Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

10 hours ago, wolf said:

Тихичко са ме прехвърлили на основния пакет телевизия на H3 след изтичане на срочния договор в началото на тази година-

Което не би трябвало да се случва, защото имаш валиден договор какво си поръчал и плащаш. Като са те мимали на "основния" дали да ти намалили цените? Понеже онези пакети се плащаха доколкото помня. Доколкото знам, ако дадените канали ги имат в мрежата и не ти ги пускат е тяхно нарушение - нещо там имаше за описание на каналите.

Виж си договора с н3 дали пише, че дадени пакети ти се дават само за срока на договора "промоционално".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12 hours ago, wolf said:

Тихичко са ме прехвърлили на основния пакет телевизия на H3 след изтичане на срочния договор в началото на тази година- пенсионерския, без филмите, спорта, науката и така нататък. Забелязах го чак сега просто защото не гледам телевизия по принцип, а ако ми се наложи гледам на монитора на  компа. И няма никаква възможност да си пусна нещо от спрените. Единственото дето предлагат е минаването на  IP телевизия - ЕОН срещу договор което решително не ми харесва. Явно услугата кабелна цифрова телевизия върви към закриване но жените у дома са свикнали с нея и си я искат. Имам 3 андроид ТВ бокса у дома, всичките с активна услуга на Телекабел но не ги поглеждат. Алтернативата - DC но май и те не са много читави та въпроса ми е остана ли някой в Пловдив да предлага смислена кабелна цифрова телевизия?

A1 имат  цифрова  с приемник или кам модул.  Майка ми  е  на такава  телевизия.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Което не би трябвало да се случва, защото имаш валиден договор какво си поръчал и плащаш. Като са те мимали на "основния" дали да ти намалили цените? Понеже онези пакети се плащаха доколкото помня. Доколкото знам, ако дадените канали ги имат в мрежата и не ти ги пускат е тяхно нарушение - нещо там имаше за описание на каналите.

Виж си договора с н3 дали пише, че дадени пакети ти се дават само за срока на договора "промоционално".

 

А1 направиха същото с Близу. Малко по малко започнаха да махат каналите от аналоговата телевизия, а накрая направо я спряха.

Link to comment
Share on other sites

Е да ама аналоговата беше екстра, както и при Н3, цифровата беше предмета на договора и пакетите и каналите към тях със съответните цени, условия и т.н

Ако му взимат същите пари като с пуснатите пакети, но са му кодирали каналите - са за съд

Link to comment
Share on other sites

Ако ще говорим за А1, две неща - бягайте от кам модулите - тотал боклук, а някои телевизори и не рботят с тях. Скъсах си нервите с тия боклуци. Приемникът си е чиста работа. 
И да - шибаняците орязаха, а наскоро и нацяло спряха аналоговата телевизия, което просто не ми се коментира. Говеда, толкоз.

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Е да ама аналоговата беше екстра, както и при Н3, цифровата беше предмета на договора и пакетите и каналите към тях със съответните цени, условия и т.н

Ако му взимат същите пари като с пуснатите пакети, но са му кодирали каналите - са за съд

 

Не е била екстра. Плащаше се за аналогова/кабелна телевизия. Без приемник или кам модул си е вървяла при Близу.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 8:35 AM, mIRCata said:

Което не би трябвало да се случва, защото имаш валиден договор какво си поръчал и плащаш. Като са те мимали на "основния" дали да ти намалили цените? ...........

 

Договора мо е безсрочен от началото на тази година. Бяха се заиграли със цените в края на миналата година и началото на тази като основното увеличение дойде в цената на интернета поради което го спрях. Писах в темата на Gooolbox към които се прехвърлих за интернет че вивата са разделили комплексната услуга - оптика 300 мегабита интернет и цялата телевизията на 2 отделни услуги с техните си цени. След прекратяването на интернет услугата се оказа че са ми надвзели известна сума пари и 2 месеца не плащах нищо. Чак сега се появи сметка с прилежащата и фактура в която остатъка от услугата е на цена 10 лева на месец. Явно не ми искат и парите а са оставили телевизията на самотек и по някое време ще я ликвидират. Говорих и с човек от поддръжката който откровено ми каза че целта е да си пласират ЕОН-а, затова е и това подбутване.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Големи рекетьори са тези Виваком, все пак запазват цифровата си кабелна телевизия, въпреки уверенията, че я спират, явно не събраха доста абонати и се принудиха да ъпгрейднат услугата.

От съседния форум един колега го е получил на мейла:

 

Quote

Преминаваме към нова ТВ станция в Пловдив
от:Vivacom (no-reply@my.vivacom.bg)



дата:11.05.2023 11:25






От 25 май 2023 г., за период от 3 месеца, Vivacom стартира миграция към нова ТВ станция с подобрени параметри, в гр. Пловдив. Информираме Ви, че процесът ще се извърши поетапно, по квартали.



Какви промени можете да очаквате:

 

  • В деня на миграция е възможно да се наблюдават прекъсвания в сигнала, в рамките на не повече от 30 минути.
  • Препоръчваме да извършите ново сканиране на каналите, за да възстановите сигнала. Кратка инструкция как можете да го направите вижте ТУК.
  • Техническите параметри на включените телевизионни канали от използвания тарифен план остават без промяна, като ще бъде въведена нова програмна схема относно подредбата на каналите.
  • Списък с поредността на каналите след извършване на миграцията можете да видите ТУК.
  • Допълнително ще можете да се насладите на ново телевизионно съдържание.



Благодарим Ви за доверието!
Екипът на Vivacom "

 

 

Link to comment
Share on other sites

При положение, че масата хора са свикнали с CAM модули, действието им е напълно логично. Което от друга страна е необичайно за подобен тип компании. 

Не знам какво е качеството на кабелната, но определено еОН-а не успя да ме впечатли с нищо. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Кабелната на N3 е 1024 i за HD каналите според телевизора ми. Имам и усещането че е компресирана малко повече от нормалното но въпреки това до преди месец картината беше по добра от на ЕОН-а. Вивакомци обаче си ъпдейтнаха платформата съвсем наскоро, премахнаха лимита в за скорост на данните на видеопотока в най високото качество и в момента са с по добра картина. Единственият проблем който остана на EON е 30-40 секунди закъснение от реалното време на програмите. И едно допълнение - качествената картина се появява само ако приемника е свързан по кабел с рутера. При безжична връзка не пуска опцията CBR от настройките на ЕОН приложението а има само ABR където картината е по лоша въпреки че според прочетеното в мрежата трябва да е обратното.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме дали има някой, който ползва кабелен, не оптичен, интернет от Виваком и дали знае дали на статичен IP адрес позволяват/конфигурират rDNS на IP-то към даден от клиента домейн.

 

P.S. Оказа се, че позволявали.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Много просто - търсят си оправдание за да накарат всички да минат на боклучавия ЕОН, да не им се налага да поддържат кабелните мрежи на тези оператори. Интересно някой дали ще се заяде да пусне жалба за дискриминация :)

Монополистите са гнусни твари.

Link to comment
Share on other sites

Като ще се хващаме за буквите, не за идеята - да съм написал Виваком са гнусни монополисти?

Обичам пържоли на скара.

Link to comment
Share on other sites

А каква е идеята на "Монополистите са гнусни твари", при положение, че нито Виваком са монополисти, нито в сектора има монопол?

Червеното е силен цвят.

Link to comment
Share on other sites

Вива имат господстващо положение заради наследената инфраструктура и клиентска база от БТК.

 

Имат най-отвратителните договори с ЮЛ.

И най-лъжещите 'продавачи' в клиентските си центрове.

 

Гнусни е доста меко казано - не знам колко трябва да ти липсва себеуважение, за да работиш в техен офис.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Юридически в България монопол може да има само държавата. Но това което по света е монопол тук се нарича "господстващо положение".

 

Според самите "Виваком" те държат 31% от пазара на интернет и 33% от платената телевизия.

Пак според тях, A1 държат 28% и 35% съответно.

Мисля, че това е преди Виваком да придобият Булсатком, като това може да ги прати към 40% и 60% съответно.

 

Но това кой какъв пазарен дял има е доста абстрактен спор.

 

Факт е, че доставчиците намаляват, а цените им се вдигат.

 

На мен конкретният проблем е, че няма доставчик при който да избягам.

При мен изборът е Vivacom, A1 и DCC.

Има и Bulsatcom, ама нали и те минават към Vivacom...

 

DCC е на Гологанов и май скоро пак са били в криминалните новини.

 

Някакви други идеи? Да има някой нов доставчик на интернет дето няма тема във форума?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

и двата рутера ли има да рутират нещо или просто първия е вивакомкси/медиа конвертор и искаш втория да върши работата в къщи? Ако е второто, защо не ги питаш да си bridge-нат техния и работата по рутиране да се поеме от номер 2

Link to comment
Share on other sites

Вариант 2. Трябва малко да прочета за тоя bridge mode, че не съм много запознат.

Link to comment
Share on other sites

Ако не изпълнява някакви супер специални функции, рутерът ти не е задължително да рутира.

Може да се ползва като суич и безжична точка за достъп.

Трябва да му се спре DHCP, а адресите ще ги раздава вивакомския рутер. Кабелът от него ще влиза в някой от LAN портовете на твоя рутер

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...