Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Както си работи ТV и от време на време екрана става черен за 1-2 секунди и се оправя. Случвало ли се е на някой и дали е разбрал от какво се получава. ТV Samsung с box на EON.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fibaman said:

Както си работи ТV и от време на време екрана става черен за 1-2 секунди и се оправя. Случвало ли се е на някой и дали е разбрал от какво се получава. ТV Samsung с box на EON.

 

Да, подобни прекъсвания с черен екран имах и аз със стария ми телевизор Самсунг 32'' FULL HD. Освен това и при връщане в първите месеци от както станах абонат на EON имах някакви проблеми. Върнал съм си предаване изведнъж прекъсва, забива за момент, повтаря секундата два, три пъти с изчезване и появяване на картината и после се оправя. Скоро не ми е правил този проблем с връщането.

Наскоро се сдобих с нов 4К тв Самсунг и с вързан EON бокс не ми е правил този проблем с черния екран. Само чат-пат изкара съобщенията за грешки с неясни кодове какво означават.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fibaman said:

Както си работи ТV и от време на време екрана става черен за 1-2 секунди и се оправя. Случвало ли се е на някой и дали е разбрал от какво се получава. ТV Samsung с box на EON.

 

Това се случваше при Coolbox на кръгъл час, когато гледаш нещо на timeshift. Явно записите се правят на порции от по 1 час и не се застъпват добре.
Сега ми се случва същото при приложението на Telekabel, докато гледам програмата в реално време. Не съм засякъл дали е на кръгъл час, но със сигурност не е на всеки кръгъл час.
Ако при теб също става на кръгъл час, моето предположение би било, че е свързано със записа, който правят. Нищо, че гледаш в реално време, а не на запис.

Link to comment
Share on other sites

На друг адрес има ТВ Самсунг с бокс и ТВ Самсунг с приложение, но там няма такъв проблем.

Вчера звъннах, питах дали знаят за такъв проблем и дали някой друг се е оплаквал, но нищо не казаха. Рестартирайте си рутера и боксовете и ако пак го има да се обадя... естествено промяна нямаше. Явно пак ще им звънна.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, w00x said:

 

Това се случваше при Coolbox на кръгъл час, когато гледаш нещо на timeshift. Явно записите се правят на порции от по 1 час и не се застъпват добре.
 

При МАГовете наистина е така timeshift-а на 1 час.

1 hour ago, Fibaman said:

На друг адрес има ТВ Самсунг с бокс и ТВ Самсунг с приложение, но там няма такъв проблем.

Вчера звъннах, питах дали знаят за такъв проблем и дали някой друг се е оплаквал, но нищо не казаха. Рестартирайте си рутера и боксовете и ако пак го има да се обадя... естествено промяна нямаше. Явно пак ще им звънна.

Лошото е, че се случваше да се появи черния екран и на други приложения пуснати от бокса, не само с телевизията, например YouTube. Както съм си пуснал видеото и изведнъж черен екран и след малко се оправя. Все едно, че бокса губи връзка с телевизора, а не е така. Нито се вади кабела, нито нищо. Пробвал съм с два различни HDMI кабела, и с двата кабела го правеше.

Link to comment
Share on other sites

От 3-4 дни пък се появи още 1 проблем. Само при пускане и то не винаги се получава това. Трябва да се спре и изчака малко и като се пусне пак е ОК. Дистанционното е направено с пускането, да пуска и ТВ и приемника едновременно. От това ли да е или от ТВ или от бокса, от кабелите, от тока нещо...

IMG-3ff1038ca20d44980e72235ae9f1ec67-V.jpg

IMG-a2760ca61faa4f64bbb28c0865aff1c3-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз така на кулбокс имах проблеми но с конкретни канали - просто сигнала на тези канали имаше проблем и го оправиха.

Да си забелязал това да е на точно определен канал като се пусне или е на произволна програма

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В съседната тема споменах че си смених интернет доставчика от виваком-N3 на кулбокс. Там писах и че ще се опитам да спра само итернетта от вивата и да си оставя цифровата кабелна телевизия. Оказа се че вивакомци наистина са разделили пакетната услуга на N3 на две отделни услуги - телевизия и интернет и не се дърпаха много за спирането на едната с едномесечно предизвестие.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По повод моя проблем с картината, не знам дали е свързано с това, че смених HDMI порта, на който е вързан приемника, смених и разклонителя, от който ТВ и приемника взимат ток, или просто Виваком са правили нещо, но скоро не се е получавало.

 

Проблемът с черния екран за по 1-2-3 секунди си седи и се появява на моменти. :)

Link to comment
Share on other sites

Май започнаха тихичко да орязват каналите. Диемите и някои от научно попукярните канали вече не ми тръгват на цифровата на N3 а ми връщат съобщение че нямам абонамент. На еона обаче вървят и абонамента ми за тяхе 0 лева на месец :) . Има и весела част - преди олколо месец през приложението на вивата спрях макс спорт каналите заради цената им и на еон естествено не тръгват. На кабеланта N3 обаче си вървят но не е ясно докога. Както е тръгнало май скоро ще кажем сбогом на кабелната цифрова телевизия останала от N3. Другото което ми направи впечатление е че в квартала ми - Кършияка  се появиха технически екипи с коли на вивата но с работни дрехи на N3 и работят интензивно по оптическата мрежа. Дали пък най накрая от виваком не са се досетили че вече изградената оптика може да им е от полза? Досега се правеха че такава изобщо не съществува!

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wolf said:

Дали пък най накрая от виваком не са се досетили че вече изградената оптика може да им е от полза? Досега се правеха че такава изобщо не съществува!

 

Не ми говори за Виваком
От колко време купиха НЕТ1 и N3?
Още не могат да интегрират на 100% услугите им в тяхната мрежа.
Имаме две служебни точки с оптики, една в Софияи една тук. Продължават да стоят на старите скорости и цени. Не могат да ми предложат никаква промяна.
Ако сме искали повече, трябвало да пуснем искане за инсталиране нови услуги.

Спомням си, че в София, когато преди три години пуснах официално запитване към Виваком за изграждане, неофициално ми отговориха - срок 500 дни!!!
НЕТ1 го направиха за два дена, в най-големия февруарски студ.

Link to comment
Share on other sites

Колега в офиса спомена че вивакомци му предлагали 2Gb/s download 1Gb/s upload оптика за дома. Стана ми интересно какви крайни устройства предлагат за тази скорост защото рутерите с над гигабит портове са си цифра. Ако някой има наблюдение би ли споделил доколко тези два гигабита са реални и използваеми и как е реализирано това хардуерно? Или са просто рекламен трик?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От няколко дни ми направи впечатление, че на Нова, Диема, Диема Фемили и Кино Нова долу в дясно се появи един кръг. Разделен е на 4 и 1/4 е запълнен. Някой знае ли какво е? Само при Виваком ли е?

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mIRCata said:

Е те нали са с карти? Да им крадат сигнала, трябва да се декодира, че да се види нещо.

 

Гледната ти точка е за "един потребител". Гледай по- на едро...

Restream, resell и т.н

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Тихичко са ме прехвърлили на основния пакет телевизия на H3 след изтичане на срочния договор в началото на тази година- пенсионерския, без филмите, спорта, науката и така нататък. Забелязах го чак сега просто защото не гледам телевизия по принцип, а ако ми се наложи гледам на монитора на  компа. И няма никаква възможност да си пусна нещо от спрените. Единственото дето предлагат е минаването на  IP телевизия - ЕОН срещу договор което решително не ми харесва. Явно услугата кабелна цифрова телевизия върви към закриване но жените у дома са свикнали с нея и си я искат. Имам 3 андроид ТВ бокса у дома, всичките с активна услуга на Телекабел но не ги поглеждат. Алтернативата - DC но май и те не са много читави та въпроса ми е остана ли някой в Пловдив да предлага смислена кабелна цифрова телевизия?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...