Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Може ли да го питаш дали за следващия месец му е излязла фактура тип неустойка? Моя близка по същата клауза си прекрати договора през юли. Целият юли беше предплатен, тя подаде заявление за прекратяване около 20то число на месеца и след 2-3 дни прекъснаха и двете услуги (интернет и телевизия). Интересното е, че не само не върнаха пари за оставащите няколко дни до края на месеца, които бяха предплатени, но и сега през август е излязла фактура на стойност, която е малко по-ниска от месечната такса (все едно пропорционална такса) и на която нищо не пише за какво е. След обаждане до съпорта са казали, че е неустойка. А уж бяха казали, че който не е съгласен да му вдигат таксите може без санкции да прекрати.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен пък друго се получи. От няколко месеца вече не съм на Н3 а на Виваком (ЕОН) и досега плащах по 36 лв. на месец, а фактурата ми за този месец е 25 лв. Не съм се обаждал да питам защо, но нищо не ми е орязано.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

След 8 г. на кабелната на Ентри/Виваком и аз прекратих онзи ден договора с тях. Успяха да засерат за няма и година най-добрия ТВ оператор в града. В последно време тотално занемариха тв услугата на бившето N3, спират канали, заменят HD-та с мазньочи, съпорта е тотално неадекватен. Последната капка беше затриването на Viasat History HD и Viasat Nature HD. Вече съм на кабелната на А1 -  за 2 телевизора с модули на пълния пакет с Диемите и Максовете + 300 MBps Нет ми излезе с 13 лв по-евтино, отколкото плащах досега.

Link to comment
Share on other sites

Телевизия от Н3 не съм ползвал, но нета им беше приличен. Скоростите не бяха кой знае какви, но се достигаха постоянно. Общо взето можеше да се гледа иптв без драми. За времето, през което ги ползвах имах само едно прекъсване, което отстраниха в рамките на час-два след сериозна буря. Дори не бях звънял, явно някой съсед беше свършил тов преди мен. 

 

Лошото в случаят е, че не останаха малки провайдъри, пазара е зает от "големите" телекоми, което поне според мен няма да донесе никакви ползи за абонатите.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

N3 и Виваком никога, никъде, в нищо не са били най-добри. 

 

Ползвах N3 на 2 адреса над 8 години. Почти никога не съм имал проблеми с интернет и телевизия. Може да имаме различни представи за "най-добри", разбира се. 

Link to comment
Share on other sites

Така си е - всеки има различни представи. Ако обаче си спомням правилно още като се чу, че ги взимат Виваком поне аз предупредих - по-лошо ще стане. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм съвсем съгласен.
Май месец ми изтече договорът с Н3 след 13 год. Доста се чудех към кой да се ориентирам и  след консултация  на маса у един комшия и реших да рискувам с Вива.
Избрах Фул 500 оптика до дома. 4 ЕОН-а (1 смарт и 3 примемника). Диемите + Максовете. Също на работата си ползвам ЕОН през браузър.
Първо ми сложиха едно скапано рутерче, което клекна на 1-та седмица. Смениха го с Нокиа 2425Г и оттогава никакви проблеми. Всичко върви на 6. Нета го тествам 1-2 пъти седмично, дава 480-500. Всъщност на техния рутер съм спрял уайфая, даже и лампичките съм спрял. Ползвам го да ми праща нет към два мои рутера - Арчър Ц9 чрез "лан то лан".
В заключение мога да кажа, че ако изключим първите дни, съм много доволен. За същите пари получавам 500 нет (преди беше 80), 4 телевизии (преди ползвах 3), всички спортни, а ЕОН ( смарт приложението и мобилното) е в пъти по-добро и като качество и като възможности от цифровата на Н3.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще карам на N3 докато спрат кабелната цифрова и интернета, засега ми се вдигна сметката с 2 лева само,след изтичане на договора,HBO max, Eon TV за два приемника(имам Mi Stick 2бр), 4 ри карти за цифровата и статично IP.

Като я спрат окончателно ще видим какво ще правя.

Link to comment
Share on other sites

Като се връзвате към разните телекоми, да знаете, че имате право да си сложите ваш рутер вместо тяхно устройство. Така няма да има драми с достъп до настройки и всякакви простотии генерирани от това. Просто се правят на разсеяни, че може и не го казват. Но нямат право да ви откажат.

Пп

Еон е най-малоумното приложение правено някога.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Еон е най-малоумното приложение правено някога.

Аз нямам много опит с други приложения от БГ доставчици, или по-точно нямам никакъв. Може би затова ЕОН ми се струва много добро.

Ако ти имаш, би ли споделил кои приложения са по-добри, в какво точно са по-добри и какво не харесваш на ЕОН-а?

Мен единственото, което ме дразни е дистанционното- няма копче за гледане на два канала, например 7 и 67.

Link to comment
Share on other sites

Аз докато го използвах нямаха свестен начин да разглеждаш програмата на каналите. Беше от типа - отваряш канал по канал, ден по ден, което за мен е МЕГА тегаво. За мен е важно да може бързо да преглрдаш какви предавания има по каналите и затова дългогодишни, доказали се решения като EPG тип решетка, където едновременно се виждат Х канала и М предавания е най-удобно и време спестяващо. Иначе губиш половината си свободно време само да намериш нещо за гледане, вместо да гледаш.

Отделно превъртането напред/назад по предаване е излишно утежнено, неудобно и неинтуитивно. А най-редовно вместо да се затвори даден елемент от интерфейса с Back - направо ме връщаше в менюто с избор на предвания/канал. И ако гледаш нещо назад, стигнал си до някъде и ти заминава целия прогрес и пак се отваря предаване, превърташ търсиш къде си бил.

UX им е много зле според мен. Само е шарено.

Може и да са го пооправили, но едва ли - все пак става дума за Вивком, а тях много много не ги ебе какво мислят хората, веднъж излъгали ли се да подпишат. Като всеки телеком

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 9/5/2022 at 10:23 AM, mIRCata said:

Като се връзвате към разните телекоми, да знаете, че имате право да си сложите ваш рутер вместо тяхно устройство. Така няма да има драми с достъп до настройки и всякакви простотии генерирани от това. Просто се правят на разсеяни, че може и не го казват. Но нямат право да ви откажат.

Пп

Еон е най-малоумното приложение правено някога.

 

 

И при мен искаха да слагат техен рутер, аз категорично отказах, даже исках и мой медия конвертор да си сложа и единия от техниците тръгна да ми се прави - вика на другия "колега давай да си ходим" Аз им казах - "ок, аз нямам зор" - гледаха, гледаха и накрая го направиха както аз искам. :) 

Една година ми звъняха по телефона с какви ли не оферти, и най-накрая се предадох, тая последната дето ми звъня даже вика - "повече няма к'во да Ви дам" :D :D :D

Та за сега съм доволен де, но това с менютата на ЕоН-а наистина е тъпо, ама се свиква :) 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 10:23 AM, mIRCata said:

Като се връзвате към разните телекоми, да знаете, че имате право да си сложите ваш рутер вместо тяхно устройство.

 

48 minutes ago, BlackGuardian said:

даже исках и мой медия конвертор да си сложа

 

Зависи какво е записано в общите условия и спецификацията на интерфейсите за съответните услуги при различните доставчици.

Link to comment
Share on other sites

То си е европейска директива, каквото и да пишат, не могат да ритат срещу това, че крайното ти устройство може да си го избереш.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mIRCata said:

То си е европейска директива, каквото и да пишат, не могат да ритат срещу това, че крайното ти устройство може да си го избереш.

:lol:

Ето ти един типичен текст:

при предоставяне на услуги за достъп до интернет в определено местоположение и по-конкретно при оптика до дома (FTTH) и достъп до интернет чрез кабелна мрежа (CaTV), при крайния потребител се инсталира определено оборудване, което е част от мрежата

 

С подчертания текст се заобикаля въпросната директива.

 

По отношение на медия конвертора, зависи какво е записано като "интерфейс на услугата".

При Кулбокс например, е записано черно на бяло, че физическият интерфейс за услугата достъп до интернет се предоставя на 8P8C RJ45 

 

Сега, не че е абсолютно изключено да се вържеш директно на оптиката, но ако условията им са изрично написани, имат право да ти откажат.

 

EDIT:

Ако не можеш да се отървеш от тяхното устройство, имаш право да си поискаш услугата в bridge mode.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Може би ще се минава на Виваком. Възможна ли е такава постановка на нещата, като техният рутер да се ползва само за "конвертор" за оптиката, а да се ползва моя рутер както за wi-fi така и от него да се захранват 2-та ТВ?

 

info.jpg

Link to comment
Share on other sites

Може ако искаш и втори рътер да си вържеш сл;ед твоя и 3-ти :) Важно е всеки да дава нет на устройствата след него :) Въпроса е по-скоро дали не е по-добре да избегнеш техните устройства и да сложиш директно твое. Но като гледам е оптика, та едвали ти се дават пари за медиа конвертор или рутер с SFP. Ако може поне ги накарай техния да е в bridge режим както писа по-горе plameni, че да избегнеш някои проблеми и всичко да се управлява направо от твоя рутер.

Link to comment
Share on other sites

Техният, дори и да е добър и да върши работа, ще бъде над входната врата, което е далече до другия край на апартамента. Wi-fi ще падне доста, че може дори и да не докара до там, а моят рутер е на точното място, за да има покритие навсякъде. Купуване на оборудване отпада като вариант. Понеже не съм запознат, ако е и ако не е bridge mode каква ще е разликата, за да не ме метнат техниците?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Fibaman said:

........ Понеже не съм запознат, ако е и ако не е bridge mode каква ще е разликата, за да не ме метнат техниците?

 

Режима bridge mode осигурява на твоя рутер връзка директно със световната мрежа, така че получаваш на машината която е под твой контрол публичен IP адрес. По този IP адрес можеш да стартираш VPN сървър примерно и да си достъпваш от всякъде нещата у дома по криптиран и защитен тунел без да преминаваш през обществени облачни услуги. Познава се дали връзката е бриджната като се влезе в менюто на твоя рутер и се види какъв IP адрес е получил от доставчика. Ако е в областта на следните адресни редове:

10.0.0.0 - 10.255.255.255

172.16.0.0 - 172.31.255.255

192.168.0.0 - 192.168.255.255

значи те цакат с топла бира.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Най-настоятелно препоръчвам внимателното прочитане на всички условия и спецификации, преди да сключвате договори.

 

Според СПЕЦИФИКАЦИЯ НА VIVACOM FIBERNET УСЛУГИТЕ И ЦЕНОВА ЛИСТА, за всички Договори след 31.11.2021, стандартно се предлагат само частни динамични адреси. Публичен IP-адрес се получава срещу заплащане!

 

Nice, a?

Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, plameni said:

Най-настоятелно препоръчвам внимателното прочитане на всички условия и спецификации, преди да сключвате договори.

 

Според СПЕЦИФИКАЦИЯ НА VIVACOM FIBERNET УСЛУГИТЕ И ЦЕНОВА ЛИСТА, за всички Договори след 31.11.2021, стандартно се предлагат само частни динамични адреси. Публичен IP-адрес се получава срещу заплащане!

 

Nice, a?

 

Не знам кога са го въвели, мен от както съм тяхен клиент ме карат да си плащам за публичния адрес - 2лв. на месец

Link to comment
Share on other sites

E то пише кога са го въвели, след 31.11.21, на мен напролет ми изтича 2г договор, добре че ми обърнахте внимание. Не че за близо 6години съм ползвал публичното си IP дори и един път. Хората минават на IPv6, ние на частни IPта...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...