Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

5 minutes ago, jijane said:

До толкова са еднакви малца и ечемика, че малца(който се получава от ечемик)е почти два пъти по-скъп от ечемика. ГМО царевицата е едно от последните неща, които трябва да те притесняват в състава на масовите бири. И нека престанем да спекулираме със така популярния закон за чистотата на бирата, защото ако наистина се прилагаше с цялата си строгост, ще останат само тия дето си правят бирата у тях.

Ти още ли си в сферата на пивоваренето?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

47 minutes ago, jijane said:

До толкова са еднакви малца и ечемика, че малца(който се получава от ечемик)е почти два пъти по-скъп от ечемика. ГМО царевицата е едно от последните неща, които трябва да те притесняват в състава на масовите бири. И нека престанем да спекулираме със така популярния закон за чистотата на бирата, защото ако наистина се прилагаше с цялата си строгост, ще останат само тия дето си правят бирата у тях.

Два пъти по-скъп не е. Поне що се отнася до пивоварният ечемик, по големите заводи не знам какъв фураж се ползва. Да не говорим, че печеният немалцуван пивоварен ечемик,  който аз примерно ползвам за някои червени и тъмни бири е дори по-скъп от повечето малцове.

И не, царевицата не ми е малък проблем, и то не защото е ГМО ( не ми пука за това), а заради твърде неприятният аромат и вкус, който придава на "бирата". За съжаление вече го хващам в почти 100% от комерсиалните марки. Точно цитираната от теб Стела Артоа е прекрасен пример за тоталната съсипия на една иначе хубава бира. 

По принцип нямаше да ме е яд, ако поне бяха честни с консуматорите си. Ясно е, че няма как да се мине без масовката, където се гони само и единствено ниска цена. Ясно е, че не всеки има време, желание и умения да си вари сам, ясно е, че и не всеки може да си позволи да пие само крафт (където също, между другото, има големи греди), ясно е също, че и големите, мулти-милиардни световни пивоварни корпорации ще ги има винаги за да задоволяват масовото потребление. С това нямам проблем.

Това, което не разбирам, обаче, е защо когато правиш сирене, примерно, от украинско фуражно сухо мляко и палмова мазнина си длъжен да пишеш, че е имитиращ продукт и да го продаваш на отделен щанд, а когато правиш "бира" от царевица, ориз и фуражен ечемик- няма проблем и всичко е точно? Подобни примери могат да се дадат с много други храни, вино, оцет и тн. С какво пивоварните, са по-различни, че се ползват с такъв комфорт да продават имитации? 

 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

@deus_pld Нека да разграничим продуктите за домашно производство от тези за масово поизводство. При тези за домашно ползване в повечето случаи са малки партиди от селектирани сортове и с повече внимание към детайла. Защо се усеща вкус на царевица, ориз, захар и така нататък е обект на друга дискусия с неизвестна продължителност. Има прекалено много променливи в производството на бира за получаване на желания вкус на потребителя и определени качествени показатели. Аз лично съм на мнение, че именно пивоварите с "традиции", които закупиха почти всички пивоварни в България, са виновни за моментното състояние на масовия пазар, а именно кофти бири с кофти вкус. Разбира се и българския биропиец има много голяма вина с изискването си за максимално количество на минимална цена. Крафт бирите ги изключвам, защото са много малък пазар за да влияят на бирения пазар в България, пък както и сам сте забелязали се получават големи греди от някои повярвали си бироварячи.

1 hour ago, vinyl_master said:

Ти още ли си в сферата на пивоваренето?

Вече не. Прибрах си се в малкото село преди 2 години някъде. Почти 11 години в тоя бранш за момента ми стигат, но да не казвам голяма дума, че не се знае от къде ще задуха вятъра. 

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Just now, djaba said:

 

На 100% си прав, ама продавачката откъде да знае? :-) 

 

Остави меда, да каже някой вземал ли е такава медовина, словенска .... бива ли я?


Ами чакаме те тебе да разбереме! Кво се ослушваш! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Just now, djaba said:

 

На 100% си прав, ама продавачката откъде да знае? :-) 

 

Остави меда, да каже някой вземал ли е такава медовина, словенска .... бива ли я?

Недей да съжаляваш много, не си изпуснал кое знае какво. Питие без особени вкусови и ароматични качества и необосновани претенции. Говоря за медовината по принцип, тази конкретно не я знам. Особено пък за 24лв... айде молим... 

п.п.: в интерес на истината много от домашните пивовари експериментират и с медовини, та съм опитвал по сбирките ни много по-добри домашни изпълнения отколкото купешки. 

П.п.п.: има вече о 1-2 бг-производители на медовина, които продават на далеч по-народни цени. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Lucky Luciano said:

Ти нали щеше да спиш? Що не полегнеш да ти се разбъркат чарковете в тавана, да поспиш...

Щото те чарковете по принцип са му разбъркани, та като легне, на тавана не му остава нищо друго, освен да започне да се върти.

Така че, по-добре буза на баклавички, от колкото въртящ се таван с произходящите последствия  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...
36 minutes ago, Mockingbird said:

Иии? Как е? 

Уникално е - с доста по-подчертан вкус от традиционния Джак, но най-много бях изненадан (приятно разбира се) от леката бананова нотка - първоначално си помислих, че нещо си въобразявам, но като се разрових из сериозните тестове се оказа, че не съм сгрешил изобщо! :) :punk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Уникално е - с доста по-подчертан вкус от традиционния Джак, но най-много бях изненадан (приятно разбира се) от леката бананова нотка - първоначално си помислих, че нещо си въобразявам, но като се разрових из сериозните тестове се оказа, че не съм сгрешил изобщо! :) :punk

 

42 minutes ago, Mockingbird said:

Бананова нотка, хъммм, странно... Ще върви с пурети ванилия.... 


Спаси, майко, свЕсното питие от мисири с банани и ванилия...

NbqF18d.png
 

39 minutes ago, earache said:

И палачинки с течен шоколад! :laughing1:


Няма да се учудя!!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Спаси, майко, свЕсното питие от мисири с банани и ванилия...

Мисир, за когото Пиринско минава за свястна бира, някак си е комично да дава акъл за дегустацията на сериозни питиета. :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Ама мола ви са! Банани и ванилия! То просто няма какво да се коментира... :laughing1:

Ква ванилия те гони бе Мисире? Ти си от тия аматьори, които "разбират" нотките в послевкуса все едно става въпрос за тъпчене с въпросния продукт. Значи голям аматьорски Мисир си!

Та бърбъна си е направо страхотен - това, което определено ми харесва е засиления типичен вкус на Джак, по-силния градус (43) и тези плодово-ядкови нотки с опушен оттенък. А това, което най-много ми харесва е, че цената му е само с няколко долара по-скъпа! :drunk::punk

Link to comment
Share on other sites

Вие тука се дърлите, ама я аз да питам с какво си гарнирате уискито? Нямам предвид лед или друга напитка. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...