Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Откакто се смени собствеността, имам най-ненадеждната връзка от разпадането на Евроком в Пловдив насам. От лятото има постоянни прекъсвания на сигнала и падания на скоростта. Напоследък вече съм с постоянен ъплоуд от около 2 (ДВА!!!) мегабита, без значение до София или Франкфурт, примерно, а отвреме-навреме, в най-добрите случаи, стига НЕВЕРОЯТНИТЕ 7 мегабита. Да припомня - годината е 2022. От септември месец-насам, случи ли се да съм буден около 4 сутринта, връзката винаги прекъсва за няколко минути. На бъдни вечер системата им бе решила, че трябва да ми спре услугата поради неплащане, след като си бях предплатил дни по-рано и след 15 мин чакане и прехвърляния между операторите и ТЕХНИЧЕСКО ЛИЦЕ, най-нагло и грубо ми беше заявено, че "все пак" било коледа и нямало в момента кой да цъкне в системата и да ми възстанови услугата. Няма как да не спомена и рекета, който ми беше оказан, като двама от служителите на Виваком ме посетиха до входната ми врата и в най-прав текст ми беше казано, че докато не подпиша договор - такава ще е услугата, че и по-зле ще става. HD каналите на телевизионната им услуга постоянно накъсват, а може би 5 от 300-те канала имат правилен EPG. DNS сървърите им са под всякаква критика и понякога страниците се отварят изкл. бавно, ако изобщо, и когато реших да въведа други DNS адреси в настройките на рутера, не след дълго услугата ми беше блокирана, със съобщение да си върна настройките по подразбиране. Общо взето, тази интернет услуга бих я препоръчал на някого, който не ползва интернет.

chrome_02eo3vPEk1.png

chrome_7f6cp8Veqt.png

Edited by petroff
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Странно. Виж няколко мнения преди теб даже казаха, че им скочила скоростта.

Аз ползвам само кабелната - за сега е ок, няма забележки

Link to comment
Share on other sites

От написаното по горе излиза че май наистина ти извиват ръцете. При мен такива ефекти няма, но съм на услуга с оптика и срочен договор до края на тази година. Няма практически никакви прекъсвания но не ми се мисли какво щеше да е ако беше останала старата по коаксиал и лан кабели. Тогава интернета падаше редовно и се налагаше техниците да се катерят по стълбовете за да си оправят (закърпят) бакиите. Минах на оптика защото ми стана ясно че старата мрежа е на доизживяване и няма да влагат пари в осъвременяването и.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно подкрепям мнението за сгомнясването. Откакто стана фактическото преминаване към виваком, вечерта не може един филм да се изгледа от филмисуб. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Нещо кака-та дето искаше де ме агитира за ЕОН ми се изнерви и бързо затвори :rofl::rofl:

Какво толкова странно имаше да и кажа на нейното "това е най-модерното приложение и интерфейс" - имам още 2 други приложение и може да поспорим колко е удобно :)

След като преди това и казах, че ползвам 1 гбт оптика на нейната стартова оферта от 150мбита

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2022 at 12:00 PM, mIRCata said:

Нещо кака-та дето искаше де ме агитира за ЕОН ми се изнерви и бързо затвори :rofl::rofl:

Какво толкова странно имаше да и кажа на нейното "това е най-модерното приложение и интерфейс" - имам още 2 други приложение и може да поспорим колко е удобно :)

След като преди това и казах, че ползвам 1 гбт оптика на нейната стартова оферта от 150мбита

На мен ми предложиха 500 мб. Диемите бонус. 33 лв.

Link to comment
Share on other sites

Е тя мина на гигабит после за 54 лв на месец, след първите там + диемите или нво. Казах ѝ имам си нво от другаде и спорт не гледам. Та тогава мина на идеята за удобното и "най-модерните" технологии и ми затвори :)Дори не стана на въпрос, че услугата ми е без договор и мога да я спирам/пускам когато реша, а при тях съм вързан за 2 години.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 10:56 AM, Muscarin said:

На мен ми предложиха 500 мб. Диемите бонус. 33 лв.

На жената  се  мъчиха  да  и  пробутват  ЕОН, но тя ги отсвирила  и  казала  да  ме търсят  мен.  Та звъни  момата и  вика  да  ми пусне ЕОН,  та  аз  и  викам  супер,  искам  500мб  на  адреса(понеже на  адреса  има  само старата ЛАН-ка на Н3) и след няколко минути разговор със съпорта,  разбра,  че  мисията  и е невъзможна  и се  отказа  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам приятел в Кючука, който също е на старият лан от н3, но е на 500 мегабита. Бях доста изненадан, че в час пик ги заковаваше.

Link to comment
Share on other sites

Може,  но  за  моят адрес казаха,  че  не  могат  да  доставят  500.  Нищо  скоро от  А1 ще  прекарват оптика  и  ще има  опция до 1 гигабит  заместител  на  булсата. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mIRCata said:

Вземи си от на Мъск антените :) Само не знам ,пуснаха ли го над България :)

 

Човекът иска висока скорост, ниска латентност и ниска цена. Ти му предлагаш точно обратното и на трите неща :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2022 at 6:07 PM, splendor said:

На жената  се  мъчиха  да  и  пробутват  ЕОН, но тя ги отсвирила  и  казала  да  ме търсят  мен.  Та звъни  момата и  вика  да  ми пусне ЕОН,  та  аз  и  викам  супер,  искам  500мб  на  адреса(понеже на  адреса  има  само старата ЛАН-ка на Н3) и след няколко минути разговор със съпорта,  разбра,  че  мисията  и е невъзможна  и се  отказа  :lol:

 

При мен се получи. Пуснаха оптика. Обаче сега малко ме е яд, щото някои от каналите, които гледах преди в пакета на Нитро + сега ще трябва да си ги плащам, а някои просто ги няма :)

Link to comment
Share on other sites

Ще видя колко ще е цената на телевизия+интернет на бившия Нитро, когато ми свърши договора с Ентри и ако не е нещо стресиращо, оставам без да преподписвам и докато не спре коаксиалната цифрова телевизия.

Те си звънят постоянно с оферти в кавички, но не могат да стъпят като цена изобщо на старите оферти на Ентри.

Имам си и в момента 1 Еон бокс (не е към моя договор, от OLX e) с мой акаунт, който ми се полага, но меко казано не съм впечатлен .

В приложението ЕОН Тв няма фаворитни листи, разбъркано меню, ЕПГ то е не знам как да го нарека , битрейта на каналите е нормално за ОТТ телевизия орязан. Навигацията по менютата е направена от някой аутист.

Бокса е пъргав обаче и апа на булсата хвърчи, което е най-доброто приложение на бокса в момента за мен.

HBO Max също върви перфектно на Еон бокса.

Другия смях е файбър нета с лан кабел до абоната, а за статичното IP още кеш, че е евтино.

И офертата за 4 ри телевизора с Еон боксове е доста скъпичка.

Еми успех им пожелавам на Виваком с начинанието миграция на клиенти от Ентри на хипер файбър майбър Еон.

 

 

 

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги. 
Ще се места в ново жилище 
Купих си и нов ТВ - LG OLED55G13LA OLED 4K UHD HDR webOS
До тук добре нали ? :Д 
Обаче в новата сграда (Олимпия) - има сключен договор само за А1 и ДСС :(
Мислех си дали не е най - добре да си купа някой як ТВ Бокс , но хич не ги разбирам там нещата 

Никога не съм бил на А1 или ДСС и незнам какво да очаквам - почти всички мнения които чух не са особено добри за тях ... 
Лошото е че нямам много опции 
Помагайте пак!

 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...