Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

120 бона за баничарка...трябва да съм с як главобол. За 118 си взимам нещо хубаво и за 2 хилки някой Одисей или Сиена и туй то. :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стари??? С изключение на първата кола ти годините видя ли, мисир?

Е как изключение бе мисир? Кой нормален човек дава 34 бона за 8 годишен ван-таралясник?

Link to comment
Share on other sites

Ами да де - първата кола. Другата е 14-та, третата 16-та, последната на 3 месеца. Иначе и аз се чудя какви са тия цени, но за разлика от Стефчо гледам с други очи на нещата - прибирам си ДДС-то, колата ми е разход и за 4 години я амортизирам. Та цената в моите очи е много по-различна, което не променя факта, че тия ванове явно си държат цена и то висока. Макя му и прасе - чисто нов GLE  е 150 бона... 

Link to comment
Share on other sites

120 бона за баничарка...трябва да съм с як главобол. За 118 си взимам нещо хубаво и за 2 хилки някой Одисей или Сиена и туй то. :)

Одисея цепи мрака. Тука един път видях един от 2006-7. Бяха се наблъскали 7 човека вътре :) 

Link to comment
Share on other sites

Седем души се качили в седем местна кола. Ебати събитието!  :laughing:

 

Само дето Одисей за 2 бона не съществува, а единственият, който леко се доближава до споменатите от мен коли, без шанс да ги стигне, е 43 бона, като от него не мож' видя ни фактура, ни ДДС, ни гаранция, ни дявол...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес заварих Охранителна полиция да дири мой съсед за наказателни постановления. Хората бяха любезни да ми кажат, че ако имам един акт/фиш/НП и то не платено, при второ, дори от камерите с радари, директно взимат книжката. В случая предупредиха комшията, че има 24 часа да си плати и ще се направят на разсеяни и ще му връчат второто, след като първото е платено, но му дадоха срок до утре 11ч., когато ще дойдат за връчване. Човекът има бус и кара някакви неща, та му влязоха в положение. Не ми се коментира защо Охранителна полиция обикаля да връчва такива неща, но да си знаете - ако имате нещо неплатено - директно отивайте и си го оправяйте. По принцип трябваше да го извикат в районното за предаване на СУМПС.

Link to comment
Share on other sites

Одисея цепи мрака. Тука един път видях един от 2006-7. Бяха се наблъскали 7 човека вътре :)

Одисея е кола за чичковци, китайци и индийци. Не е за нормални хора

Днес заварих Охранителна полиция да дири мой съсед за наказателни постановления. Хората бяха любезни да ми кажат, че ако имам един акт/фиш/НП и то не платено, при второ, дори от камерите с радари, директно взимат книжката. В случая предупредиха комшията, че има 24 часа да си плати и ще се направят на разсеяни и ще му връчат второто, след като първото е платено, но му дадоха срок до утре 11ч., когато ще дойдат за връчване. Човекът има бус и кара някакви неща, та му влязоха в положение. Не ми се коментира защо Охранителна полиция обикаля да връчва такива неща, но да си знаете - ако имате нещо неплатено - директно отивайте и си го оправяйте. По принцип трябваше да го извикат в районното за предаване на СУМПС.

крайно време е. При мен никой не се разказва. След 7 дена глобата е двойна, после тройна, после е съд. Никой няма да праща клатикурци на заплата да се занимават с дребни шибани тарикати.
Link to comment
Share on other sites

Днес заварих Охранителна полиция да дири мой съсед за наказателни постановления. Хората бяха любезни да ми кажат, че ако имам един акт/фиш/НП и то не платено, при второ, дори от камерите с радари, директно взимат книжката. В случая предупредиха комшията, че има 24 часа да си плати и ще се направят на разсеяни и ще му връчат второто, след като първото е платено, но му дадоха срок до утре 11ч., когато ще дойдат за връчване. Човекът има бус и кара някакви неща, та му влязоха в положение. Не ми се коментира защо Охранителна полиция обикаля да връчва такива неща, но да си знаете - ако имате нещо неплатено - директно отивайте и си го оправяйте. По принцип трябваше да го извикат в районното за предаване на СУМПС.

 

Не съществува правна логика ми се струва. Трябва да обсъдим повече подробности на джолан софра  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес видях , че цените на газта са над 1 лв за литър и се замислих , че отдавна не са били толкова . Според вас ще се качват ли близките месеци или ще спаднат , а и от къде зареждате най често .

Link to comment
Share on other sites

Напоследък зареждам газ основно на Круиз-а на Южен, срещу затвора. Днес беше 96ст. газта. Като цяло там държат винаги най-ниските цени, поне в сравнение с големите вериги. 

Link to comment
Share on other sites

Миналата година с леко очувдане бях установил, че за лятото в София цената на газта я бяха дигнали с 10 ст. повече от Пловдив, въпреки че до тогава вървяха едни и същи цени. Тази година лятото вече доста раздразнен установих, че са направили разликата 20 ст и  момента в София е около 1.10 лв.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Не се случва нищо необичайно. Зимата идва, а с нея и зимната смес, която има повече пропан, който е по-скъп и така.

Пък и софийците сте по-големи баровци, та нека ви :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мда бе, големи баровци.... за т'ва баничките са им по осемдесет стотинки, а пица куатро стаджони ( с италиански сирена) е 12 лева 420 гр.(в хубав ресторант), пък тук в провинцията...аз баничка под лев, лев и двайсет не съм купувал от баничарница..., да не говорим за пицата...баси...верно, че наемите и горивото е по-скъпо, но приликата с европейски бял град е много по-голяма от изтока...

Link to comment
Share on other sites

Мда бе, големи баровци.... за т'ва баничките са им по осемдесет стотинки, а пица куатро стаджони ( с италиански сирена) е 12 лева 420 гр.(в хубав ресторант), пък тук в провинцията...аз баничка под лев, лев и двайсет не съм купувал от баничарница..., да не говорим за пицата...баси...верно, че наемите и горивото е по-скъпо, но приликата с европейски бял град е много по-голяма от изтока...

Това е някакво изключение, живота в София е доста по-скъп от този в Пловдив! Живял съм и на двете места и мога да ти го кажа със сигурност! 2 бона в Пловдив на месец са нищо общо, с 2 бона на месец в София ;) Зимата съм си купувал по 7-8 лв кило домати там! Аз в Пловдив не помня да е имало такива цени...  Газта се качва, може би защото се качи петрола. За жалост и бензинчето ще поскъпне в скоро време сигурно...

Link to comment
Share on other sites

ЗДвП, чл. 138, ал. 1, т. 4, в сила от 21. 04. 2017 г. гласи, че "от 15 ноември до 1 март, е задължително използването на гуми предназначени за зимни условия, или гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 mm".

 

Ако поразсъждаваме чисто правно върху подчертаното излиза, че в упоменатия период законът ни задължава да караме или със зимни гуми, или с летни гуми с поне 4мм грайфер. Да, обаче нищо не е споменато за дълбочината на грайфера на зимните гуми, защото онова червено "или" предполага точно такова тълкуване. Това ще рече ли, че ако някой тръгне по пътя с някакви зимни галоши с дълбочина на грайфера 2мм и го спрат, после той може да обжалва глобата поради така съставеното изречение в правилника?

Link to comment
Share on other sites

ЗДвП, чл. 138, ал. 1, т. 4, в сила от 21. 04. 2017 г. гласи, че "от 15 ноември до 1 март, е задължително използването на гуми предназначени за зимни условия, или гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 mm".

 

Ако поразсъждаваме чисто правно върху подчертаното излиза, че в упоменатия период законът ни задължава да караме или със зимни гуми, или с летни гуми с поне 4мм грайфер. Да, обаче нищо не е споменато за дълбочината на грайфера на зимните гуми, защото онова червено "или" предполага точно такова тълкуване. Това ще рече ли, че ако някой тръгне по пътя с някакви зимни галоши с дълбочина на грайфера 2мм и го спрат, после той може да обжалва глобата поради така съставеното изречение в правилника?

За съжаление си прав. Друг е въпроса дали е описано в закона какво е зимна гума. Защото може и да не е. То изобщо абсурди колкото искаш. Виж сега и идеята за промяна на законите относно приватизацията.
Link to comment
Share on other sites

Другият момент - като искат безопасност през зимата...защо са оставили опцията за летни гуми с 4мм? Много ми е интересно ако паднат температурите до -10 градуса...как ще се държи една лятна гума, пък била тя и с 4мм грайфер, още повече пък ако е на 10+ години (което не е рядко срещано из наш'те ширини)...което пък ме подсеща, че в закона нищо не се говори за годините на каучука, а единствено само за разни милиметри, които често даже не са и определящи ако гумата не е за сезона или пък е много стара. ;)

Link to comment
Share on other sites

Като цяло не съм видял в никоя държава да гледат годините на гумата. Има не малко държави в Европа с изискване за зимни гуми, но не съм видял такива в които да е описано и на колко години може да е гумата. Иначе съм изцяло съгласен с теб.

Link to comment
Share on other sites

Не, аз знам че никъде по света няма изискване за годините на гумата...просто разсъждавах. ;) Освен това в нормалните страни хората си сменят гумите през 3-4 години най-много, докато тука съм виждал такива абсурдни случаи и като грайфер, и като години, че направо не е за вярване как изобщо тоя дето кара може да се чувства спокоен...а даже и в нашия форум са се продавали гуми на 10+ години...

Link to comment
Share on other sites

Не, аз знам че никъде по света няма изискване за годините на гумата...просто разсъждавах. ;) Освен това в нормалните страни хората си сменят гумите през 3-4 години най-много, докато тука съм виждал такива абсурдни случаи и като грайфер, и като години, че направо не е за вярване как изобщо тоя дето кара може да се чувства спокоен...а даже и в нашия форум са се продавали гуми на 10+ години...

Преди известно време бях попаднал на една тема в един форум. Някакъв продаваше или заменяше гума, не си спомням точно. Гумата беше с дот от почти преди 15 години... ама била с много хубав грайфер и като нова.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...