2 численца какво ли толкова ме интересуват та толкова място е отделено вдясно. Уж по-малко място да заема, но то е по-неудобно. Статистиката си беше добре забита най-долу, добре е така в табличен вид, но щеше да е добре активните юзъри да са на цяла ширина, а стат. да е най-долу като преди, макар и таблично, евентуално в 2 колони с нещо друго, като рожденици или другите глупости долу, дето никой не гледа.

Link to comment
Share on other sites

Супер, от доста време се надявах на този ъпдейт. Дефолтната тема не ми харесва, много е голямо всичко, добре че сте запазили Инвижънската такава.

Link to comment
Share on other sites

Кире ще сложите IP.Board Classic Blue скина нали :)?.. Друг въпрос, защо линкове в постовете ми се отварят в същия прозорец?

Link to comment
Share on other sites

Кире ще сложите IP.Board Classic Blue скина нали :)?.. Друг въпрос, защо линкове в постовете ми се отварят в същия прозорец?

Музикант, какво да го правиш...първосигнален - пише и не чете. :P

 

Вече писахме и по двата въпроса по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Кире ще сложите IP.Board Classic Blue скина нали :)?.. Друг въпрос, защо линкове в постовете ми се отварят в същия прозорец?

Да, да... стига да ми попадне в ръчичките. За линковете - така са решили Invision явно, ако има опция да се промени ще го променя.

 

Малко се учудвам на коментарите за огромните шрифтове, аз не виждам нещо, което да ми се струва много по-голямо от преди - с Chrome 4 съм.

 

За тежеста и многото код - много яко се използва AJAX вече и може би от там идва натоварването. При ползване на дефотлния скин има ли разлика ?

Link to comment
Share on other sites

Малко се учудвам на коментарите за огромните шрифтове, аз не виждам нещо, което да ми се струва много по-голямо от преди - с Chrome 4 съм.

За тежеста и многото код - много яко се използва AJAX вече и може би от там идва натоварването. При ползване на дефотлния скин има ли разлика ?

Кой знае какво натоварване не забелязвам - с 3х версия на лисицата съм.

 

А що се отнася до големите шрифтове, неоползотвореното място и др. забележки, които прочетох по-горе в темата, има известен резон.

Ето за сверка 4 скрийншота - 3 бр. от други форуми, в които също влизам и четвъртият е от нашия. И 4-те скрийншота са от началните страници на форумите, шрифтове и всичко останало е по дефолт.

 

4dd9d40d4a28646a.jpg de5270061c611c41.jpg 9b8b09af1f2bb512.jpg

 

86472f7af20d254c.jpg

 

 

Да се надяваме, че 'класик блу' ще оправи визията.

Link to comment
Share on other sites

Моя грешка, че не прочетох. Аз нямам проблеми от бързина, с Опера 10 и скина е v3 Standart или няма такава, че да е осезаема. Какво те бави относно калсическия скин, ако има нещо да помагаме :). Сигурно още преди 2-3 години предложих едно бутонче с "donate"..та не е късно :)

 

PS Невиждам и да ми е голямо:

 

302530x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Определено товари повече , но смятам че за момента проблема е в моя телевизор :)

Но, определено всички "неща" са поне с 1/3 по - едри , или поне на мен ми се вижда така при v3 стандарт, най вече на основната страница...

Link to comment
Share on other sites

На машината е само този форум, а тя е Athlon 64 3500+ 2.2ghz с 3GB памет. За мен пърформънса на форума е напълно задоволителен (нормален). Вероятно проблемът е на по-слаби машини поради тежкия JS и AJAX -

 

vinyl_master, ако можеш да свалиш от някъде "Classic Skins 1.0.0 Beta 2" ще помогнеш. Пак ще кажа - имам отворен Trouble Ticket и вече 9 часа чакам някой от Invision да ме премести в правилната т.е. клиентска група за да мога да сваля този пакет скинове. Това е нужно тъй като в client area-та не са качени тези скинове, а са в download секцията към IBResource в техния форум - http://community.invisionpower.com/index.php?app=downloads&showfile=2749

Link to comment
Share on other sites

Само не махайте IP Board v3 Standard. Може малко да се намалят границите и полетата, но е перфектен. Cethin също не е лоша тема.

Link to comment
Share on other sites

няма кво да ме хваща, то аз не виждам кво има да се прави :)

не знам и кво е различното от стария форум, че на някои не им харесва

а онзи сайт не е активен от месеци.

Link to comment
Share on other sites

Така, намерих ги в един испански форум... качих 3-те скина... тествайте :) И да спомена, че и Блога е пуснат само дето има малко бъгове, но все пак е бета...

 

IP.Board Pro е скина, който ползвахме досега с предната версия.

 

ЕДИТ: И трите не поддържат блог... да знаете.

Link to comment
Share on other sites

няма кво да ме хваща, то аз не виждам кво има да се прави :)

не знам и кво е различното от стария форум, че на някои не им харесва

а онзи сайт не е активен от месеци.

Махнал си си аватара, или сега не може флаш за аватар?

Що си го зарязал бе? Доста добре си беше и идеята и нещата как ги направи вътре.

Що лъжеш, че е неактивен!? Последно си писал преди 3 дена.

Link to comment
Share on other sites

Сетнах IP Board v3 да е дефолтния скин тъй като е по-лек и работи перфектно с блога... бих сложил IP Board Pro, но има някои промени във фонтовете и блога е капут.

Link to comment
Share on other sites

Нещо всичко е много голямо и заема повече място незнам защо. Освен това шрифтовете са по-различни от преди. Нещо ми е крив новия "стар" скин /този синия/. Чисто лаишки погледнато ми заема с 20-30% повече място. Не мога да свия статистиката като преди, мога да свивам за да не ги виждам само отделните раздели от форума. С FF 3.5.7 съм.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...