Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Дребни тарикатлъци умножени по хиляди клиенти и транзакции...то е ясно, че в тая държава сумати народ се издържа от всякакви такси и таксички, ама на човек вече му писва по някое време.

Не е само тая държава за съжаление. Всички го правят.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой купувал ли е от ebay с плащане към банкова сметка? Какви рискове крие? Възможно ли е да каже, че не е получил парите (германеца)? Има само положителен фийдбек, сумата е малко над 100лв. Смятам да ползвам transferwise.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Няма разлика по отношение на сигурността.

Плащал съм чрез посредници (pratki.de), а отскоро и с transferwise

 

Добре де помня, че правих зареждане на картата в transferwise с превод към тяхна банка в FiBank, сега ми излиза някаква немска сметка:

 

Bank transfer instructions[/size]

 

 

 

 

Payee name 

Transferwise Ltd

Wait, why am I paying TransferWise?

After you've paid your money into our EUR account, we'll pay out your money from our EUR account. So your money never has to cross any borders.

 

 

Use this reference 

P1957334

 

 

 

Amount to send

IBAN DE78 5007 0010 0175 7749 00

Bank code (BIC/SWIFT) DEUTDEFFXXX

 

 

Our bank address: Deutsche Bank AG

Taunusanlage 12

60325 FRANKFURT AM MAIN

Deutschland

EDIT: намерих го. избирал съм да захраня EUR и за това ми е давало сметката им в DE. Трябва да избереш BGN.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Добавяш си виртуална сметка в BGN.

Зареждаш BGN (може и с карта).

Конвертираш в EUR и превждаш по сметката на продавача.

Така е най-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Добавяш си виртуална сметка в BGN.

Зареждаш BGN (може и с карта).

Конвертираш в EUR и превждаш по сметката на продавача.

Така е най-евтино.

 

Сега го намерих чак това което ти казваш. Преди това ползвах следната схема: добавена сметка в EUR, избирам да добавя EUR, то ме пита каква валута ще добавям за конвертиране, избирам BGN и ми казва колко лв трябва да преведа за да стане стойноста в EUR. После правя превода от моята банка към тяхната в Fibank и след два дена баланса в EUR ми е захранен.

Това не е ли същото като да преведа BGN към добавена BGN сметка?

 

П.С. За 51 EUR ми взеха 100.09 BGN и 0.35лв такса.

Link to comment
Share on other sites

Колко е таксата за превода, който правиш?

 

Не знам, но мисля е 1лв или нещо от сорта (трябва да проверя в интерес на истината). Стандартен за междубанков превод през онлайн банкиране.

Link to comment
Share on other sites

т.е. стават 1.35 лв. таксите.

За тази сума е по-евтино да "заредиш" с карта, вместо с превод... и става за секунди.

 

Самото зареждане колко се таксува? Ползвах банковата сметка, защото там пише "No extra fees, so you pay less." и уж да не се набутам :)

Утре може да заредя малка сума и да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Таксата ще я видиш преди да потвърдиш операцията.

Мисля, че за суми по-малки от 200-300 лв. е по-изгодно с карта.

Винаги можеш да откажеш последната стъпка

Link to comment
Share on other sites

Таксата ще я видиш преди да потвърдиш операцията.

Мисля, че за суми по-малки от 200-300 лв. е по-изгодно с карта.

Винаги можеш да откажеш последната стъпка

 

Ясно, ще тествам другата транзакция през карта.

Малко фийдбек: Пуснах захранване в Петък около 18ч. В Понеделник около обяд парите бяха в акаунта ми в transferwise. Изпращането към банковата сметка на продавача мина без такси (EUR сметка)

 

П.С. Много доволен :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Някой знае ли как седи въпроса с поръчките от Алиекспрес в момента , че отдавна не съм поръчал . Снощи направих няколко поръчки и днес гледам вече са изпратени , за колко гд време пристигате България . Също и за каква сума се дължеше ДДС или мито беше . Снощи поръчах неща за по 2-3 лева но си харесах и едно за около 20-30 кинта но ако ще трябва пак да ходя към митницата ще го откажа . И последно гледам подготвят някви големи промоции на 11.11 .

Link to comment
Share on other sites

Редовно поръчвам от там, стойности до 100$ идват си ми на пощата в квартала. Пристигат по различно време в рамките на 15-20 дена след тръгването им.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не се е променило. Доставката при китайците, както винаги е относително понятие: може да пристигне за 5 дни, може и за 55. В алиекспрес, ако не ти пристигне пратката до 60-я ден можеш да отвориш кейс и да си искаш парите обратно. Обикновено ти ги връщат без уговорки.

По принцип ддс дължиш за пратки над 30лв, но всичко е според настроението на митничарите. Преди 2 месеца телефон за $110 си мина безороблемно и ми пристигна директно в пощата без нищо допълнително като плащания. Но иначе за пратка на стойност 32лв ми е пристигала бележка за дължимо ддс.

11.11. е нещо като черен петък за али експресс и има намаления на почти всичко. Имай предвид, че обикновено доставките се бавят после.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

11.11 е мираж. Ако следиш ооредвлен продукт 1-2 месеца преди това ще забележиш как цената ми леекинко се вдига и после БАМ отстъпка. Китайците отдавна са ги измислили примоциите.

Link to comment
Share on other sites

11.11 е мираж. Ако следиш ооредвлен продукт 1-2 месеца преди това ще забележиш как цената ми леекинко се вдига и после БАМ отстъпка. Китайците отдавна са ги измислили примоциите.

Не е верно, поне в моя случай не е така. Купих телефон на 11.11 за 99$, цяла година телефона е държал 130-150$. И сега пак е така.

Link to comment
Share on other sites

Да, с 30-40$ по-скъп беше и след промоцията, след това през годината му правиха пак некви промоции, та взе, че изчезна, но наистина си му направиха намаление.

Сега си на купих разни лампи за колата, H4 за по 1.20 лв на парче, H1 за 1.50, та напълних торбата с крушки :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...