Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Част е само за мен, другото е за братлето и нашите. Горе долу по 10 кила бабек и 10 кила конска си правя, но тази година ще правя и филе Илена, купил съм месото вече :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Част е само за мен, другото е за братлето и нашите. Горе долу по 10 кила бабек и 10 кила конска си правя, но тази година ще правя и филе Илена, купил съм месото вече :)

 

Ща замола една по-сурова наденица за Жоро Игнатов да запазиш! 

Link to comment
Share on other sites

Браво на вас! Аз тая година пропускам всичко. Не ми се занимава нещо...мерак нямам. Нито вино правих (имам още от мин.година), нито ракия (и от нея имам), нито мръви ще овесвам...Нещо съм се повредил явно....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поредната яка находка на рядък бърбън от Кентъки, малък бач и висок градус (47) като не се намира навсякъде, даже е вероятно да го няма в България. Между другото, наздраве за Атанасовците! :):drunk:

 

 

elijah_craig.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
3 hours ago, gado said:

Заеби. В официалната история на марката Корона си е написано черно на бяло, ама винаги има и място за  конспиративни теории и свободни съчинения.

Понеже мексиканската тема взе да се подхлъзва вече към по-сериозния алкохол (за истински разбирачи, а не мисири), та дай да продължим тук. Значи дори като си в Мексико местна бира по правило не се пие. Но ако изобщо трябва да се пие нещо, това разбира се е автентичната текила, дестилирана от 100%-ов сироп от синьо агаве. За аматьорите е важно да знаят, че по-евтините и популярни текили не са със 100%-ов агаве произход (например евтините варианти на Хосе Куерво), защото ги мешат със спирт от захарна тръстика (за да се смъкне цената, понеже дестилата от чисто агаве е бая скъп). А защо е толкова скъп чистия дестилат - ами просто за да стане синьото агаве подходящо за обработка, трябва да се чака поне 10 години и грудките трябва да станат като на снимката по-долу (листата естествено се махат). Само грудките се тъпчат в голям ров, зариват се с въглени и така бавно се опичат, докато сока в грудката се сгъсти и става доста сладък и почти с консистенцията на пчелен мед. От изстискания и филтриран сок се прави вече същинския дестилат, а за отлежаване се използват традиционните дъбови бъчви. Наздраве! :):drunk:

tequila1.jpg

tequila2.jpg

tequila3.jpg

tequila4.jpg

tequila5.jpg

Link to comment
Share on other sites

ТОТАЛНАТА ти мисирщина, миличък, да бяхме турили на сметката на синьото агаве поне. Ама явно като станеш "професор" така мисирясваш, че не помниш как тая "лекция" вече си я изнасял тук. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно някъде по света съществуват подобни ултра-бутикови крафт текила-ракиджийници, които от гевезлък и за забавление на туристите спазват някаква част от горе-описаното и хвърлят по една лопата въглища върху агавето, с цел да предизвикат някакво учудване/възхищение и уау-ефект у отегчените си богати клиенти. 

Но истината е, че ако някой си мисли, че 21-ви век, 2021-ва година някой някъде по света  си заравя агавето в земята за 10 години и пали огИн отгоре за да направи заготовка за текила, значи или е безнадежден романтик, или просто много упорито иска да го излъжат и да му вземат парите, пробутвайки му подобна дивотия. :lol: 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

ТОТАЛНАТА ти мисирщина, миличък, да бяхме турили на сметката на синьото агаве поне. Ама явно като станеш "професор" така мисирясваш, че не помниш как тая "лекция" вече си я изнасял тук. :laughing1:

Абе може да ни донесе един еликсир от Синьо Агаве като идва насам ;) 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, deus_pld said:

Вероятно някъде по света съществуват подобни ултра-бутикови крафт текила-ракиджийници, които от гевезлък и за забавление на туристите спазват някаква част от горе-описаното и хвърлят по една лопата въглища върху агавето, с цел да предизвикат някакво учудване/възхищение и уау-ефект у отегчените си богати клиенти. 

Но истината е, че ако някой си мисли, че 21-ви век, 2021-ва година някой някъде по света  си заравя агавето в земята за 10 години и пали огИн отгоре за да направи заготовка за текила, значи или е безнадежден романтик, или просто много упорито иска да го излъжат и да му вземат парите, пробутвайки му подобна дивотия. :lol: 

 


Или просто е  ........ МИСИИИИИИР:laughing1:

Всъщност ти като професионалст знаеш, че пишеш ли на шишето 100% агаве, трябва да е 100% агаве, иначе подлежиш на съдебна отговорност. И колкото си по-голям, толкова по-тежко се стоварва тази отговорнст. Ся че нашият мисир посетил един казан в Мексико - да е жив и здрав, дай боже всекиму. 


ЕДИТ: Ся гледам, че казанЯ даже не е меден.... У лево... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Всъщност ти като професионалст знаеш, че пишеш ли на шишето 100% агаве, трябва да е 100% агаве, иначе подлежиш на съдебна отговорност. И колкото си по-голям, толкова по-тежко се стоварва тази отговорнст. Ся че нашият мисир посетил един казан в Мексико - да е жив и здрав. 

Така е, особено що се отнася за продукт от национално значение, каквото е текилата за Мексико.

Аз не коментирам произхода на текилата, а лакърдиите, които се приказват на туристи и посетители от хоспиталити-отдела на местните ракиджийници. :) Стана ми смешно, защото и тука при нас и очевидно навсякъде по света са едни и същи приказки от 1001 нощ, но пречупени през местната народопсихология. 

 

Иначе моите 5 стотинки за мексиканската бира: пил съм такава по време на пребиваването ми в Калифорния преди години. За мен американските масовки Бъдлайт, Коорс и темподобните  бяха отврат и тотално непиваеми, затова жулихме основно мексикански внос, които бяха съвсем прилични (не говоря за Корона). Пък не е като да не изпихме къмто няколко тона за тия 4-5 месеца. За съжаление не си спомням вече марките, че минаха вече 6-7 години, но си спомням, че бях приятно изненадан от нивото. 

 

edit: тази Модело беше най-масовата, от нея се пиеше с литри дневно. Тази другата също беше от масовите, но сякаш една идея по-хубава.
spacer.png

spacer.png

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

ТОТАЛНАТА ти мисирщина, миличък, да бяхме турили на сметката на синьото агаве поне. Ама явно като станеш "професор" така мисирясваш, че не помниш как тая "лекция" вече си я изнасял тук. :laughing1:

Повторението е майка на знанието, но за Мисири като теб, не знам дали важи, щото ти така и не се научи какво е истинска бира. :lol:

 

ПП. Естествено, че промишлена текила не се прави по този начин, защото цената скача в небесата с мащабирането на процеса. Все пак говорим за технология отпреди 400 години. Бутиковите марки на малките дестиларни се правят обаче все още по този начин, защото е по-лесно. Същото е като да си вариш домашна ракия. :)

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2021 at 1:33 PM, deus_pld said:

 

Но истината е, че ако някой си мисли, че 21-ви век, 2021-ва година някой някъде по света  си заравя агавето в земята за 10 години и пали огИн отгоре за да направи заготовка за текила, значи или е безнадежден романтик, или просто много упорито иска да го излъжат и да му вземат парите, пробутвайки му подобна дивотия. :lol: 

 

Всъщност на самото агаве му трябват 10 години за да се развие достатъчно. Ама що си решил, че хората го заравят за по толкова, няма да спорим. Все пак си изявен технолог и можем само да те четем в захлас и да попиваме (пък било то и откровени глупости :lol:  )

 

П.п. както и да е! Пак казвам, не споря с теб.

 

П.п.2 Инак за въглищата си прав... Не го правят вече в яма, а зе целта използват гигантски фурни.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Мба технолог..., обикновена пиянка :)

Това с десетте години в дупката беше следствие от четене по диагонал на коментара на Кръстника. На второ четене разбрах какво е искал да каже авторът, но ме домързя да си коригирам поста :lol: 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Мба технолог..., обикновена пиянка :)

Това с десетте години в дупката беше следствие от четене по диагонал на коментара на Кръстника. На второ четене разбрах какво е искал да каже авторът, но ме домързя да си коригирам поста :lol: 

 

Голяма грешка, мен ако питаш!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gado said:

Голяма грешка, мен ако питаш!

Абе все си мисля, че далеч по-голямата грешка е щото не успяхме да научим онзи Мисир по-горе да различава истинския алкохол от боклучавия. И тук не визирам само царевичните утайки като Пиринско и Корона, по които се захласва. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Godfather said:

Абе все си мисля, че далеч по-голямата грешка е щото не успяхме да научим онзи Мисир по-горе да различава истинския алкохол от боклучавия. И тук не визирам само царевичните утайки като Пиринско и Корона, по които се захласва. :lol::rofl:

 

Ти да учиш мене на тема пиене и питиета? Има в пъти по-голяма логика аз да съм професор в твоя университет... Неземна мисирщина просто :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Ти да учиш мене на тема пиене и питиета? Има в пъти по-голяма логика аз да съм професор в твоя университет... Неземна мисирщина просто :laughing1:

Мисир, който смята царевичната утайка Пиринско за "страхотна бира", да претендира, че разбира от пиене, някак си лекинко минава като подходящ скеч за "Улицата". :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Мисир, който смята царевичната утайка Пиринско за "страхотна бира", да претендира, че разбира от пиене, някак си лекинко минава като подходящ скеч за "Улицата". :lol::rofl:


Мисирщината ти знаем, че е на вселенско ниво, така че няма какво да се коментира... Между другото пак някакви фантастики се връткат в мисирската ти глава и пак нищо не си разбрал и/или пак нищо не си прочел, когато съм коментирал. Само това обяснява тая неверна тъпня дето си написал. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

За пиринското или добро, или нищо!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...така че...  нека запазим мълчание...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...