Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

И си много прав, Мите - аз го показах, но требе да се чете или поне да се погледне. 

Коли в една кошница:

Октавия Комби - Ауди А4 Авант - Сеат Леон - Пасат - Голф Вариант (комбито) - Мазда 6 Wagon - Волво V40 и т.н. и т.н...

Голфчетата са с Фабиите, примерно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

B5 (PL45)

The B5 platform employs a longitudinal engine placement, which differs from the Volkswagen Group A platform which have been traditionally transversely mounted. This platform (also known as PL45) was introduced with the first-generation Audi A4 and the 1996 Volkswagen Passat. B5 platform cars can be equipped with a multilink front suspension and a Torsen centre differential for quattro or 4motion branded four-wheel drive systems. A long-wheelbase derivative of this platform - originally designed for the Chinese market and being used in the 1999 Volkswagen Passat Lingyu, but ultimately being used for its rebadged version under the Škoda brand, the 2002 Škoda Superb - is referred to as PL45+.

In late 2000, the B5 Passat received a facelift, referred to as "B5.5".

B5/PL45 B5/PL45+

 

 

 

A6/PQ46

 

Jetta ->Oktavia

Passat -> Superb

Takiva sravnenie uspiah i da nameria v neta.

 

Stana mi interesno v4era ot razgore6tenia spor. Osven tova dosta 4esto karam Passat 2006ta 3.6 litra V6. Ne se se6tam za oktavianski ekvivalent. Ima takiva ekstri kakvito i moia Ford, a moiata bangia e predposlednata generacia fully loaded

 

 

 
Skoda Superb 162TSI

Superb-Badge-2016-w.jpg

Price from: $39,990 plus on-roads

Warranty: 3 years/unlimited km

Capped servicing: $1197 over 3 years

Service interval: 12 months/15,000km

Safety: 5 stars, 9 airbags

Engine: 2.0-litre 4-cyl turbo, 162kW/350Nm

Transmission: 6-speed auto; FWD

Thirst: 6.4L/100km (95RON)

Dimensions: 4861mm (L), 1864mm (W), 1468mm (H), 2841mm (WB)

Weight: 1463kg

Boot: 625L

Spare: Space-saver

Towing: 2000kg

0-100km/h: 7.0 secs

Click here to see more 2016 Skoda Superb pricing and spec info. Volkswagen Passat Comfortline

Passat-Badge-2016-w.jpg

Price from: $39,990 plus on-roads

Warranty: 3 years/unlimited km

Capped servicing: $1527 over 3 years

Service interval: 12 months/15,000km

Safety: 5 stars, 9 airbags

Engine: 1.8-litre 4-cyl turbo, 132kW/250Nm

Transmission: 7-speed auto; FWD

Thirst: 6.0L/100km (95RON)

Dimensions: 4767mm (L), 1832mm (W), 1456mm (H), 2791mm (WB)

Weight: 1450kg

Spare: Full-size alloy

Boot: 586L

Towing: 2200kg

0-100km/h: 7.9 secs

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И си много прав, Мите - аз го показах, но требе да се чете или поне да се погледне. 

 

Коли в една кошница:

 

Октавия Комби - Ауди А4 Авант - Сеат Леон - Пасат - Голф Вариант (комбито) - Мазда 6 Wagon - Волво V40 и т.н. и т.н...и Лада Приора е в твоя клас

 

Голфчетата са с Октавиите Фабиите, примерно. 

Така е по-вярно. 

Пасата и Маздата са в D сегмента както и А4 и не е коректно да ги слагаш в C сегмента където са останалите.

 

Сега ако ти ги класифицираш на принципа "тая ме кефи, оная не ме кефи" е друга работа, нещо като картинки от дъвки турбо както каза Мидекс-а.

Link to comment
Share on other sites

Така е :), всъщност даже без твоите корекции написа това което казах по рано, че Октавията комби е същото като Голф Комби.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че веднъж Виден май ми е свирил на ушенце с една цигулка...че и добре се справяше...освен това беше тъмно, но ми се стори, че очите му са леко дръпнати... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

...голф комби е едно огромно недоразумение..грозен колкото си иска... :lol:

 

Щом казваш... На мен лично ми допада много:

maxresdefault.jpg

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Човече, и в двете теми коментираме автомобили от преди 10 години...иначе да, новите са по-красиви...но няма финансова възможност...поне към този момент.

 

Ахъм...нека сме по-реалисти...(забележи какво зарежда)...

 

vw-golf-variant-bi-fuel-01.jpg

 

...щото то може и концепта на комбито да сложим, ама какъв е смисъла...

Link to comment
Share on other sites

Човече, и в двете теми коментираме автомобили от преди 10 години...иначе да, новите са по-красиви...но няма финансова възможност...поне към този момент.

Ами то и преди 10 години комбито на Голфа MK5 (поне за мен) пак си изглеждаше добре:

 

2010-volkswagen-golf-mkvi-estate-003_100

 

@Мидекс - това, което си постнал като снимка (MK4) е било пуснато на пазара преди близо 20 години, а не 10. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Миналия ден както си карах ( Опел Корса ) и закъсах на пътя , после се оказа , че ми е скъсана веригата . Някой запознат има ли идея дали бая неща са пострадали или има шанс да се отърва само с веригата , да знам колко пара ще ми трябва , защото имам чуството , че ще е доста . Ако има значение когато се скъса не карах с повече от 20 км .

Link to comment
Share on other sites

Миналия ден както си карах ( Опел Корса ) и закъсах на пътя , после се оказа , че ми е скъсана веригата . Някой запознат има ли идея дали бая неща са пострадали или има шанс да се отърва само с веригата , да знам колко пара ще ми трябва , защото имам чуството , че ще е доста . Ако има значение когато се скъса не карах с повече от 20 км .

Нямам представа дали корсата има защита или не, но на пунтото дори не запали и пак изкривих 8 клапана ;)

Link to comment
Share on other sites

Колко ти излезе ремонта , по колко са тия клапани . Иначе тамън тръгнах на светофара и веднага изпука нещо и изгасна колата ...

600, 700 кинта. Но беше преди 10 години. Клапани, повдигачи, всичко ново. Ама говорим за различни коли. Нямаш ли защита, сменя се карантия вътре.
Link to comment
Share on other sites

Оказа се доста пара - очаквано . Та ми трябва ангренажна верига пълен комплект но в магазина ми дадоха цена 370 лева . Търсих из нета и намерих доста по добри цени за такива комплекти на марките FAI и Ruville но ми се иска ако има някъде в Пловдив тези марки направо да взема да станат по бързо нещата . Ако някой знае къде се продават или нещо за тези марки или въобще магазин в който е по евтино и мога да взема комплекта за около 200 лв да казва такъв магазин .

Link to comment
Share on other sites

О не , има и други неща но просто комплекта верига ми се стори много пара 370 лева , в нета намирам за 165 лева , но ми се искаше утре направо да отида и да взема от някой магазин .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тая сутрин се събудих по тъмно и понеже нямаше какво да правя реших да попрегледам mobile за мечтаната КОЛА... И в един момент се сетих, че миналия ден говорих с един приятел, който също има вече две деца и си говорихме, че сме вече за ванове. И попадам на ТОВА. Викам си тая цена за 8 годишна кола... И малко по-късно попадам на ТОВА, после на ТОВА и ТОВА, където вече тотално ми хвръкна шапката... И накрая се завих през глава и си заспах отново...  :shy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...